Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton TS-3353 hiba
 
Témaindító: Chip, idő: Nov 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) neutron válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A tirisztor nem zárlatos .A dióda is jó.A táp fesz 114 helyett 116, a 200v az 212v. Gondolom ez nem nagy eltérés.
(#) neutron válasza neutron hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Az előélele annyi ,hogy távval működtetve hibátlanul működött.A probléma úgy kezdődött,hogy a főkapcsolóval lett kikapcsolva és a következő bekapcsolást, zárlattal dijjazta.Ezt egy párszor eljátszotta emiatt a tápba szinte minden cserélve, még a táptrafó is.Ezért a főkapcsolót nem is igen erőltetem.
(#) neutron válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Igen távszabályzóvlal műkődik, csak hosszbb ideig kell nyomni a gombokat,ezt két távval is próbáltam midkettőre ugyaúgy reagál.
Köszönöm.
(#) misu74 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok !
tudna valaki feldobni nekem egy TS 3353 TXT típusú Videotonos tv kapcsolási rajzát, igaz kezdő vagyok de szeretném megjavítani, el ment a függőleges eltérítés tirisztort cseréltem az halott volt gyanakszom kondira de azon sajna nem látszik az értéke.. Előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza misu74 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Innen le bírod tölteni:Alul a Get Manual-ra kattints!
István
(#) misu74 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Köszönöm az infót, üdv Misi.
(#) Titus hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Az a probléma állt fel, hogyha bekapcsolom a tv-t, akkor rendesen lehet látni, azt hogy nincs adás (hangya háború) , majd fokozatosan eltűnik ez a képernyő alja felé és olyanná válik a kép amikor az AV bemeneten nincs bejövő jel. Itt jegyezném meg, hogy az AV bemenet jól működik.
Amíg el nem tűnik a kép, addig be lehet állítani csatornákat, de ahogy telnek a másodpercek úgy válik a színes képből feketévé és jön a feketeség.
(#) 1984white hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Videoton TS-3354 crt-m és a következő hibát produkálja:
Javítás előtt nem reagált semmire standby led sem ment. A standby led áramból kihúzáskor csak villant egyet.

Az eltérítés részen találtam egy nagyfeszültségű n tranzisztort S2000AF típusút, ez volt rossz és ezt cseréltem csak ki, mert minden más jónak tűnik műszerrel nézve. Ezen javítás után:

A standby megjavult és a tv be is kapcsol, (nagyfesz tekercs serceg/indul ahogy kell neki) de 1-2 másodperc után kikapcsol a tv standbybe és a led világít pirosan. Ha visszakapcsolom akkor 1-2 sec után megint kikapcsol standbybe.

Mit nézzek még meg szerintetek? Köszönöm!
(#) peterpan válasza 1984white hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia!
nézd meg:Bővebben: Link
(#) 1984white válasza peterpan hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Köszönöm, már megoldottam. Működik a mai napig.
(#) sniperx hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Hogy lehet csatornát keresni ezzel a masinával, majd tetszőleges csatornaszámra rögzíteni?
Az a bajom, hogy a csatorna keresése után nem tudom a nekem tetsző helyre rögzíteni, csak oda hajlandó, amelyiken elindítottam a keresést.
Praktikus lenne, ha tudnám másolni a következő csatornahelyre, hogy onnan lehessen sor folytonosan rögzíteni a csatornákat.
Amit próbáltam:
-csatorna kereső gomb megnyom --> elindul a keresés, majd megáll a következő csatornán
-"M" gomb megnyom (memória), majd elkezd villogni az aktuális csatorna száma mellett egy pont a kijelzőn
- megnyomom a kívánt csatornaszámot -->nem rögzül a csatorna és átugrik oda, ahova menteni szerettem volna, az a csatorna megy tovább
Kösz előre is, ha valakinek van ötlete.
(#) kadarist válasza sniperx hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„- megnyomom a kívánt csatornaszámot -->nem rögzül a csatorna és átugrik oda, ahova menteni szerettem volna, az a csatorna megy tovább”

Ez nekem kicsit zavarosan hangzik.
(#) sniperx válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szia!

A memória gomb megnyomása után egy szám leütésével szeretném megadni, hogy a kikeresett adó mely programhelyen legyen tárolva.
Tehát pl.:
Elindítom a keresést a 3-as programhelyen --> talál egy csatornát, amit rögzíteni is szeretnék
A talált csatornát nem a 3-as, hanem a 4-es tárhelyen szeretném rögzíteni. Ilyenkor mit kell tenni?

Azért aktuális, mert új helyre került a TV és újra kéne hangolni az összes csatornát.
Azt szeretném, hogy miután megtalálta az első csatornát azt rögzíthessem az 1-es programhelyre, majd kereshessek ugyanerről a frekiről tovább. A következő találatot értelemszerűen már a 2. programhelyen rögzíteném. (és így tovább)

A TV egyébként 3354-es, TRC-021 távkapcsolóval.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) kadarist válasza sniperx hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Így néz ki a tasztatúra? Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem