Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   301 / 580
(#) lukovicsek válasza mlali hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ha lenyomod a start gombot az tovább villog? vagy csak ég? egy kis időre megáll villogni és ég? az ajtó se zár be?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) mlali válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Semmi sem történik ha lenyomom a start gombot olyan mintha nem is nyomnám le, folyamatosan villog.
(#) KLaji hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok! Whirpool AWE 2519 mosógép nem akar vizet engedni magába .A mosógép bekapcsol , elsőre úgy tűnik minden rendben majd elkezd világítani a szervíz lámpa és megáll a program. Szétszerelést és az ajtózár szétszedését követőn egyszer csak megjavult. Másnap megint elromlott és az ajtózár pitiszkálása után megint jó lett ! Most azonban nem nyílik az ajtaja!
Az ajtózár hibája okozhatja azt a hibát, hogy nem engedi be a vizet?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) botesz válasza mlali hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Igen ilyenem volt nekem is,egy erőteljes nyomást gyakorolj a gombra valószínűleg ott lesz a gond.
(#) botesz válasza KLaji hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Csak a a szervízlámpa világít?
(#) mlali válasza botesz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Nem, csak az a led világít és villog aminek normál esetben is kell de hiába nyomkodod a start gombot nem reagál !!

Idézet:
„"Sziasztok, van egy Zanussi ZWQ 5100-as felültöltős mosógépem amely nem indul el. Miután jelentkezett a probléma az ajtózárat megnéztem de úgy néz ki hogy jó. Miután szétszedtem a panelt és összeraktam néhányszor beindult. De másnap ismét nem indult, közben kiderült hogy a fűtőszál is szakadt, kicseréltem. A mikró kapcsolóra is rámértem ami jónak látszik. Az ajtózárra kimenő csatlakozón 1-es 2-es pontja között tudok mérni 230 V-t. Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv. Lajos."”
(#) KLaji válasza botesz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
A többi led is világít amik üzem közben is szoktak,a szervízlámpa pedig nem zöld hanem piros színű.
(#) botesz válasza KLaji hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Azt tudom csak a folyamatjelzők világításának kombinációja szokott lenni a hibakód.
(#) botesz válasza mlali hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ha kiveszed a panelt és kézzel nyomod meg a start gombot(tehát a panelon lévő érintkezőt) akkor sem indul?Amúgy amikor lenyomod akkor nem villog be pirosan a start?
(#) KLaji válasza botesz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
És miként lehetne a folyamatjelzőkből kiolvasni a hibakódot?
(#) botesz válasza KLaji hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Hát ha más nem világít csak ami szokott akkor sehogy vagyis nem dob hibát(illetve dob csak nem tudni milyet)
(#) mlali hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Én igazán a feszültséget szabályozó ic-re gyanakszom. Csak bizonytalanít el hogy volt amikor jó volt és akárhányszor indítottam-megállítottam jól működőt, sőt a centrifuga program le is ment. de sajnos másnap már nem reagált a start gomb lenyomására többször szétszedtem ráforrasztottam a mikró kapcsoló lábaira, de semmi. Egyébként ha módosítottam a programon pl. centrifuga fordulatszám, plusz öblítés, olyankor a start led pirosan bevillan mint rendesen mikor még jól működött.
(#) botesz válasza mlali hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ha az ic vel gond lenne szerintem el sem indulna.Lehet hogy csak el van törve/meg van lazulva a műanyag ezért mondtam hogy próbáld meg közvetlenül az érintkezőt megnyomni.
(#) mlali válasza botesz hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
A kapcsoló és az ajtózár is "tökéletesen" működik.
(#) lukovicsek válasza mlali hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Meg kéne próbálni azt a mikrokapcsolót kicserélni, mert lehet nem jó már, vagy legalább összezárni a megfelelő lábait ha nincs másik, hogy kizárni a kapcsolóhibát. Amugy még akkor is ez van ha a kinyomó szivattyu tekercse szakadt vagy csatlakozás hiba a szivattyunál.
(#) mlali válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Most már nem is világít semmi, megpróbálom kicserélni az feszültség szabályozó IC-t.
(#) botesz válasza mlali hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Ha ciripel a panel akkor lehet hogy a kondik lesznek rosszak.
(#) majoros50 hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek Indesit iwsd4105 mosógéppel kapcsolatba. Kapcsolási rajzra lenne szükségem,mert a főpanel egyik dugójából kiszakadtak a vezetékek. Így nem tudom
beazonosítani őket.S/N 46628800000 panel S/N 1001303592.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) mlali válasza botesz hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Nem ad semmilyen hangot.
(#) palko0125 válasza majoros50 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Szia!
Rajzot nem fogsz találni!
Fényképezd le, úgy hátha tudunk segíteni.
Üdv, Palkó.
(#) Margit60 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Üdv!
Ötletet kérek, hogy mitől lehet: az LG WD-2680264TP tipúsú mosógépem ezt a hibát produkálja:
A mosás végigment. Amikor a centrifugáláshoz ér a vizet kiszivattyúzza, ám a centrifuga nem tud beindulni. A dob egyet egyet próbál lódulni egy olyan hang kíséretében, mintha elcsúszna valami. A kijelzőn hibakód nem jelenik meg, csak a hátralévő 13 perc. Közben búg a motor (szivattyú)? nem tudom, és a visszaszámlálás sem megy, ott marad 13 percnél. Itt időzött több órán keresztül a fentiek szerint nyűglődve, mire észre vettem.
Köszönettel:
(#) yulo5310 válasza Margit60 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Hali! Laza ékszíj,rövid szénkefe,!
(#) Margit60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Ez helyben javítható?
(#) yulo5310 válasza Margit60 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Persze,ezt a legkönnyebb javítani,bár a szénkefe csere egy kicsit hosszadalmas!
(#) Margit60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Az nem volt egyértelmű nekem, hogy nem írt ki semmi hibakódot.. és csak több próbálgatás után tudtam megfigyelni az előbb leírtakat. Hinni akarom, hogy valóban nem valami nagy, vagy drága baja jön elő!
..
--hosszadalmas szénkefecsere kb, mennyi idő?
Du. munka után tudok csak szerelőt hívni remélem nekiáll. Mert a mosógép mindíg kell..
(#) yulo5310 válasza Margit60 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Hát ha szerelőt hívsz,az hamar végez(rutin meló),de azért azt közöld vele,hogy ékszíjat hozzon magával! Azért nem írt hibát,mert a motor forgott,és lehet ennek nincs dobmozgás érzékelője.
(#) botesz válasza Margit60 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Üdv!Tipikus LG/Samsung hiba megnyúlt az ékszíj.Természetesen helyben javítható.Azért nem lép tovább mert nem tudja időre elrendezni a ruhát.És mivel a gép perifériáival nincs gond ezért nem is fog hibára állni.
(#) Margit60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Sajnos, hogy szerelőt kell hívnom. Nem értek az ilyenekhez. A fórumot már évek óta használom, mert laikusként itt jó (számomra megnyugtató) válaszokat kaptam az éppen felmerülő háztartási gép hibákra. Aki nem ért ehhez, és elromlik valami, első, ami eszébe jut: csak javítható legyen, és persze az sem mindegy mennyiért. A javítással pedig másra vagyok hagyatkozva, kicsit nem árt előtte tájékozódni. Persze azonfelül, hogy a szerelőben is tudni kell megbízni. Köszönöm a válaszokat, sokat segítettél..
(#) Margit60 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sőt.. az azóta érkezett másik választ is köszönöm Kiérződik, hogy Ti valóban hozzáértők vagytok és nem csak valamiféle fórum-betyárok!!!!
(#) Kill01 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. Van egy problémám az "agyon használt" Indesit WITP102-es felültöltős mosógépemmel mégpedig, hogy nem indul el rajta semmi. Az ajtó fedő lámpa elalszik mikor elindítok bármilyen programot vele és nem csinál semmit.
Az az érdekes, hogy már pár napja félre volt téve, amikor először csinálta, ma ismét megpróbáltam és minden működött rajta, de a program végén megint elaludt a lámpa és utána megint se kép, se hang.
Tudnátok valami ötletet mondani? Esetleg az ajtózárással lehet a gondja?

Üdv!
Kill
Következő: »»   301 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem