Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű négyszög, háromszög és szinuszjel generátor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Boldika hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Háj! :integet2:

Szeretnék csináni egy EGYSZERŰ négyszög, háromszög és sinuszjel generátort. Van erre kimondott IC, amelyhez csak pár alkatrász kell? TV-n szeretném megjeleníteni a jelet.
(#) Medve válasza Boldika hozzászólására (») Nov 13, 2007 / 4
 
Igen, ez pl az ICL8030-as IC
Bővebben: Link
(#) Medve válasza Boldika hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Vagy inkább az XR2206. Ezt hamarabb megkapod.
(#) etm hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Hello! Elkészítettem egy jelgenerátort a TINA-ban. Azt szeretném kérdezni,hogy a kimenő háromszög,és színusz jelet hogyan lehetne lejjebb vinni,mert a + tartományban tovább van mint a - tartományban a föld potenciálhoz viszonyítva.(negatívban sokkal kevesebb Voltot ér el az értéke,mint pozitívban).Hogyan lehetne az egész jelet lejjebb tolni?Köszönöm! Üdv.Tibor
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) pucuka válasza etm hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Egy soros kondenzátor jó hatással szokott lenni az egyenszint leválasztására. De egy transzformátor is.
(#) etm válasza pucuka hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Hello! Próbáltam trafóval is,és a kimenettel sorba kapcsolt kondival is ,de nem ment lejjebb a színusz jelforma.Az kellene,hogy a null ponthoz viszonyítva akkora legyen az amplitúdója negatív irányba is,mint pozitív irányba.A négyszög jelnél még úgy van,de a fürész jel már eltolódik felfele,aminek nem kellene. Tudna-e Valaki jó megoldást?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem