Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   327 / 580
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Mikor ezt kaptam 00.08 volt és az órám tized mp re pontos
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Nem a Te órádról beszéltem.Na de nekem elegem van mára elég volt bőven...
Jó éjszakát és Köszönöm a segítséget!
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Jó éjt!
(#) botesz hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Most meg össze-vissza csinál mindent.....
Befejeztem megy a levesbe!!!
Köszönöm a segítséget
(#) jethro válasza botesz hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
KÖSZI.
Ezt megpróbálom, van egy donorom.
(#) KBala08 hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Sziasztok. én egy régi felhasználó vagyok, uj néven. Sajna nem tudok elépni a régi nevemmel. Igy nem tudom a régi adataimat sem használni. ( Amit tölletek kaptam). Volt pár mosogép alktrész rendelös cimem. ami igy elveszett. Már nem tudom megmondani kitöl kaptam, de nagyon jó hasznát tudtam venni. Ha lehet ilyet itt kérni, segitsetek. (Csak hobbi szinten űzöm!!!!!!!!)
(#) zolika60 válasza KBala08 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Írj egy modinak biztosan segít.
(#) fabianszabi hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Botesznak szeretném megköszönni a segítséget. Kicseréltem a javasolt 3 alkatrészt és már működik is a mosógép! Hatalmas megkönnyebbülés, hogy 800 Ft-ból megúsztam az egészet nem kell új gépet venni. Hatalmas segítség ez a magamfajta barkácsolóknak.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki szabadidejét nem sajnálva segít másokon!

Kellemes ünnepeket Mindenkinek!
(#) botesz válasza fabianszabi hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szia!Szívesen,örülök hogy sikerült!
(#) Chipmunk1960 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szia, Köszi a tippet, de mire összetalálkoztam a tulajjal, már kiment a hulladékba... Pedig pár dolog jól jött volna belőle, pld +1 motor, DC, PWM-el nagyon jól lehet szabályozni, most tervezem a fúrógépre. 10ezret pörög 340W, 1:10 áttétellel 3400w, Brrr.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Hányat adjak?
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nagyon messze lakok. De köszi!
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Feltalálták a postát...
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
OK mindent értek bocs
(#) HGR mechanic hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok.
Nagy tisztelettel hozzátok fordulok.
AWE 6316 tipusu mosógép.
Egyik percröl a másikra,ojan probléma alakult ki hogy elinditom pörög a dob jobra egyett balra eggyet ugy ahogy kell majd kiengedő pumpa berreg 5 másodpercet... (minden szupi)
Na de mikor vizet kéne szívni akkor PAFF kivillanik a nyomi szerviz jel.
100 százolék hogy panel hiba. Uj panellal megy.
De akkor a család éhen hal ha mindenkinek uj panelt teszek.
ha valaki megtudja nekem mondani hogy mit cseréljek ki a panelba annak még hajlandó vagyok fizetni is. Nem csak ennél a tipusu gépnél találkozni ijen problémával. van eggy zöldládányi indítópanelom ami a megváltásra vár. Mit cseréljek ki ??? Mi a rossz???
Szemmel nemlátni semmit!
Válaszotokat nagy tisztelettel várom.
Üdv: Pista
(#) HGR mechanic hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
A vízbeengedő ventilt azt relé nyissa?
(#) botesz válasza HGR mechanic hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem egy triac kapcsolgatja.Relé kapcsolja a motort és a fűtést.A szervíz jelen kívül kell még valaminek világítania a folyamatjelzők közül.
(#) HGR mechanic hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Még annyit hogy a panel SMD- acs
108
6s tranzisztorjait mindt a 4-et kcseréltem.
Persze vátozás az nemvolt.
A hiba ugyan ez.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Érdekes módon, 'csak' az LNK304 D-S lett zárlatos, + a soros ellenállás, a 2 dióda is megmaradt, előtte. Erről van szó egyébként, de nem csak egy induktivitás, hanem egy imp trafót hajt meg. annak 7Ohm körüli a pr ellenállása, semmi égésnyom nem látszik.
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Hiába linkeled mivel rajta van a burkolat nem látom a panelt.Ha az IC elröppen akkor megy vele az R020 és az L003 is.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Az R020 ok, az látszik a képen, hogy cseréltem, de L003 helyett, TF01 van. Minden Dióda él, és virul.

IMG_4527.JPG
    
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ugyanilyen panel van előttem. A 2 kék kondi előtt van az L003.
(#) maszek0005 válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ugyanilyen panellal küszködök, mert mint az előző hsz. csatolt képén is. Látható az ic- nél egy kihúzott furatgalván. Nálam több is van, és hiába a mindkét oldalon beforrasztott alkatrészlábak, még sem hajlandó müködni. Cserélve eddig ic, R020, L003, C023, C024, D029, D030, D012, D013, D006, C053, R038. Minden segítséget szívesen fogadok. Köszönettel: Jani.
(#) Chipmunk1960 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Igen, azt én szúrtam el, le kellett volna lúggal oldani a lakkot előtte. A hátoldalon van pár SMD alkatrész, 4 ellenállás egy dióda 3Ft-tranyó, azokat nézd át, mert onnan kapja az FB-jelet. Franciából találtam a leggyorsabban most IC-t bele, volt itthon pár, ilyen "foghíjas" de egy sem passzolt.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) mindenes válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
És sokszor megy el a TDK trafó is.Ilyenkor merad a táp átalakitás amit nem rég kisteljesitményű középmegcsapolásos trafóval orvosoltam plusz 12 és 5 Vstab ic. Ha jól emlékszem erről az átalakításról egy kolléga adott itt információkat. Ezt kell megkeresni!!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Annak hány Ohn-nak kell lennie nem tudod véletlen?
(#) mindenes válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia!A trafórol nincs információm ha menetzárlatos az ohm mérés úgy sem ad támpontot. Ha minden alkatrész jónak tünik, és a táp nem áll be csak a trafó csere marad vagy a táp átalakítás! Ha jól emlékszem "Blackdog" kolléga valósított meg hasonló áttervezés és azt itt a fórumon dokumentálta is . Ezt kell keresni!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ezt csak az IC megérkezése után tudom próbálni, egyenlőre az L003-at keresem bele, mer ahogy 'botesz' írta, az is repült. Számolásom szerint 470uH nek kell lennie, mennyire érzékeny a pontos értékre, mert pont ilyet nem találok semmiben. Hány V-ot ad ki, azt nem tudod esetleg?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) mindenes válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ha sikerül LNK306al kell próbálni az LNK304 "gyengébb" típus, én mindkettővel próbáltam de a táp csak nem akart a megfelelő értékekre beálni... A 306 is fél percig működött utánna se kép se hang. Ekkor döntöttem az új tápegy ség melett. Azóta is működik. L003 értéke 470uH fekvő típus.Persze átalakítás előtt minden alaktrészt mérni és gyanusakat cserélni kell. Szekunder oldali pufferek.. és a snubbernél a 470 pikofarad . Minden alkatrész 100% ellenőrizni kell, ha nincs javulás marad a csere táp.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Igen, azt kibogoztam a katalógusból, a 306-ost rendeltem meg. +12V ot csinálna?
Következő: »»   327 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem