Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   326 / 580
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Itt van néhány kép a panelról:
Egyébként Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét!!!
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ezeket úgy szoktam próbálni,hogy ráadom a nyomást,230 at ki-be kapcsolgatom vagy hússzor,utána leveszem a 230 at,nyomás rajta marad,és ha csak egy kicsit is szivárog csere. Egyébként ezekhez volt javítókészlet,még talán 1-2 db van valahol a sok kütyü közt!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ja értem mire gondolsz.Nem ez nem szivárog egyszerűen szimplán nem oda megy a víz ahova kéne.Kezdem azt hinni hogy ez gyárilag ilyen sz.....
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Olyan pedig nincs! Kóbor áram van,kóbor víz nincs! Elektronikus hiba nem lehet,mert vagy zár-vagy nyit,ezeknél a hálózati nyomás intéz minden funkciót. A szolenoid csak kivált.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Hát ez érdekes!Az eredeti mosószer adagolóján kívül még 2 vel próbáltam mindegyikkkel hozta a hibát.Mindenesetre most kicserélem a triacot aztán meglátom mi lesz.A mágnesszelep cserével az a baj hogy nem sima szelep van benne merta 3 ból 2 közösítve ven gondolom hogy aszárító rendszert tisztítsa.Amúgy ilyen az a mágnás szelep:Bővebben: Link

Úgyértem pontosan ilyen.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
De akkor lehet hogy mind a 2 szelep amivel próbáltam rossz volt?
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Bocsesz! Én úgy értettem,hogy maga a szelep szivárog! Akkor lehet vezérlési hiba,nem kap elég áramot a tekercs,vagy mindig hagy rajta 50-70 voltot. Triak!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Most akarom kioperálni a másik panelból a ez előmosás triacját az emlékeim szerint jó volt.
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
De jó!!,hogy ezek előtt már befejeztem. Mindig azt mondtam,ha egy kütyü kettőt tud,az még rendben,de ha már hármat,ott spórolnak a rovásomra!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Én is anyáztam magamban hogy soha többet nem hozok Merloni t a portára.....erre milyen hülye vagyok???

A másik panelon ezeket a feladatokat Z0607 es triacok látják el.Van mellette több is.berakhatom a helyére?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ha azok vannak a soron,akkor Ő is az.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Amúgy Miele ben kimondottam mosó szárítóba 5 szelepet rakott be a drága tervező.Nincs is vele gond.
Amúgy azokban is 3 utas szelep van.Én azt jobb szeretem mint ezt a sugártörős meg fúvókacsavargatós megoldásokat.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A sugártörőssel nem volt bajom(mondták mi a hiba,csere,majd felújít,megint csere,de másnál),a jó öreg Hajdúk!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ott is volt pár szívásom de az még viselhető.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Gyakorlatilag a Hajdú egyszerű,mint a faék,de a program kapcsoló!!! Egyszer hajnali négy óráig ültem mellette,mire vissza vezetékeztem,rajz nélkül!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Olyat már csináltam én is!Nekem csak egy estémbe került de le volt írva hogy melyik drót hova megy.Na most forrasztottam át a tricot(3 adjára sikerült 2 elrontottamm letört a lábuk) megyek próba.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Hogyan lehet letörni? Kalapáccsal szerelsz?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Nem de olyan mint az üveg.Na kipróbáltam.Nem jó....
A szelep tekercsellenállása 3.72 Kohm és a másiké pedig 3.63kohm.
Most vagy én rontntottamel(rossz triacot csréltem ki=lehetetlen) vagy ez most lehelte ki a lelkét.
Amúgy elég érdekesen viselkedik.
Eddig úgy volt hogy bekapcsoltad szivattyúz előmosás szelepen egy kicsit tölt majd vár kb 30sec és tölt a főmosáson indul a motor és megy a mosás.
Most elindul tölt az előmosáson elindul a dob lezárja a szelepet és megy később ráadja a fűtést is...

Ötlet?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A saruk 3x szelepen jól vannak tűzve!? Egyenáramú a szelep?. ? sarus!?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Igen jól sarusak.Nos kipróbáltam azt hogy az általam betett triacot beraktam az előmosás szelepéhez az ott lévőt pedig a főmosáshoz.Változatlanul rossz.Van egy olyan érzésem hogy ellőttem vele a procit is......
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Megnéztem 230 as váltóáramúak.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Kár,hogy megdöglött az összes liba,mert még lenne egy pár tippem! A viccet félre téve,ha 3 triakot kinyírt,akkor még előtte van a gond,de ez csak az én véleményem,mert ezek a procik már számomra megfejthetetlenek! Öreg vagyok már a nyakatekert átvágáshoz. Valahogy mindig úgy érzem,át vagyunk baxva!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Én is főleg most hogy egyszerűen ordítani tudnék mert jó ez takony.....

Fogtam és lehúztam a szint szab ot........Valószínűleg mivel ruha nélkül próbáltam azt érzékelte hogy tele van és nem kell több víz.Vagy pont most dugult el a légsűrítő........
Baxameg!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ennyit mára a periféria VS elektronika dologról.
Viszont valamit használt neki a triac csere mert most nem engedte tele az öblítő adagolót.Remélem nem is fogja.De ennek nem tudom hogy pucolom ki a légsűrítőjét mert össze van öntve az üstel.Mindegy majd a citromsav megoldja.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Nekem is volt ilyen problémám egy ipari mosógéppel,én úgy oldottam meg,hogy megfúrtam egy ötös fúróval,majd sűrített levegővel kiverettem minden koszt,utána fúrtam bele hatos menetet,vágtam rá azbeszt alátétet,szilikont neki és kész. A cég már 30 éve megszűnt,de a gép még mindig megy!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ruhával nem csinálta előtte.Amúgy ha megint feltelik vízzel az öblítő adagoló akkor könyveljem el magamnak hogy ez egy ily(szr) konstrukció és hagyjam a francba?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Yolt ilyen gondom,már a márkára nem emlékezem,de az öblítőt rendre a maga idejében intézte és utána megtöltötte vízzel a tartályt! Szétkaptam,ellenőriztem,de nem tudtam rájönni a hibára,és érdekes módon ha tettem bele öblítőt nem csinálta. Azóta is így megy,és a kuncsaft már megszokta(5 éve). Máig nem tudom hogy ml a fene baja lehet,de akkor úgy döntöttünk,hogy ami működik,nem piszkáljuk!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Hmm a HE órája kicsit előbb van.Nálam 23:58 van ott meg 00:02.
Amúgy nekem öblítővel is csinálta.Remélem most leszokik róla!
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Hát az a HE óra meg micsoda?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
A Hobbielektronika(HE) weboldal órája.Nézd meg mennyi az idő nálad meg mikor küldted a hozzászólásodat!
Következő: »»   326 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem