Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   316 / 580
(#) maszek0005 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Mit jelent nálad a 6 mm+?? Ezeknél a motoroknál sokszor a 10 mm is kevés. Szintszabályzó egy van benne.
Idézet:
„Egy vékony fekete csövön megy felfelé valami, talán az lehet a felső szint érzékelő.”
..... Igen, annak a csőnek a felső végén van a szintérzékelő.
(#) Nanok válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Azt jelentené, hogy még 6mm-ert visszatolódik a tokjába, ha visszahelyezem.
A szint érzékelőn 4 db csatlakozó van. Két kapcsolót mértem ki benne. Egy alaphelyzetben zárt és nyomásra nyílót és a fordítottját.
A negyedik érintkezőn egy kondi lehet, nyomásra egy pillanatra jelez a műszer, ez után szakadás.
(#) maszek0005 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
A szénkefékre visszatérve, lehet hogy már nem elég a rugónyomás, én még megnézném a szivattyút is. Már jártam úgy, hogy csak rezgett a lapátja, nem pörgött, ilyenkor még vizet érzékel a dobban,ezért nem centrifugál. Ha a szivattyú lapát csak rezeg, sokkal kevesebb a kiszállított lúg mennyisége, ezért érzékel vizet a dobban.
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Nálam, is okozott valami egyszer anomáliákat, hogy kimaradt program, meg megállt, és mire rájöttem a hiba okára, mindent szétszedtem, kipucoltam, csak a motor maradt. Ugyanis a szénkefepor, átvezetést okozott, a fázis-föld között, és ez zavarta meg. A motor kapott egy teljes takarítást, kommutátorok közt is kipucoltam, és azóta jó. Egy próbát nálad is megérne, főleg ha annyira elkoptak a kefék.
(#) Nanok válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Eléggé intenzíven nyomja ki a szivattyú a vizet azzal nem lehet gond. De szerintem akkor is forgatja a szivattyút, ha már régen üres a dob.
Majd rámérek a szintszabályzóra, ha újra jelentkezik a hiba.
(#) lukovicsek válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Azok a szénkefék rövidek !! és igen a motort szénkefeportól jól ki kellene pucolni.
(#) Nanok válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szénkefe csere után a bekoptatást azt, hogy érdemes csinálni?
(#) yulo5310 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ezt meg hol hallottad? Jól is néznénk ki,ha minden cserénél becsiszolnánk a rádiuszt! Kipucolni a kefeport,betenni az újat,a koptatást elvégzi a motor maga.
(#) Atti128 hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Helló Urak!

Segítséget kérnék. Adva van egy AWM 8125/2 mosócsoda.
Program elindítása után kb 2 perccel ajtózár villog gép megáll. Csak centifugánál is.
Szétszedtem. Panelen enyhe füst. Ok megvan a hiba.
Kérdés: A képen látható relé mit kapcsolhat?
Az ic-n "csak" szénport láttam égést nem, de ha valaki tudja hogy mi a szerepe a panelen megköszönném ha megosztaná velem.

Ja bocs elméletileg a KL2-es relé és az IC1-es alkatrészek gyanúsak.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) Nanok válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Én is úgy gondoltam, de nem kell üresbe járatni amíg bekopik? Nem fog nagyon melegedni, ha bekopás előtt csak kis felületen érintkezik?
L94MF7-es van benne. Hol kapok ilyet vagy mivel tudom helyettesíteni?
(#) yulo5310 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ezeket általában kefeházzal együtt forgalmazzák. Itt a neten,v. márkaszerviz!
(#) Nanok válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Igen nézegettem, az úgy elég húzós. Mondjuk a tartót ha megtartanám, akkor honnan tudom, hogy milyet tehetek bele? Mert a villamossági boltban méretre szerintem adnak hasonlót. De, hogy mibe való, milyen fordulatra azt honnan tudom?
(#) zolika60 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ha a mérete megfelel nem számít a fordulatszám mindegyik jó.
(#) yulo5310 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Nem fontos a fordulatszám,ha a méret stimmel,gond nélkül belerakom.a hossz fontos!
(#) Atti128 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Azért nem csak a méret számít! ( asszony szerint sem).
Szénkefénél számít a keménysége is nehogy a túl kemény szénkefe "megegye" a kommutátort.
Nálunk Győrben van műszénbolt ahol ezt is nézik.
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ha mondod hogy mosógépbe kellés hogy ekkora akkor olyat fognak adni ami jó bele.
(#) yulo5310 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Na igen,ahol van! Én egyébként egy kemény kartonon hasonlítom össze a az írásnyomot.
(#) lukovicsek válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 6, 2014 / 1
 
Szia.

A szén por az ic-n nem az ic meghibásodásától van, az csak rárakódott, lekell takarítani mindkét oldalon tőle a panelt, a relék lábait pedig beforrasztod és forrazd át a többinek is, azok a motort kapcsolják.
(#) Atti128 hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Igen. Köszönöm. Az ic csak azért kérdeztem hogy nem e zavarhatott be esetleg máshol adott át. A relét megnéztem szerencsére semmi baja. Most éjjel át lett forrasztva. Holnap (vagyis ma) próba. Köszönöm.
(#) Zolka56 hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Sziasztok Mesterek!
Nem vagyok szakmabeli a mosógépek területén. Van egy Worlpool AWO/D51105 típusú mosógépem. A hibája az, hogy pl. egy 40 fokos mosási program akár két órán keresztül is tart. A mosás végén meg el felejt centrizni. Ha átkapcsoljuk centrifuga üzemmódba, akkor az is el tart egy jó darabig és azt sem fejezi be.
Mi lehet a hibája. Én a vezérlő elektronikára gyanakszom. Még nem szedtem szét, de aki már találkozott hasonló jelenséggel annak a segítségét szívesen venném.
A választ/hozzászólást előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Zolka56
(#) botesz válasza Zolka56 hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Először is 2 dolgot néznék meg: azt hogy rendesen fűti a vizet vagy sem illetve amikor centrinél felpörög akkor elhalványulnak e a ledek vagy sem.Ha igen akkor paneltáp hiba ami megmagyarázza mind a 2 hibát.
(#) Atti128 válasza Zolka56 hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Hogyan érted hogy nem fejezi be a centrifugázást?
(#) Zolka56 válasza botesz hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Köszönöm a választ és megnézem amit tanácsoltál.
(#) Zolka56 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Egyáltalán nem centrizi ki a ruhát. Teljesen vizes marad. Ha csak centrizést választom akkor az ürítő szivattyú működik, de nem centrizik és a program végén leáll.
(#) laccika77 válasza Zolka56 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Üdv! Vizet rendesen kinyomja? Mosásnál meleg a víz?
(#) Zolka56 válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Igen a vizet kinyomja az ürítő és melegíti a vizet.
(#) botesz válasza Zolka56 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Azt nézd meg amit írtam.
(#) wanstonic hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
AWG327 gepem szét volt szedve csapágy miatt. Azóta nem lep tovább, állandóan csak melegít és forgat. Ha tultekerem a következőre, akkor mar jó, a program vegig megy,. Csak az elejen nem ugrik tovább, mintha nem érdekelne a hőt, mert vizet csak a normált engedi be, többet nem. Ami adja a futoszalra a nullát érzékelő a dobban, az allandoan o ssze van zarva, de ha szethuzom, akkor sem lep tovabb, csak forgat. Kerem a segitsegeteket, elore is köszi.
(#) botesz válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
A leírásod alapjàn elsőkörben egy szerelőt javasolnék. Vagy nem érzékeli hogy felfűtött vagy programkapcsoló hiba.
(#) palko0125 válasza .colin hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Az ajtózár biztosan bekapcsol? Mert vannak típusok, melyeknél a szivattyú működik nyitott ajtóval.
Ha mégse, akkor szinkron motort kellene megnézni, hogy működik e.
Üdv, Palkó.
Következő: »»   316 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem