Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stúdió minőségű hangfelvétel - lejátszás, PC-vel
Lapozás: OK   4 / 4
(#) steelbird válasza Lacko12 hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Hello!
A géphez kell egy jó minőségű hangkártya, vagy beépíthető, vagy egy USB -s.
A Home Studio célra gyártott USB -s kártyák zöme tud fantom tápot is, úgyhogy ha olyat használsz, azzal sincs gond utána.
Keverőt kis zajút érdemes csak használni, olyanok pedig leginkább nem az olcsóbbak között vannak.
Mindenképpen olyat használj, amin van "PRE", vagy "INSERT" ki/bemenet csatornánként.
Ha úgy, onnan használod, akkor csak a csatorna előerősítőjét használod, a többi fokozat nem viszi bele a jelbe a saját zaját. Hangszínelni, effektezni amúgy is utólag, a gépen kell.
Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy hangminőség tekintetében egy AT2020 -as mikrofonnal jobban jártál volna. Talán még olcsóbb is.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) Lacko12 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, akkor egyértelműen külső hangkártya lesz csak, mikrofonból meg őt elég jó áron tudtam beszerezni így belépőszintnek tökéletes.
Külső hangkártyából tudsz esetleg olyan márkát amit érdemes megvenni?
Határ a csillagos ég ahogy körbenézegettem a témában.
Őt néztem ki így első körben, esetleg véleményt tudnál róla mondani hogy a céloknak megfelelő lenne-e?
(#) steelbird válasza Lacko12 hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Nem ismerem sajnos ezt az interfészt.
Próbáltam technikai specifikáció után nézni, de még a gyártó honlapján sem találtam.
Olyanok érdekeltek volna, hogy frekvencia menet, jel-zaj viszony, THD, TIM, késleltetés (az elég tág fogalom, hogy: "kicsi"), de nem találtam tulajdonképpen semmit.
Annyit írnak ugyan, hogy max 48kHz mintavételezéssel tud dolgozni, de azt, hogy ezt milyen kvantálással (hány biten) képes tenni, azt már nem találtam meg.
Ezek alapján nem tudok sajnos véleményt nyilvánítani.
Egyébként azt írja az oldal, hogy országosan hiánycikk.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem