Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 83
(#) mikrokapcsolo válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Ez a táp nem áramgenetátoros. A kis poti a feszültség finomhangolására szolgál, a névleges feszültséget azt hiszem +-5%-kal tudod rajta állítani. Ha a leded adatlapját negnézed, mekkora a nyitófeszültség, mekkora az árama, akkor az oldalon lévő kalkulátorral ki tudod hozzá számolni az előtétet.
(#) pjg válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Idézet:
„LED szalag, LED modul üzemeltetéséhez”
A tiéd nem modul! Annak áramgenerátor kell!
(#) Multis válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Milyen táp kellene akkor hogy tudjam használni a ledeket? Linket tudtok adni?
(#) qvasz2 válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Mit akarsz 10 db 10W-os leddel? Egy kisebb csarnokba is elég lenne!
(#) Multis válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Akvárium világítást tervezgetek és többet vettem a kelleténél, bár nem biztos hogy mindet használnám kezdésnek...
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
10W-os LED-et nem előtétezünk! Áramgenerátorozunk!
(#) mikrokapcsolo válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Azok a halak vagy megvakulnak, vagy megfőnek. Egy darab is elég, vagy ha nagyon nagy az akvárium, akkor max 2db.
(#) qvasz2 válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Bár nem írtad mekkora, de oda kb. 10db 1W-os led kell!!
(#) pjg válasza Multis hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Akváriumhoz inkább LED szalagot tennék. A 10W-os LED 50W-os izzó fényével világít.
(#) wpdd hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Sziasztok van egy egyszerű éjjeli lámpa kacsolásom megépítettem fél évig ment is és most nem megy. a hiba úgy jelentkezett hogy esténként mikor felkapcsoltam a végén volt hogy 10x be ki kapcsolgatni kellett mire rájött hogy világítania kéne.

gondoltam ezekre:
-a led elszállt
-led foglalat érintkezés bajos
-kapcsoló érintkezés bajos

1, hogy küszöbölhetném ki ezeket?
2, miért lehet érintkezés bajos ha alig fogyaszt?
3, kikerülhető-e ha tranzisztor kapcsolja a ledet, nem a kapcsoló?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014

led.jpg
    
(#) biji válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szia!

Mivel kis áram folyik a kapcsolón keresztül, így kapcsolgatáskor nem tud tisztulni, eloxidálódik.
Használj valami jobb minőségű kapcsolót.
(#) proli007 válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Hello! Én egyébként nem tettem volna a Led-eket aljzatba, mert ha egyik kontakthibázik, vagy kihúzod, a másik a zárófeszültségtől megpusztulhat. De ha a cserélgetés fixa ideád, akkor tegyél két soros 5,1V-os zénert párhuzamosan a Led-ekkel. (Zénereket szembe kösd, vagy is pld. a két katódot forraszd össze és a két anódot a Led-ekre..)
A kondira is illene egy 1Mohm-ot tenni, nehogy megrúgjon, mikor már nincs is feszültség.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) wpdd válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
szia elértem hogy világítson sajnos kb 10 ledem veszett kárba 15 perc alatt a led foglalat kontakt hibája miatt. a foglalat egy pc ide kábel csatijábol lett fabrikálva . mindenképp cserélhető ledes marad az 1 Mohmot pótolom majd mindenképp...

1 ledeshez is 2 zéner kellene? (esetleg letudod rajzolni? valahogy ugy átláthatóbb nekem )
Idézet:
„Kezdő vagyok”
(#) wpdd hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
van 1 bojler glimmem és kb 20 fénycsőgyujtóm mindkettőt kiprobáltam 230v-on a gyujto elszállt a bojler glimm kevés fényt ad éjjeli fényforrásnak lenne

-miért száll el kb 2mp alatt a fénycsőgyujtó?
(#) nedudgi válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Egy LED szinte korlátlan ideig működik, ha nincs túlhajtva. Akkor miért "foglalatba" rakod?
(#) kadarist válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
A fénycsőgyújtót is ellenállással kell használni, de jó nagy ellenállással, mert a benne lévő ikerfém könnyen felmelegszik és utána csak villogni fog a kapcsolgatástól.
(#) wpdd válasza kadarist hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
szia rátettem 330k ohmot ésnagyon halvány. kb meddig csökkenthető az ellenállás hogy a max fényerőtkihozzam elszállás nélkül?
(#) kadarist válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Addig csökkentsd, míg el nem kezd villogni. De a fénycsőgyújtó is kis fényerejű, ennél még egy kicsi fehér LED is többet ér.
(#) proli007 válasza wpdd hozzászólására (») Szept 10, 2014 / 1
 
Pld. De feszültség alatt, ne húzogasd. Ez a felépítés, amúgy is életveszély!

LED-230V.png
    
(#) peter1995 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok. Hoztak nekem egy sok ledből álló fényfűzért, hogy be kéne üzemeljem 220V-ra. Namost 2x50db led van sorba kötve benne. Ezeket összehoztam úgy hogy simán csak 2 szál maradjon. 130V-ról 1,7V jut egy ledre. Mind nagy fényű melegfehér ledek. Kérdésem az lenne, hogy elég-e simán a hálózatra kötni vagy jó volna valami kis elektronika neki. Ha kell valami elektronika akkor arraól szeretnék kérni egy rajzot. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Sziasztok! Nem hagyott nyugodni a gondolat és megcsináltam ismét a régi kontrolizzó helyetti LED visszajelzést, mivel egy régi Bosch fagyasztóládába már untam az izzócserét. Egyenlőre egy zöld led csücsül benne , de halványnak találtam. Ezért az 1W-os fehér leddel (Kínából rendeltem kici occó) kezdtem próbálkozni, mivel végre sikerült elég jól belőnöm a határait. Most a mellékletben látható összeállítást raktam össze, illetve lecsökkentettem a képhez képest az ellenállást 100k-ra, hogy lássam mennyire melegszik valóban a 0,5W-os (régi orosz beszerzés) ellenállás. Meg sem langyosodott. A kondis előtét nekem sohasem tetszett igazán. A kép nyilván egy dinamikus folyamat egy pillanata, mert így tudtam képernyőfotót csinálni. A valóságban egészen szépen világít - kontroll fénynek teljesen jónak tűnik. Gondolom a 15000mCd-s led is jó lenne - ki is próbálom azzal is. Vélemény?

1led.jpg
    
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Én mindenképpen kötnék a LEDdel ellenpárhuzamosan egy védő diódát.
(#) kameleon2 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
OK. Elfogadom. De miért? Már van egy soros dióda a körben. Egyutas egyenirányítás van - tudatosan. A LED kapacitása egészen jól kompenzál.
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
A gond az egyenirányító záró állapotában fordulhat elő. Ha egy picit megnövekedik a visszárama, a LEDre jutó feszültség nagyobb lesz.
(#) kameleon2 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy olyan 230-as LED-es lámpát aminek a fényereje szabályozható "hagyományos" fázishasításos dimmerrel. Miként lesz nekem a fázishasításból PWM jelem? Előre is köszönöm a segítséget. Ha fentebb le van írva valahol akkor elnézést kérek mindenkitől, én hiába kerestem...
(#) pjg válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Érdemes? Van olyan IC ami erre való. Olvass vissza, volt róla szó.
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Érdemes, mert már meglévő disco lámpákban kellene velük kiváltani a drága és rövid életű PAR36 izzókat. Csináltam egy prototípust 25db 10mm-es LED-del, ami fényben nagy elégedettséget váltott ki, de közben felmerült, hogy szabályozhatónak kellene lennie.
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Továbbra sem találom ezt az IC-t. Hol láttad?
(#) crazybob válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Üdv. Javaslok inkàb egy áramgenerátoros megoldást. Azt sokkal egyszerűbb lesz megoldani. A ledeket csak be kell építeni a helyükre 12V-ra optimalizáln,i majd a trafó és egyenirányítás+szűrő után meg mehet a szabályzás. Szerintem így a ledek is sokkal hatékonyabbak és hosszabb életűek lesznek és még remegni sem fog a fényük.
Következő: »»   58 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem