Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   107 / 141
(#) Yopa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
40 voltig elég 1 darab! Én párhuzamosan kötöttem 25 darabot. Stabil 1A megy a lededre!
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Ez egy marketingszöveg. Azért készült, hogy eladjanak egy terméket. Szerencsés esetben működik is, valameddig.
Játéknak jó, és néha meg lehet vele spórolni pár mm2 helyet. Télen különösen hasznos, a fűtési költséget is csökkenti, bár a villanyszámla magasabb lesz valamivel
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) Bakman válasza Yopa hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Akkor adj rá 60 V-ot. Ha szerencséd van, nem robban fel egyik dióda sem. A dolog lényege az, hogy áramgenerátorokat veszélyes sorba kötni.
(#) Yopa válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
B verzió a Meanwell LDD széria. Csak az sajnos DC-DC cserébe viszont PWM dimmelhető

1200-1500 forint körül van az ára de tökéletesen megbízható!
(#) nedudgi válasza Yopa hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Még inkább az LDB sorozat. Ha váltóáramot akar valaki használni, akkor lehet válogatni.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Üdv. Vásároltam egy 10W-os power led-et. Adatai: 6000-6500K színhőmérséklet, DC 10,5-12V tápfeszültség, 850Lm fényerő, 1.0A-es áramerősség. Ennek a lednek a meghajtásához ez az áramkör megfelel ha átméretezem?
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Az 1A valószínűleg több a kelleténél. Egyébként működni fog, de egy kapcsolóüzemű meghajtás gazdaságosabb.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Akkor ha az adatlap az 1A-t hozza ,akkor az a max? Akkor gondolom jó neki ha 800mA-en járatom?
(#) Kovidivi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
500mA is elég lesz neki. Keresd meg azt a pontot (áramot), ahol elég nagy a fényerőd, viszont nem fűt túlságosan sokat a LED. Ennyi árammal hajtsd!
(#) szikorapéter válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Akkor összerakom egyenlőre úgy a meghajtót,ahogy a rajzon van. BD139-et hűteni kell?
(#) Kovidivi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
A betápodtól és a max. áramtól függ. 12V betáp és 100mA-nál nem, 24V 500mA-nál már bőven. Rakj rá bordát, és fogdosd néha.
(#) Yopa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 13, 2016 4 /
 
500mA-en 5 wattos lesz a led! 1000mA az üzemi feszültsége! A led a 10 Watthoz 1000mA- fog felvenni kb 3*3,2-3,5 volt fesz mellett!
(#) uniman válasza Yopa hozzászólására (») Jún 13, 2016 / 1
 
Idézet:
„1000mA az üzemi feszültsége”
(#) Bakman válasza Yopa hozzászólására (») Jún 13, 2016 / 1
 
Egy átlagos, 10 W-os power LED kb. 850 mA-es áramnál fogyaszt 10 W-ot. 1A áramfelvételnél már több, mint 10 W lesz a fogyasztása.
(#) dave500 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Üdv!
Én 20W-os powerled-et hajtottam anno 1400 mA-el, amikor 17 V körül esett rajta, ekkor 24W körül vett fel teljesítményben. A többi hőveszteség. Ettől függetlenül nem kell maximum áramon hajtani egy led-et, de ha a 10W-os adatlap szerint 1000mA-nél éri el a max [fény!] teljesítményt, akkor ott. Annyival lehet max hajtani. 500mA körül fél teljesítményen megy, ami kicsit kevesebb mint a fele fényerőben. Ha megfelelő a hűtés, nyugodtan lehet az adatlapban meghatározott árammal hajtani.
(#) CRU3L hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy lámpában 3 db 3W (700mA) PowerLed-et működtetni 7-7.4V-ról. Ilyen lámpából egyszerre kettő villogna. Hűtés OK.
A vezérlése nem tiszta.
Ha 3.3 Ohm 10W ellenállást használok (tehát a 3 LED párhuzaosan kötve) akkor ez az ellenállás már nem fér el nekem a lámpatestben...
Hogyan lehetne megoldani?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szia!

Én nem kötném a 3 ledet párhuzamosan,mert nem egyforma a nyitófeszültségük, és valamelyik esélyes, hogy több áramot venne fel, mint kellene.
Külön külön mindegyiknek egy-egy egyszerű áramgenerátor, ide elég akár lm317-es is.

De ha jól értelmezem, egy lámpában lenne neked 3db powerled-ed, és együtt villogna. Ebben az esetben, ha van mód nagyobb feszültségre, akkor akár a 3db powerledet sorba is kötheted, ekkor elég lehet egy ellenállás is.
(#) CRU3L válasza dave500 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szia!
Igen, akkor párhuzamosan nem kéne kötni!
Kicsit pontosítanék!
6.3V-7.4V közt ingadozó feszültségről menne:
Idézet:
„kicsit leszívott akksi indításkor/alapjáraton 6.3V,
nagy fordulaton, felgerjedt dinamóval 7.2-7.4V (attól függ fel van-e kapcsolva a lámpa).”
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ezért kellene az áramgenerátor, akkor nem lényeges, hogy a feszültség ingadozik, hiszen az áram az [megközelítőleg]állandó.
A lednek mekkora a nyitófeszültsége?
2 megoldást tudok elképzelni.
A:
Egy DC-DC konverterrel előállítani egy kicsit nagyobb feszültséget, mint a 3 led nyitófesze(+1-2V elég szokott lenni) összesen, és egy ellenállás (vannak olyan DC-DC-k, amiknek a kimenete áramgenerátoros, ez esetben nem kell ellenállás sem)
B:
3 db egyszerű áramgenerátor, de ez elfűti a "felesleget".
(#) CRU3L válasza dave500 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Értem, köszönöm
Itt úgy látom, hogy 3.1V.
Az "A" megoldáshoz kérhetek két alkatrész nevet? Ezeket az eBay-en meg tudom venni?
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Még linket is
Mondjuk azt, hogy a 3db led nyitófesze összesen 9,2 - 9,5 V lesz, ez esetben beállítasz ezen a DC-DC-n 12V-ot, és egy 3,6 Ohm-os ellenállást sorba kötsz a ledekkel, és úgy kötöd a DC-DC-re. Pl ilyet. 2W-os bőven elég lesz.

Ha tudnánk pontosan a nyitófeszeket, lehetne lejjebb menni a a feszültséggel, akár 10 V-ra is, és akkor csak egy 1 Ohm-os ellenállás kellene, ezt majd ki tudod tapasztalni. És akkor sokkal kevesebb a veszteség. (durva számolással kemény 350 mW 700mA esetén.)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) Kovidivi válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szia.
Azt írod, 3V, meg 700mA, meg 3W. Ez a három szám valahogy nem passzol össze.
Bővebben: Link Egyébként valami ilyesmi is jó lenne, ez legalább nem fűt. A linkemen 5db kerül ennyibe, nem kerestem, biztos van olcsóbb is. Ezt írtam be Ebay-re: LED 3W current, aztán lehet keresgélni.
(#) dave500 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Én se figyeltem.
Szerintem el van írva az adatlap, a fehér inkább 3,6-4,2 V között nyit, nem 3,1 V-on.
(#) CRU3L hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Itt
viszont 3.6V~3.8V, 700mAt ír a 3w LED-hez.

Ez pedig jó lenne ellenállás nélkül? (ha jól vettem ki a hozzászólásodból. )
Köszönöm a segítségeteket, nagyon jól esik!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Igazából az sincs 3W, de elvégre ez csak tájékoztató jellegű, meg amúgy is ez a nyitófeszültségre vonatkozik.
Igen, teljesen megfelel. Ahogy az is, amit a kolléga írt, csak mivel helyszűkében vagy, ezért ajánlottam egy darab DC-DC-vel.
(#) Kovidivi válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Amit linkeltél modul jó lenne, de teljesen felesleges ide egy buck-boost modul. El kellene döntened, hogy a LED-eket hogyan akarod hajtani. Sorba kötöd őket, és előállítasz egy buck modullal 14V-ot (ezekből is van állítható áramkorlátos pár $-ért), vagy pedig szerzel 3db mini buck áramgenerátort, amin már fix az áramkorlát, ekkor minden LED kap külön áramgenerátort.
Itt nézelődj. Egy lehetséges termék: Bővebben: Link
Kerestem olyan modult, ami csak step up, és áramkorlátos, és nem találtam... Elég érdekes. Akkor ez a buck-boost modul még sem annyira rossz, csak eléggé pazarlás egymás után kötni két darab kb. 90% hatásfokú feszültség átalakítót, a hatásfok csak romlik.
Itt vannak a kifejezetten 3.7V-os feszültségre készített, kis méretű LED meghajtók: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) laacika hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok.
Ezeknél a 12V os ledeknél van polaritás?
A képen a SHELV felirat mintha arra utalna.

Led.jpg
    
(#) pjg válasza laacika hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
12V 50 - 60 Hz
(#) laacika válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Tehát nincs polaritás?
(#) uniman válasza laacika hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
"SELV" = Safety Extra Low Voltage.
Következő: »»   107 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem