Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   437 / 580
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Motor, triakok?
(#) banya012 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
minden rendben..
motor megy, mosast kezdi, be is fejezi..
csak az urites es a vizellatas nem megy.. jelenleg.
de legalabb az ajto megjavult..
(#) atika 0475 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Üdv Dino71.... kicseréltem kettő ugyanolyan tipusú hibátlan működő gépnek az on-off gombal együtt lévő komplett elejét próbára,de azokkal is ugyanazt a hibajelenséget produkálja,vagyis nem reagál a gomb ha nyomom,a start gomb az szépen villog ahogy kell...fogalmam sincs hogy mi lehet a baj...(:
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szintszabályzó, mivel mindkét funkcióhoz köze van ?
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szevasz!

Megnéztem az LD50 stabilizátort, nem melegszik de most már nem 4,88v ot ad le, hanem 9,88V jön ki belőle. Gondolom így a processzort is kinyírta. Mi a megoldás, tudok e olyan áramköri panelt venni valahol, ami a processzor áramköre csak, vagy csak egybe az egész vezérlőt??
Biztosan rossz lett a processzor hogyan győződhetek meg róla biztosan? Elküldöm a proci panelról a képeket.

Előre is köszönöm a segítő készségedet, és a korábbiakat is.

Üdv: Feri
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) banya012 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Elvileg, mukodokepes..
tul fujom letilt, ha normalisan, akkor inditja a mosast
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Ha belefújsz a szivattyút is indítja? Mert ha rendesen megfújod annak is indulni kéne.
(#) banya012 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
sajnos nem, a fent irt problema miatt...
De letilt. OE hibakoddal megall
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Az normális, mármint az OE kód. Az a túltöltést jelzi, tehát megáll, de a szivattyút indítani kellene neki. A szivattyú triakja biztos hogy jó? Vezeték nem szakadt, érinkeznek a stekkerek?
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Konkrétan nem ismerem a gépet. A leírtakból feltételezem, hogy úgy indulna, hogy elindítja szivattyút néhány m.p-re, megmozdítja a dobot és csak akkor ereszti a vizet. Ha valamelyik kimarad a tesztből nem indul. Tehát vagy a motor nem indul, vagy nem jelez a procinak, vagy a szivattyút nem indítja illetve nem érzi, hogy megy ( nem megy) valahol itt a gubanc. Az ajtót időben lezárja ? mert némelyik arra is háklis . Volt olyan, hogy később zárt és minden barom hibakóddal traktált.
(#) banya012 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
minden ilyen lehetoseget atneztem..
Aert gondolom, hogy komlexebb dolog lehet, mert mukodokepes volt. Eszebe jutott, DE jibakoddal szorakozott..
Tipushiba szerint, az ajtozar szokott szet egni.
Jelen esetben sajna nem.. Kicsereltem a fent emlitett relet.
Az ajtozar resze relativ megjavult, viszont jott ez a hiba, hogy nincs urito, nincs magnes szelep
Elotte mukodott minden, amikor epp nem volt ajtozar hiba
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Biztos, hogy minden vezeték egyben van ? Olyan mintha nem kapna sem a szivattyú sem a szelep " közös" pontot. Pl, ha vezérlőpanelon elszakad a triakokra menő közös "szál"
(#) banya012 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
igen.
Itt akadtam el, hatha valaki belefutott..
Ugye ki van ontve evvel a cuccal..
igen nehez vegigkapirgalni..
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Igen ki bizony, és számtalan rossz forrasztást fogsz találni
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Ilyen hibát produkál a mosógép, szerintetek mi lehet a gond találkozott már valaki ilyen hibával? Elvileg szivattyú hiba a kód szerint.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) palko0125 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia!
Én találkoztam hasonló hibával. A panelen nem tudom melyik relét cserélted, de ha nem indul a szivattyú sem a mágnesszelep, akkor a "main relay" jelölésű relét vizsgáld meg. A záró érintkezőit ha zárod, szerintem el fog indulni.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia!
Ilyet szerintem csak donorból lehet kitermelni. Az, hogy a proci meghalt e vagy sem, azt szerintem csak cserével lehetne kideríteni. Az LD50-en nincs valami más szám is!? Azt mindenek
előtt cserélni kellene. Ebből több fesz. szintű eszköz is van, szóval ez lehet 3.3V-os is. Nézd meg nincs e valami más szám is rajta. Továbbá a proci adatlapján meg kellene nézni, hogy milyen tápfeszről megy.
(#) palko0125 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szia!
Én úgy emlékszem volt egy ilyenem és fűtőbetét testzárlat volt a hiba. Betét csere után ment(megy azóta is).
Üdv, Palkó.
(#) mucsa hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Sziasztok urak, mesterek.
Alábbi mosógéphez kérem a segítségeteket: Elektrolux EWS1476EDU , Prod No: 914338906 00.
Érintő/kezelőfelület sötét és be sem tudom kapcsolni a gépet - emiatt szerintem.
Hiba és előzmények: Rosszként megvettük, és addig eljutottam hogy ajtó jellegű hibakód volt rajta.(E40 talán)
Ezt akkor derítettem ki, amikor a panelt kiszedtem és a gombokat próbálgattam (azt mondták hogy az érintőpanel rossz, de nem az volt a hiba).
Közben megzavartak és amikor visszatértem "csak" vissza akartam pattintani a panelt és ekkor megrázott, mert elfelejtettem kihúzni és a panel a kezemben volt, valamihez hozzáértem. (tudom nagy hiba, de lehet hogy drágán meg is fizetem). Azóta sötét a panel.
Betápot kap a panel, kb 12-18V-okat mértem, nem emlékszem, de a csatin jön fesz - mást nem mértem.
2 dologban kérek segítséget, mert elakadtam.
1.) Szerintetek teljesen leégettem, javíthatatlanúl? (nyoma nincs) - Ha nem akkor kérek tippeket, miket nézzek.
2.)Szervíz könyvet vagy kapcsi rajzot segítsetek keresni - ez alapján boldogulnék.(nem találok, pedig sokat kerestem, de nem adom fel)
Pontosabb panel adatok a képen: első az érintő + kijelző, második a programválasztó.
Köszi előre is mindenkinek.
(#) banya012 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Koszonom szepen. Rakeresek.
Bocsi toletek, hogy eltuntem, munka volt..
Forrasztasok atnezve, atforrasztva. LEgalabbis a panel azon felen, amit kiszabaditottam..
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szia!

Az ld50 alatta y607 található szerintem ez 5V-os. Viszont a tápjában van még egy Viper12A eszköz is ami nem tudom mit csinálhat, csinálhatott ha mindenhol 12v-ot mérek csak. A procinak nem találtam adatlapot csak külföldi orosz fórumokon lehet olvasni róla. A típusa LE8580035. 3692B13FPV, TH 30233. Ha valóban kiderül hogy a proci rossz Használtan bontva nincs neked egy ilyen vezérlőlap amiben ez az egység még hasznlható?

Ha tudsz további segítségedet megköszönöm, az adatlapot ha tudsz nézd már meg milyen feszről mükszik a proci köszönettel: Feri
(#) Bearni74 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Van egy fagor mosógépem.

Mostanában olyat csinál, hogy centriz, de mintha mégsem.
Elindul a mosás végén a centri program, de szerintem nem pörög föl rendesen, vagy mire felpörögne akkora lejár a program.

Fagor 850 a tipusa.
(#) Dino71 válasza Bearni74 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nézzed meg a motorban a szénkeféket, ha rövid /1-1,5cm/ cseréld ki. A motor végén a szénkeféknél van a tachogenerátor. Azt ellenőrizd,hogy nem e szakadt. És stabilan van e fent a mágnese a tengelyen. Nem e forog külön a tengelyen.
(#) Owert válasza ngeges hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Kedves ngeges! Érdeklődnék, hogy egy nagyfelbontású képet kaphatnék a panelról? Vagy az R8-R9-es ellenállások kódjait elkérhetném? Elfüstöltek, valószínűleg nekem meg ez lesz a gondom Köszönöm előre is!
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok.
Küzdöttünk egy Indesit Wite 127 -el.
(előzmények a hozzászólásom fejlécének kettős nyíljánál. )

A lényeg, hogy H20-as hiba kódot kaptunk.(vízellátási problémára utal.)
Víz volt, a program elindult, de nem ment tovább, csak akkor, ha leállítottuk az egész programot, és hideg vízzel indítottuk el a mosást. A mágnes szelepek, és a légsűrítő hibájára gyanakodtunk, de végülis fűtőszál hiba volt.
Valamelyik szaki írta, hogy a fűtőszál akkor is rossz, ha szobahőmérsékleten tökéletes, csak a meleg hatására bezárlatosodik.(vagy felfűtés után a vezérlő elektronika hibának érzékeli, szóval ez esetben a H20-as hiba kissé pontatlan lett.) Valószínűleg itt is ez történt.(fűtőszál csere történt) A mosógép kb fél éve tökéletesen működik. Köszönöm szépen a segítséget így 6 hónap után is. ..és nem csak én kaptam segítséget, hanem az is, aki ezt olvassa.

Azóta találkoztam 3 mosógép hibával is, mindkettőnek a lefolyó csöve volt eldugulva idegen tárggyal(apró pénzzel, és műanyag darabkával), illetve egy vízfeltöltés, és mosás után leállt, és úgy maradt a gép teli vízzel. (a dobban.) Leesett az ürítő szivattyú műanyag "lapátja". ..de azóta se lettem mosógépszerelő, és nem is vállalok ilyen munkákat, ezek rokonoknál történtek.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
"lefolyó csöve" = A mosógép belsejében található, ami összeköti a dobot az ürítő szivattyúval.
(#) geery82 hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok! Whirlpool AWT 5098/4 900-as géphez keresnék elektronikát, a típusa 1088/45 MPA. Van esetleg bontva ilyen valakinek, vagy honnan lehet beszerezni? Szétszedtem, hogy kitakarítom, stb, de fordítva dugtam rá a szivattyú vezérlőjét, és csúnya véget ért szegény.
Előre is köszi...
(#) Koncsar válasza geery82 hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Szia! Holnapra vagy hétfőre körbe kérdezgetem az ismerősöket, hogy hátha van valakinek egy jól működő bontott panelje.
A szivattyú vezérlő alatt mit értesz? Ebben a gépben is egy 230V os motor van, aminek , mindegy a fázis, nulla bekötése.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) geery82 válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Előre is köszönöm. A panelen VHF jelöléssel szerepel, és szintén a szivattyúra megy. Lehet, hogy csak érzékelő, igazad van, a vezérlés az máshonnan megy, a forgókapcsoló által, DP jelöléssel.
(#) tfrank hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy Elektrolux EW167580 mosó-szárítógépem. Sima mosáskor semmi baj, ellenben a szárító program kb 2 hete E20 hibakóddal leáll. A kézikönyv szerint megt9rt kifolyó vagy szűrő dugulás van. A furcsa az hogy csak szárításkor jelentkezik a hiba. ??

Segítségeteket előre is köszönöm.
Következő: »»   437 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem