Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   332 / 580
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 28, 2014 / 1
 
Tachogenerátort és csatlakozásait nézd át.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Koszi botesz..
Ott kezdem. Erre tippeltem en is.. De az en tippem, edes keves meg sajna.. Na de nem baj..
Meg 398 gep es fejbol fog menni..
(#) Sendi hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Üdv. Samsung P1001 vezérlő panelba hol lehet venni felprogramozott processzort?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Valószínűleg sehol.Biztos hogy az a hiba?ilyen nagyon ritkàn fordul elő.
(#) laccika77 hozzászólása Jan 1, 2015 / 1
 
B.U.É.K. Mindenkinek!
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Nagy valószínűséggel igen. A meghajtó IC-k felrobbantak,(túlfesz miatt) és a proci kimenetein teljesen hibás feszültségeket mérek. (5 volt helyett 2.8V). Saját mosógépem, nincs valakinek panelje hozzá?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ha túlfeszt kapott a gép akkor lehet hogy nem érdemes vele foglalkozni mert lehet hogy a perifériák is károsodtak.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Azokat már megjavítottam. Minden gomb, led működik, csak a szelep és motor kimenet hibás.
(#) Pinyo9 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
BUÉK mindenkinek!

Segítségeteket kérném egy AWE 6316 ügyében.
Hibakód F23! Nyomás kapcsoló működik , tiszta a tartály és a cső is.
Csatlakozásokat átnéztem ,nem találtam hibát. Motorját nem régen cseréltem ,de azóta már mosott
legalább 20 adagot problémamentesen.
Mit nézzek meg rajta?
(#) botesz válasza Pinyo9 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Zárlatos a fűtőbetét.
(#) Pinyo9 hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Szia Botesz!


A fűtőbetét ellenállása hidegen 24.8 Ohm ,testzárlat a műszer szerint nincs. Mérések szerint jó.
Vagy melegen szarakodik a fűtőszál?


Egy kép a jelzett hibáról:
Hibakód fénykép
(#) botesz válasza Pinyo9 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Lehet hogy te nem mérsz rajta semmit de attól még szivárog.Ezek már nagyon kis áramra is reagàlnak.A legtöbbször betét de lehet a szabályzó is.nekem volt olyan hogy dobta az f23 at a szab kspcsolt jó volt mérhetően is de csak a csere segített rajta.
(#) Pusztai Karoly hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok! Karesz vagyok!
Van egy whirlpool AWE 7100-as felültöltős mosógépem.
Program választás után, elindítom. Elkezdi kiszivattyúzni a bennmaradt vizet.
Mikor át kell váltania a víz felvételére, megáll és kigyullad a villáskulcs jelzés az F12-hibakód
jelzéssel együtt.
Már megnéztem a fűtőbetétet, az teljesen kifogástalan!
ha tudnátok tanácsot adni merre folytassam a kutatást azt nagyon megköszönném!
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Egy olajradiátorral jártam így, néha verte a FI relét. Mikor kivettem a betétet, nagyítóval pár picike lyuk volt látható rajta. Amíg hideg olajban volt, nem okozott galibát, mire felmelegedett, már átvezetett annyit, hogy az leoldott.
(#) Chipmunk1960 válasza Pusztai Karoly hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia, a googli ezt hozta ki rá.
(#) Birs Alma hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok. Whirlpool awg 327-ben van az a kb 20cm hosszú gumicső, ami a leeresztő szivattyún van. Van benne egy iránytörés is, szóval nem pont egyenes. A belső átmérője kb. 20mm, de nem tudom pontosan mert még nem szereltem ki a csövet. Sajna elrepedt.

Vajon mivel pótolhatnám megfelelően, vagy hol lehetne beszerezni?

Esetleg megragasztani mivel érdemes? Eléggé hasonló az anyaga, mint a kerékpár tömlőnek. Folyékony gumiragasztó+egy régi bicikli belsőből kivágott folt?

Köszönöm a segítséget!
(#) demga hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok! Segítset kérek. Candy 1072D elöltöltős mosógépem a köv. hibát produkálja:
30 perces (rapid) mosás módban 17. percnél leáll, úgy hogy kattan eggyet hátul (relé hang)
elsötétül a visszajelző, gyakorlatilag, mintha áramszünet lenne, aztán visszaindul 1 percen belül és 19.
percnél (visszaszámláló) folytatja a programot, majd 1 perc után megint kikapcs és vissza 17. perc és
ismétlődés...
Más programon, pl. szivattyúzás, centrifuga hasonló a hiba.
Szétszedtem a programválasztó panelnél, az egyetlen forgó alkatrésze a forgatógomb 4 sávos
csúszkával, ott nem volt kontakt hiba.
Aztán kivettem a vezérlő panelt is, amin a relét 1-2 diódát átforrasztottam, de nem segített.
Zavarszűrőt is "megpatkoltam" próbából, az is kizárva, ugyanaz.
Vezérlő panelon lehet hiba, tanácstalan vagyok, azt sem tudom hol lehet hozzá venni, vagy inkább szerelőt hívjak?
Tartok a lehúzástól...
Köszi előre is!
(#) botesz válasza Birs Alma hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Keress meg privátban valószínűleg van ilyen csövem!
(#) botesz válasza demga hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szerintem a paneltáp gyengélkedik.Elsőkörben kondizd át a panelt.
(#) demga hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ! Kitermelem belőle a kondikat, igaz nem sok van benne,
talán 2 db 220μ-s elektrolit kondit láttam benne.
Annyi még lemaradt, hogy olyan "pislogósan" is szokott kialudni a kijelző, de
inkább az a jellemző, hogy úgy áll le, mintha kihúznám a konnektorból.
(#) ati73 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Fagor select 1FE-837 mosógépem nem akar centrifugálni a vizet kinyomja de nem akar indulni!
Nem tudom mi lehet a gond?
Ha valaki tud segítsen!

Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza ati73 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A légsűrítőt pucold ki illetve a szénkeféket ellenőrizd.
(#) Atti128 válasza ati73 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia! Engedd le a szürőnél a vizet és így próbáld meg. Így ki tudod zárni hogy nem tud a motor centrifugázni vagy nem is akar esetleg a vízszint miatt.
(#) babik003 hozzászólása Jan 4, 2015 1 /
 
Üdv
Van egy ilyen típusú felültöltős mosi és a kijelzője mindenféle hieroglifákat ír ki.
Nincs valakinek egy ilyen bontott ami jó?
Vagy esetleg meg lehet ezt javítani?
A kijelző szalagkábelellel van csatlakoztatva a panelhez, de csak oda van hajlítva és szerintem az mozdult el. Bárhogy próbáltam igazgatni, nem lett jó.
A kijelző hátulján a következő adat látható:
CG 001 - 3003-02
WU20050525-1-05-0701
Köszönettel
Mo
UI
A tájékoztató képeket a netről szedtem le.
(#) Chipmunk1960 válasza babik003 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia, Az üveglap szélén van 2 vezető gumicsík, Az első képen látszanak is az érintkezők fényes pontjai. azokat kell izopropillal megtisztítani, úgy látom a műanyag ház rá van olvasztva, le kell vágni, síkban a panellal, majd a végén egy csepp IS megfogja. Az üveglap szélén a rágőzölt vezetősávokat is finoman végigtörölni. Ha ez nem segít, akkor csere, mert az üvegről elszublimált a vezető rész.
(#) mkati válasza ati73 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Sziasztok,

Nálunk uez volt a gond, csak Candy mosógépen... kitisztítottuk a szűrőt, a kifolyócsövet.. új szénkeféket raktunk bele... innen már minden jónak tűnt, de össze-vissza kezdett centrifugálni... hullámokban centrifugált... megint szét lett szedve, a kumutátor meg lett csiszolva...most már jól centrizik, de most meg büdösít... égett gumiszagot érzek, de már mindent megnézett a férjem, az ékszíj is jó helyen van.. mi lehet a gond? Köszönöm
(#) Chipmunk1960 válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A motor ereje megnőtt, a nagyobb tisztább felületű vezetők miatt, s valószínűsítem, hogy az ékszíj csúszik meg induláskor.
(#) VIM válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia! Ha most minden jónak mondható de a "gumi szag" érződik, talán az ékszíj kenődött össze és csúszik a felületen irányváltáskor, amit meg kellene tisztítani vagy le kellene cserélni.
(#) Chipmunk1960 válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Le kell venni, s kifordítani, /gondolom www mintájú/ hogy a belseje mennyire "gumis" vagy öreg, repedezett, megégett. Ekkor cserélni kell. Egy kis szappanozás, / a régi amo, Fa / be szokott válni.
(#) Bakman válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nálunk a menetzárlatos motor adott ilyen szagot, melegedett is rendesen. Csak akkor van ilyen szaga, amikor centrifugál?
Következő: »»   332 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem