Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PH mérő szenzor
Lapozás: OK   2 / 2
(#) deguss válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Hűhha, ne légy lusta, forrón izgat az elektromos pH-szonda!
(#) llaci56 válasza deguss hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
De hát ott a teljes kapcsolása, annyi az egész!
(#) deguss válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Milyen anyagból vannak a szondák, mekkora távolságra, hogyan néz ki? Ez így inkább egy vezetőképességmérőnek néz ki. Irányérték R1, P1-nek? 100uA-os a műszer, vagy milyen?
Szívesen fogadnánk képeket.
(#) llaci56 válasza deguss hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
A lustaság fél egészség!
Ismét tett fel a Vaterára valaki ilyet, így nem kellett fényképeznem. (Az az igazság, hogy csúcsforgalom van nálam munka terén...)
A "szonda" két rozsdamentes pálca.

PH_mero.jpg
    
(#) Beachway válasza beppy hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nagyon tetszik ez a kapcsolás nekem. Szeretném megépíteni. Arra lennék kiváncsi, hogy a ponossága révén alkalmas e egy medence ph értékenek megmérésére? És a szonda két fele mivel van elszigetelve? Vagy ennek nincs jelentősége? És a vezeték anyaga, vagy csatlakozásának módja számít e a mérés ponosságában? Ennek a szondának a működési elvét nem igazán értem. Minden segítséget köszönök előre is!
(#) Laslie74 válasza Beachway hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Üdv! Ezt építsd meg. Szondát meg inkább vegyél hozzá. Házilag esélytelen elkészíteni hacsak nem tanultál 10 évet egy jénai üvegtechnikusnál.
(#) Beachway válasza Laslie74 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Ennyi lenne az egész? Ez nagyon egyszerű.Ehez menne egy digit mérő, és kész is. Nem tanultam üveg fujást, és vegyész mérnök sem vagyok. Viszont amit itt írt egy fórumtársunk a szonda elkészítéséről, az egy próbát mindenképpen megérne szerintem.Már csak azért is, mert nincs nagy anyagi vonzata az elkészítésének. Csak nehéz valami olyat elkészíteni aminek az ember nem érti a működési elvét.
(#) Laslie74 válasza Beachway hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Akkor itt egy kis olvasnivaló.
(#) Beachway válasza Laslie74 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Köszi,de mivel tudom megnyitni ezeket a filéket??
(#) Laslie74 válasza Beachway hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Vagy ezzel mint önálló program.
(#) Beachway válasza Laslie74 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Majd áttanulmányozom.
(#) quky válasza Beachway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Az előttem szolok jó nagy baromságokat írtak pH mérés nem lehet 2 vascsővel mérni az EC mérés
PH mérés kizárólag (bizonyos gyárak most próbálkoznak félvezetős módszerrel pH mérni nem nagy sikerrel) üveg elektróddal lehetséges. Az elektródot H+ ionokat átengedi. Két elektrodra van szükség egy pH elektródra és egy referencia elektródra amelyet gyakran 1 Üvegtestbe építenek be ami úgy néz ki hogy az alján van egy különleges H+ ionokat áteresztő üveg gömb az oldalán pedig van úgynevezett só híd (amiből lehet 1,2,3 ... darab is) Ez a só híd választaj el a szonda belselyében lévő KCl a mérendő közegtől.
A szonda úgy működik mint egy galvánelem 7Ph ad 0mv
minden pH ~56mV ad tehát hogy egyértelmű legyek 4 pH -168mV ad 10 pH-ra pedig +168mV
Ami még probléma az az illesztés mivel ezek a szondák nagy inpedanciásak kb 10Mohm tehát az előerősítőnek ez tudnia kell kezelni én 7621 előerősítőt szoktam használni ami aránylag olcsó és pontos bár minél jobb minőséget használsz annál pontosabb lesz a mérésed.
Ill. piacon kapott szondák mind árnyékoltak azt az árnyékolást a előerősitő és a szonda között is folytatni kell mivel ez az 56mV/pH igen kicsi ezért a levegöböl összeszedett zavarok néhány mV is nagyon pontatlanná teszik a mérést.

Remélem segítettem
Ha valakinek kérdése van forduljon hozzám bizalommal
Joci
(#) Bodó válasza Beachway hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Szia!

Sikerült megcsinálni beppy ph mérőjét?

Esetleg valaki másnak sikerült megcsinálnia?
(#) elko válasza Bodó hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Szia!
Kb. két éve megépítettem a műszert mivel szerettem volna az akváriumban folyamatosan mérni a PH-t (sőt a szabályzás is megoldható vele). Nagy ász a kidolgozója. A spanyol eredeti szöveget csak később tudtam lefodítani, ami fontos a megépítéshez és a kalibráláshoz (főleg úgy hogy, az amatőrők között is kezdő vagyok). Beppy féle elektróda nem vált be, a gyárira (18e Ft) meg soká lesz zsé + kell 2 fajta kalibráló folyaddék (2*5eFt). A V-mérő részt gyárival helyetesítetem, mivel nem volt néhány alkatrész. A doboza csúnya, de úgy sem használom.
(#) Bodó válasza elko hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy írtál.
Írtam vissza privátban az e-mail címedre amit itt láthatok a fórumon.
Várom válaszod!
(#) baloghgab válasza elko hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Én is az akváriumomhoz szeretnék egy PH szenzort készíteni. Kérdésem a következő: hozzá tudnék-e jutni az általad megépített szenzor dokumentációjához. Ha igen akkor előre is köszönöm.
(#) Laslie74 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
PH-szondák használata: Link
(#) Elpaso hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Sziasztok.
Használt már valaki ehhez hasonló "olcsó" pH modult Arduinoval?

http://www.ebay.com/itm/Liquid-PH0-14-Value-Detect-Sensor-Module-PH....l2649

Nem igazán tiszta, hogy vannak a lábkiosztásai:
van egy P_OUT
TCOM1
TCOM2
utóbbiak ha jól gondolom hőmérséklet kompenzációra vannak, de nem igazán tiszta, hogy ezt hogy is kéne rákötnöm az arduinora és hogyan használjam.

Vélemény, javaslat ?
(#) Bakman válasza Elpaso hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Itt van egy leírás: Bővebben: Link. Google ad több találatot is.
(#) Elpaso hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Hello,

Csak nem értem, hogy amit én néztem:
ph module,
az hogyan van, mert amit találok a neten ott van egy plusz csatlakozó a DS18B20-hez és úgy van is értelme, hogy az egyik pin az LM35-é, a másik pin a DS18B20-é, az egyikkel gondolom víz-hőmérsékletet, a másikkal a külső hőmérsékletet tudom mérni. Nézegetem ezt a képet a nyákról és nem igazán találok rajta két érzékelőt, de helyet sem látok ahova tudnám pl a Ds18B20-at (kép) bekötni. A kapcsolási rajzon ha jól értelmezem ott van mindkét érzékelőnek a kalibrálási lehetősége (kép).
Valaki légyszíves segítsen értelmezni ezt a kütyüt.
Illetve ha én nem használom ezeket a lábakat, ergo nem használok a pH érték méréshez hőmérsékleti adatokat az mennyire befolyásolja nekem a mérési eredményeket.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem