Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   26 / 26
(#) Audience válasza Remci hozzászólására (») Jan 16, 2023 / 1
 
Ha az egyfázisú hálózat képes táplálni akkor nem lesz teljesítmény veszteséged. 1kW, az 4,3A környéke 230V-on, plusz egy kis rátartás, de ezt többnyire bírja a hálózat. A többit a frekvenciaváltó intézi.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
(#) Remci válasza Audience hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza Remci hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Szia, Igen, ha elég combos a 230V-od.
(#) Remci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
16A van, ez csak elég,remélem.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Attól függ...
mert a frekiváltódból szerintem nem 3*400V jön, hanem csak 3*230 csorog ki. De nézd meg a dokuját...
Ha tudod deltába kötni, akkor jó
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Frekiváltóm még nincs, addig nem akartam beruházni rá amíg nem tudok biztosat. A motort holnap megnézem,mert nem emlékszem biztosan a bekötésére.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Viszont ha át lehet kötni deltába, amire most nem emlékszem, akkor elméletileg kondenzátor beiktatásával 230v-ról is mehet. Viszont a teljesítménye kisebb lesz. Tehát ha a frekiváltó csak 3x230v-ot ad, akkor csak annyi a teendőm, hogy ki hagyom a kondit és a 3 deltába kötött kivezetésre rá kötöm a frekiváltó kimeneteit?
(#) Zsolt32 hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy háromfázisú motor, melyet erről a frekvenciaváltóról szeretnék működtetni. A probléma, hogy ha erről hajtom, nagyon gyenge, semmi erő nincs benn. Ha direktben bekötöm három fázisra, akkor nagyon erős. Ennek csak 1 fázisú a bemenete és 3 a kimenete, lehet, hogy ezért nincs elegendő teljesítmény és nem is működőképes így? Csak azért érdekes, mert mérve ilyen 0,2 - 0,4 ampert vesz fel a hálózatról. Beállítás kérdése lehet?

Köszönöm!
(#) Hutty válasza Zsolt32 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Helló!

Milyen az a van egy háromfázisú motor?
(#) Bakman válasza Zsolt32 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Az egy fázisú bemenetű frekvenciaváltó kimenetén 3 x 230 V jelenik meg, a motor át kell kötni deltába, már ha lehet. Ha nem, akkor az ilyen frekvenciaváltók nem használhatóak hozzá.
(#) Zsolt32 válasza Hutty hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, igen, így kicsit béna kérdés volt, csak sajnos a motor nem nálam van, most nem deltába van kötve, de át lehet, az biztos. A motor ha jól emlékszem 0,75 kW teljesítményű.
(#) Joe_001 válasza Zsolt32 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Szia! Arra is figyelni kell, hogy az egy fázis 400V csúcsfesszel dolgozik, a 3 fázis 600 V-al. Nem mindegyik inverter boostolja fel a 600 Vra. Tehát a kimenőfeszt mérni kell üzembehelyezés előtt.
(#) Bakman válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Ott az oldalon a leírása:

Idézet:
„Kimeneti feszültség: 3F 230 V AC”
(#) Hutty válasza Bakman hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Olyan van, amelyik 1x230-ból 3x400-at csinál? Mert én még nem láttam.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Láttam, csináltam is. Kínai frekiváltó volt Delon kétszerezővel táplálva a DC kimenet-bemenetnél.
2x470µF és 2 dióda. 2.2kWosban találtam tönkrement kondikkal, ott csak cserélni kellett, az én gépezetem talán 400Wos lehetett, már nem emlékszem, lehet, nagyobb is volt...
(#) Hutty válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Akkor ez nem Columbo felesége, csak ritka.
(#) Jociapi hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Üdv : Egy frekvencia váltó AMKAVERT FU-E2 EF -2007 javitásában kérnék segitséget . 1 fázisból kéne 3X 230 V AC adnia Bekapcsoláskor a kijelzö nem jelez ,csak a kis zöld led virit A kimeneten nincs semmi fesz Elöre is köszönöm
(#) kadarist válasza Jociapi hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szia! Ha javító személyt keresel, akkor apróhirdetésben helyezd el a kérésedet.
(#) Jociapi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Köszi de feltettem oda is de megfenyegettek hogy nem ott kell hanem a topikban ,ugy látom hogy sok itt az "OKOS TOJÁS "
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem