Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   65 / 141
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Tehát az XP=G=re hasonlít , ERRE nekem nem egyértelmű az az adatlap.
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
De pont olyan a XP-E IS itt a link
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1
 
El kell menni a minimális áram irányába. Azt az áramot kell megkeresni, amikor még éppen csak dereng valami fény, akkor meg lehet nézni hány sorban hány darab fénypötty látszik.
Az XP-E 3 sor pöttyöt tartalmaz.
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Hogy én barom erre nem gondoltam , a kérdés hogy latszike a lencsén keresztül.
Az adatlapjukban 1000 (E) és 1500mA (G) is ad.
Köszönöm , jelentkezem amint meg van a próba .
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Ha XP-E ,menyivel hajthatom meg? és ha G akkor menyivel?
(#) gernerakos hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Tervezek venni egy ilyen power ledet:Bővebben: Link. Mivel elemről szeretném majd működtetni, ezért szeretnék eltérni az áramkorlátozó ellenállás használatától. Az a kérdésem, tud valaki egy egyszerű, kicsi, és jó hatásfokó meghajtót egy ilyen ledhez? Interneten kersegéltem, de nem találtam megfelelőt, meg nem bizok benne, hogy azok megbízhatóan működnek. Tudna valaki ebben segíteni? Vagy megteszi egy mezei áramkorlátozó ellenállás is?
(#) gambler hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen bicikli lámpám:
Bővebben: Link
Vélemények a lámpáról:
Bővebben: Link
Magával a fényerővel elégedett vagyok, két probléma van vele. A ceruzaelemek helyett akkukat használva is legalább kétnaponta tölteni kell őket, jó lenne egy tartalék üzemmód. Arra gondoltam, hogy átalakítom li ion akkumulátorosra, van sok 2600mAh-s Samsung akksim. Meghajtásra pedig a PT4115-ös IC-t néztem ki. Ehhez szeretnék egy olyan kapcsolási javaslatot kérni tőletek, amivel átkapcsolható teljes fényerő és tartalék (~30%) üzemmód között. Hozzátenném, hogy a benne lévő led valójában nem 3W-os, hanem csak 1.
Léteznek ilyen gyári lámpák, horror áron ~30e Ft.
Az akksi vezérléshez ilyen áramkört használnék:
Bővebben: Link
Előre is köszönöm a tanácsokat.

Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) nedudgi válasza gambler hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Az adatlapban található megoldással mi a gond?
(#) gambler válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Milyen diódát használjak, és hogyan kell a fényerőszabályzó részt bekötni?
(#) kitartás válasza gambler hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
A pt4115 jó lehet, de vedd figyelembe, hogy már az ajánlásban is a Vin bemenő feszültségre min 6 V szerepel. Ez pedig min 2db sorosan kötött liion cellát jelent. Tehát a töltő- védő áramkör már nem biztos, hogy jó. Egyébként a pt4115 szabályozható is. Nézd meg az adatlapját aban minden benne van
(#) kitartás válasza gambler hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Ha sikerül a linket beszúrnom akkor Bővebben: Link itt bőven találsz inputot.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) gambler válasza kitartás hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszönöm, a dióda SS14 Schottky lesz, a DIM pontra pedig egy ellenállásos feszültségosztót kell tenni?
(#) rockersrac válasza gambler hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
A dim bemenet az pwm jel fogadására van, ha alacsonyra van húzva akkor kikapcsol, ha magasra akkor be-ha jól értelmezem...
(#) rockersrac hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség: van egy elemről működő biciklis led lámpa, ami nyomógombal kapcsolható volt. Két fényerő beállîtás volt rajta: 10, 20 lux. Véletlenül sikerült kinyírni benne az ic-t, mert fordítva tettem bele az elemtartót ügyesen. A led paraméterei a következők: 3.3v nyitófeszültség, és 270mA legalábbis a méréseim szerint ennyi.(3w nem hiszem hogy lehetett, mert ahhoz túl kicsi a hűtő felület). Kérdésem a következő: tudna valaki olyan kapcsolást mitatni, ami működik 4x1.5v-ról, és tudom úgy vezérelni, hogy gombot egyszer megnyomom: bekapcsol teljes fényerőre, mégegyszer a gomb megnyomásra felére veszi a fényerőt, ismételt nyomásra pedig kikapcsol?
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
A DIM bemenet PWM és analóg jellel vezérelhető. A maximális áramot analóg módon lehet beállítani, és ez lehet tovább szaggatni - így PWM teljesítményszabályzást kapunk.
(#) totipityu hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Sziasztok!!!

Nagy kérdéssel fordulnék felétek újfent! Egy cree ledes lámpát alakítanék át infra fényvetőre! Gyakorlatilag csak a házat, hűtést meg a foncsort tartanám meg! Három darab AA sorba kötött elemmel működne.
A power led amit vásároltam a conradból jött:
Teljesítmény: 5 W, 5000 mW
U F (mV): (1000 mA) 2.3 V
I(F): 1200 mA
Kivitel: 1 chip
Mit kellene elé forrasztani, hogy megbízhatóan, a tőle elvárható legnagyobb teljesítménnyel üzemeljen? Az AA elemek nem baj ha gyorsan merülnek, alkalmanként max 1-2 percig lenne használva! Jó lenne ha minél kisebb helyen elférne a kapcsolás!

Köszönöm előre!!!!!!!!!!!
(#) 187BodyGuard válasza totipityu hozzászólására (») Okt 30, 2014 / 1
 
Szia!

Itt egy kapcsolás:
LM317 LED áram generátor

Én ezt használom, ott a képlet amivel ki tudod számolni, egyszerű mint a faék és tökéletesen műxik!
(#) totipityu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Szia!!!
Húú, ez tényleg egyszerűnek néz ki, nagyon tetszik, köszönöm!!!
De sajna nem nagyon értem.... Az ábrán a load feliratú elem lesz a led?
És ha nem lenne nagy gond, kiszámolnád nekem, hogy mit is kell kérnem pontosan a boltban?
Leköteleznél vele! Bocsi nagyon szeretek forrasztani, meg babrálni az egyszerű elektromos kapcsolásokkal, de most ez így hirtelen kicsit magas....
KÖSZÖNÖM!!!
(#) pjg hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Valakinek egy jó kapcsolása? Több db 1W-os LED-et szeretnék 230V-ról működtetni. (5, 10, 15, 20, 25 db.-ot.
(#) totipityu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Találtam egy jó kis képet, ezen már világosabb a kapcsolás! Ugyanarról van szó rajta mint amit mutattál??? Ez lm317T...

lm317t.gif
    
(#) 187BodyGuard válasza totipityu hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Nem egészen ugyan az, ez feszültség stabilizátor nem áram stabilizátor. Ha nem akarsz számolgatni akkor a lusta emberek progija kell neked is mint nekem anno!
LM317 Áramgenerátor számoló

Beírod hogy mekkora áram kell fixen neked a LED-re és fogod aztán rányomsz a "Calculate" gombra és megmondja hány ohm hány W.
(#) totipityu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Király, de közben találtam egy másik oldalt, és ott is sikerült kiszámolni, hogy 1 Ohm-os ellenállás kell!
A kapcsolási rajzon amit mellékeltél van kondi is...azt mekkorát kell vegyek?
(#) 187BodyGuard válasza totipityu hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
A rajzon ott az értéke.... 100nF De ez nem kötelező bele én anélkül raktam bele egy sima 10W Refibe mert a gyári 10W LED-nek a szeme kisült a kapacitív előtét miatt, így kapott aksit + LM317 egy ellenállás + 1db 1W LED-et, és egész éjszakákat égetve sem merül vele sokat az aksi.
(#) nedudgi válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Az a kondenzátor a gerjedési hajlamot csökkenti. Nem érdemes kihagyni. Nem fogyaszt semmit.
(#) BLUER hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Üdv Szakik!

Van ez a két fajta led:

1:XLamp CXA1512

ez elvileg két feszültség + áramerősség párossal lehet üzemeltetni 1.2A (18-V), 0.6A (37-V)
(a High-CRI az fogalmam nincs mit takar )

2:XLamp MT-G2 EasyWhite

ezt meg 3A (6 V), 2A (9 V), 0.5A (36 V)

Na szóval, ha én ezeket mondjuk működésre szeretném bírni akkor milyen feszültség, áramgenerátor párosítással tudom ezt megtenni? a bemenő feszültség 24-28V létezik e ehhez valami speckó IC, vagy valami kapcsolás?

ui: ezeket néztem ki: PT4115, vagy az LM317T ezek használhatók erre a célra?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) nedudgi válasza BLUER hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
CRI
LED meghajtásánál az áramot kelll figyelembe venni, szabályozni. A katalógusokban megadott feszültség egy tájékoztató adat, hogy milyen feszültségtartományra kell számítani az áramgenerátor kiválasztásánál. Feszültséggel nem szabad meghajtani, mert a réteghőmérséklet nagyban befolyásolja az áramot, egy LED hajlamos megsütni magát.
AZ LM317 áramgenerátorként használva csak akkor ad elfogadható hatásfokot, ha a tápfeszültség és a LED nyitófeszültsége között 2-3V van.
A PT4115 használatával jobb hatásfokú meghajtó építhető, főleg nagyobb teljesítményekre.
A hivatkozott Cree LEDek többféle belső bekötéssel rendelkeznek, ettől függően változik a nyitó feszültség és a megengedhető maximális áram.
(#) BLUER válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Értem, szóval, ha van egy áramgenerátor PT4115 el meg mondjuk ez a LED:XLamp-CXA1512 ebből pl: a 1.2A (18-V) os verzió.
Akkor ezt úgy kell elképzelnem, hogy van egy 24-28V os tápfesz ami megy az áramgenerátorra, azt meg úgy kell akkor méretezni, hogy a kimenetén 1.2A legyen max. de itt akkor nem 24-28V lesz a kimeneten 1.2 A-el? Vagy itt a feszültség nem mérvadó? Vagy most kell elé egy fesz.szabályzó, amivel belövöm a 18V-ot+ utána egy áramgenerátor, amivel leszabályzom 1.2A-re?
(#) sirály12 válasza BLUER hozzászólására (») Nov 5, 2014 / 1
 
Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolnék, ha nem gond.

Az áramgenerátor elé nem kell feszültség szabályozás!
Az 1.2A és 18V egy lednél azt jelenti, hogyha 1.2A-el hajtod meg a ledet, akkor a kapcsain körülbelül 18V feszültség különbség lesz mérhető.

Tehát fogsz egy 24-28V-os tápfeszültséget, és erre mehet az áramgenerátor, és erre a led.
Én a 10W-os 12V-os ledeket 16-24V-os tápfeszültségről hajtom Pt4115-el.
(#) totipityu hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Sziasztok!!!

Megépítettem a javasolt kapcsolást, igaz a boltban csak LM317T-t kaptam, de ott a szaki azt mondta ez is ugyanúgy jó! Viszont sajna nem működik!!! Lefényképeztem, légyszi lessetek rá, hogy mit is barmoltam el rajta... KÖSZÖNÖM!!!
(#) rockersrac válasza totipityu hozzászólására (») Nov 5, 2014 / 1
 
Javaslom inkább egy külön kis panelre megcsinálni a kapcsolást, és két vezetékkel csatlakozni a ledhez-ha megoldható. Egyébként én elsőkörben azt nézném meg, hogy nem-e hozzáér valahol a lm317 a házhoz-ahol nem kellene hozzáérjen.
Következő: »»   65 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem