Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nokia töltő
 
Témaindító: sermonis, idő: Aug 27, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sermonis hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok!

Bocsánat a téma nyitása miatt!
Egy kis segítségre szorulok.

Van egy Nokiám amibe gyári BL-6C akksi van, ACP-12E gyári töltőt használok.

Nagyon sokat telefonálok, és keveset vagyok áram közelben.

Megoldás lehetne az akkuk cserélgetése, kurblis töltő, de ezeket mellőzném. Viszont Nokia elemes/akksis töltőt nem láttam még. Valaki látott-e már ilyet? Mert én sajnos nem

Vagy esetleg valaki tud-e valami alternatív megoldást, pl: több AA akku, vagy 9V-os akku átalakítása töltövé?

Nagyon megköszönném, nekem fontos lenne!

Sermonis.
(#) pokot válasza sermonis hozzászólására (») Aug 27, 2007 / 4
 
nézd meg, a töltőre milyen fesz illetve áram van írva, akkupack és egy step-down stab kell.de lehet hogy a stepdown se kell,attól függ mennyire stabil a töltő...stabnak ajánlanám az lm2575-öt illetve hasonló típusokat,nagyon egyszerű
(#) valve válasza sermonis hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Szedd ki a nokiad led'diodait, a rezgot es extrakat Hanem kerits tobb akkut,..
Vagy ha tenyleg szukseges kerits egy nagyobb akkut 4.5, 6, 12v es tegy ra egy feszstabilizatort, azt felnyomod a nokia aljaba es kecc is,..
Kicsitt olya lecc mint az orosz mobil, egy taska a hatadon es a telod szetnyithatos, ket oldalan egy-egy dolby-surround hangfalrendszer, meg center,..
(ne vedd komolyan, csak nem alltam meg,..)
(#) még1MbR hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Érdemes szétszedni egy "eredeti" nokia töltőt... egy trafó és 4db dióda
Magyarul a telefon intéz mindent, egyszer régebben ki is próbáltam kb. akkora feszültséggel, elemről és simán töltötte.
(#) Ricsa válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Néh azét szokott lenni egy 100µF-os elko. De tényleg a telefon intéz mindent. Van egy töltésvezérlő Ic-je, ami figyeli a hőmérsékletet, meg megenegedi az aksi elektronikájának, hogy töltsön. Pl.: Motorola aksiknál, nem tudsz csak úgy tölteni, mer letilt az elektronika, hanem kell egy speckós töltő hozzá, ha telefonon kívűl szeretnéd tölteni. Nagyjából ennyi. De nyugodtan töltheted elemről is. A trafó kb.: 7-8 V-ot ad le, szóval 5 elem(5*1,5V) vagy 6 aksi(6*1,2 V). Én már próbáltam, de különben még régebben, a Spar árult elemes nokia töltőt.
(#) Dudus válasza Ricsa hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Ez mostanában kicsit bonyolultabb. Az új töltők kapcsolóüzeműek. Az új töltők pontosan 5V-osak.

Régi töltők 5V-től nagyobb feszültségűek. Rárakod egy mostani S60-as Nokia telóra és kiírja, hogy nincs töltés, mert neki max. 5V kell.

Régi telefon és új 5V-os töltő, megint csak nem tölt, mert neki ez meg kevés.

Egy E90, E65 vagy N95 több , mint 1A-t felszippant a töltés kezdetén !

Ami tény , egy mai nokia tele van DC-DC konverterrel és előállítja a szükséges feszültségeket. Persze vannak mai napig Low-End termékek is.

Másik tény, hogy el kell adni az új töltőket is
(#) sermonis hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Az elején mondjuk elfelejtettem megemlíteni, hogy Nokia E70-ről van szó.

Múlthét hétfőn (aug27), a topikkal egyidőben építettem a töltőt is. 3-4db különböző töltöttségű 1,5 voltos elemekkel próbáltam kirakni a 3,7 ill. 5,7 voltot (ezek a gyári töltői értékek). A polaritást kivétel nélkül mindig helyesen kötöttöm be! Végül nem sikerült a töltés.

Még aznap este a gyári töltőjére dugtam a telefont, és NEM TÖLTÖTTE!!! Ekkor már tudatam hogy nagy baj van

Mentőöv, a telefon garanciális, másnap már a hivatalos Nokiaszervízben voltam. Bevették és elkülték a Nokiaszervíz-központba, mondván hogy csak ott lehet megjavítani. Ehét hétfőn jött az SMS, hogy mehetek érte.

Azonnal értemenetem. Átvételkor feltünt hogy kicserélték a kijelzőfoliát, és a menügombokat! (ez olyan telefonsmink, de nem sok köze van a töltésproblémához.) Megkérdeztem mi baja volt, és hogy mit cseréltek, erre azt válaszolta a pult mögött álló Nokia munkatárs, hogy "nem tudjuk megmondani".

Vicc: Orrom előtt felrakta töltőre és nem töltött!!!

Visszakölték a központba.

Ma jött az SMS, kész a telefon.
Ezúttal valóban töltött

Mellékletben itt egy kép, a garanciaszelvényről készült makrófelvétel.

Kérdéseim:

1: Mi történhetett az első szervízeléskor??? (fólia, és menügomb lecserélésén kívül?)

2: Garancialevélben az "A" rövidítve alkatrészcsere, és a "B"?

3: A második nekiugrásnál valóban valamit cseréltek, vagy patkoltak??? (ilyet már láttam 6230-as típuson)

4: A telefon garanciális, de érdemes-e szétszedni és megnézni belül???

Bocsánat mindenkitől a hosszú hozzászólásom miatt!

P1010179.JPG
    
(#) Stadi válasza sermonis hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Szép, szabálytalanul kitöltött garjegy. Lásd: 151/2003 kormányrendelet.

Felteszem, a "központba" csak a készülék került, a hibaleírás pedig nem. Így a tesztelést végző "szakember" hozzáállásán múlt, hogy mennyire akart hibát találni a készülékben.

Azt nem írtad, hogy a garjegyen az "elvégzett javítás" rovatba a központ firkált-e bele, vagy azok, akikhez bevitted. Utóbbi esetben nyilván teljesen hasból írtak be valamit, hiszen azt mondták, nem tudják, mit cseréltek a készülékben.

Az A és B (és C), ha arra gondolsz, ami a háttérben fehéren van, az a garanciaszelvények "száma". Ha elfogytak, elvileg ki kell cserélniük a készüléket.

Én garis készüléket biztos nem szednék szét, mert ki tudja, mi látszik meg belőle, amire aztán ráfoghatják, hogy miatta ugrott a garancia.
(#) Norberto válasza Stadi hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy nem tudta elolvasni a B cikkelyben lévő kézzel írt szöveget

Amúgy én sem tudtam elolvasni, egyszerűen manapság divat a trágya írás, legyen szó bármilyen szervízről...és ez marhára bosszantani tud engem, de mindegy
(#) Stadi válasza Norberto hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Lehet, hogy szándékos volt?

Amúgy sztem "hangolás végteszt". Hogy ennek így egyben mi értelme, azt nem tudom. Azt meg végképp nem, hogy az eredeti hibához mi köze van (nem tölt a teló). Ezért is írtam, hogy vmit hasból odakapartak.
(#) Dudus válasza sermonis hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Én nem nyúlnék hozzá ha működik és még garis. Ha valami nem tetszik kérj kivizsgálást a Nokia Aftersale Service - től. De egy megjavított telefonnal ők sem fognak csinálni semmit, max. elnézést kérnek, hogy elsőre nem sikerült a javítás. Magyarországon a MobilASK a központi szervíz. A legtöbb helyben nem javítható telefon itt köt ki.
(#) Frankye válasza Stadi hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Van gyakorlatom a randa írás olvasásában, de ez majdnem kifogott rajtam is. (Azért csak majdnem!)
Tehát:
A szelvényen: aljzat csere ("allj. csere", sic!)
B szelvényen: hangolás, végteszt (ahogy Stadi is írta).

Hogy ezeket ki írta be, honnan szedte, és a többi rovatot miért nem töltötte ki, azt nem tudom, de tippjeim nekem is lennének!
(#) Stadi válasza Frankye hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Pedig az A tényleg "alk. csere", ahogy sermonis írta. Ha megnézed, feltehetőleg ugyanaz a személy írta, mint az alsót, és utóbbi szerint a j-nek is lógna a szára, ha "alj" akarna lenni. De nem kötözködöm, végülis az A és a B is csak sejtésen alapul.

A "honnan szedte" témakörhöz csak annyit, hogy az előző munkahelyemen (szám. tech. keresk. cég) a raktárkészletben szerepelt egy ilyen tétel: "Kábel, 1 db.".
(#) sermonis válasza Stadi hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Igazatok van, valóban a B cikkely-ben lévő kézzel írt szövegre voltam kiváncsi.

A telefont mindkettő alkalommal "csupasz" állapotban adtam be. (Akku, akkufedél, memókártya nélkül)

A Nokia kolega egy átlátszó (csíkkal zárható) nylon-ba belerakta a csupasz telefont, a g.szelvényt, és 1db A4-es szervízpapírt (ebből értelemszerűen 3 példány készült). Lezárta és hátravitte a raktárba.

Távozásom után lehet kivették a g.szelvényt.
(Orram előtt nem írtak semmit a g.szelvénybe)

Egyébként valóban úgy néz ki, hogy u.a. a személy írhatta alá a g.szelvényt.
(#) Imre hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
Hali!

Van egy Nokia N82es telcsim!

Autóban megfelelő hűtés mellett 7805-el, meg egy 1000uF, valamint 100nF kondikkal fabrikáltam neki egy töltőt 12V-ról! Elvileg ez nem nyírja ki a telefont, ugye? Pár órát volt már rajt, bajt még nem tapasztaltam, szépen töltötte
(#) Dudus válasza Imre hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Az áram ne menjen 1A fölé, a gyári áramkorlátos. Ha így teszel nem lesz baj. A stabkocka elvileg 1A-t tud, tehát jó.
(#) freeware hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Én E51-hez szeretnék valami hasonlót. Találtam a pc world oldalán egy cikket, ami a Philips Power2Go SCE2110
-ről szól. Ez egy darab ceruza akkut használ, és azt írják 20 perc alatt feltöltötte a telót. Érdekes, és kicsit hihetetlen.
A cucc drága szerintem, 5000Ft. /külföldön 2400FT, jellemző... ennyiért már meg is venném/
Hogyan lehetne hasonlót építeni?
(#) Dudus válasza freeware hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Van a a Nokiának saját megoldása, de az sem olcsóbb ( DC-8 ha jól rémlik)

Sima DCD-DC konverter. Topi , ha jól rémlik, írt róla egy cikket, pont ceruzaelem->5V volt a projekt.
(#) freeware válasza Dudus hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
köszönöm!
(#) vehicular válasza sermonis hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
(#) sermonis válasza vehicular hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Köszi!

Bár ez sem rossz 4-ért!

http://gigatel.hu/modules.php?name=shop&cikk=+G13392&do=Ugr%E1s

Cikkszám: G13392
(#) DRKonor hozzászólása Okt 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Én már építettem egy elemes Nokia töltőt. Szét is szedtem már egy telefont, mivel felmerült bennem a kérdés hogy a telefon honnan tudja hogy most gyors töltő van rajta vagy normál. A válasz sehonnan. Van benne az a bizonyos vezérlő IC ami kapcsolja az adapter csatlakozót ha megfelelő nagyságú a bemeneti feszültség és figyeli az aksi paramétereit. Innentől kezdve az adapteren múlik mit tud leadni. A régebbi trafós töltőknél a trafó volt úgy méretezve hogy "x" áramot tudjon leadni. A kapcsüzeműeknél áramkorlátos. A telefont 1A-es smd biztosíték védi.

Javasolnák ehhez egy IC típust: LTC3490
Ez egy vagy két elemről/akksiról üzemeltethető 350mA max. áramgenerátor. Ha jól emlékszem 4,2V feszültség korlátozással, akkumulátor mély kisülési védelemmel. 8 lábú SO tokban. Nekem működött újabb Nokia telefonokkal is. E70-en nem próbáltam.
(#) Mickey5 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Pusztán a kíváncsiság miatt teszem fel kérdésemet, mert gyakorlati jelentősége nincs. De mégis jó volna tudni a választ!
Régebben sok éjszakai irányfényt készítettem csengőreduktorból és 6V/1,5W-os kerékpár-izzóból. A 3V-os kivezetésre kötve megfelelő fényerővel világítottak (akár egy évnél is tovább egy izzóval!).
Most ugyanezt "követtem el" egy fölösleges Nokia 3310-es töltővel. Ez még trafós és az adatlapja szerint 3,7V-os DC feszültséget szolgáltat. Igaz, hogy üresjáratban mérve majdnem 9V-ot mutatott a műszer, de amikor rákötöttem az izzót, szépen lement 3,6V-ra. Az izzó (fél)fényereje is ezt az értéket támasztotta alá.
No ekkor jött a meglepi! Kb. egy órányi működés után az izzó búrája igen divatos, egészen sötét füstszínű lett (de az izzó továbbra is világított). Azt hittem, beteg volt az izzó (repedt búra, vagy hibás gáztöltés), ezért kicseréltem. Egy órácska után ugyanaz az eredmény!!!
Még ekkor sem hittem el, mondván, hogy az egész széria hibás, ami itthon van. Ezért kivettem a csengőreduktorral hónapok óta hibátlanul működő példányt, de annak is ez lett a vége.
Bocsánat a hosszú leírásért, de van valakinek elképzelése, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget? Mert ha 3,6V esik egy 6V-os izzón és a tapasztalat szerint is fél fénnyel világít, akkor mitől feketedik meg a búrája? A csengőreduktornál sohasem tapasztaltam ilyet. Az pedig egy izzónál nem lehet kifogás, hogy AC, vagy DC.
(#) Fecni hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Én 6300-hoz keresek tápdugót. Voltam az arwillnél és a mikroelektronnál, egyik helyen sincs. Előtte felhívtam őket, telefonba terészetesen azt mondták van...
Nem tudtok boltot ahol ilyet beszerezhetek?
Köszi!

Fecó
(#) Fecni hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
(#) lanti válasza DRKonor hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia tUDSZ RAJZOT ADNI AMIT MEGCSINÁLTÁL ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem