Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   430 / 580
(#) botesz válasza gyula3925 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Biztosan indokolt oda az az ellenállás a reléhez?Tápkondik jók?
(#) Joci77 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
sziasztok .
AWE 2219 táp javítása után . elindításkor hibát ad panelen a relé kattog mit nézzek meg.
a ledek is "furán" villognak működés - relé kattogás közben mintha táp hiba volna
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016

DSC_rtr.jpg
    
(#) botesz válasza Joci77 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
A fűtőbetét szakadt vagy testes.
(#) gyula3925 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
A tápkondik szemre szépek, nincs púposodás.
A fűtőrelé tekercs ugyanakkora értékű, mint az eredeti. Azt én sem értem, hogy amikor kikapcsolja a fűtőrelét miért van rajta 6V amikor szerintem 0V kéne legyen. Emiatt nem ejt el a relé. A plusz terheléssel el tud ejteni.
Én inkább a vízszintre gyanakszom. Simán eltekerhette az előző tulaj. Több víz - hosszabb fűtési idő.
Hogyan tudom leellenőrizni a vízszint érzékelőt. Pontosabban tudom hogyan látom a vízszintet a diag menüben, de azt nem tudom hol van a 0mm vagy az 50mm vízszint a dobban. Tehát valami referenciapont amihez hozzáállíthatom az analóg érzékelőt.
Most éppen ruha nélkül 30 fokos gyapjú 55perc programmal tesztelek. Ez a program 54perc alatt ment le. A vége felé nagyon magasnak tűnt a vízszint.
Ezután próbálok majd egy 60 fokosat.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016
(#) gyula3925 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Egy hibát megoldottam. A fűtésrelé tranzisztora rossznak bizonyult. A tranyó cseréje után a relé tekercsén 0V vagy 12V mérhető.
A vízszint ellenőrzés-beállítással kapcsolatban még kellene segítség, hogy hol van a 0mm pont.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Sajnálatos módon még mindig nem sikerült beépíteni a javító rugót. Ámbár a régi darabjai már végre (nagy nehézségek után) kipiszkálásra kerültek
Tényleg szét kell fúrni? Ha igen, akkor milyen (pop)szegecs vagy csavar kell hozzá összerakáshoz?
(#) Joci77 válasza botesz hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
köszi megnézem, van még 1 "AWE donor" abból tudok csemegézni csak nincs meg a panelja
(#) botesz válasza gyula3925 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Eltekerted a szabályzót???Akkor kapásból ki is cserélheted,mert az kuka.Ezeket SOHA nem szabad eltekerni nem véletlenül van leragasztva!
(#) gyula3925 válasza botesz hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Én nem tekertem el, de az előző tulaj eltekerhette.
A mikrókapcsolós nyomáskapcsoló tényleg le van festve és nincs nyoma piszkálásnak.
Ebben a gépben van analóg szenzor nincs lefestve vagy jelölve, fölülről hatalmas kereszt sliccelés van rajta. Tapasztaltból tudom, hogy ha belenéz a "mester" valamibe az az első dolga, hogy megtekeri amit lehet.
Szóval az analóg érzékelőt látom a kijelzőn milliméterben. Diagban szűk csappal lassan eresztem be a vizet és figyelem mi történik. 35mm-t mutat amikor kattan az első szint és 45mm-t mutat amikor kattan a második szint a túlfolyási szintet nem néztem.
Szeretném feltölteni mondjuk 50mm-ig és mondjuk egy tolómérővel megmérném a szintet, de nem tudom mi a nulla pont. Az üst alsó köríve a nulla, vagy a fűtőszál üreg alja?
(#) botesz válasza gyula3925 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
elektro tanyán keresd meg az sm -jét .Ha nincs benne víz az a nulla mm.
(#) MaPaCaL hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Kedves Szakemberek!

Egy Lavamat 66840L kitakarítása (az ürítőszivattyú zörgette a bankkártyám cafatjait )
közben akadtam a a második képen látható kellemetlen meglepetésre.
A működésben semmilyen hibát nem tapasztaltunk, de ez a sok korom aggaszt. Méricskéljek vagy kontaktspréé 'oszt jóvan ?
Esetleg egy rajz valaki?
(#) pjg hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Sziasztok!
A mosógépünk egyéb okok miatt állt 4 hétig. Ma üzembe helyeztem. Q---va büdös. Kipucoltam az ablak tömítő gumi lefolyó nyílását és a redőket. Volt benne rendesen.
Ezután 2 órás program 95°C-on, fél kg trisóval.
Ezután rossz rongyokat mostam ki szintén 2 órás program 95°C-on, de már mosószerrel, öblítővel.
Még mindig érzem a szagot. Mit tegyek vele?
(#) zolika60 válasza MaPaCaL hozzászólására (») Aug 18, 2016 / 1
 
Akkor ez most pénzmosás volt? Ne aggasszon az a korom csak szénkefe por, ami sztatikusan kirakódik itt-ott. Mosd le aztán felejtsd el. Egyébként a kefék hosszára ránézhetsz ha már arra jársz. 15-20mm már rövidnek számít.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Egy kis ecetes áztatás szerintem segítene. Nem kell nagy hőfok sem csak egy üvegnyi ecet.
(#) MaPaCaL válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Köszi, igen de nem a legjobb módszer...
Valóban csak por, lemosás után semmilyen melegedési nyom nem látható.
Kefék két centi felett, (kösz a tippet).
Tanulság:
Minél több az üres doboz a gép tetején, annál nehezebb összerakni azt.
(#) botesz válasza pjg hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Tegyél bele 1 darab rongyot aminek már nem számít.Indítsd be 95 fokon és önts bele 1 üveg hypo-t.Ha felfűtőtte a vizet után kikapcsolhatod és hagyhatod állni egy napot de ha simán hagyod végigmenni a programot az is jó.Ez leszed mindent,legalábbis én ipari hypo val mosom át őket(állítólag 150%-os) ez visz mindent viszon nem eszi meg a gépet.
(#) palko0125 válasza pjg hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Szia!
Hypo lesz a legjobb megoldás. Simán egy 40-60 fokos mosás egy liter hypoval. Vigyázz a program nehogy szivattyúval induljon és kinyomja a hypot.
Üdv, Palkó.
(#) oscarx hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok/Üdv. Ma regisztráltam (bár már többször is olvasgattam ezt a fórumot amit igen hasznosnak vélek) A regisztrációm oka végül is az, hogy kaptam egy Whirpool AW 5100 tip mosógépet amivel az a "baleset" történt, hogy csatlakoztatás után elfelejtettük kinyitni a bejövő vizet és elindítás után 5-10 perccel néztünk rá újra . Volt egy enyhe égésszag meg valami kis zörej a gépből olyan mintha a szivattyú ment volna. Leállítottuk rányitottuk a vizet újra indítás után sem történt semmi nem ment be a víz, nem forgott a dob, csak valami enyhén zörgött mint amit már említettem. Az automatika pedig kb. 1 perc alatt leketyegett a stop pozicióba. Ezek után köszönettel venném a tanácsokat ill. az esetleges elhárítás okát. Elég ha veszek egy új mágnesszelepet vagy nagyobb baj is lehet??? Köszönettel Oszi
(#) botesz válasza oscarx hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
A mágnesszelep ettől nem ég le.Ott valami más van.Sét kell szedni gyakorlatilag bármi lehet.Az ajtót bezárja?
(#) tündér hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
"" (#) tündér válasza botesz hozzászólására (») Válasz • Aug 3, 2016 /

Elindul a program, tölt, mos, ürít, majd amikor a gomb váltja a programot, megáll a gép. Olyan, mintha az ajtaja, nyitva lenne. Szétkaptam, "megbirizgáltam" az ajtó kapcsolóját, akkor elindult, de ugyan az a hiba jelentkezett. Megállt váltásnál.
A panelban egy-két ellenállás, meg dióda mintha meg lenne pörkölődve. ...
Most szétkapom a gépet, a motort egy kicsit ráncba szedem, csapágy, szénkefe... stb. Gondolom ki kell cserélni az ajtó kapcsolót. Hát a panelt nem tudom... Megpróbálom kiforrasztgatni az odaégett alkatrészeket, megmérem, kicserélem. A diódák száma talán még látszik. (a rajz azért is kellett volna).
Vélemény...? Javallat..? ""

Üst csapágyak kicserélve, szénkefék kicserélve. A panelt nem babráltam meg.
Végül is a hiba oka, az ajtó érzékelő-kapcsoló volt. Az üst centrifugálásnál már annyira kilengett, (vélhetően a rossz csapágyak miatt) hogy az ajtó érzékelő kábelei lecsúsztak a sarukról. -remélem jól körülírtam - A sarukat megerősítettem, és a csapágycsere megszüntette az üst túlzott kilengését is.
Bár a probléma inkább mechanikus volt, de támpontot ad ha valaki találkozik hasonló gonddal.
Üdv mindenkinek!
Tündi
(#) jancsi8511 hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Tudnátok segíteni hol tudnék Samung wf0508nxwg géphez csapágyat és szimeringet venni?
Köszönöm.
(#) Dino71 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia! pl.ITT
(#) palko0125 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia!
A csapágy és szimering méretek alapján bármelyik csapágyboltban. Ha minden igaz 6204 és 6205 csapágyak.
Üdv, Palkó.
(#) eszessz hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Fagor FE- 948 mosógéppel volna olyan problémám, hogy nem centrifugál. 4 –es program, szivattyú megy, ki is szívja a vizet, a program végig megy de a centrifugálás nem indul. Szívanyuzás közben, időközönként egy-kettőt forgat dobon, de csak ennyi.
Szint jelzőnél már próbálkoztam (tisztítás, lehúzott állapot ), de semmi.
Merre lehetne tovább menni, Hogy tudná direkte kötni, hogy megnézzem, hogy a motor jó-e.

Köszi a segítséget.
(#) zolika60 válasza eszessz hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Ha kefés motor van benne ellenőrizd a szénkefék hosszát. 1,5cm már rövidnek számít. Ha az rendben, akkor a tachogenerátort vizsgáld meg. Nem forog-e el a mágnese a tengelyen és a tekercse jó-e?
(#) Dino71 válasza eszessz hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia!
Lehetséges okok:
-Szénkefe kicsi a motorban 1,5-2cm már kicsi cserélni kell
-Elektronika, relé vagy a triac.
-tachogenerátor szakadt vagy lötyög a mágnese a tengelyen.(ott találod a motor tengely végén a szénkefe oldalon)
-Vagy egyszerűen egy rossz beégett érintkezés a motor csatlakozásoknál.
(#) palko0125 válasza eszessz hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia!
Ha csak centrifugára állítod, úgysem centrizik!? Na és ugye ezen van egy "no centri" gomb. Ki lehet kapcsolni a centrifugálást. A bekapcsoló gombtól jobbra a második gomb. Nincs véletlenül aktiválva. Vigyázz, mert a gombok "fordítva" működnek. Ha be van nyomva, akkor van kikapcsolva.
Üdv, Palkó.
(#) eszessz hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Sziasztok.

Akkor első körben motor irányába indulok el. Van egy Hoover rossz mosógépem amiből alkatrészeket szoktam kiszedni (elég sok alaktrészt volt eddig ugyanaz ). Megnéztem motort, de az sajnos más, 5 érintkezös a csatlakozoja, a Fagornak pedig 6.
Hát nem lesz egyszerű.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Idézet:
„Ha be van nyomva, akkor van kikapcsolva.”

Ja...ez is egy ilyen idióta fagoros megoldás...
(#) botesz válasza eszessz hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Idézet:
„Megnéztem motort, de az sajnos más, 5 érintkezös a csatlakozoja, a Fagornak pedig 6.”
Egészen valószínűtlen hogy mindkettőben ugyanaz a motor van pláne azonos kiosztással.
Következő: »»   430 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem