Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ledkijelző meghajtása
 
Témaindító: Sly, idő: Aug 8, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok!Szeretnék késziteni egy feszültségmérö muszert egy régebbi autorádiobol kiszerelt ledkijelzőböl ami a frekvenciat jelezte ki...Szoval megvan a kapcsolas meg minden müxik tökéletesen csak az a gond h nemtudom hova kellene kötni a feszültséget amit mérni akarok vele... a rákötedő feszültség változó értékü lenne... a megoldás érdekesség szempontjábol készülne szóval nemakarok vásárolni egy ICL 7107-es kijelző meghajtót hanem ezt az adott kapcsolást szeretném átalakitani amernnyiben van rá mód mellékeltem a kapcsolást pdf-ben aki tudna segiteni irjon!előre is köszi

LC7267.pdf
    
(#) Sebi válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Az IC óra és frekvenciamérő, így nem tudod sehova kötni a mérendő feszt, mert nem arra való.
Ha csak sportolni akarsz vele, akkor készítened kell egy feszültség-frekvencia konvertert, ami a max. mérendő fesznél 1999 kHz-et ad. Célszerűen 1,999V-nál.
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
És egy iéyen kapcsolást mijen tipusu ic-vel lehetne megépiteni?
(#) Fery válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szia. Nem akarok reklámot csinálni de vegyél 1000.- Ft-ért Topitól egy panelmüszert. Nem drága és ennél egyszerübb és pontosabb megoldást nem találsz. Itt hirdeti az oldal tetjén.
Ráadásul ezekkel még konverterrel sem tudod könnyen megvalósitani mivel nem nullától indul a számlálás hanem a Kf frekit is bele kéne kombinálni a mérésbe.
Szerintem felejtsd el a converter +egyebek drágább lenne mint egy panelmüszer.
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Látom nem értitek de mindegy van panelmüszerem legalább 4amit nem hasznalok...én direkt ezt a kapcsolást akarom átalakitani... esetleg mégegy ötlet egy digitális óra amit bolhapiacrol belehet szerezni pár száz forintért és bele van integrálva az ic-be az ora csörgés meg a kijelzö meghajtás... ezt átlehetne alakitani valamijen módon ugyanarra a célra mint az előző ötletben?it egy filemelléklet is hozzá

TMS3450.pdf
    
(#) Fery válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szia
Ezeket a cuccokat szvsz nem lehet átalakitani feszültségmérővé. Az autórádió cucca egy programozott frekimérő, az óra meg egy programozott számláló. Ráadásul ezek nem teljesen tizes alapon müködnek.
Az egyiknál a Kf frekit kellene levonni még konvertálás után, a másik meg 59 után nem számol tovább hanem nullától kezdi előlről. Fából vaskarika.
De nem akarom letörni a kisérletező kedved, a tanulópénzt neked is meg kell fizetni.
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Hmmm hát akkor maradok a jol bevállt panelmüszernél esetleg még valamijen kapcsolást tudtok ami nem ICL7107-7106-os meg ijen ic-kel hajt ledkijellzöt hanem pl 74HCxxx ijenekkel?mert eztis kisérlet céljábol szeretném megépiteni mivel az ICL7107-esssel elég egyszerü a kapcsolás de láttam vlhol 74HCxxx -vel is csak nemtom hogy hol azért ha vlki tud ijen kapcsolást akkor adjon linket vagy rajzok!előre is köszi
(#) Fery válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Igazából a 74-es sorozat nagyon sok mindenre alkalmas.
Ha abból épitesz egy frekimérőt akkor minden további nélkül tudsz egy f/u konverterrel feszt mérni. Ez járható.
Tudnék neked pár könyvet küldeni tele ilyen kapcsolással de mivel sok sok mega, letépnék a modik a fejem és tengóznának vele az udvaron. Ha magánba kell akkor elküldom de olyan helyre tudom ahova 5-10 megás levelet lehet küldeni.
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Hát azt megköszönném!Ha mail-ben elbirod küldeni akkor küldd a slyslow@freemail.hu cimre kösz
(#) Fery válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Fogadni tud a freemail 5 mega fölötti levelet ? Nézz utána.
Nem akarom úgy küldeni, hogy visszapattan.
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Meglestem azt irja h lehet rá óriáslevelet küldeni aminek max nagysága 1gb szal küldheted a levelet kösz elöre is ha megkapom irok ide!
(#) Sly hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Szia megkaptam a mailt köszi !
(#) Fery válasza Sly hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Megy még több is, de a többit magánba ird
(#) pitty21 hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
sziasztok!
lenne egy olyan kérdésem h közös cathode-os 7 szegmenses 1 digites ledkijelzőt hol lehet venni?????
Mert az a helyzet h közös anódosba rengeteget lehet rendelni,,de sajna cathode-ból egyet se köszi
(#) Mzolee hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Hali fórumtársak!
Ha már nem tudtam aludni ma éjjel, feldobnék egy kérdést!
Van nekem ilyen kijelzőből egy fél marékkal: TIL302 datasheet
Kérdésem, hogy hogy tudnám meghajtani ha én feszt akarok mérni vele?

Üdv: Zoli

TIL foto.jpg
    
(#) Fery válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szia
Mivel ez is közös anódos, Pl 7107-el, és kész a multi.

Fery
(#) attika hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok!!!

Remélem valaki olvassa még ezt a fórumot.Olyan problémám lenne,hogy vettem egy 2 digites közös anódos 7szegmenses kijelzőt itt az oldalon található voltmérőhöz.DA03-11SRWA.Az adatlapját csatoltam.Az lenne a kérdésem,hogy ezzel a kijelzővel,hogy lehet kiíratni pl azt,hogy 24?.Mivel az adatlapja szerint a 2 szegmens anódjai is össze vannak kötve.Tehát csak ilyeneket tudna elméletileg kijelezni,hogy 11,22,33,stb,vagy lehet csak én vagyok béna,de 1 biztos,hogy a voltmérőhöz nem lesz jó hiába közös anódos.És még 1,hogy a tizedes pontot se lehet ezen bekapcsolni.
(#) zolika60 válasza attika hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Felváltva kell aktiválni a a digiteket. Olyan frekin, hogy a szemed tehetetlensége miatt mindkettőt egyszerre lásd. Nem tudom milyen kapcsolást építettél, de ha az ezt nem tudja másik kijelzőt kell venned.
(#) attika válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Köszi szépen a gyors választ.Itt az oldalon lévő feszmérőt építettem meg icl7107-el.Működik is csak gondoltam,hogy kicserélem a kijelzőt kisebbre meg piros,mert úgy szebb lesz.De azon a kapcsolási rajzon 20lába van a kijelzőnek,ennek meg csak kilenc,és sajnos itthon vettem csak észre,hogy ez nem jó.Lehet kapni 20lábút is ilyen kicsi méretbe??
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem