Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3x220 V-ból 380 V
 
Témaindító: Dean, idő: Jún 27, 2007
Lapozás: OK   2 / 2
(#) potyo válasza Dudus hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Nem tökéletesen szimmetrikus, mert a motor állórészének impedanciái beleszólnak a dologba, de arra jó, hogy csak egyetlen motor egyfázisú indítását kell megoldani, és a többi motor már háromfázisúként indul.
(#) somtibi hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Szerintem kár mindenféle pótmegoldásokkal foglakozni. :no:

Korrekt módon 1x230V-ból 3x230V-ot legegyszerűbben frekvencia váltóval lehet csinálni. Ez használható a legtöbb 3 fázisú motorhoz, ha deltába lehet kötni. Ha nem, legfeljebb gyengébb lessz!
(#) frank tibor hozzászólása Jún 27, 2007 / 6
 
Helló
Sajnos 1fázisból csak forgógéppel lehet 3fázist csinálni ahogy Kandó tette. 2fázisból, 3oszlopos 3fázisu trafóval meglehet csinálni a hiányzó harmadik fázist, a teljesítmény a trafótol függ. 230V 1fázisra nemszoktak 3 fázisu fogyasztásmérőt felszerelni!
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Kösz az infót mindenkinek, eszembe nem jutott volna így csinálni !!
(#) Sisa Ferenc válasza Sebi hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Bocsika

én nem válaszolok hanem érdeklődök,hogyan kell 220v- 380v előállítani átalakítóval- vagy trafóval nekem is kellene

Üdvözlettel Sisa Ferenc
(#) sisque hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Hello

Nekem fordított problémám van.

Van egy helységben 400V-s aljzat. Ebből szeretnék csinálni 3 db 230V aljzatot.

Elképzelésem, az hogy ugye a 3 fázist normálian bekökötöm a három aljzatba. (bal oldalra, ahová azt kell )
Na de a 3 fázisú konektorban, csak egy földelés van. (vagy nulla, azt már nemtudom )
A 230V konektorokban, áthidalom a nullát és a földelést egy rövid vezetékkel, aztán meg mind a három 230V aljzatból húzok egy kábelt a 400V aljzat nullájába.

Ezt így meglehet csinálni? Előre is kösz.
(#) KTobi válasza sisque hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Kellene abban az aljzatban lenni földnek és nullának is. Ha biztos nincs, akkor meg kell tudni mi van, valószínűleg föld. Ebben az esetben muszáj kihúzni az 5dik drótot.
(#) tomi50 válasza Sisa Ferenc hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Nekem remekül működik 1X230V-ból 3X400V. Én úgy oldottam meg frekvenciaváltó 1x 230V bemenet 3X230V kimenet és ezt egy háromfázisu trafóra aminek van 230, és 400 Voltos megcsapolása is. A 3X230 voltra a bemenet a 3X400 Volt a kimenet : Tökéletes. A motor delta kapcsolásu delander motor ami egy esztergán van és a tekercsei 400 Voltosak a 3X230 Volttal gyenge volt. A frekvenciaváltó 1,5KW-os a trafó szintén 1,5 KW-os a motor 1,3 KW-os Minden rendesen működik a fordulaot a frekvenciaváltóval állítom. Erről megy a háromfázisu köszörű és a Fúrógépem is. A trafó egyébként 3X400V /3X42V de a primer tekercsen van 230 Voltos megcsapolás is ide kötöttem a frekvenciaváltót. Ha nincs meg kell csapolni, vagy a 42V helyett 230 Voltos tekercseket készíteni. Ha kell bámiben segítek
(#) molly2 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Műszaki emberként,de villamosságban mégis laikusként, érdeklődve olvastam a különféle ötleteket a témában.Van egy 1,7 kw-os 220/380 -as motorom, amit egy faesztergához szeretnék használni. ezzel a motorral van a legtöbb bajom. Indítókondival elindult , szépen jár. De aztán valaki írta, hogy terhelés alatt máshogy fog viselkedni, esetleg két hét múlva leég. Meg a 3 fázisú motort nem a legjobb / ez inkább megerőszakolás/ egy fázisról üzemeltetni. Ezért úgy tűnik , hogy vennem kell egy egyfázisú motort?/ Pedig már egy csomó mindent vettem ehhez, üzemi-, indítókondi ,nyomógomb. stb./ De nekem tetszene a szomszédból hozott másik fázis, egy ugye van nekem, a harmadik meg lenne a kondi, mint segédfázis. Ezzel milyen problémák lehetnek? A szomszédban a szüleim laknak.
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
(#) nolex válasza molly2 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Egy fázisról járathatod, frekvencia váltóval.
De 3 fázisú aszinkron motor meghajtásához 3 fázis kell. Ha ilyen kondis dolgokkal megspékelve akarod megcsinálni, sosem lesz olyan mint a szimmetrizált 3 fázis.

Sztem frekvenciaváltó. Ahhoz nem kell a szomszéd másik fázisa, te magad állítod elő a 3 fázist FET-ekkel vagy IGBT-kel. Mondjuk nem tudom, hogy mennyibe kerül...
(#) appme válasza nolex hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Üdv!
Egy 2.2kW frekiváltó 35-40e használtan.
De egy ekkora motor kielégítően működik deltába kötve, megpakolva kondikkal.
Egyik esztergályos ismerősömnél egy 1000-es körüli pad megy róla (1f) szemrebbenés nélkül.
(#) molly2 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
A frekvenciaváltó árat nem tudtam, ez elég húzósnak tűnik. Gondolom ez lenne a legjobb.
Akkor egy 80m Farádos üzemi és egy 125-160-as indító megfelelő lenne? Deltában?
(#) appme válasza molly2 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Utánakérdezek a szaktársnál. Egyszer már mondta, de csak érintőleg emlékszem, szerintem nincs indító rajta, csak üzemi!
(#) appme válasza molly2 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
No, megkérdeztem:
Nem tudom, hány pólusú a motor, szerintem 4, vagy több a nyerő.
1.1kW-os a motor, deltába kötve 200µF-os indító kondi van rajta - nem gondoltam volna...
Kikapcsolásnál valahogy rádurrantja az indító kondit a kapcsoló, vagy nem tudom mi a és ezzel úgy áll meg, mintha orrba verték volna.
Sajátszeműleg láttam nem egyszer.
(#) granpa válasza molly2 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Helló! Nyugodtan járathatod 1~ról, semmi baja nem lesz; csökken a teljesítménye, de még mindig bőven elég lesz (hacsak nem árbocot akarsz csinálni, tengeri hajóhoz). A 2~os "sánta"-üzemhez, kellene egy nagy teljesítményű 3~ú trafó(felesleges).
(#) molly2 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Akkor marad az 1 fázis.
Van még valami ezzel kapcsolatban. A motor bekötésekor a szakember szomszéd sokadik próbálkozására végre elindult a motor, de úgy, hogy a 80 as üzemi kondit elkeseredésében indító kondiként használta,ezután üzemi kondi nélkül szépen ment a motor, csillagba volt kötve. Azt mondta, hogy én megzavartam, mert én ragaszkodtam ahhoz, hogy üzemi kondi kell hozzá. De ezt nekem más szakemberek állapították meg. Állítólag 'kinézték' valami katalógusból. Hm???
(#) molly2 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Lehetséges, hogy csak egy indító kondival működjön?
(#) appme válasza molly2 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Elmondás szerint, igen. Nyilván a hozzávaló relével.
Nem veszítesz semmit, mindenképp kell indító.
(#) molly2 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Milyen relére gondolsz?
(#) gyurma174 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Sziasztok kedves tagok!
Szükségem lenne egy olyan eszközre, ami 380V előállít ennek a masinának.
Sajnos csak 1 fázisunk van a házban.
Ez egy víz/olaj melegítő.
Hálásan megköszönném a segítségeteket!
Ja és igen átolvastam az egész posztot, de mivel ennek igen magas a Kw-ja ezért vagyok tanácstalan.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) granpa válasza gyurma174 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Van benne motor, ami igényli a 3 fázist, vagy csak a teljesítménye miatt kellene a 400 V? Amennyiben csak a teljesítmény miatt kell a 400 V, fel kell transzformálni egy autótrafóval, de akkor is komoly veszteség lesz, 6.6 kW-ra.
(#) granpa válasza granpa hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A fr..ba, úgy tett mintha módosíthatnám, aztán meg nem!
Újra megnézve: a nyomásfokozás miatt van benne motor, ami igényli a 3~t (gondolom, mert nem mindenhol van meg a 6 bar. ). A teljesítménye miatt nem gondolom, hogy az az 1~ elbírná. Úgy néz ki hálózatbővítés (3~ra) kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) gyurma174 válasza granpa hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Granpa köszönöm válaszod!
Az igazság az, hogy sokat nem tudok az eszközről.Inkább leírom mit tudok többet sajnos nem.
Van benne keringtető szivattyú sajátja.A bár nyomást azt mondta az illető, hogy azt is lehet szabályozni a digitális részen plusz, hogy 400 vagy 230-on mennyen az eszköz.Legalább is nekem ezt mondta telefonon.
És még azt is mondta, hogy két részre van osztva a fűtőegység és ezáltal át lehet kötni 230-ra is.
Ennyi infóm van róla sajnos nem több.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem