Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   354 / 580
(#) yulo5310 válasza kapufa hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Igen!
(#) majoros50 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy WT-100 indesit mosógépem.Sajnos minden programon
kevés vizet enged be, akkor is mikor a légsűrítő cső nincs a vízszint kapcsolón. Így a fűtés
sem kapcsolja be.Kérdésem mi a hiba?
(#) yulo5310 válasza majoros50 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
A feltöltési időt betartja?,és csak aztán lép?. Mert akkor a szűrők a vízbeeresztő tömlőben,vigyázz,van olyan,aminek a gépnél és a csapnál is van!
(#) vill hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Újabb érdekességre bukkantam. Amikor beragad a program, kihúzom a gépet a konnektorból, aztán visszadugom pár perc elteltével majd nyomok egy reszetet és újraindítom a programot, akkor szépen lefuttatja a programot gond nélkül.
Valakinek valami ötlete, tapasztalata?
(#) yulo5310 válasza vill hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
A tápon a nagy elkókat cseréld ki!
(#) vill válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Kiszáradhattak?
Most megint próbamosáson van, így ha lejárt a rogram, akkor megnézem a kondikat.
A fő panelon a kondik szemre teljesen jó állapotban vannak. Vagyis kifolyásnak nyoma sincs.

Jó lenne, ha megjavulna, mert már szeretnénk eladni és így nem akarom senkinek sem odaadni, hogy nem üzemel 100%-osan.

Azért köszi a tippet.
(#) vill hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Csatolom a főpanelről és a betápról készült képeket. Egyiknél sem látszik (optikailag) indokoltnak a kondi csere.
Meg azt sem értem, hogy egyik alkalommal végigmegy, aztán nem. Ha hibás lenne a kondi, akkor gondolom a második alkalommal sem menne végig.
Javítsatok ki, ha tévedek.
(#) vill hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
további képek
(#) yulo5310 válasza vill hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Így szemre semmi nem látszik,de a rossz kondi össze-vissza változtatja a kapacitását,ettől az elektronika megbolondul. Persze ettől még lehet más egyéb is,de ez általában orvosolja a problémát!
(#) vill válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Kondik kicserélve. Most mos a gép. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e fennakadás vagy végigmossa a programot.
(#) yulo5310 válasza vill hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Szerintem okés lesz!
(#) s51e hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy a zanussi mosógépünk egyszer csak elkezdett hibakódozni, rendben ment minden megtaláltam a hibát, a szénkefe kopott el, kicseréltem , majd hibamentes volt 1 hónapig. Aztán megint elkezdett hibakódozni, plusz a szénkefe nagyon szikrázni. Szétszedtem a villanymotor forgórészét megcsapágyaztam és a kommutátort felszabályoztam, de még mindig hol megy hol nem, a szénkefe nem szorul be. Valahol feljebb a mosogépben láttam egy kondenzátort , lehet ennek köze a motorhoz? Mi okozhatja ezt a hibát?

Villanymotorja: welling HXG40a02
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
(#) yulo5310 válasza s51e hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Ha a kefe erősen szikrázik,netán tűzgyűrű is van,az egyértelmű forgórész menetzárlat! De a kommutátort kimikáztad felszabályozás után?,mert a lemezkék közt ki kell mélyíteni a szigetelő árkot(mikamit szigetelőt kikaparni)! Ha nem csinálod m3g,akkor gyorsabban kopnak a lemezkék mint a szigetelő,és dobálni fogja a keféket,na ilyenkor is szikrázik erősen! A kondi ha gyanús cseréld,pár száz forint(az összes nagyot!!)
(#) s51e válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Tűzgyűrű nincs, kommutátor szegmensek között kikapartam, ki is méregettem mindegyiket, hogy véletlenül nincs e benne még valami szemcse ami összezárja. Elég mély az árok közöttük.
(#) vill válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Úgy fest, hogy Sikerült.
Már a 3. mosásnál jár és minden rendben.
Ami viszont érdekes: Azután kezdett el bohóckodni, hogy áttettem egy hosszabbítóra.
Ma visszadugtam direkt a konnektorba. Lehet, hogy baromság, de ha a hosszabbító hibás és nem ad rendes kontaktot, akkor elvileg leeshet a feszültség és az áram is megnövekszik.
Elképzelhető, hogy ez okozhatta a hibát.
Mindenesetre én már nem fogom visszadugni és tesztelni, mert már nem akarom tovább kerülgetni az új mosógépet.
Köszönöm a segítséget és remélem, ha máskor bárkinek hasonló problémája lesz, akkor az itt leírtak alapján gyorsan megoldásra talál.

Üdv mindenkinek, és további szép estét.
(#) yulo5310 válasza vill hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Ha rossz a hosszabbító akkor adhat áramlökéseket,vissza ne dugd,míg nem nézted meg a kötéseket!
(#) s51e válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Arra a kondenzátorra gondoltam ami a bejövő hálózati kábelnél van egyből.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) yulo5310 válasza s51e hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Az csak egy zavarszűrő kondi,ha zárlatos akkor okoz problémát,de ha kidobod belőle sincs gond!
(#) cargo hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Indesit WITL106 mosogéptetöt mejik mosogép tetövel lehet hejetesiteni
(#) botesz válasza cargo hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Neked is!Nyilván egy másik indesit tetővel...
(#) cargo hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Tök elrohadt a tetö meg a bal oldala felül ezért kéne cserélni
(#) dormos hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Tisztelt Szakik!

LG WD-80150NUP mosógép vezérlő táp trafó menetzárlatos.

Tud e valaki segíteni a trafó beszerzését illetően?

Köszönettel:

Micek
(#) tibec hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Üdv. mindenkinek!
Szeretnék egy hozzáértő szerelőtől segítséget kérni. Van egy Bosch wol 1650 típusú felültöltős mosógépem, aminek javítás során nem lett visszatéve a mosószer tartály és az üst közötti cső üst felőli vége és az első indításkor a kifolyó víz csinált egy zárlatot. A zárlat szétvert valamit a vezérlőpanelon, mert azóta nem engedi a vizet indításkor. Sajnos, a panelt nem tudom javítani. A javításhoz kérnék segítséget. A hiba csak abban jelentkezik, hogy a gép elindul, de nem enged vizet. A mosási program egyébként megy, a szivattyúzás, centrizés szintén. Kérdésem, mennyibe kerül a panel javítása? Érdemes-e megjavíttatni? Kérem, aki tud, segítsen. Előre is köszi!
(#) tevesbeci válasza dormos hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Szia
Nekem van ilyen azt hiszem.
(#) tevesbeci válasza tibec hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Üdv
Szerintem javìthatò 4 ezer ft körül.
(#) knightmat hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Zanussi felültöltős mosógépünkön, hogyan bírnám megvizsgálni a nyomáskapcsolóját?
(#) botesz válasza knightmat hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Mi a probléma a géppel?
(#) knightmat válasza botesz hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Szia Botesz!

Nem megy a gép, a motor jó, a tachogenerátor jó, a vízszivattyú jó, hajtókapcsoló jó. Mindezeket bevizsgáltuk, csupán a nyomáskapcsolóra gyanakszunk!
(#) botesz válasza knightmat hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ez így nagyon kevés...Milyen típusú?(azon kívül hogy zanussi)Ajtót bezárja?
(#) knightmat válasza botesz hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
a típusa Zanussi ZWP-581
Következő: »»   354 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem