Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   120 / 141
(#) petrosz válasza pjg hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Köszi, ennyi nekem asszem elég! Ezt a hűtőt kipróbálom, a haozzá való ventillátorral!
(#) RoliNyh válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Ha az általad mért hőmérsékleti értékek valósak, akkor ott nincs megfelelő hőátadás akár milyen pasztát is tettél rá. A 140°C különbség a két rész között több mint sok...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) Zoli_bácsi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
A különbség valóban sok lenne, ha a a ventilátor nem menne és a borda nem melegedne jobban. Ventilátor nélkül a borda is sokkal jobban melegszik. Viszont jelen esetben, hogy ventilátorral csak 40 fok, a LED-nek sem kellene 180 foknak lennie. Ez valóban nagyon furcsa. A LED és a borda között a termikus kapcsolat kiváló pedig. Viszont az is igaz, hogy a fehér LED infra tartományban is jelentősen sugároz. Lehet épp ezt mérem.
(#) RoliNyh válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
Nem tudom milyen hűtőbordád van, de az olcsóbbik fajta egyik sem arról híres, hogy tükörpolírozott lenne a hőátadó felülete. A LED-ek meg még úgy sem.
Szóval ha adhatok egy tanácsot (és van kedved egy kicsit pepecselni vele), szedd szét, vastag (8-10mm) üveglapra vízpapirt téve a csatlakozó felületeket polírozd fel rajta körkörös mozdulatokkal.
Kezd 600-assal, és egyre finomabbal haladj tovább, pl 600-1200-2000. Ez után szereld össze, valami normális hővezető pasztával, mondjuk amit a processzorokhoz szoktak használni...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) Zoli_bácsi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Saját, processzor hűtőborda van, ráadásul kettő+ 2db venti. A bordát síkba martam, a felületete makulátlan. A LED felületéhez nem nyúltam. A paszta - ahogy írtad - a processzorokhoz használatos paszta van alatta.

Igazából nem problémaként vetettem fel ezt a nálam tapasztalható jelenséget, mert ha már tönkre akart volna menni, már megtette volna.
(#) zolee1209 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Én ezt eljátszottam 27 darab 10W-os RGB és 2 darab 10W-os UV LED-nél. Valószínűleg gyártási hatékonyság, hogy a LED-ek hűtőlemezét nem körbemarják, hanem "kiütik" (nem tudom a technológia pontos nevét). Ezzel nem is lenne akkora gond, csak hőátadás szempontjából pont rossz irányból teszik, mivel az eddigiek azt mutatják, hogy szép homorú a hűtőfelület. Ha domború lenne, akkor csavarozás során szépen ráhúzná a hűtőfelületre.
(#) pjg válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 23, 2017 / 1
 
Stancolják.
(#) zolee1209 válasza pjg hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Valóban! Köszönöm!
(#) lacika5555 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Csatoltam egy pwmezhető áramgenerátort szeretném megkérdezni nincs meg valakinek a kapcsolási rajza?

-Maximum 10db 3W ledet szeretnék rákötni
-Bemenet 5-35V
- 700mA
-Pwm 0-5V (0V-nál ne világítson)

Ha esetleg valakinek lenne olyan kapcsolási rajza ami egyezik ezekkel az adatokkal nekem az is megfelelne!

Üdv Laci
(#) Kovidivi válasza lacika5555 hozzászólására (») Márc 12, 2017 / 1
 
XLSEMI XL4001-es IC-vel van megoldva. Adatlapban mindent megtalálsz. 10db ebből 3.40$, egy ilyen IC-t én maximum 5-8W-tal terhelnék, tehát minimum 4db-ot használnék fel 10db 3W-os LED-hez. De ha megnézed, ez csak egy átlagos buck converter, van belőle millió fajta. Beírod Ebay-be hogy buck converter, és válogass kedvedre. Találsz olyat is, ami el fogja vinni a LED-eket egyedül is. Ha nincs rajta PWM bemenet, könnyen lehet készíteni is hozzá, csak a FB lábat kell egy diódával kivezetni, erre 5V-ot adva tilt a converter. Ezt adatlapokban ajánlják is. Az áramgenerátoros üzemmód is könnyen kialakítható, de van olyan, aminél ez alap, és egy potival tudod a max áramot és feszültséget beállítani. A LED-eket kötheted nyugodtan sorba is, használhatsz akár step up convertert is, attól függően, milyen tápod van (pl. 12V), a sorba kötött LED-eknek pedig mondjuk 24-30V-ra szükségük. A lehetőségek tárháza végtelen.
(#) nedudgi válasza lacika5555 hozzászólására (») Márc 12, 2017 / 1
 
PT4115 körül keresgálj.
(#) lacika5555 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igazság az hogy nem értek a tervezéshez (sajnos) Így azt csináltam, hogy vettem ilyent ebayről de borzasztó sok kebelezéssel járt.

Szeretnék építeni egy power ledes lámpát és nem szeretném ezt megvenni hanem rá szeretném tervezni a nyákra ezért is kértem a kapcsolási rajzot.
Egy fullspektrumú lámpát szeretnék, az áramgenerátornak a betáplálása 27.2 és rákötök 7 vagy 8 ledet attól függ mennyi a nyitó feszültsége illetve 12V arra pedig 6db ledet fogok kötni mindegyik led 700mA és 3W-os.
Az egészet arduinoval szeretném vezérelni.

Egyszóval a nyáktervezéssel elvacakolok de a kapcsolási rajzzal vannak gondjaim
Ha esetleg tudnátok küldeni rajzot nagyon hálás lennék!

Üdv Laci
(#) Kovidivi válasza lacika5555 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Adatlapot ezek szerint meg se nyitottad...
(#) lacika5555 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
De megnyitottam, de ott azt írja hogy 12-24V ig illetve a rajzba azért vannak hiányzó adatok (számomra)
(#) Signal válasza lacika5555 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Nem tudom, mit néztél, adatlap szerint 40 V max., az eBay panelnél 35 V-ot ajánlanak, áram pedig utóbbinál eleve be van állítva 700 mA-re. Ezt persze lehet módosítani is a sönt cseréjével.

A betápból illik. kb. 3 V tartalékot hagyni (egyébként 1,55 V a söntön eső feszültség), ennyi marad a LED-ek számára. Természetesen ennél kevesebb nyitófeszültségű sor lehet bármennyi.

A PWM-jelet pedig az XL4001 Enable Pin lábára kell kötni. Erről annyit kell tudni, hogy a teljes betáptartományt elviseli, alacsony szintre engedélyez vagy lebegőre.

http://www.ebay.com/itm/272041590091

Ezen mit kell még rajzolni, lekövetheted a panelt, de minden adott szerintem.
(#) fari14 hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Már itt van a jó idő, de még mindig nincs jó első lámpám. Mire a Távol-Keletről megérkezik a led, addig még 30 nap eltelik. Nem tudom hány ledeset rendeljek. A nagyobb fénymennyiséghez kisebb teljesítménnyel hajtott, de több ledet érdemes használni. Nem tudom, hogy a kiszemelt meghajtó elbír-e majd 4db-bal, vagy csak 3-mal. Skori oldalán is van, de Bővebben: 555 led találtam feszültségnövelő kapcs. üzemű meghajtót. Kérdésem: ha 4-ledre kiszámolom a képletek alapján a komponensek értékét, akkor kb 6-7V-ról meg tudja hajtani a ledeket? (4db Cree XML sorba)?
Figyelembe véve a veszteségeket: kb 2,4W jut világításra (12V és 200mA) a kb. 3W-ból.
(#) szines hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném tudni hogy egy 10W-os LED--et ami k.b. 10V 950-1000mA-t kíván, meg lehet-e hajtani
az elvileg 1,2A-s PT4115-tel?
(#) nedudgi válasza szines hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Igen, ha figyelembe veszed, hogy legfeljebb 1A áramot adhatsz a LED-nek, ha tökéletes a hűtés.
A LED nem 950 mA-t kíván, hanem ennyit visel el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) Pafi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Réteghőmérséklet az a 180 fok? Biztos ez? Én 1 módszer ismerek réteghőmérséklet mérésére: felfűtöd kívülről ismert hőfokra (50, 75, 100, 125 C) az egészet, és kis árammal (10...100 mA a LED terhelhetőségétől függően) méred a nyitófeszt. Ezután üzem közben rövid időkre (impulzus üzemben) ugyanekkora árammal mérsz nyitófeszt, és ebből számolod vissza a hőmérsékletet.

Minden hőmérő a saját hőmérsékletét méri, és óriási eltérések lehetnek ilyen esetben, amikor egyrészt nincs közvetlen hőátadás, másrészt brutális az elsugárzott teljesítménysűrűség. Az elé tartott papírlap kigyullad, hiába szinte hideg a LED. Ugyanígy felfűtheti a hőérzékelőt is függetlenül attól, hogy milyen a chip hőmérséklete.
(#) szines válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi!
Van maradék proci hűtőm a régi időkből.
Amikor még 140W-os volt egy jobb proci.
Az sztem venti nélkül is gazdagon elég.
(#) nedudgi válasza szines hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Egy processzor joban bírja a meleget, mint egy LED. LED esetén 70oC alatti réteghőmérséklet az elfogadható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) pjg válasza szines hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ventilátor nélkül nem ér semmit. Túl sűrűn vannak a bordák. Nem tud cirkulálni a meleg. Ventilátoros üzemre van tervezve.
(#) xr4 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Üdv!

Beszereztem egy ilyen lámpát: kínai lámpa
Ez ilyen 5 módos üzemeltetésű ami elég idegesítő, ezt szeretném kiiktatni sima on-off özemmüdra amit a rajta lévő kapcsolóval érném el
Mi ennek a menete? csinált ilyet valaki? gondolom elggé egy kaptafára kászülnek ezek a lámpák, de ha kell szétszedem és csinálok képet a nyákról is
Köszi!
(#) uniman válasza xr4 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Hello Ennek a "menete" egy másik zseblámpa vásárlása, amely pont úgy működik, ahogy te szeretnéd...
(#) Kovidivi válasza xr4 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Valószínűleg sima átkötés nem elég, de rakj fel egy képet a nyákról. Könnyen lehet, hogy kompletten cserélni kellene a belső LED-drivert.
(#) xr4 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Ilyen a panel, lehet csak a negatívot kellene átforrasztani a másik helyre?
A ledről is csináltam képet sima xml led 3 volt kell neki

Sajnos nincs olcsón olyan lámpa ami csak sima on-off 10 dollár körüli összegért csak ilyenek vannak többféle méretben-formában
(#) Kovidivi válasza xr4 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Gondolom a fekete nyák másik oldalán is van valami IC. Rá kell keresni a SOT-23-as alkatrészre, hogy az esetleg egy áramgenerátor lenne-e? Ha igen, akkor lehet vele valamit kezdeni.
(#) xr4 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
A másik felén csak egy rugó van ami az akkuhoz ér hozzá
(#) nedudgi válasza xr4 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Keress egy megfelelő átmérőjű, 1,5A meghajtót, aminek a leírásában 1-mode szerepel. Nem mondom, hogy nem kell hozzá türelem, de biztos, hogy létezik, pár dollárért elérhető.
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
900mA-es: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
Következő: »»   120 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem