Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   344 / 580
(#) palko0125 válasza UNIKUM2012 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szia!
Elsősorban a szűrőt kellene ivenni, hogy ott minden rendben van e. Aztán ha fali szifonba van bekötve a kinyomó cső, akkor azt is kipucolni. Ha ezek után is gond van, akkor a légsűrítőt kell megnéznina gépben, hogy nincs e elkoszolódva.
Üdv, Palkó.
(#) guess who válasza guess who hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Nos, továbbra is gond van ezzel a Whirlpool AWT 5098/4 mosógéppel.
Megmértem a fűtőbetétet, 30-40 Ohm az ellenállása, egyik lábával sem húz át testre. A termisztor viszont egyáltalán semmit nem mutat, sem ellenállása sincs, sem zárlatot nem tudok kisípolni a két lába között...

(A bejövő vízcsövet, a bejövő szűrőt megnéztem, nincs eltömődve egyáltalán, az alsó szűrő szintén tiszta.)
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) guess who válasza guess who hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Javítok: kiszereltem a fűtőbetétet, gyakorlatilag semmi vízkő nincs rajta. A termisztor ellenállása is mérhető: 12 kOhm, tehát lényegében az előírt érték szobahőmérsékleten.
(#) guess who válasza guess who hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A vízbeeresztő mágnesszelep és a leeresztőszivattyú ellenállása szintén a gyári értékeken van.
(#) UNIKUM2012 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Szia Palkó ezen a procedúrán már túl vagyok!! Mégsem jó!!
(#) Tom52 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy barátom szeretne mosógépet venni és megigértem neki,hogy hozzáértőktől megkérdezem,mit javasolnátok az elöltöltősök közül ma.Ő ezt mosógép nézte ki.Mit javasolnátok?Előre is köszönöm!
(#) palko0125 válasza UNIKUM2012 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Szia!
Akkor a fűtőbetétet mérd meg testhez képest. 2 vagy 20MOhmos állásban sem szabad mérned csak szakadást. Ha mutat valamit is a műszer, akkor cseréld a betétet. Ezek a gépek nem centriznek, ha "testzárlatos" a betét.
Üdv, Palkó.
(#) Adamsson hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Whirlpool AWE2316 típusú mosógép probléma:
A programkapcsoló jól működik, 2 hete volt kitakarítva - a hiba okát keresve -, minden patyolat, átmosva.
Probléma a következő:
A kiválasztott program rendre elindul, de mikor le kellene ereszteni a vizet, csak morog. Illetve néha-néha sikerül leeresztenie.
Sok félével próbálkoztam már, eddig arra jöttem rá, hogy ha menet közben kitekerem a szivattyú szűrő-tisztító nyílását, a víz le tud rendesen ürülni és a gép gond nélkül kimos, a szivattyúlapátok pedig folyamatosan pörögnek.
Lehetséges, hogy a motor gyengült el, esetleg valami szakadás, vagy mi okozhatja, hogy megszorul?

Bármilyen segítséget szívesen fogadok, és köszönöm előre is!
(#) yulo5310 válasza Adamsson hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hali! A sziv. motort lecserélni!,az már nem forog csak rezeg,
(#) Rozsa64 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Bosch mosogatogepem, ami E15 kóddal megállt. Beragadt a programba es állandóan pumpálni akarja a vizet,de nincs benne víz. Kérlek ha tudtok segítsetek, hogy lehet torolni. Szerintetek mi lehet a baj?
(#) Tityi hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Kedves Szakik!
Van egy Ariston Aqualtis mosógépem,ami az alábbi hibát produkálja:Bekapcsoláskor a panel kijelzőjén a programokat be lehet állítani,de a mosást nem indítja el és start nyomásakor lassan villog a start LED-je.Az ajtó sem záródik.Mikor rövidre zártam az ajtózár kapcsolóját,akkor a panelon lévő piros lakat jel világított,de akkor sem indult el.A fűtőszál jó.
A motor aszinkron,inverteres vezérléssel.
Átnéztem a panelt,de égésnyomot nem találtam.Viszont van két gyanús elektrolit kondi,aminek egy kicsit púpos a teteje.A képeken elöl látható az egyik,a másik pedig a C6-os.Holnap ha kapok,akkor kicserélem mindegyiket.
Ki tudja mit jelent,mikor a start zöld LED-je villog?Elég lesz vajon a két kondi cseréje?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) g1rdon válasza Tityi hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szerintem az nem "kicsit púpos", hanem már ki is nyíltak (mintha látnék elektrolitnyomot a C6 körül, de pont rossz a fókusz). Bátran cserélj ki minden elkót.

Nem hiszem, hogy a villogó start LED-nek lenne hibakód-jelentése (kulcsszó hiszem), mert ha hibát szeretne kommunikálni, arra van egy csomó egy szál LED-nél alkalmasabb kijelzője is. Itt van valami elég általánosnak tűnő hibalehetőségjegyzék, ebben nem látok hasonlót.
(#) Tityi válasza g1rdon hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia! Köszönöm a tanácsodat!Bátran kicserélem mindegyiket!Valóban,én sem igazán találtam a hiba táblázatban hasonlót.
(#) maszek0005 válasza Tityi hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia Tityi! A Fotók alapján, a két elkó, a tápegység IC. primér körében van. Az elkók környékén nézd még át a diódákat is meg van egy zenner dióda is ott. Engem a zenner már szívatott meg. Műszerrel mérve jónak mutatkozott, de az éles helyzetben nem müködött rendesen. Tápfeszt mindenképp ellenőrizz. 12 V- ot és 5 V- ot is. Lehet, hogy zenner csere után, Neked is müködni fog. Tisztelettel: Jani.
(#) Tityi válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia Jani! Az ED 6C zenner diódára gondolsz?Érdemes lenne azt is kicserélni a kondikkal együtt?Hol kell mérnem az 5V-ot és a 12V-ot?Gndolom ezt úgy szokták,hogy mindent lekötnek a panelról és csak a 230V-ot adják rá.
Köszönöm a tanácsodat!
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Tachogenerátort nèzd meg nem szakadt e.Pont a múltkor szívtam meg vele.Az ajtózàrat kösd vissza mert azt is figyeli.Próbáld meg mechanikusan (èn csavarhúzóval szoktam) átverni.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia Botesz! Holnap kimérem a tachót is!Az ajtózárat visszakötöttem.
(#) zoltantorok90 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Sziasztok.

Adott egy whirlpool awe 2519 es típúsú mosógép ami a képen látható módon kiáll hibára(start gomb villog) miután párszor megforgatta a dobot és megmozgatja a szivattyút. Hibásan alkatrészként vettem magamhoz, de szeretnék a végére járni, hogy javítható e vezérlő panel csere nélkül.
A hozzáértő segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

DSC_0090.JPG
    
(#) Lucifer válasza zoltantorok90 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Mi a partnumbere? 85932511009X. Mi az X nálad?
(#) zoltantorok90 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Hát azt most nem tudom megmondani.úgy 20 kilóméterre.van tőlem csak hétvégén vagyok a "közelében"
(#) palko0125 válasza zoltantorok90 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Szia!
Ez fűtőbetét hiba. Vagy szakadt, vagy testzárlatos.
Fűtőbetét csere után menni fog!
Üdv, Palkó.
(#) Tityi hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
Kedves Szakik!
Kicseréltem a képen is látható 4db elektrolit kondenzátort,mert műszerrel mérve fele volt a kapacitásuk az eredeti értékükhöz képest.Megmértem a környék diódáit,zéner diódáit,azok jók.Így csere után tökéletesen zárja az ajtót és indul.A zöld LED csak azért villog,mert azzal jelzi,hogy startra kész.
Köszönöm mindenki segítségét!
Tityi

IMG_0927.JPG
    
(#) zoltantorok90 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Szia. Köszönöm a válaszod. Mindenkép kipróbálom, aztán hátha megoldódik .
(#) bercing3 hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
sziasztok! Indesit WITP 102 gépem összes lámpája egyszerre villog,nem indul.Mit kell cserélni benne?
(#) zoltantorok90 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Most megnéztem a fűtőbetétet, nem produkált semmilyen ellenállast, kikötöttem, rátettem egy izzót a csatira és el is indult a centizés (korábban ugye annál is kiállt hibára) úgyhogy nagyon szépen köszönöm a segítséget, hasznos volt. Jövök egybsörrel tisztelt palko0125
(#) TheShaft válasza bercing3 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Ilyen hiba nálam is volt. A tápegységben van egy kondi, rá fogsz ismerni, mert púpos. Azt cseréld ki nagyobb feszültség tűrésűre!
(#) palko0125 válasza zoltantorok90 hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Nincs mit. Örülök, hogy sikerült!
(#) bercing3 válasza TheShaft hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
köszönöm,hozzálátok remélem sikerül!
(#) serinus hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Üdv
Keresek valakit, aki mosógép vezérlést át tud programozni, vagy új vezérlést tud késziteni.
Időtartam, hőmérséklet, programok hossza, centrifuga fordulatszám, stb. ezeket szeretném megváltoztatni. Nem értek hozzá, tehát nem tanácsot kérnék, hanem olyan valakit keresek, aki meg tudja oldania problémát. Először egyedi, aztán akár gyártás szinten is. Részleteket személyesen.
előre is köszönöm.
Zsolt
(#) botesz válasza serinus hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Szia!
Tessék:Bővebben: Link
Következő: »»   344 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem