Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   388 / 580
(#) botesz válasza mercurial hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Táp gondja van a panelnak,kondicserével orvosolható.
(#) Wind-Storm válasza Tityi hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szerintem sem, de azért kíváncsi volnék hogy gyárilag merre állnak, ha valaki meg tudná nézni esetleg.
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Nézd meg, hogy majdnem egymással szemben vannak, tehát nem a centírozást szolgálják! Akárhogy forgatod, a lyukak mindig passzolnak, ez is azt jelzi, nincs jelentősége! Ha lenne, akkor a dobon is jelölnék, hová kell esni annak a bütyöknek, vagy pedig a lyukak csak egyféleképp esnének egybe!
(#) Wind-Storm válasza tibec hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
De csak majdnem. De mindegy, van most nagyobb gond is.
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Az ékszíjtárcsa rácsavarozása után kiderült, hogy súrlódik valamelyik szegecs, viszont szétszedni már nem lehet, mert az ékszíjtárcsa annyira rászorult az új tengelyre. A csavar húzta így rá, fordítva viszont már nem működik....
Valakinek van-e valami ötlete, hogy az egésznek a szétverése nélkül hogyan szedhetném le róla?
(#) elektros90 válasza belaradio hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szia. A zizegés normális. Az egy kapcsolóüzemű táp IC, általában 10KHz környékére lövik be a frekvenciáját, ezt hallani.
(#) elektros90 válasza belaradio hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Légyszíves tegyél fel képet a kijelzőpanel nyákjának mindkét oldaláról. A felső szegmensek tranzisztora zárlatos szerintem. Multiméterrel átkellene vizsgálni őket.
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
Több ötletem is van. Az első a csapágy lehúzó. A második, ha nincs csapágy lehúzód, egy csavarból, egy anyából, két alátétből és erős, de hajlítható drótból lehet csinálni lehúzót, amivel le tudod húzni. Az egyik alátét olyan legyen, amin a csavaranya nem fér át, a másik egy nagyobb lyukas, ami a drót rátekerése után is ráfér a csavarra. A csavarra tedd rá a nagyobbik alátétet, majd a kisebb alátétet. Ezután tekerd rá az anyát kb. 1/3 részéig. A csavart (vagy menetes szár darabot) tedd a tengely végére és a nagyobb alátétet drótozd a tárcsa küllők tövéhez. Ezután kezd el tekerni az anyát, ami jó esetben lehúzza a tárcsát. Rosszabb esetben elszakad a drót, ezért csak óvatosan!
(#) Wind-Storm válasza tibec hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
jó ötlet, köszi!
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szívesen! Sok sikert!
(#) belaradio válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Üdv! Köszönöm szépen a segítséget. Holnap megint szétszedem a gépet és teszek fel képeket. Egyébként működnek a programok rajta. Azóta már használtuk.
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Utoljára egy kis Whirlpool AWT...
Az új dobtengellyel meg csapágyházzal, (bár inkább előbbire tippelek) kicsit kijjebb van az ékszíjtárcsa mit a régivel, ergo az ékszíj az üst felé szinte lelóg, de még éppen határeset.
A motor tengelyén sem lehet már kijjebb tenni az ékszíjat, mert elfogytak a barázdák, már csak sima rész lenne amire gondolom nem lehet tenni.
A dobtengely lapolásának lejjebb csiszolásán kívül jól gondolom hogy nincs más állítási lehetőség?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Ha az ékszíjjat rá lehet rakni és borítást nem ér akkor ne foglalkozz vele.
(#) frázis válasza botesz hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Legfeljebb az ékszíj hamarabb használódik el. Én inkább (állítható) dörzs árral felhúznám azonos tengely méretre, és pontosan beállítanám. (gondolom csak 1-2 tized a hiba)
(#) druxter hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Üdv!

Adott egy Siemens S16-74 tipusú mosógép.
F43 hibája van, a keféket kicseréltem, de nem akar resetelni, mi lehet a gond, van e valakinek valami ötlete?

Mosógépről egy kép

Találtam a youtube-on resetelés tippeket, de nekem nem reagál semmire, és a tart gomb nem is villog és nem is világít miközben a hibát kiírja.

Egyetlen dolgot tudtam eddig vele előhozni, hogy ha a Temp (hőmérséklet) lefelé (-) gombját nyomva tartom, akkor kiírja az utolsó hibát (Lezte fehler: F43), de semmi mást.

Lehúztam már mindent a a panelről, csak a tápfesz maradt, akkor is ugyenez a helyzet, kezdek beleőszülni ...

Ötleteket várnék első sorban.


Köszönöm!
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 15, 2015 / 1
 
Lehet, hogy butaságot kérdezek, de merő véletlen nem fordítva van feltéve a tárcsa? Ne értsd félre, csak egy elfuserált kérdés!
(#) elektros90 válasza druxter hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Úgy tudom, hogy ezeknél nincs resetelésre mód. Indításkor van self-test, ekkor ellenőriz mindent, ha hibát észlel letilt. Lehet, hogy a kopott kefék (fesz. tüskék miatt) valami elment a power modulon. Tennél fel képet róla, hogy hogy néz ki?
(#) botesz válasza druxter hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Én is jártam így,de nem tudtam vele mit csinálni.Ugyanazt csinálta mint amit te leírtál, a gép hibátlan volt minden végig lett mérve.
(#) Wind-Storm válasza frázis hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Dörzsárral..?
Pontosan mit csinálnál? Nem vagyok otthon az ilyen fémmegmunkálós dolgokban.
Egyébként mondjuk 1 milliméter az eltérés, gyárilag is eléggé a szélén volt a szíj, a szíjtárcsán hagyott fekete guminyomokból ítélve.
(#) Wind-Storm válasza tibec hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Nem értem félre.
Nem is lehetne fordítva, mert közel sem szimmetrikus a tárcsa kiképzése, valószínűleg a tengelyvégi csavart sem tudnám betekerni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) belaradio válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Üdv! Pár kép a panel mindkét oldaláról. A kijelző környékét fényképeztem.
(#) frázis válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Google segít! ,itt a kép:
(#) tibec válasza frázis hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok, hogyan dörzsárazod a tárcsában lévő furatot, illetve lyukat, mivel az nem kör alakú?
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Úgy van! A korábbi felrakáskor hogyan tetted fel? Akkor sikeresen felment? Egyébként, ha kézzel nem tudod teljesen felnyomni, a csavar meghúzásával a tárcsa rányomódik a tengelyre, amennyire szükséges! Csak arra kell vigyázni, ne szakadjon meg a menet a tengelyben! Egyébként pedig igaza van botesznak, ha teljes szélességben rámegy a szíj és nem ér hozzá semmihez, akkor hagyd úgy!
(#) elektros90 válasza belaradio hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
A KID IC szembenlővő lábait átkellene sípolni. Lásd datasheet
Ismerős nekem ez a panel. Mintha már találkoztam volna vele. A display körül milyenek vannak?
(#) botesz válasza belaradio hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Ezt találtam hátha segít:Bővebben: Link
(#) frázis válasza tibec hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Igazad van, ez jól benéztem! Lehet, hogy az új dobtengely picit erősebb vagy esetleg sorjás. Reszelővel hozzá lehet igazítani egymáshoz. Én nem hagynám, hogy nem fusson tökéletesen.
(#) Wind-Storm válasza frázis hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Nem sorjás. A csavar meghúzásakor az addig húzza rá a szíjtárcsát a tengelyre amennyire csak tudja. A lapolás valószínűleg túl hamar véget ér, nem mértem ki. Szerintem nem lenne túl egyszerű tovább reszelni. Próbafutás után amúgy is mintha jobban rajta lett volna a szíj a tárcsán mint előtte, szóval most már mindegy, csak elmélkedés volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) tibec válasza frázis hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Lehet, hogy nem vigasz, de nem Te vagy az egyetlen, aki elnéz valamit!
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Mint botesz mondta, úgy van jól, ahogy van! Nem is szabad reszelgetni, mert az végképp rossz, ha esetleg nem fekszik fel a tárcsa, hanem billeg, mert el van reszelve a síkja!
Következő: »»   388 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem