Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   308 / 580
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Szia !
Sajna nincs más választásod, csak vigyázz nehogy hirtelen felindulásodban nagyon felpontozd
mert akkor feszesen illeszkedik a csapágy és az sem jó. "Érzéssel" felpontozni és csapágyrögzítővel rögzíteni.
(#) BODHEAD hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Üdvözletem.Szeretnék egy kis segítséget kérni,volna egy WHIRLPOOL AVE 7516os mosógép.A probléma a következő:04es hibakódot ír ki ,a centrifugálásig semmi baj ahogy elkezdene centrifugálni a motor felpörög majd leáll. Service manual szerint elektromos hiba de hogy hol arról semmi.A segítséget előre is köszönöm.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
A motortengely végén van egy mágnes. Valószínű, hogy lelazult. De lehet eepromhiba is.
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Köszönöm mindjárt meg nézem.
(#) elektrosmog hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Üdv!

Van egy Hyundai HY5081 típusú elöltöltős mosógépünk. Bekapcsolás után szinte mindíg más kombinációban világítanak a ledek. A nagy kerek programválasztó gombbal kiválasztunk egy programot, majd a panelen a "play gomb" lenyomása után sehogy sem indul a gép. Többszöri nyomogatás után kombinációt váltanak, de továbbra sem indul. Bizonyos idő eltelte után kialszik az összes led, csak ki és bekapcsolás után világítanak újra. Szétszedtem, Ivensys 3995BB típusú nyáklap/panel van benne. Ez hibásodhatott meg? Interneten bontóban sem találtam ilyen típusú panelt, de sajnos laikusként abban sem vagyok biztos, hogy ennek cseréje orvosolná a problémát. Esetleg valami ötlet, vagy mindenképp "mestert" kell hívnom?
(#) botesz válasza elektrosmog hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Az ajtót sem zárja be?Addig nem indulni sem fog.
(#) elektrosmog válasza botesz hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Az indító gomb lenyomása után zárná az ajtót, mivel annak nyomására nem reagál, nem hallatszik az ajtót záró elektronika kattanása sem.
(#) BODHEAD válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
A mágnes nem lazult le.
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Az f04 az fütőszálhiba, Amikor centrizik akkor felpörög rendesen vagy csak próbálkozik? A ledek közben nem vibrálnak vagy nem aludnak ki?
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Csak egy pillanatra felpörög azután leáll a számláló nullát mutat és a ledek villognak.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Ugy hangzik mint ha motorhiba lenne, ha az akkor amikor pörög felfele akkor magasabb fordulatnál a ledek kezdenek vibrálni és aztán ujra indul minden vagy véget mutat. És ilyenkor jön ki az F04 hibakód?
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Csak egy pillanatra felpörög aztán nullát mutat és villognak a ledek.
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
melyik ledek villognak?
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
A nullázás és a start-szünet gomb.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
A fűtőszál melegít ??
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Igen .Az egész működik rendesen addig a pillanatig amíg el nem kezd centrizni,ahogy elkezdene felpörög és leáll.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Ha csak centrire állítod mit lép?
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Felpörög és leáll.
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Mi az a nullázás?
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Ha hibázik a program akkor 3 másodpercig le kell nyomni és ha megtettük akkor újra indul a program.http://docs.whirlpool.eu/_doc/501931210543H.pdf
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
De annak a gombnak nincs hozzátartozó ledje.
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Bocsi akkor csak az alsó gomb a start-szünet gomb nem én szoktam vele mosni csak az infót kapom.Bocsi.
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Akkor most semmi hibakódot nem jelez? a piros szervizlámpa sem gyullad ki és fent a zöld ledekből egy sem ég? ezek nagyon fontos infók, ugyhogy megkéne tudni pontosan mert csak igy fogunk közelebb jutni.
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Kivettük a vezérlést,látszólag nincs semmi baja de ti hátha több hibát láttok mint mi.Végigmegy a mosás és az öblités ahogy el akar kezdeni centrifugálni egy pillanatra felpörög aztán leáll.Az inditás-szünet gomb elkezd villogni a kijelzö lenulláz.
(#) zolika60 válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A szénkeféket és a tachót ellenőrizted már?
(#) BODHEAD válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A tachót hol találom.
(#) zolika60 válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A motor tengelyének a végén. (Egy mágnes gyűrű és körülötte egy tekercs.)
(#) BODHEAD válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Azon mit nézzek meg.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Az a mágnes amit elvileg megvizsgáltál ? Ezt írtam először, ha csak mozdul a tengelyen már szopott a mutatvány ! Ha kefe rövid szintén nem centrizik.
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Én meg írtam hogy nem mozdult el.A motort most műtöttem ki belőle.Megnézem a szénkefét.
Következő: »»   308 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem