Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   41 / 52
(#) Ferkógyerek válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Milyen messze voltak a teszt alatt az antennák egymástól?
Az adónál nem szerencsés ilyen antennát használni, ennél sokkal jobb a lambda/4-es darab drót. A vevőnél maximum kisebb lesz az érzékenység, ezáltal a hatótáv.
Vevőnek biztosan a CL típust kaptad?
Nekem sima RFM83C típus van a hátuljára írva, ez pedig az adatlap szerint 3,6V-5,5V között működik megfelelően.
(#) Gj válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
CL, az biztos.

Kb 30cm-re vannak, egyazon asztalon. Az adó egy ATX tápról, a vevő elemről üzemel.
(#) proba válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
A kapcsoló üzemű tápot messze raknék minden rádiós eszköztől. Sose lehet tudni. Ha már működik biztosan, akkor próbálkoznék csak áttérni rá.
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
A 30 cm -t is vehetnéd nagyobbra, A hullámhossz 4 - 5 -szörösére.
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Lecserétem a tápot elemekre az adónál is. Messzebre is raktam őke.
Ugyan úgy viselkednek így is.
(#) mrobi hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Sziasztok! Ha veszek egy ilyen távirányítót és egy ilyen vevőt, akkor elméletileg ha a gombot megnyomom a vevő oldalon megjelenik valamelyik csatornáján? Vagy hogy lehetne megoldani, hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló 2 csatornás távirányítóhoz tudjak vevőt készíteni? Gondoltam arra is, hogy veszek egy síma 433MHz-es vevőt és PIC-el feldolgozom, de mivel ilyen még nem csináltam és nincs időm vele foglalkozni, valami gyors megoldás kellene.
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szia!
Ezt keresd, komplett, 1 adóval, relés kimenetekkel, +700-ért lehet 2 adóval is
(#) mrobi válasza gerenk hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Köszönöm. Ez kell nekem. Mind tudásban, mind árban veri amit én kinéztem. Köszönöm még egyszer. Már csak egy kérdésem volna. Ha a későbbiekben úgy adódik, hogy tönkre meg a távirányító, vagy bővíteni kell, lehet-e utólag új távirányítót rátanítani?
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Két részből áll a távirányító, rádiócsatorna ami lehet 315 MHz vagy 433,92 MHz és a kódoló dekódoló rész. Ez lehet ugrókódos ,tanítható vagy fix RX2-TX2 vagy más kódoló-dekódoló páros pl. 2262/2272 stb. Ez rendszer amit választottál fix kódolású és nagy valószínűséggel
a PT2262-PT2272 párost használja. Másik távval is használhatod csak a cím és csatorna kapcsolót a vevővel egyformára kell állítani.
(#) mrobi válasza gerenk hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Ezekben a távirányítókban van valamiféle dip kapcsoló?
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Igen, van DIP kapcsoló, ott kell beállítani a leírás szerint. Általában ABCD és 1234 jelölést használnak. Az betük a csatorna a számok a kódolás.
(#) mrobi válasza gerenk hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Köszönöm a tájakóztatást. Ez kell nekem!
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Még valamit tudnod kell ha később akarsz másik adót hozzárendelni a rendszerhez. Egyezni kell a frekvenciának, egyezni kell a kódoló dekódoló párosnak, és egyezni kell a párosokban lévő belső órajel oszcillátorok frekvenciájának, ennek beállítása egy külső ellenállással történik.Ha később erre sor kerülne lehet hogy az ellenállást cserélned kell. Tanulmányozd a
PT2262 és PT2272 adatlapját látni fogod miről van szó. Erre a fix kódolású rendszerek viszonylag kevés kódvariációja miatt van szükség.
(#) mrobi válasza gerenk hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Azt gondoltam, hogy stimmelni kell ezeknek a paramétereknek. De gondolom, ha veszek egy ugyanilyen távirányítót, akkor a dip kapcsolók helyes beállítása után tudom használni.
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Nagy valószínűséggel igen, de mint írtam a gyártó a kódvariációk számát a kódoló IC.-k órajelének változtatásával is növeli.
(#) Gj hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Üdv!

Olyan algoritmust keresek, amivel meg lehet állapítani egy RF vevő által kiadott jelből, hogy mikor kezdte meg a küldést az adó.
Jelenleg az adóval ha küldök, akkor küldök 15 bit hosszúságú magas jelet, majd 1 bitnyi alacsonyat (ezzel ébreszteném a vevőt/szinkronizálnék, hogy mikor is kezdődik az adatátvitel,) majd küldöm a tényleges adatot.

Az 1. képen látható, hogy ha nincs éppen küldés folyamatban, akkor a vevő egy random környezetből összeszedett zajt ad a kimenetén, de ha elindul a küldés (2. kép) akkor gyönyörű négyszögjelet ad.

Amit én keresek, az egy olyan eljárás, amivel az MCU meg tudja állapítani, hogy mikor van zavar és mikor jön maga a jel.

Én arra gondoltam, hogy minnél sűrűbben mérem a vevő kimenetét és ha mondjuk 7 bit hosszúságban minden mérés eredménye logikai magas szint, akkor feltételezhetően a 15 bitnyi szinkronizálásban vagyok. De ez nagyon sok mérés és processzoridő, szóval felteszem, van erre jobb megoldás is.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Kera_Will válasza Gj hozzászólására (») Okt 14, 2016 / 1
 
Jobb esetben szokás preamble mintákat is beleszőni a küldött adatok előtt.
Ezzel úgy mond "felébresztik" a vevőt, ha van AGC akkor annak az időállandóját is figyelembe véve érdemes a preamble bitek/bájtok küldését időzíteni.
1 pár darab AA / 55 bitmintával.Majd azzal folytatni ,ami tényleges adatokat tartalmaznak.
(#) Gj válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Tehát minden képpen folyamatosan méregetni kell a vevő kimenetét preamble bitekkel és azok nélkül is, hogy majd ha megvannak a preamble bitek, akkor lehessen tudni, hogy hol van az egyes bitek közti átmenet?
(#) Kera_Will válasza Gj hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Ugyanazt a csomagot többször küldeni és ha 3ból 3 vagy 2 jó volt akkor helyesnek fogadni el.
Különben eldobni mert nem volt jó. Cheksum értékkel vizsgálni a helyességet a beérkezett csomagokban.
Milyen gyakorisággal és mennyire fontos adatokat küldesz?
Egy vagy 2 irányú a kapcsolat?
Mert ha meg engedhető 1 2 csomag vesztés akkor nem kell túl bonyolítani dolgodat.
A preamble bitek méregetése részben a 2 eszköz sebességének a szinkronizálását is segítheti.
(mint a szinsegédvivő jelek az analóg színes TV adáskor.)
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) Gj válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
CRC, stb-vel nincs gond, csak azt hittem létezik erőforrástakarékosabb megoldás is erre a célra.
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Végül is létezik. Elküldöd a levegőbe, aztán lesz, ami lesz. Egy nagyobb távolságú adatátvitelnél soha sem lehetsz biztos abban, hogy azt kaptad, amit küldtek, még vezetékes összeköttetéseknél sem. Vezeték nélküli összeköttetéseknél pedig még nagyobb a zavar kitettség, mint a vezetékeseknél. Ezért vannak vonali kódolások, CRC stb.
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Úgy értettem a "nincs gond"-ot, hogy használtam már, csak nem RF-fel. Nem terveztem kihagyni az ellenőrzést.
(#) Bell hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy RFM110W-433S1 433MHz-es adómodult szeretnék felprogramozni.
A modulban lévő CMOSTEK IC-ben van egy EEPROM, ami meghatározza, hogy a modul milyen frekvencián, teljesítménnyel és egyebekkel fog működni. Az EEPROM tartalmát egy RFPDK nevű alkalmazással elő lehet állítani és le lehet menteni.
Árulnak hozzá egy USB programozót aranyáron, de én ezt szeretném kihagyni és egy egyszerű, pár soros programocskával helyettesíteni.
Sajnos a modulba épített CMOSTEK IC programozásának idődiagramját nem találom sehol, vagy csak nem értem a leírásokat.
Csinált már valaki ilyesmit?
Köszönet!
(#) zenetom válasza Bell hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia,
Kell hozzá a gyári programozó, sajnos nincs róla semmi leírás.
(#) Bell válasza zenetom hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szerintem nem logikus és kissé szokatlan is, hogy egy egy olcsó IC néhány byte-al történő feltöltésének módja hétpecsétes titok.
Alapbeállításokkal, programozás nélkül is működik, vagy üres az EEPOM-ja?
Próbáltad már?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) zenetom válasza Bell hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Alapbeállításokkal működik (bár nálam másak voltak mint ahogy az adatlap írta).
Az IC-t állítani tudod, csak tápfesz elvételkor elfelejti a beállításokat. Ezért lehet írni az EEPROM-ba is, amihez már kell a programozó, mert sehol nem írnak róla semmit. Írtam ez ügyben nekik emailt is, de nyílván még válaszra sem méltattak.
Igen próbáltam, bár másik típust, de egy kaptafára mennek.
(#) Kera_Will válasza zenetom hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ilyenkor kell a bekapcsolási "boot" folyamatok alatt mindig elküldeni a szükséges jó paramétereket a uC-ben tárolt táblázatból.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) Gj hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Üdv!
Az RFM210WW RF modul adatlapján a 21- oldalon a táblázat "RF Settings" kategóriájában, a "Symbol Rate"-nél látható, hogy 2.4ksps van alapértelmezett értékként megadva. A maximális az 40ksps.

Én ezt a modult ALAPBEÁLLÍTÁSAIN használom, egy RFM110 adóval, és akommunikáció 7200bps-en még működik, 9600bps-en már nem. (Pedig a 2.4ksps elvileg már 1200bps felett sem lenne jó, igaz?)

Ha a két RF modul helyett (íróasztalon) csinálok egy átkötést, így az adó IC adómodulba menő lábát összekötöm a vevő IC vevőmodulból jövő lábával, akkor tökéletesen működik a kommunikáció 9600bps-en és fölötte is.

Szkóppal ránéztem, hogy 9600bps-nél mit ad ki a vevőmodul az adat pinjén, és a négyszögjelen az egyes bitek nem ugyan annyi ideig jelentek meg. Okozhatja ezt a hibát a túl alacsony Symbol Rate? Lehetséges, hogy mégsem az az alapbeállítás, mint ami az adatlapon van, és 7200bps-t még pont elviszi, de fölötte már nem (mert mondjuk a symbol rate 2.4ksps helyett 14.4ksps)?

Előre is köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) zenetom válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Én ezzel tisztában vagyok.
(#) freechat hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Szeretnék egy olyan távirányítót készíteni ami 400m-re tud jelet küldeni. Nem 0-ról forrasztani akarok, hanem mivel ardunio-hoz akarom kötni valami olyan modult keresek ami képes erre. Két Ardunio lenne összekötve és nyílt terepen (rét).
A HEStore-on találtam pár modult, de nem tudom melyiknek mekkora lehet a hatótávja.
Következő: »»   41 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem