Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   362 / 580
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Először nézd meg a fűtőbetétet utána a motort.
(#) clarcki hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
es mit nezzek meg rajtuk? ha nincs leszakadva szal rola?
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Nem hanem azt hogy esetleg nem e testzárlatos.Illetve hogy milyen állapotban van a motor forgórésze.
(#) clarcki hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
rendben,akkor szetszedem es megnezem,a motrot csak siman megforgatom es eszre kellene vegyem ha valami nincs rendben vele?
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Azért nézzd is meg a forgórészét hogy nem e látsz e rajta vaalami elváltozást illetve fújasd ki belőle a szénport.
(#) clarcki hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
rendben,koszi szepen a segitseget,kesobb irok miutan atneztem
(#) Samborg válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Köszönöm Botesz.
(#) frázis válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Tegyél fel egy magyar karakteres klaviatúrát, tényleg fillérekért, sokszor a lomiban is kiturkálhatod. A mondat kezdet, viszont nem az angol ékezetes hiba, egyszerűen látom, Te nem respektálod a figyelmeztetést! Csoda, hogy a moderátor nem dob ki!
(#) Sendi hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Van egy Bosch WFD 2460 mosógépem. Feltűnt, hogy mosás közben néha krákogó, rágódó hangot ad.
Kipróbáltam és víz leszivattyúzás közben csinálja időnként. Olyan mint amikor egy csúszó csapágy berezeg. (kikopott) Ürítésnél ugye más nem megy, tehát biztos, hogy a szivattyú a hibás? Javítható, vagy új kell.
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Természetesen új szivattyú kell.
(#) Olife hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a szakik véleményét!
Indesit 106 WIDL hibakód.Mire utal?
A gép nem áll le vagy véletlenszerűen beindul kikapcsolt állapotban is.A piros LED nagyon gyorsan villog a zöld másodpercenként egyszer.
Előre is köszönöm.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Köszönöm a segítségedet.
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Na sikerult az LG gepet megcsinalnom,szerencsere a szivattyunal az a 2 kis motor ami nyomja kifele a vizet az televolt ragadva trutyival,azt alaposan kipucoltam,visszaragtam es lass csodat minden szuperul mukodik,a Hoover gepet sajna meg nem volt idom megcsinalni de szerintem jovoheten ara is taallok
(#) clarcki válasza Sendi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Sendi pont ez volt az en LG mosogepemmel is,aztan szetszedtem a szivattyut es kipucoltam a kis motrokat es azota tokeletesen mukodik
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A kis motorok azok a szivattyúk az egyik a leeresztő a másik a keringető.De készülj fel arra hogy lehet hogy hamarosan cserélni kell őket.
(#) zoszka válasza Sendi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Pucold ki a szivattyút, tele van a forgórész hüvely iszappal és mivel állandó mágneses szinkronmotor így nem tud átfordulni.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) botesz válasza zoszka hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Vagy inkább cseréld ki az a biztos.Mint ahogy mondtam egy ilyen szivattyú 2000 Ft de max 4.Ha kipucolja akkor elkezdi azt a játékot játszani hogy vagy elindul vagy nem(inkább nem)és tele vízzel nem a legjobb szétszedni pláne ha nincs lehetőség szétszedni.
(#) zoszka válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 / 1
 
Ha cseréli is tele van vizzel, azt így se úgy se ússza meg. Nekem is LG-m van és 2 év után eliszaposodott... Csak pucolni kellett. Hozzáteszem dupla szivattyú, ami már nem 4000... (Meg a DD fordulatszám jeladóját kellett cserélni, de az más téma..)
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) botesz válasza zoszka hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
de pontosan annyi...én 2000 kapom az askoll szivattyúkat.
(#) botesz válasza zoszka hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
De szerintem kár vitatkozni hogy mennyibe kerül a lényeg az hogy filléres dolog.És inkább veszek bele egy szivattyút mint hogy kókányoljam azt az olasz maszadékot....
(#) sunside hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Hali,
Van egy minimat mosógépem ami már többszörösen nagykorú. Az a fajta ami olyan *táncoslábú* vagyis centrifugáláskor szereti bejárni a fürdőszobát. Egy ideje azt csinálom, hogy az utolsó öblitővíz beengedése után elzárom a vizet, a centri indulása elött kiszivattyúz. Ekkor nem ugrál, simán megy.
Kérdés: melyik bütyköt kellene lereszelni a prog.kapcsolón, hogy centri elött ne vegyen már vizet magához?
Talán valaki még ismeri a belső lelkivilágát.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) botesz válasza sunside hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Utána már nem engedhet be vizet ha felvette.Lehet hogy inkább nem tudja rendesen kinyomni és centrikor benne hánykolódik.Nyugi szőnyeget tegyél alé az megfogja.
(#) sunside válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Az a gond, hogy mikor az 5-ösre ugrik, elötte nyit az öblitő-szelep, szintig feltölt vizzel és utána indul a centrifuga. Kicsi kora óta így tesz tehát benne kell lennie a programban.
Van alatta gumi de ha nem zárom a vizet akkor jön a séta.
(#) botesz válasza sunside hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A szintig feltöltés után jön egy dupla olyanhosszú öblítés mint a többi majd leereszt kicsit vár és jön a centri.Ha neked nem így megy akkor valami gáz van.
(#) sunside hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Nálam nem így csinálja hanem ahogy az elöbb írtam. A prog kapcsolót szoktam ellenőrizni, az esetleges beégett érintkezőket cserélem (főleg a fűtésnél, bár az R1-et már lekötöttem). A kilincsszerkezet úgy néz ki, hogy hibátlan.
Mit érdemes még megnéznem?
(#) sunside válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Jut eszembe, elfelejtettem mondani, ez még az elsőszériás Minimat 65.
(#) sanyi222 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Hello. Szénkeféket néztem de azok jók. Továbbra is az a jelenség,hogy megy és egyszer csak eltűnik minden a kijelzőről mintha nem lenne áram. Ez lehet 1mp után de van amikor 20percig is megy.
(#) botesz válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Kolléga által javasolt paneltápot ellenőrizd kondizd át!
(#) Sanyi67 hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérem! Mosógép AEG öko lavamat 70630

Magán és márkaszervíz volt nálunk, de a max annyi volt, hogy az E35-re tisztítófolyadékot adott.

Olvastuk a fórumot, hasonló hibánk van, gyakorlatilag lényeg a nehezen kiszámítható problémák előfordulása.
Vagy nem indul el, vagy mosási program közben nem lép tovább, csak mos folyamatosan, de van, hogy kb. 10 perc múlva tovább lép.
teszt után hibaüzenet E35

Végülis minden működik rajta, csak a gép mégis rosssz.

Amire úgy tűnik mégis javulhat a helyzet
- mozgatás, a gép billegtetése
- pihentetés
(1 hét után után 10 program lement hibátlanul)

A gépet már szétszedtük, kitisztitottuk a járatokat, most cseréltük a vizszintszabályzót gyári újra.
Amíg az alkatrész megjött, pihent egy hetet, mosott 10 programot, aztán egyre hülyébb lett.

Alaplapot megnéztem, itt ott füstösnek tűnik, kondik nincsenek felpúposodva, az ellenálás lábainál látszik feketedés
ami a közelről szőrősnek tűnik. (Képek)

Merre induljak?
(#) stevepapa válasza Sanyi67 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Mint, minden elektronikusan vezérelt gépnél, itt is a táppal kell kezdeni. Kondikat cserélni, hagyjuk már ezt a "púpos kondik " netes diagnosztikát Egy kondi akkor is lehet rossz ha nem hasonlít a " notredámi " toronyőrre . A felsorolt problémák is erre engednek következtetni, valamint forrasztási hibákra. Ami nem feltétlen csak a vezérlő lapon lehet, célszerű a proci lábait átforrasztani. Az ebben is használt proci kivitele hajlamos, hogy hangyalábai eltávolodjanak a nyáktól. Erős nagyítóval lát, hatóak is általában, ha nem akkor is célszerű átforrasztgatni.
Következő: »»   362 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem