Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2749 / 3550
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 22, 2017 1 /
 
Gondolom a jogsi idióta lejárati dátumai miatt volt.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Szerintem még az árkot is maga ásta ki.
Hogy nem vették észre eddig!?
(#) killbill válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nem vilagos ez nekem. Ugy vezetett negy evig, hogy elotte sosem volt jogsija? Vagy volt, csak lejart? Esetleg volt, de bevontak? Baromira nem mindegy.
(#) jani1987 válasza killbill hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nem volt utána ment letenni.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Olcsóbb lett volna előtte.
(#) pjg hozzászólása Jún 22, 2017 1 / 16
 
Vizsgaremekem: 5-ös lett.
(#) cupika97 válasza pjg hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nagyon szép lett. Gratulálok!
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jún 22, 2017 1 /
 
Megérdemelten.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Vicces, mert a második képen úgy néz ki mintha csálén állnának a fogantyúk, de csak optikai csalódás
Haza is lehetett vinni?
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2017 1 /
 
Naná! Itthon van. 80 ezer forintom van az anyagban.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Száz ampernek ötven a fele...
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Esne le a flancos fekete Fet.
Egy betű kimaradt.
(#) Sam Seed válasza sany hozzászólására (») Jún 22, 2017 1 /
 
Egyszerü.. Csinálsz egy villanyszerelö céget 1,5 mio-ert. Állami támogatásbòl veszel egy árokásòt, es lophatsz 100 miot.
persze csak akkor, ha este annyira berugsz, hogy nemkell altatò a lelkiismereted miatt.
(#) Pafi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Idézet:
„legalább 30 millió forintnyi áramot, 4 millió forintnyi gázt és 16 millió forintnyi vizet lopott el.”


Idézet:
„félmillió forintnyi vagyonelkobzást kezdeményeztek vele kapcsolatban.”


Nagyon jó humorérzéke lehet az ügyésznek, vagy a jogrendszerünket csimpánzok írták, vagy az újságírónak nincs ki a négy kereke, vagy kirakatpert látunk. Félmillió, miközben vesztegetésre is szánt ennyit? Mi értelme? Ha a kár megtérítése lenne a cél (ami a legértelmesebb cél lehetne), akkor a kár összegét kellene megpróbálni lefoglalni.

Hogy több tízezer oldalnyi vádiratból mi tudna kiderülni ami 100 oldalból nem, azt fel nem foghatom.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Sziasztok. Egy olyan kis jogi kérdés merült fel hogy olyan járművet (pontosítva a 3,5T-s kategóriába tartozó személygépkocsi) tolásához kell-e jogosítvány. A Kresz kimondja hogy segédmotoros kerékpár tolásához nem kell, nagymotor tolásához kell jogosítvány,viszont a személygépkocsinál nincs ilyen "megfogalmazás" ott csak azt a részt emelném ki hogy a "gépjárűvezető" meghatározása az állati erővel vontatott vagy saját önerejével (beépített belsőégésű motorral) ellátott és az által hajtott gépkocsi a "jármű". Tehát lényegében ha toljuk a járművet addig hivatalosan nem kell jogosítvány igaz? (Bár azért nem árt ha nálam vannak a papírok és el tudom a rendőrnek is magyarázni a dolgot ) Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm. Minden segítség jól jön most a témával kapcsolatban.
(#) Petyaa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Miért akarsz te kocsit tolni? Edzésnek mondjuk nem rossz.
(#) szikorapéter válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nem messze van tőlem a jármű amit kinéztem megvételre,és a hazaszállításához erre a 3Km-re nem szeretnék autómentős vagy bármilyen drágább dologhoz folyamodni inkább hazatolnám. Így is nehézkes lesz de az autó ott helyben azonnal amúgy sem indítható így mindenképpen marad a tolás.
(#) Kovidivi válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 23, 2017 / 1
 
Tegyük fel, ketten mentek kocsival, haver vezet, de be kell ugrania gyorsan egy üzletbe. Nincs sehol parkoló, ezért mondjuk egy megálltok egy garázskapu előtt. Ha jön valaki, akkor te majd mész a kocsival egy kört, addig haver úgyis végez. Jogsi nélkül ez úgy nézne ki, hogy tolod a kocsit a háztömb körül
(#) Stewe válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Tolni szabad, de a kormánynál csak jogosítvánnyal rendelkező ülhet, ha közúton halad.
(#) pucuka válasza Stewe hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Ebben nem lennék olyan biztos. Ha tolod (közúton), akkor részt veszel a forgalomban. Egyébként valakinek akkor is kormányozni (vezetni) kell.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Kérd meg egy (érvényes) jogosítvánnyal rendelkező ismerősödet.
(#) Stewe válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Miért, én mit írtam?
(#) BarnaPili válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Ezelőtt sok évvel vettem egy autót a falumtól 200 km-re.Az autónak se rendszáma,se forgalmija nem volt.Hazavontattuk,úgy ,hogy a cimborám ült a vontatmányban,annak járt a motorja,hogy legyen fűtés,meg menjen a szervo.Én ültem a vontató járműben.
Egy helyen kellett levágni az utat,mert előttünk igazoltattak a rendőrök.Megúsztuk,a kötél kétszer szakadt el,mert a vett kocsinak a fékjei be voltak kicsit állva.
Most nem állnék neki egy ilyen túrának.
De 3 km az kis távolság. Esetleg nem tudsz rá útvonalengedélyt kérni?
Az autóm így ment el idén műszakira,mert 2 hónappal előtte lejárt az érvényessége a vizsgának.
Így nyugodt voltam,nem kellett attól tartani,hogy lebukok vele.
(#) szikorapéter válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Talán tudok hozzá útvonalengedélyt kérni de macerás. Elvileg a Kresz 2.szabályának első pontja szerint ha a jármű önerejéből képes meghaladni a 10Km/h-t akkor számít forgalomban résztvevő járműnek,amennyiben ezt nem haladja meg vagy nem önerejéből teszi onnanstól nem számít járműnek... Na erre nem tudok mit mondani. A tolást sehol sem említik ez valami jogi kiskapu?
(#) pucuka válasza Stewe hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Igazad lészen
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Ha nincs forgalomképes állapotban, akkor csak szállítható. Kerül, amibe kerül. Én mindjárt a szervizbe szállíttatnám.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Vezetőnek a Kresz értelmében az minősül aki állati erővel vagy pedig beépített motoros erőgéppel hajtott járművet vezet. Néztem a Kresz törvényeit de tolásról csak segédmotornál említenek.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Szervizbe egy Polskit? Van még hozzá egyáltalán? Amúgy én akarom javítani így a szerviz kilőve. Már beszereztem a kötelező bibliát is a géphez így a javítás sem lesz nehéz. Én akarom megjavítani mert ha valahol az úton lerobban odáig nem jön el a szervizes megcsinálni.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Ma a macskánkat elcsapta egy autó!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2017
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Szerintem szerezz vontatni egy másik kocsit, és húzzátok haza. Jogosítvánnyal kell rendelkezni a vontatmány vezetőjének (is).
Következő: »»   2749 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem