Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   365 / 580
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
esetleg ebben tudol segiteni? mar kezdem elveszteni a remenyt hogy megtudjam en csinalni...Hoover mosogepemmel valtozott egy kicsit a helyzet,mondjuk most viz nelkul probaltam elinditani a gepet,eddig mosas kozben probaltam es 2x verte ki a bisztositekot a lakasban,most viszont viz nelkul probaltam es annyit csinal,hogy epp meginditja a dobot a gepben es egybol leis al,es kiad egy olyan fura hangot mintha zarlatot kapna vagy aram tultoltodes lenne es ez jol hallhato is,de viszont nem veri ki a bisztositekot a lakasban mint azelott es a gep is bekapcsolva marad minden rendesen csak egyszeruen a dob all le es semmit nem csinal tovabb,tudtok ere nekem valami segitseget adni? szetszedtem a futoszallnal minden rendben van ahogy en lattam,a motornal is a szenkefek is minden rendben,a kabelek is es megse tudom mi lehet...
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Ha kisebb mint 1.5-1 cm akkor csere.
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Motor relé?De én a helyedben keresnék a környékeden egy rendes szerelőt.
(#) frázis válasza clarcki hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Mert a mosógép vízzel mos. Ha nem engedsz be vizet, addig nem forgat, amíg nem érzékeli a megfelelő víz jelenlétét. Ha ráenged a vizet és egy pár pillanat után leold a biztosítékot, akkor biztosan a fűtő egység repedt, zárlatot okoz. Próba képpen vedd le a sarut a fűtőszálról (szigetelt ideiglenesen a madzagokat) és és engedd a vizet is be. Ha dolgozik "hidegen", a fűtőbetétet cseréld ki, az könnyedén megoldható, illetve pótolható. A fűtőszál attól még rendben lehet, de annak a köpenye repedt, ha kezd melegedni, a repedés tágul, bejut a víz és zárlatot okoz, lecsapja a biztosítékot. A repedést sokszor szemmel nem lehet érzékelni.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) clarcki válasza frázis hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
rendben ,ertem es megfogom nezni,csak akkor viznelkul mondjuk ha rateszem csak centrizesre az ugy kene forogjon,de semmi,csak epp elkezd egy fel kort indulni a dob es halladszik valami mintha zarlat lenne vagy ilyesmi es leal de viszont nem megy ki a bisztositek,azelott meg mikor probaltam vizzel mosas kozbe akkor egybol kiverte a bisztositekot a lakasban ahogy elindult a dob
(#) frázis válasza clarcki hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Oké, nézd meg fűtés nélkül hogyan megy. Ha nem forog a dob, de nincs "lecsapás", akkor nézd meg a szénkeféket. Lehet, csontig elkoptak, cserélni kell. Előfordul. hogy a keferugó bele ver a kommutátorba, ezért sokáig ne nagyon próbálhasd indítani, mert több kárt okozol. Nem tudom mit értesz a zárlati hangon? Az nem szokott hangot adni, legfeljebb a kismegszakító kattanása a kioldáskor. Nagyobb zárlatnál szikra hangot hallatsz, de akkor már füst is kíséri többnyire. Ne legyen ilyen tapasztalatod!
(#) botesz válasza frázis hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Nekem már volt... másfél métert repült a szikra ki a gépből....
(#) murena72 hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Hali! Ha a főpanelen kisütöm az 1farádos kapacitort akkor elképzelhető,hogy resetelődik az elektronika?
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Szerintem inkább átküldöd az elektronikát a másvilágra....
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Miért? Ha egy ellenálláson keresztül teszi nem lesz gond.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
De nem reset az is biztos....
(#) sanyi222 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Kicseréltem a keféket,továbbra sem működik ugyan úgy elmegy minden róla. Mostmár az is mindegy milyen fordulaton van. Panelt nézték minden jó rajta,légsűrítő kipucolva,fűtőszál jó. Mi lehet a baja daewoo dwdw f1011
(#) murena72 hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Hali! Megtudná nekem mondani valaki,h mi ez a képen? Nem olyasmi mint az autóknál a map szenzor? És ha 5 volt a tápja akkor miért vert oda nekem és nyomta le az év relét? Én csak multival akartam mérni....
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Ez egy görény mosógép induktív jeladós vízszintszabályzója.
(#) murena72 válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Az már biztos,hogy görény. De,hogy miért tudott megrázni....az egyik mérőzsinór hegye hiányzik így megtoldottam egy tűvel amit szorítottam erősen.... Az f7-es hibakód utal valami vízszint nem esik 1 vagy mi.. Ezt a kütyüt letudom tesztelni valahogy?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
(#) moltam válasza murena72 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Rá van írva minden adata szerintem simán lehet tesztelni. Adsz neki 5V tápot meg 0-30mBar nyomást és figyeled a kimeneti feszültséget. Hogy melyik lába melyik fogalmam sincs, talán a jeladó elektronikájának a paneléből megfejthető.
(#) vinyov hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék Whirlpool AWE 2519 tipusú mosógéppel kapcsolatban. Semmire nem reagál, nem világítanak a ledek. Áramot kap, panelt kivettem szemre, minden jónak tűnik. Az ajtónál lévő mikrokapcsolónál kezdtem az jó, illetve összezártam, hogy biztosan zárjon. Nincs égés nyoma, füst szag. Motornál nincs víz, tiszta minden, könnyen forgatható kézzel.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kitartás hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok! Egy fagor fe 738 vezérlőjébe szeretnék életet lehelni Az lb6n02418 számú panelon az r16 és r28 számú ellenállat úgy tűnik kimúlt. Teljesen fekete lett. A neten találtam képet is róla (jobb mint amit én tudnék készíteni) . Tehát nem a jobb alsó sarok füstös az enyémen hanem az r16 és az r28. Nem igazán tudom a színkód alapján meghatározni az értékeket. Ha valakinek sikerülne kérem ossza meg velem.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
(#) moltam válasza kitartás hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Van egy olyan trükk, hogy az elégett ellenállás feléhez nyomod az egyik mérőcsúcsot, kettővel megszorozva lehet következtetni az ellenállás értékére. Bár ha nagyon szétégett (és úgy nézem eléggé), akkor lehet használhatatlan a módszer, de hátha segít valamit. Vagy találtam egy ilyet: Bővebben: Link Szerintem ugyan az a két panel.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Elnézést, ezt benéztem, R16 az ugyan az mint a mellette lévő, szerintem 10k. A másikat nem tudom: 17M jön ki ahogy én látom, de ez eléggé irreális, tuti nem annyi.
(#) sunside válasza kitartás hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Az R16 10 KOhm lesz, az R28 színét nem látom pontosan de ezen a linken Te is meg tudod nézni.
(#) kitartás válasza moltam hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Köszi. sunside nek is. Az r16 kb nekem is meg volt (saccra) Az r28 kavar inkább. Nekem a 'szorzó' szín ibolyának tűnik (barna - zöld - fekete - lila) de akkor meg 1500 M ohm lenne. Kicsit sokalltam . Egyébként itt az oldalon is van egy remek kódfejtő a segédprogramok cím alatt.
(#) sunside válasza kitartás hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Ha meg tudod nézni a panelon, hogy hova-mire megy a 2 lába, talán ki lehetne okoskodni az értékét.
(#) botesz válasza vinyov hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Lnk 304 es táp ic t a táp körben lévő ellenállás és induktivitást ellenőrizd.Álltalában ezek szállnak szét ilyenkor.
(#) murena72 hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Na ezért ráz,de ha fordítva dugom be akkor nem.....
(#) murena72 hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Ha nincs rákötve az elektronikára akkor egész jó,és működik is de ahogy rákötöm följebb ugrik. Lehet,h ezért nem érzi üresnek?
(#) murena72 hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Egyébként ez így rendben van,h az 5volt negatív és a burkolat között ott a 220 kőkeményen,attól függ hogy dugom be??? Bocsi a sok kérdésért,de kurvára megrázott tegnap,kicsit késett az év relé...
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Szerintem ott valami nem kerek.Esetleg nem testzárlatos a gépben valami?Bár mondjuk akkor vinné a relét.... Ha bár ki tudja....A gépben máshol nem találtál ilyet hogy az alkatrész és a fém test között ott a lényeg?
(#) murena72 válasza botesz hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
A dugaljban a nulla szivárog földre,csak csak nem értem miért nem viszi a relét?? Lehet rossz mert rendesen megrázott mire leverte. Ha a bejövő földet leveszem a bódéról akkor feleződik,csak 114v van rajta....
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Valószínűleg azért nem viszi le mert nincs akkora hibaáram amire megszólal a relé.Pl ha a műszert is berakod a fázis védő közé akkor sem viszi le mert nincs akkora terhelése a műszernek.De ha mondjuk egy próbalámpát raksz oda akkor viszont hamar sötétbe borul a ház....
Következő: »»   365 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem