Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Webkamera átalakitása
 
Témaindító: sanyo, idő: Júl 25, 2007
Lapozás: OK   1 / 3
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Sziasztok forumosok!Megoldhato e hogy egy pc-s webkamerával bevigyek pc-be videojelet ugy hogy nem felveszem vele hanem rákötöm az áramkörre a videojelet!és igy a webkamera softwerével birom nézni azt a videojelet amit beviszek a pc-be...kérlek benneteket segitsetek!elöre is köszi!
(#) idavid hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
szia,
tehát akkor te most tulajdonképpen mit szeretnél? egy külső videójelet rákötni a webkamera kábelére, majd azt az USBbe bedugva a webkamera softwareével nézni a videót?
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
pontosan ezt szeretném! csak pontosan nemtom h hova kell hogy kössem a videojelet mert szerintem elméletileg müködne a megoldásom nem?mivel aszem a kamerában egy cmos fényérzékelö féleség van és az videojelet ad végülis vagy nem?
(#) idavid hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
a webkam usbn keresztül csatlakozik a géphez. az usb kábelben 4 ér van: a fehér és a zöld viszi az adatot, a piros az a +5V, a fekete meg a föld.

szerintem nem működne a megoldásod, de ha kísérletezni akarsz, akkor a fehér és a zöld kábel az, ami az adatot szállítja.
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
de én nem igy akarom az egészem mert ugye azok digi jelet visznek az videojelem meg mondjuk compozit... van a Webcamban egy panel... azon ugye az a fényérzékelö na és az mikor veszi a képpontokat akkor átalakitja öket ... namost mikor azok átlettek alakitva azokta kuldi a géphez usb-n.... de mikor a fényérzékeloböl kijönnek azok a jelek azok nem véletlenül egy egyszerü videojel formajaban vannak?mert ha igyvan akkor lekotom a fényérzékelöt és oda kötöm rá a videojelet.... na ez lenne az elképzelésem... és sztem muxik de ha nem akkor irjatok meg miért nem... elöre is köszi
(#) Slope válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Hát nem.... az érzékelő sorait és oszlopait a vezérlő címzi meg.
Nem azt mondom, hogy nem megoldható, de pár év (egy koplett hozzáértő fejlesztőcsapatal) és pár 100ezerrel könnyebben eljutsz oda, hogy csináltál egy digitalizálót, amit (hasraütve) megkapsz 20-ért. És akkor még az átviteli sebességről nem is beszéltem.

Bocs de ez elég elvetemült ötlet
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Köszke és vlmi ötlet arra hogy miként tudnák pc-be videojelet bevinni???tv kartya és egyéb 6-8ezer forintos pc kartya mellözése nélkül? http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=3776&ppid=0&pop=1#
http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=3776&ppid=0&pop=1#
(#) Topi válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Sehogy.
Vagy TV Tuner
Vagy DV kártya
Vagy VideoIN-re képes videókártya
Vagy külső USB-s ugyanezek.

Ui. Miért kell a hozzászólásod végére kétszer bemásolni az ablak URL-jét?
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Mert félrenyomtam.... szoval akkor semmi megoldas ... na és DV kártya az mennyi pénzbe kerülne?szerinted?amugy kösz a válaszokat
(#) lgyk válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Egy TV tunert 5-10 ezerért már kapsz. Ennél kevesebből otthoni barkácsolással semmiképpen nem tudod megoldani.
(#) Gatery válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Szeva!

A webkamera nem használ videó jelet. Szóval nem lehet rákötni más forrásból.

A legolcsóbb megoldás, hogy videó jelet tudj a géphez kötni, az tényleg az amit fentebb is olvashatsz: TVtuner.

5e ft már nagyon baráti ár egy ilyenért. Szánd rá a pénzt. Nem is beszélve, hogy sokkal több funkciót kapsz meg érte..
(#) Pulyka válasza Gatery hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Syasztok

Nem is beszélve, hogy sokkal több funkciót kapsz meg érte..

Igen ez igy van!
Nekem van egy WinFast tv tunerem,DE nemtom mennyi VOLT
régebben az UPC-s beltére egységet kötöttem rá,és igy néztem vele a gépen a csatikat
lehet vele kábel/antenna-ról is TV csatikat nézni(tom nem mondok újdonságot )
fényképezni,felvenni sőt az enyémben még FM tuner is van,egy infra a távvezérlőnek,ja és távvezérlő
sztem nem olyan sokba kerülhetett
10 eFT alatt volt biztos,de még régebben 2-3 évvel ezelőtt
(#) ptibor hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Sziasztok

Csinált már valaki olyat hogy webkamerából kivezetett video kompozit jelet?Számomra ennek lenne értelme.
Egyszer majd csak feláldozok egy tescós kamerát, de addig is kíváncsi vagyok.

Tibor
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
aham szal akkor tv kartya... oks majd akkor ezt a megoldast valasztom... azert koszi a segitseget!!!!
(#) Slope válasza ptibor hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Mondcsak olvasod Te a hozzászólásokat?

Konkrétan:
#106028 Gatery hozzászólása
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
persze hogy olvasom de eddig mindenki csak azt mondja hogy tv kartya...
(#) Slope válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
nem neked szólt...
(#) sanyo hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
ja akkor ok....
(#) Inhouse válasza sanyo hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Idézet:
„na és DV kártya az mennyi pénzbe kerülne?”


A DV kártyával vigyázz, az nem neked való. A DV kártya nem digitalizál, csak kapcsolatot biztosít a digitális eszköz (fényképező, kamera) és a számítógép között. Nem történik digitalizálás, a jel egyből digitálisan jön.
Csak a TV kártya, vagy egyéb digitalizáló eszköz jó neked.

Üdv
Inhouse
(#) Tom-ee hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Sziasztok.

Lenne egy nagy problémám, nem akartam neki új topicot nyitni, sztem ide is elfér.
Nagy szükségem lenne egy olyan szerkezetre, aminek az egyik felén egy webkam van - pl usb-s - a másikon pedig egy pendrive és a kamera által - pl másodpercenként - készített képeket elmenti a penre. (lehet más adathordozó is, csak az pici és elfér rajta sokminden) Lehet ilyet gyártani? (alternatívákra is vevő vagyok, ha vkinek van ötlete) Előre is köszi a segítséget
(#) Norberto válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Igen, megoldható!

De hogy ilyet eddig bárki is csinált volna a világon, abban nem vagyok biztos!

Keress rá erre az IC-re: VNC1L és olvasd el az összes létező doksit, adatlapot hozzá! Nagyon sokat tud...de ehhez megfelelően kell bánni vele :yes:
(#) palika hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Ez engem is nagyon érdekelne. Nem is kéne semmi extra. Csak annyi, hogy amit a kamera lát azt egy az egyben vegye fel a pendrivera. Egy 2Gb-os pendrivera ráférne szerintem 10 óra videó. Sajnos azért ezt nem olyan egyszerű megoldani, mert kéne valami kontroler közéjük. De milyen?
(#) Skori válasza palika hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Ilyen ezköz létezik, memórialártyára rakja a képeket és úgy hívják, hogy digitális fényképezőgép
Némelyiken talán még az ilyen ismétlődő exponálást is tudja, de ez valahogy biztos megoldható.

A webkamerára visszatérve: szoftveres emulátort nem tud valaki? Vagyis a szoftvernek "odaadok" egy avi fájlt és elhiteti a többi programmal, hogy azt a képet látja a webkamera...
(#) blst válasza Skori hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
"Fake Webcam" a program neve!
(#) palika válasza Skori hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
A fényképezőgép nevű eszközt én is ismerem.

A gondom, az hogy nekem videót kéne felvenni, de jó hosszút.(a videókamera is tud valami hasonlót)
Én egy víz alatti megfigyelőrendszert akarok készíteni pecázáshoz olcsón.

(#) Tom-ee válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Köszi a tippet, de sajna nem igazán találtam erről az IC-ről semmit... :no: És ami mégrosszabb, hogy gyorsan átnéztem néhány boltot, ahonnan rendelni szoktam, vagy tudnék, és ott sem volt egyikben sem.
A fényképező egyébként nekem sem nyerő, egyrészt drága - biztos össze lehetne jóval olcsóbban is rakni csak a fenti célra a kütyüt - másrészt több célra is fel akarom használni a szerkezetet; az egyik ilyen egy modell repcsi fedélzetére való rögzítés. Az meg szegénykém nem bír el egy digi gépet.
Köszi az eddigi hozzászólásokat, és várom a többit.
(#) Norberto válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
ChipCAD-nél lehet venni!

Én már vásároltam is náluk egy példányt kb. 2-3 hónapja kísérletezési célokra!

De ezen kívül az SOS-től is lehet rendelni!
(#) chipi hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Sziasztok!

Webkamcsit átlehet alakítani úgy, hogy csak be kelljen dugni a ruterbe és töltse fel egy adott helyre a képeket? Vagy IP kamera a megoldás.
(#) mspike válasza chipi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Srácok, pár szóba mindenkinek... A WEB-kamera, totál digitális dolog. A lelke egy CCD nevű eszköz, mely a fényt xy módon (ebbe ne mászunk most bele) digitális "számokká" alakítja. Tehát, aki webkamót akar menteni USB-re, annak szüksége lesz egy USB Hostos uC-re vagy egy komplet "mini" PC-re... (akár ARM-os procival is...) Röviden és tömören, drága, bonyolult.... Hasonló dolgokkal foglalkozok melóban is és nem olcsó cuccokkal működik ez a dolog... másfelöl kb 10-en fejlesztik állandóan, xal elég húzós... másik ami ebből adódik, hogy nem lehet közvetlen videjó jelet se ki se be egy web kamnak.... remélem segített valamit. Vízalatti megfigyeléshez én inkább "analóg kamerákat ajánlok. pl. PROFITECH nevű cég árul olyan kis kamókat, amik analóg jelet adnak. Működésük mint a webkamónál de megvan oldva a D/A átalakítás. De árul a KONTHA is ... ezek kb. 2500-10000-ig fájnak, attól függően, hogy van-e rajtuk infra az éjszakázáshoz... stb. És tegyetek mellé egy 1000 éves kistévét... Kb. így a legjobb. De profiéknál van videjós kaputelefon is... a horgászáshoz... pl. Üdv mindenkinek.
(#) Lucifer válasza chipi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Vegyél olyan routert amin van USB port. ASUS WL-500g Deluxe, és társai.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem