Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   333 / 580
(#) mkati válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Hosszú mosásnál büdösít csak (2órás), de most mostam vele, menet közben, mosás alatt büdösít... és megint hullámzik a centri... lehet, h nem ér a szénkefe a kumutátorhoz? a szénkefe büdösíthet? Megpróbáljuk kicserélni az ékszíjat is... nagyon köszönöm a segítségeket.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) VIM válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Mégis csak csúszhat az az ékszíj ha "hullámzik" a centri, mert akkor nagyobb fordulatra kellene forgatni a dobot de nincs elég nyomatékátvitel a szíjhajtásban.
(#) mkati hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Az ékszíj jónak tűnik, de a fenyőgyanta spray-t megpróbálnám. Szerintetek az megoldhatná a csúszást? Bár nem vagyok biztos benne, hogy valóban csúszás. Menetzárlat kilőve, mivel a teljes teljesítményt leadja végig, csak néha van ingadozás. (MKati férje) köszönöm
(#) Bakman válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nem feltétlen kell, hogy a zárlat folyamatosan meglegyen. Rázkódásra hol összeérnek, hol nem a vezetékek. A hullámzó sebesség erre enged utalni. Valószínűleg az ékszíj csúszásának hangja is lenne, bár ebben nem vagyok biztos. Egy komplett mosás után szedd le a burkolatot és óvatosan tapogasd végig (természetesen áramtalanítás után), hol meleg. Esetleg eleve leszedett burkolattal indíts el egy mosást. Ha szénkefe problémája van, az többnyire látható, szikrázik mint Májkel Jakó Jakson a színpadon.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) botesz válasza mkati hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A hullámzó centri meg az égés szerintem összefügg.Motor hiba.Nekem is így halt meg annó a siemens gépem.Csak annak már ereje sem volt.Esetleg a tachogenerátor mágnesét nézd meg.
(#) forma3 hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Miele W921-es mosógéphez hol lehet kapni legolcsóbban vízbeeresztő szelepet?
Illetve mi pontosan a "PC" lámpa, mert már annyi mindent hallottam róla, hibát jelez, vagy vízhiányt (arra nem a mellette lévő lámpa van?) de még olyat is hallottam hogy valahogy "programozni" is lehet és ahhoz is kapcsolódik. Mi az igazság?

Köszi!
(#) botesz válasza forma3 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Az orczy nàl van. Igen programozható olletve a testt mód elérésénél világít.mi a hibajelenség?
(#) banya012 hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok..
Ker gep, ket kerdes..
Az elso meg mindig a siemens.
Most jutottam el a fojtatasig..
Szoval.
Minden program "fut", de a jelenseg csak annyi, hogy a motort felporgeti kb 600-as fordulatig es leall... Megint porog, megint leall..
tachogenerátor, motor, minden fenyesre takaritva, atnezve, helyrepofozva.
Csatik, illesztesek, minden tokeletes..
A masik..
Az Ariston Hotpoint moso szarito.
Minden fasza, azt leszamitva, hogy kb 3 kilo ruha, 2x 3 ora alatt nem szarad meg. Prorgeti, forgatja, forro, de vizes marad. Persze.. szivattyuza is kifele a vizet magabol..
A fobb gond..
kb 1000-es cenriig tokeletes, utanna hangosodik.
1400-as fordulaton, inkabb hasonlit egy yugoszlav tipusu betonkeverohoz, mint mosogephez.
Felek, hogy mikor szolnak, hogy a beton dongolest fejezzem be..
Csapagy jo, lengescsillapiton nem latok semmi rendellenesseget.
Sullyok atnezve, es megis brutal.
Bocsi a regenyert..
Elore is koszonom szepen!!!
(#) forma3 válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszi! A hiba az, hogy kikapcsolt állapotban nagyon lassan megtellik a dob vízzel, és hallani a dobban a víz sziszegését, illetve az, hogy a PC lámpa néha el kezd villogni mosás közben, majd megy tovább szépen és el is alszik, de van amikor félbehagyja, a kijelzoj 0 van, és villag a PC lámpa, és nem is öblít például.
Ma szétkaptam a vasat, ezen 3 szelepes vizbeereszto van, de nem tudtam rajonni merre mehet be a viz, amikor at kene menni minden esetben a mososzeradagolon is, de ott nem folyik a viz, csakis a dobban (nyitott ajtonal) lehet hallani spriccelest).
(#) botesz válasza forma3 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Az pedig az adagolón keresztül folyik.Ez Waterproof os gép ugye?Vagy csak a sima 3 as szelep van benne.Az biztosan szelep csere.Igen kiáll hibára olyankor gondolom túltölt.Szeretem ezt a szériát mert meg lehet nézni hogy hány üzemóra van benne.Az szerintem csere után jó lesz!
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia!
Siemens:vagy a motor menetzárlatos vagy vezérlésgond.
Olasz takony:
Fűt a szárításnál?
A szárító szelep megy?
centri:ha nincs csapágyas hangja és szimplán csak hangos értsd:zörög rezeg majd szét esik..
akkor első körben lengéscsillapító csere ha akkor is akkor egyszerűen csak berázza a dob a gép vázát és az rezonál....sz@ar konstrukció....
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Koszi Botesz..
En is vezerlesre gondoltam..
Behelyeztem a kisszobaba alkatresznek..

Igen, olyan, mintha az oldalat razna.. De nem birom lokalizalni a hangot..
Multkor volt egy ilyen hangjelensegem egy Gorenje-n.. Ott a sully volt lelazulva az elejen..
Kb 2 eves gep. Szegyen tole..
A szelep mukszik.. Ki-be szuszog, ha razom az ustot. Fut, mint az allat, minden forro benne, csak vizes marad. MEg a ventilator kibelezesen gondolkodtam, hatha tele van szmotyivel...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Az bizony lehet hogy el van dugulva a légjárat.Azt a szelepet azért ellenőrizd lehet hogy nem nyit ki eléggé.
(#) forma3 válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszönöm, ebben csak ez a 3 szelepes dolog van, vizvedelem nincs. Elárulod hogyan lehet megnézni az üzemórát? Ilyesmi szervizeléssel kapcsolatos dologkat nem találtam róla, pedig nagyon érdekel. Az a programozásos dolog hogy van? Adott volna ki a Miele hozzá új "szoftvert"? (nem akarom bantani, csak érdekel ) Nem semmi hogy egy 96-ban gyartott gep mar ilyeneket tud.
(#) botesz válasza forma3 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Természetesen leírom de privátban keress meg.
(#) HZsolesz hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni. Egy Elektolux EWT 1015 felültöltős mosógépem van, amiben megszólalt a csapágy. A ruhák zsírfoltosak lettek, úgyhogy azt hiszem a szimering is megadta magát, ha nem ép az halt meg először. Nekiugrottam, hogy szétkapom, de ilyen csapágyházzal még nem volt dolgom.
Egyértelműen rá van írva a bontási irány, de nem merem nagyon bántani, nehogy elszúrjam.
Hogyan bontsam szét? Spéci szerszám kell hozzá a sok lyuk miatt? A ház újrahasznosítható és elég csak csapágyat és szimeringet venni bele, vagy (mert webshopokban így láttam) kompletten kell cserélni? Ki kell szerelni a dobházat, vagy meg lehet így oldani oldalról? Ugyanis a dobház nem tűnik bonthatónak.
És egy utolsó kérdés, mi az a fekete dolog, amit mellé tesznek a képeken? (zsír, tömítés felismerve )
(#) HZsolesz válasza mkati hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ékszíjnagykerben dolgozom, és sokszor találkozok olyan ékszíjjal, ami nem néz ki vészesen, csak éppen elveszítette az elasztikusságát. Arra már hiába fújunk sprayt. Ha EL vagy MA jelölés van a szíjon, akkor érdemes erre is gondolni. És nem szabad meglepődni, ha az új szíj úgy néz ki mintha nem menne fel, mert rövid. Az új csak megtépve éri el a kívánt hosszt.

A sprayt egyébként csak arra javaslom, ha elkezd fütyülni a hajtás és szeretnéd ha kibírná még addig míg elmész a boltba újért.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) botesz válasza HZsolesz hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ezt úgy lehet szètszedni hogy kitekered valamilyen szerszámmal a csapágyházat.Csapágyházat kompletten tudsz venni adnak hozzá v gyűrűt.
(#) botesz válasza HZsolesz hozzászólására (») Jan 8, 2015 / 1
 
Ezt úgy lehet szètszedni hogy kitekered valamilyen szerszámmal a csapágyházat.Csapágyházat kompletten tudsz venni adnak hozzá v gyűrűt.
(#) Atti128 válasza HZsolesz hozzászólására (») Jan 8, 2015 / 1
 
Helló! nyugodtan kiskalapáccsal és valami fémruddal megütheted hogy elforduljon. Nem kell szétszedni a dobot hozzá. Az újhoz nekem mellékeltek egy betekerő "segédeszközt" is. A képen is az látszik.
(#) lukovicsek válasza HZsolesz hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Egyre azért figyelj oda, az egyik oldalt balos menet van, vagyis visszafele kell tekerni, amugy rá van rajzolva nyillal ha szerencséd van.
(#) HZsolesz válasza Atti128 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Hello! Köszi, pont erre gondoltam, nem mertem megütni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) robi0777 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Hello
kifüstölt az Indesit T2001-08-G nevu mosogepunk iranyito panelja. kiszedtem es par dolog meg egett rajta.nem tunik annyira rossznak.foglalkozik valaki ilyen javitassal vagy vehetunk uj gepet?
(#) botesz válasza robi0777 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Ternészetesen javítható.A gond csak az jogy úgy magától nem ég ki a panel tehát a perifériákkal is gond van.
(#) Bakman válasza botesz hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Lehet, hogy a tápegység körben keletkezett valamilyen zárlat, így a perifériákat nem érinthette a baj. Igaz, ez sem egy jó eset, lehetséges tápegységhibánál a kontroller tönkremenetele, ami már kicsit nehezebben szerezhető be.

robi0777, tudsz pár fotót mutatni a megégett részről?
(#) ttindian hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Újra WIDL126 , F12-es hibát ad , kommunikáció probléma , átnéztem a vezetéket, kimertem de jó , mi lehet a baja?
(#) robi0777 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
nem tudom fog latszani valami
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) Bakman válasza robi0777 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Semmi használható. Egy dolog látszik: a trafó környéke poros (középen, felül), de ennyi. Melyik részen van égésnyom?
(#) robi0777 válasza robi0777 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
dobtam fel uj kepet pirossal van bekeretezve az egett resz közepen.remelem mar latszik
(#) robi0777 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
igen a trafo es a korulette levo kondik, tekercs, ellenallasok diodak egettek.meg kormos a kis proci is
Következő: »»   333 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem