Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   429 / 580
(#) Dino71 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szia! Nézd meg a szénkefét. Ha rövidebb 1,5cm-nél cseréld ki.
(#) Feco30 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szénkefék ki lettek cserélve!!!
(#) Feco30 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Terhelés nélkül megy ezerrel mikor rá teszem a szíjat és hajtani kellene akkor csak épp hogy forog!
(#) zolika60 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Kommutátort felcsiszoltad? A közöket kitakarítottad?
(#) Feco30 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Igen!Amennyire bírtam kitakarítottam!!!
(#) zolika60 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Nem szikrázik fogás közben?
(#) Feco30 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
De szikrázik!
(#) zolika60 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Akkor vagy forgórész zárlatos, vagy a kefék nincsenek még rendesen bekopva, esetleg kicsi a kefék rugójának az ereje.
(#) Feco30 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
De az miért van hogy ha leveszem az ékszíjat akkor meg jó!!!
(#) zolika60 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Terheletlenül kevesebb áram kell a motornak. Terhelésen nem tud elegendő áram átfolyni rajta.
(#) Feco30 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Most néztem meg hogy ha elindítom terhelés nélkül és én meg forgatom egy picit a dobot akkor ugyan ugy le lassul és megáll!!!
(#) zolika60 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Erre már nincs tippem. Talán botesz erre jár és mond rá valamit. Egyébként milyen típusú gép ez?
(#) Feco30 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Siemens!
(#) botesz válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Idézet:
„!Ha leveszem az ékszíjat akkor végig megy a centrifugálás de ha fel teszem a ékszíjat akkor egy párat forgat a dobon és vége!Mi lehet a baj?Köszönöm előre is a válaszokat!”

És mégis min?A szomszéd krupliszaggatóján vagy min?Konkrétumokat légyszives írni legalább egy márkát mert mégis mi honnan tudjuk hogy neked milyen géped van?
(#) botesz válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Ha szénekfés volt és egy réggebbi fajta siemens akkor valószínűleg vitte magával a fordualtszám szabályzó IC t is.Akkor pont ilyet szokott produkálni.Vagy rosszul raktad be a kefét.
(#) Feco30 válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Igen szénkefés volt!Ez egy 12 éves mosógép!Mosó programok szépen végig megy de amikor centizni kellene akkor csak felpörög egy pár másodpercre és vége!De ha a szíjat leveszem akkor maximálisan megy a motor!Még nincs vissza téve a szíj és én mozditom meg a dobot a szíj nélkül is lelassul!
(#) Dino71 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Hát egy pontos típust még mindig nem sikerült leírnod.Akkor barkóbázzunk. Ez egy siemens felültöltős gép és az ajtót figyeli mikor hol áll, vagyis mikor kinyitod midig ott az ajtó felül?
A motoron nézzed meg még a tachogenerátort! ott van a szénkefe felőli oldalon,a tengely végén van egy mágnes azt ellenőrizd nem e lötyög, nem e tudod elforgatni a tengelyen.És van egy tekercs is körülötte annak is mérd meg az ellenállását.A tekercs olyat is tud csinálni, hogy hidegen jó, melegen mikor már megy egy ideje szakadt.
(#) Feco30 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Szia!Elöltöltős mosógépről van szó!
(#) botesz válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Ha meg nincs rajta a szíj akkor meg nem érdekli a gépet hogy te hogy lökögeted a dobot.És szerintem jobb lenne ha keresnél valakit aki ért is hozzá.
(#) Feco30 válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Köszi
(#) vestits hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy vanegy indesit felültöltős gepem és egyik naprol a masikra elromlott úgy hogy semmit nem csinal ha benyomom a bekapcsoló gombját egy led sem vilagit vagy villog. Se kép se hang. Ilyenkor mi lehet a baj? Mi szokott elszalni a panelon?
(#) botesz válasza vestits hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
A táp kört nézd át elsősorban az ic t.
(#) Dino71 válasza Feco30 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Jó! A tachogenerátort ellenőrizzed. Amit az előzőekben írtam.
Itt leírtunk minden lehetséges hibát amitől lehet már csak meg kell találnod és javítani.
(#) Gafly hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Mesterek: Hogyan lehet kicserélni a Hajdu Energomat-ban a "Dobfedél javítókészlet rugót"
MDO006, 499 Ft
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
(#) vestits válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Ha lefotozom a panelt akkor be tudnad jelölni miket nezzek meg? Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza vestits hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
persze.
(#) vestits válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Igazad volt a tap ic van eldurranva. De en nem nagyon ertek hozza es fogalmam sincs milyen lehetett benne. Ebben tudnal mekem segiteni?
(#) gyula3925 hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
üdvözlet
Egy kis segítség kéne. Van egy EWM2000 ÖKO-LAVAMAT 76730 mosógép amivel küzdök. Már ajtózárat cseréltem, fűtésrelét cseréltem. Teljes tisztítás volt (a mosószer betöltőtől a szivattyúkig minden). A fűtőszál és a hőszonda is teljesen le lett pucolva. Hibakódok voltak korábban E42 E61 E66 E34, de ezek már mind meg lettek csinálva. A fűtő relé cseréjekor volt egy érdekes jelenség, amikor kikapcsolta a fűtést 12 voltról kb. 6 voltra esett le a relé tekercsfeszültsége és nem ejtett el a relé ettől mindenféle fura dolgot csinált. Az új relé tekercsével párhuzamosan kötöttem 100 ohmot és így már 2 voltra leesik a feszültség kikapcsolt fűtés állapotban és el tud ejteni a relé.
A diagnosztikai menüben minden tesztet hibátlanul végigcsinál. A hiba memóriát kitöröltem.
Jött a tesztmosás ruhával mosószerrel (fölül középre egy kupak öblítő, folyékony mosószer "pohárba" a dobba).
A problémám az, hogy a mosási idő kb. a kétszerese lett a normálisnak.
Elindult a program (40 fokos főprogram színes ruhával) 128 percről.
Nem akad el folyamatosan megy lassan. A 128 perc kb. 210 perc alatt éri el a nullát.
A próba mosás után a diagnosztikai menüben tárolt hiba volt EF2 ami elvileg túl sok mosószert jelent.
Ennek mi lehet az oka?
(#) zolika60 válasza gyula3925 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Talán nem fűt elég intenzíven és nem éri el a megfelelő hőfokot, ezért mos tovább mint kellene.
(#) gyula3925 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
nem mértem meg a fűtés sebességét amikor diagnosztikában teszteltem, viszont figyeltem a felvett teljesítményt ami kb 2kw volt
Következő: »»   429 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem