Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   322 / 580
(#) saltex válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Bocs, de az előbb félre tájékoztattalak , és magamat is
A hiba kód E35 és villog az öblítés és a centifuga LED
A jelenség a víz mennyiség felvételeinél jelentkezik, és pedig amikor a mosószer adagolón keresztül engedi a vizet. Na most én úgy értelmezem a folyamatot.
Van benne a fekete nyomásra reagáló csak három vezetékes egy dugós valami az méri a mennyiséget , mivel amikor lehúztam róla csövet és megfújtam az érték a kijelzőn felment 250 re ami szerintem 25 liter ez csak elmélet, a másik pedig valamilyen kapcsoló beleértve a víz melegítést is ez a barna két dugóval , ez is csatlakozik az üsthöz, ezt is nyomás vezérli kettő lépcsőben és ugyanakkor kommunikál a fekete dobozzal is. Most ezt ne vedd kérlek kioktatásnak csak megosztom az elméletem a víz mennyiség többlet ügyében. Következtetésem , hogy valahol ehhez a dologhoz kötődik az E35 hiba
(#) botesz válasza saltex hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Igen a vízmennyiséggel kapcsolatos hiba.A 3 drótos fekete az az induktív jeladós szintszabályzó míg a nagy piros az analóg szintkapcsoló.Ha azt megfújod annak többször(de legalább 1x) kattannia kell.Kezd azzal hogy a légsűrítőt kimosod.A légsűrítő ott van ahonnan a 2 fekete gumicső jön a szintszabályzóhoz.
(#) saltex hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Valójába az analószint szabályzó ketőt kattan, ezt probáltam tesztelni az este,de egy dolgra nem voltam figyelemmel, mivel le vettem a csővet az analogról ezèrt ès megprobáltam egy vékony csővel szimulálni a nyomás külömbséget ,(miközben a teszt folyamán az üstbe nyomta a vizet, ès már majdnem tele volt üst vizzel, hátha leáll, de nem ált le. (Amikor pedig a két cső a helyén van akkor feltőlti csutkára az üstöt és utánna kiirja hogy E35)), hogy a légsüritöben felborul a statikai egyensuly, de ennek ellenère, se az elsö se a második kattanásra se ált le víz betöltése.De adolgok egyik érdekessége ,hogy van olyan program ami csont nélkü végig megy mondjuk az 50 fokos normál mosás rövid programja.
Az igazság az ,hogy a héten mivel melózom nem tudok, foglalkozni a szerencsétlennel, és azt is sajnálom , hogy nem irtam hamarabb nektek mert akkor lehet hogy túl lennék már az egésszen.mivel a szombatom is elment, meg a vasárnapom is amikorra információhoz jutottam.
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ott a fekete szintszabályzót ki kellene cserélni.
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
K lukovicsek
Nem akarok okos lenni mert nincs amire, legalábbis mosógépben nem, de
Ha leveszem a gumicsövet a feketéről nevezzük ahogy botesz mondta "induktív jeladós szintszabályzó" és teszek helyette egy másikat és megfújom felmegy az érték 250 re . ha elengedem akkor vissza esik (kijelzőn mutatja) szerinted ez lehet a rossz ? Még egyszer hangsúlyozom nem akarok okoskodni csak kérdezek
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) botesz válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Nem szerintem az a baj hogy el van dugulva a cső emiatt a 2 szintszabályzó eltérő nyomást kap.Míg az egyik azt mondja hogy tele addig a másik azt hogy üres.Na ez nem tetszik az elektronikának.
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Azt hogy egy másikkal mit csinál a gép és hogy jó e vagy nem jó azt igy nem tudom megmondani, az biztos hogy van ezekből több fajta, más gépben lévő más értéket adhat, ugyhogy csak olyannal lehet próbálni ami belevaló vagy legalább is Aeg gépé.

Az analóg szabályzók az alapértékeket állitják be, a másik pedig a véglegest és az adott prgramhoz növelheti ha szügséges.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) saltex válasza botesz hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Már melyik csőre gondolsz, mert a két feljövő csövet mind a kettőt vissza fújtam és nem tűnik eldugultnak, ne haragudj azért mert akaratoskodom, de próbáltam én is mindent ami eltudtam képzelni hogy befolyásoló tényező, de gyakorlatban nem sok minden javult, ami tény az az hogy a hibát kiírta és az üst 3/4 ig megtelik vízzel amikor kiírja a hibát és elkezd szivattyúzni. Hajlok az általad említett induktív szint szabályzóra, csak nem látom a másik szint szabályzó működésének a módját.
Gondolom én:
Az analóg szint szabályzó első lépcsője nem a vízszint lenne , a második pedig a fűtés, mert a fűtőszál is onnan kap áramot egyik lábára
Nem kéne az első kattanásra mondjuk amikor vizet vesz fel leállítsa a víz szelepet
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Én csak a csövet vettem le és egy másik csövet tettem rá és azt fújtam meg, nem a szabályzót cseréltem le
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Csak ugy fogod megtudni, hogy jó e ha egy másikkal helyettesíted.
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ok, értem , szóval az a tény hogy az értéket mutatja amikor a nyomás nő nem kötelezően mérvadó
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Sajnos attól még lehet rosz, de mint ahogy irták előttem a többi szabályzónak is kell müködni, vagyis először azoknak kell kapcsolni és a másik csak kiegészitő ként van.
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Egy ilyen szabályzó mennyibe kerülhet?
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
olyan 6000 körül
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Most az induktívról beszélünk ?
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Az lenne a legjobb ha megtudnád beszélni ahonnan veyzed, hogy ha mégsem az akkor visszavinnéd, mert lehet ott még más baj is.
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
igen
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Csak az nem megy a fejembe , hogy van amikor végig megy a program , akkor mi a szösz lehet , azzal szórakoztam az este hogy rövid programon mostan , az asszony azt gondolta hogy nem vagyok normális, és végi ment 50 fokon
(#) lukovicsek válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Hát ez is jellemző rá mert általában lassan megy az tönkre.
(#) saltex válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Értem
akkor nincs más mint előre
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) botesz válasza saltex hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Én azért megpróbálnám még kimosni még mielőtt nagyon beleköltekezel.Az hogy fentről belefújsz az nem jelent semmit!!!Természetesen lehet hogy tényleg az a rossz viszont ez nem kerül semmibe és lehet hogy megjavul.Nem olyan nehéz levenni azt a nyanvadt alsó csövet és bedobni a csapba....
(#) Atosbacsi hozzászólása Nov 11, 2014 /
 
Üdvözletem!

A hibás mosógép egy Zanussi zwq5120. A hiba, hogy bármely program szivattyúzási fázisba érne, a szivattyúmotor csak morog és nem szállít vizet. Kiszerelve a motort, kézzel forgatva a lapát simán átfordul, a tengely lötyög kicsit. Kicseréltem a kondenzátort, hiba ugyanaz, másik cseremotorral is.
Természetesen kifolyócső, szűrő, és minden a szivattyú körül ki lett tisztítva. Vezérlőpanelt nem szereltem ki, de szemlátomást semmilyen égésnyom, felpúposodott kondenzátor nem tarkítja.

Szeretnék ötleteket kérni mi lehet a hiba.
Attila
(#) botesz válasza Atosbacsi hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szivattyú csere.
(#) SteveG válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Az odáig rendben van(pontosabban dehogy van), de mi okozhatta a panel kiégését? Mi van ha az új panel is kifingik?
(#) botesz válasza SteveG hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Ott valami a perifériák körül lesz magától nem megy csak tönkre.
(#) saltex válasza botesz hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
köszönőn, meg fogom próbálni, és majd jelzek de ez mind csak hétvégén
(#) kovax1 hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek! Egy barátom kért meg, hogy próbáljam már meg kideríteni, hogy az elől töltős Fagor mosógépe (pontos típusát nem tudom, de ha szükséges megkérdezem.) miért ad "dugulás a szennyvíz rendszerben" hiba üzenetet, és nem lép tovább a centrifugálásra, amikor 40 C fokos programon használja? (Pl az öblítő programot gond nélkül végig viszi!)
A szennyvíz szivattyú szilárd test csapdáját és a szennyvíz rendszert már megnézte és semmilyen rendellenességet nem tapasztalt! Amikor az öblítő programnál szivattyúzik, teljes keresztmetszetben, nagy sugárral nyomja a használt vizet! Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) laccika77 válasza kovax1 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Ha benn marad a víz a dobban amikor kiáll hibára akkor szivattyú csere, ha minden esetben rendesen ürít akkor vízszintszabályzó környéki hiba..
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok.

Van valakinek régebbi fajta Beko panele?
(#) maszek0005 hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Tisztelt Uraim! Egy kis segítségre lenne szükségem. Bauknecht W A Sensitive 34 Di Whirlpool panellal szerelt mosógéphez keresek kapcsolási rajzot, vagy egy linket, ahonnan letölthető a rajz. A páciens semmilyen életjelet nem ad, feszültséget megkapja, de se kép se hang... Köszönettel: Jani
Következő: »»   322 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem