Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Háromfázisú aggregátor
 
Témaindító: tibcsi, idő: Aug 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) moltam válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Szervó/uC/PID, szerintem. Mondjuk ha én csinálnám turbó vnt aktuátort használnék, mert az automotive cucc na meg mert van itthon Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Egy lap a szélcsatornába és egy rugó, ami ellentart neki. Aggregátorok millióinál bevált.
(#) bandika válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
(#) bandika válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Valóban ez a legegyszerűbb, hogy ez nem jutott eszembe..
(#) Marty McFly válasza bandika hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Ez nem valamiféle hőmérséklet szabályozó?
(#) bandika válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
A régebbi hőmérséklet szabályzók lassú folyamatokra voltak kihegyezve. Az univerzális digitális szabályzók már elég gyorsak ahhoz, hogy 50-100ms vagy még gyorsabb változásokat lereagáljanak. Egyébként a szabályzónak tök mindegy hogy nyomást, hőmérsékletet vagy mondjuk a bolhák számát szabályozza, ha megvan a hozzá szükséges érzékelési és beavatkozási pontja. Persze azért van még "néhány" kritérium aminek a ragozásába inkább nem mennék bele. Tehát ha van egy fordulatszámmal arányos ellenőrző jeled és a szabályzónak olyan kimenete amelyet tudsz beavatkozásra használni akkor nyert ügyed van.
(#) Gafly válasza bandika hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Idézet:
„Persze azért van még "néhány" kritérium aminek a ragozásába inkább nem mennék bele.”

Például, hogy nem csak a frekvenciát, hanem a feszültséget is kordában kellene tartani.
(#) Marty McFly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
A feszültségszabályozó a generátoron van az teszi a dolgát, csak a fordulatszám tartása a megoldandó feladat.
(#) Marty McFly válasza bandika hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Adott egy jeladó most fejből nem vagyok biztos benne de ha jól emlékszem 42 jel/fordulat.
(#) bandika válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Akkor ebből pl. 0-10V kell csinálni. Ha a jel "szélessége" fordulattól független és a tápja stabil akkor elég egy kondival "kiintegrálni". Éppen csak annyira hogy a szabályzó nagyjából DC-t kapjon.
(#) Marty McFly válasza bandika hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Eddig megvagyok már
(#) bandika válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Akkor hajrá...Még itt is megnézheted:szabályzók egyszerűen lehet válogatni
(#) Marty McFly válasza bandika hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
És ha ez is megvan mit teszek a kimenetére és mi fogja húzni és tartani a gázt?
(#) moltam válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
"Kimenetre DC erősítő DC motorral. " Gondolom rugóval ellentartott motorra gondol. Esetleg hasonló megoldás szervóval: 0-10V 1-2mS átalakítás. Ő is modell szervót használt bár nemtudom mennyire strapabíróak ezek.
(#) lakatos2000 hozzászólása Jan 9, 2024 1 /
 
A csöves megoldást tudnám javasolni.

Egy csövet kell dugni a küllők közé, mert pláne a négyüteműeknél igen nagy a lendítő tömeg.
Gondoljunk bele!
Minden második fordulatra esik egy robbanás.

Na jó.
Semmibe ne gondoljunk bele, csak dobálózzunk a mikroszekundumokkal.
(#) Marty McFly válasza moltam hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Volna épp egy DC motorom erre a célra viszont attól tartok túlmelegedne mert nem tud forogni. A nagyfrekvenciás ki be kapcsolgatás pwm vezérléssel nemtudom segítene e a problémán.
(#) moltam válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Túl kell méretezni szerintem és bírnia kell. Elektronikus (autó) pillangószelepekben is dc motor van.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2024
(#) Dev2000 hozzászólása Vas, 6:33 /
 
Sziasztok!
Adott egy 50kVA-es 3 fázisú szinkron generátor. Amit rendszeresen használunk és tökéletesen működik hosszú idők óta. Nem túl régen az egyik helyszínen ahová a gépet vittük áramszünet miatt, túl magas feszültségre panaszkodtak. Kimentünk megnézni és valóban az egyik fázis feszültsége elérte a 300 voltot! Mindeközben a másik 2 fázis feszültsége közel volt a beállított 235 volthoz. Számottevő terhelés nem volt (kb. 5-10 Amper fázisonként).
A kérdésem az lenne mi okozhatta ezt a jelenséget?
A gép azóta több helyen is volt használva és gond nélkül működi..
(#) mpisti válasza Dev2000 hozzászólására (») Vas, 9:51 / 1
 
Ha egy 3 fázisú generátort csak 1 vagy 2 fázison terhelsz, akkor ez természetes hogy a 3. fázis feszültsége megemelkedik. Ugyanis a gerjesztő elektronika jellemzően csak 1 fázis feszültségét figyeli, és terhelés növekedésekor a gerjesztés feszültsége is megnő, ami a 3. -terheletlen- fázis feszültségének megemelkedésével jár. Ugyan ez a helyzet aszimmetrikus terhelésnél is, a legkisebb terhelésű fázis feszültsége lesz a legmagasabb, feltéve ha éppen nem azt a fázist figyeled.nem lesz sokkal jobb a helyzet akkor sem, ha két fázis feszültségét figyeled, de ehhez olyan szabályzó kell amelyik alkalmas 230 illetve 400V fogadására is.
A hozzászólás módosítva: Vas, 9:56
(#) Dev2000 válasza mpisti hozzászólására (») Vas, 22:18 /
 
Kedves mpisti
Igen pontosan. Viszont ennek a generátornak az AVR-je mind a 3 fázist figyeli és ha nem is figyelné akkor sem gondolom, hogy 300 voltig fel kéne mennie a feszültségnek egy 3x63 ampert tudó generátornál cirka 5-10 amperes aszimmetrikus terhelésnél.

További kérdésem mèg az lenne, ha található fázisjavító kondenzátor telep a hálózatban akkor az okozhat ilyen jellegű feszültség emelkedést?
(#) mpisti válasza Dev2000 hozzászólására (») Vas, 22:49 / 2
 
Ha van fázisjavító kondi, az képes felemelni a feszültséget. Nincs gyakorlati tapasztalatom arra vonatkozóan hogy a feszültségemelkedés milyen mértékű lehet, de hogy emel, az biztos. A háromfázisú szigetüzemű generátorok szabályozásánál mindig probléma az aszimmetrikus terhelés. Még pedig azért mert a forgórész gerjesztőárama egyformán hat mint a terhelt mint a terheletlen vagy kevésbé terhelt fázisokra, így a terheletlen fázis feszültsége magasabb lesz mint a terhelt fázisé. A te esetedben a három fázis figyelése csak annyi előnyt jelent, hogy bármely fázis terhelésnövekedése gerjesztésnövelést eredményez. Ezt a problémát a hagyományos generátorral szerelt áramfejlesztők nem tudják kompenzálni, valójában a felhasználónak kell törekedni a szimmetrikus terhelésre, vagy vesz egy Yz kapcsolású trafót a generátor után ami kiegyenlíti az aszimmetriát. Persze ezt senki nem fogja megtenni mert ez horribilis összeg lehet.
(#) Dev2000 válasza mpisti hozzászólására (») Hé, 6:50 /
 
Köszönöm gyors válaszod! Ez sokmindent megmagyaráz.
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem