Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   309 / 580
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A tahót kerested ez a mágnes a tekerccsel a " tahó ".
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A taho ellenállása 68,5ohm, a szénkefék 36 mm hosszúak.
(#) zolika60 válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A taho mágnes nem tud elfordulni a tengelyen? Azt sajnos nem tudom ez az ellenállás megfelelő-e, de inkább feszültséget kéne rajta mérni forgó motornál.
(#) BODHEAD válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
A mágnes meg se mozdul.Délután össze rakjuk és majd megírom a feszültség mérés eredményét.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Előtte tisztítsd ki a motort !!! Kefeport fújd ki belőle, a kommutátorszeleteket is !!!
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Oké az egyértelmű hogy kitisztítva szerelem vissza.
(#) BODHEAD válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Megmértem a főtűszálat 25,5 ohm.
(#) stevepapa válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Általában testzárlatos szokott lenni. A mért eredmény jó. A zárlatot CSAK megfelelő műszerrel lehet biztosan kizárni. A fűtőszálgondnak ellentmond amit leírtál, mivel az azonnal, de a víz beeresztésekor azonnal jelentkezne. Szoktam régebben vasalót, igen vasalót bekötni a fűtés helyére. Ha nincs kéznél cseredarab. A tahó csatlakozóját is tisztítsd meg a panelon, illetve az összes csatlakozást ellenőrizd.
(#) lukovicsek válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Próbáld meg a centrit elinditani ugy, hogy le van huzva a fütőszál vezetékei, már ha nem fogja érezni, hogy nincs fütőszál mert akkor kiáll hibára, akkor valamit rá kellene helyette kötni, a vasaló jó ötlet, de szerintem ez inkább motor baj lesz, egy másik motorral kellene kipróbálni.
(#) stevepapa válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Szerintem is motor, vagy porzárlat vagy menetzárlat. Bár a felpörgés inkább szabályzási gondnak tűnik.
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
Valaki találkozott már Samsungnál olyannal hogy ha nem melegiti a vizet akkor sem jelez hibakódot hanem végig mos?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Nem csak Samsungnàl.Zanussi Zwf 1000m (samsung másolat) végigmosott szakadt betéttel majd a program végén nem hagyja abba a hangjelzèst.
(#) BODHEAD válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Bocs hogy csak most írok melózni voltam.Most reggel kipróbáltuk most tovább pörgőt a centri majd egy percig, de aztán megint leállt.
(#) mazso1988 hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy Indesit Wisl 105x előltöltős mosógépem. Az alábbi hibaüzenet kapom: "Bekapcsolva/ Ajtózár" led gyorsan villog és mellette a "Késleltető időzítő" led villog.
Mi lehet a hiba szerintetek? Hogyan lehetne megszüntetni?
Ha valaki tud megoldást kérem írjon!
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) botesz hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Sziasztok!Na megcsináltam a gépet felpontoztam a tengelyt és most van túl a 2. adagon.Jó lett nem kotyog!Köszi mindenkinek!
(#) botesz válasza mazso1988 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Ez elvileg F08 Miszerint beragadt a fűtésrelé vagy párás a panel.(esetleg szakadt a betét) Ezeknél a szaroknál sosem lehet tudni.Nagyábból minden lehet kivéve ami nem.
(#) mazso1988 válasza botesz hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Akkor azért első körben talán egyből nem lesz elektronika cserés a mosógép, bár nekem ezt a hibát már egyből bekapcsolás után produkálja a mosógép.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
(#) botesz válasza mazso1988 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Valószínűleg nem bár én dobtam már ki gépet ilyen hibával mert nem tudtam vele mit kezdeni.Próbáld meg resetelni.
(#) mazso1988 válasza botesz hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Hogyan tudom resetelni?
(#) botesz válasza mazso1988 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ha jól tudom akkor úgy hogy a start gombot hosszan lenyomod amíg az összes led fel nem villan.
(#) mazso1988 válasza botesz hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Köszönöm az infót, kipróbálom.
(#) MM hozzászólása Szept 8, 2014 /
 
ENERGOMAT 1012.5 mosógéphez keresek szerelési leírást!
(nem hajdu, német elöltöltős gép)
(#) zolika60 válasza MM hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Gyanítom nem fogsz találni. Inkább azt írd meg mi a hibajelenség. Minden mosógép nagyjából ugyanolyan.
(#) AGR hozzászólása Szept 8, 2014 /
 
Sziassztok! Van egy Wirpool Awe43125 elöltöltös mosógép mely néha ugy gondolja hogy nem nyomja ki a vizet,s nem centrizik! a Szivatyú müködik!!Tanacsok????
(#) botesz válasza AGR hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Ha a szivattyú megy keress dugulást ha az nincs akkor szivattyú csere.Lehet hogy elgyengült.Vagy nem forog csak remeg a lapátja.
(#) Busz hozzászólása Szept 9, 2014 /
 
Adott egy régi Hajdú Energomat Comfort mosógép. A gondja az hogy nem centrifugál illetve nem záródik be az ajtaja.
A centrifugálás helyett csak búg meg egyirányba lassan forgatja a dobot, de azt is kb csak fél percig, majd nem megáll hanem továbblép a következő 12-es programra és vizet vesz be.

Programkapcsoló hiba lehet? Mert túl könnyen mozgatható.

Az ajtó ezeknél gyárilag ilyen? Ha kinyitom megáll a gép, de sosem zárja le.
(#) stevepapa válasza Busz hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Ajtókapcsolóit nézd át !!!
(#) Gafly válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
És a régebbi fajtában kettő is van belőle (úgymint bal és jobb oldalon is).
He megveszed a boltban, akkor arra figyelj, hogy van kettő és három kivezetéses is.
Ránézésre látszik ha hibás: Szemlátomást meg van égve
Úgy kérjed hogy "Energomat/ajtó retesz/bimetál"...
(#) Busz hozzászólása Szept 9, 2014 /
 
Ajtókapcsoló hiba okozhatja azt hogy nem megy a centrifuga?
Mert engem inkább csak az érdekelne.
(#) maszek0005 válasza Busz hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Igen! A centrifugamotor segédfázisát a bimetálokon vezették át, ami egyben az ajtót is reteszeli. Programkapcsoló 10b érintkezőjétől tudod végig követni. Üdv: Jani
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2014
Következő: »»   309 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem