Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   404 / 580
(#) zoz11 válasza murena72 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Mondjuk van a HQnál is de 11ezer pénz.
(#) murena72 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Köszönöm! Akkor megpróbálok az Ebay-én. A HQ árral már találkoztam....
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Nálam is jó minden, tehát 1:1.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ok
(#) hoducz válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ez tanulságos... Eddig a "mindent áramtalni"-nak voltam a hive...

Egyébként azóta áram alatt van, és gond nélkül elindul, többször is megpróbáltam...
Nem lehet a zavarszűrő kondenzátor a hibás? Mert ha pár pillanatra áramtalanitom, visszaindul, hosszabb idő után kezd el villogni és nem menni.... Ebből gondolom, hogy valami kondi a ludas, mert az tartja még az áramot egy ideig...
(#) stevepapa válasza hoducz hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szia!

Inkább valamelyik kondi a ludas. Kiszáradás környékezi, ha hosszabb ideig nincs feszültség alatt. Veszít a kapacitásából, egyre többet, mikor feszültséget kap regenerálódik. Ez a folyamat a kapacitás, illetve egyéb veszteségek miatt egyre hosszabb lehet. Ami addig fajul, hogy képtelen indulni. A másik dologgal kapcsolatban , természetesen " kadarist" eljárása a helyes. Mindenféleképp! Viszont az elektronika elvileg nem megy tönkre. Ha az alkatrészek abszolút jók, ebből kiindulva, minden ki, be kapcsolás kockázat . Ez persze nem a háztartások számára gyártott készülékekre vonatkozik.
(#) Atti128 hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kis problémám a következő panellel. A mosógép egyébként nem vesz vizet mert a mágnesszelep csak 28-30 volt feszültséget kap. ( 220-as). Enyhe szaga volt a panelnek illetve a kis trafó mellett enyhe füst kicsapódás is volt. Segítenétek hogy mi mehetett ki?
(#) haixp10 hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Gorenje wa61101 típusú mosógépem van. A mosást rendesen elvégzi de amikor a centrifugálásra kerül a sor felpörget alacsonyabb fordulatszámra és amikor kapcsolna a magasabb fordulatszámra akkor a narancssárga led villan kettőt és visszaesik a mosási fordulatszámra, tehát nem centrifugál.
A szénkefék újak, dugulást nem találtam.
Próbáltam ruhák nélkül csak a centrifuga programot és akkor is ugyan ez a jelenség.
Mi lehet a hiba oka, illetve javítható-e?

A választ köszönöm előre is!
(#) stenglt hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Szervusztok!

Candy CT 1096 TXT mosógép bekapcsolás után ezt írja ki "Welcom és egy óra megy rajta" .
Egyik gombra sem reagál.
Nagy a baj ?
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szerintem alaposan nyálazd át a használatiját.
(#) lóri válasza stenglt hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ha ezt írja ki angolul és magyarul: "Welcom és egy óra megy rajta" Akkor valami szoftvergond lehet. Ilyen hibaüzenetet még nem láttam.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Azt hogy semmire sem reagál arra is értettem, hogy hiába nyomom a C3 gombot az időzítést sem tudom kitörölni belőle. (ha beírtak valamit)
(#) stenglt válasza lóri hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Azt hogy egy óra megy rajta arra értettem, hogy egy digitális órát mutat és megy rajta az idő
(#) stevepapa válasza lóri hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Vagy valaki elnyomkodta...., esetleg várja mikor jár le az időzítés. Ez talán abból kiderül ha visszafelé számol. De ez csak teória.
(#) stenglt válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Már egy ideje itt van mikor bekapcsolom néha a kijelző normál állapotot mutat,nyitott ajtó és az aktuális program, de egy pár másodperc után előjön a Welcom és az óra ami felfelé számol.
Még a gyerekzárra gondoltunk de a leírásában erre utalót nem találtam. Bár ami magyar nyelvű az a 1496-os típusé.
1096-ost csak oroszul találtam külalakra egyformák.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) otto54 hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Remélem,hogy valaki tud segíteni!
Nem tudom leolvasni egy Samsung WF80F5E0W2W mosógép táp IC felíratát,mert meg van csiszolva.
A jelek szerint a táp IC a hibás,ezért szeretném cserélni,már amennyiben beszerezhető.
A panel amelyen van DC41-00203A alap kódú,a beültetés kódja DC92-01236 B/130929/4LF.
Jól jönne az IC típusa,vagy esetleg olyan hibás panel,amelyből az IC-t ki tudnám "termelni".
Köszönettel:
(#) zolika60 válasza otto54 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
A képen nem úgy látszik, mintha le volna csiszolva. Pontosan nem látom, de tán ha egy kicsit megnyálazod a tetejét egy nagyítóval leolvashatod.
(#) uniman válasza otto54 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Csak le van öntve a nedvesség ellen védő anyaggal, "tisztán" olvasható, hogy az Infineon IC típusa: ICE2QR2280Z
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) otto54 válasza uniman hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat és az adatlapot!
Ezzel az IC-vel még nem találkoztam.
Körülnézek,hogy hol lehet beszerezni!
(#) Atti128 hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok! Erre: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1911111.html#1911111 esetleg nincs valakinek ötlete?

Köszi: Attila
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Ajtót egyáltalán bezárja?Program elindul?Szemre a többi alkatrész jó a panelon?
(#) Atti128 válasza botesz hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Igen az ajtót bezárja program elindul, csak centri le is megy,vde vizet nem vesz. Ha a szelepnek adok 220-at kinyit szépen és ereszti a vizet be.
(#) palko0125 válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia!
Akkor nézd meg a szelepet működtető triakot. Szerintem megér egy cserét rögtön, vagy mérsz előbb a gate-jén, hogy kap e vezérlést a triak. Ha igen, több, mint valószínű, hogy az rossz.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza haixp10 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia!
Ebben a típusban 3 relé felel a motor forgásirány váltásért és a későbbi fordulatszám növelésért. Amikor magasabb fordulatra pörget, akkor a 3. relé meghúz, és az kapcsolja az állórészt. Ha ez a relé nem jó, vagy nem húz meg, akkor lehet a leírt problémádnak az eredete. (elég gyenge minőségű relék vannak ebben a panelben. Én is találkoztam ilyennel, és a 4 reléből 2 össze volt tapadva.)
Üdv, Palkó.
(#) Bobika79 hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni !
Van egy indesit IWD 81283 típusú mosógépem ,és csapágyas.és nagyon úgy tűnik ,hogy nem lehet szétszedni az üstöt.
(#) zolika60 válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Műanyag? Azt is szétlehet vágni, csak az összeszerelése macerás. Legjobb valami műanyag lökhárító javítással foglalkozó céget keresni erre.
(#) Bobika79 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Igen műanyag(ragasztott)
(#) Dino71 válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Meglehet azt csinálni csak kicsivel tovább tart. Én a hegesztés mentén kőrbe szoktam vágni 1mm es flex korongal lassú fordulaton. Persze előtte kb 10cm távolságra 4mm es furatukat készítek.
Ha kész kőrbe FBS ragacs és a lyukakba M4 es rozsdamentes csavar önzáró anyával.
A héten is csinálok 1et, ha sikerül életet lehelni az elektronikájába .
Ha gondolod lefotózom és felteszem.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) Tetye válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Nem szénkefés a motor?
Nekem ugyan ezt csinálta a bosch, és szénkefe csere oldotta meg.
(#) sanyi70 hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Üdvözletem mindenkinek.Segítséget szeretnék kérni.Van egy Fagor 1fet 109 tipusú mosógépem.Nem indul egyik program sem el.Felpörög a centrifuga,majd pár másodperc után leáll.Pár másodperc után megint elindul a centrifuga,leáll és beindul a szivattyú.Kb. 10 másodperc után leáll,és kikapcsol a gép.Mi lehet a hiba?Segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   404 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem