Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   82 / 141
(#) Ge Lee válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Az áramgenerátort. Ami most van benne az 12V-ról megy, helyette olyan kell ami 230V-ról.
(#) CRU3L válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
(#) Ge Lee válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Például. De alaposan bele kell nézni mielőtt elkezded használni, mert pl. a képen a jobb felső az nincsen leválasztva, tehát kint lehet a fázis a leden. Ezt biztosan tudom mert ilyet javítottam már.
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Meghajtót kell cserélni, de akkor már olcsóbb itthon megvenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) philips100 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia,

Szerintem a belinkelt cucc feszültséggenerátoros, mivel a nevében benne van,hogy MR16-os foglalathoz van.Az MR16-os foglalaton belül van egy MC34063 vagy PT4115 meghajtóval felépített áramgenerátor.
üdv
(#) olahtamas hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Hello!
Van egy 24V/0,7A kapcsoló üzemű tápom, arra gondoltam hogy 6drb 3w-os power LED-et rákötök sorba kötve+ előtét ellenállás. Működne valamiféle probléma nélkül?
(#) Ge Lee válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ha kevesebb árammal hajtod akkor működhet. A 6 LED 18W, az már több mint a táp teljesítménye.
(#) olahtamas válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hát értelem szerűen kevesebb áramot fog kapni, mert nem akarom maxon hajtatni.
(#) GAtesz hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Üdv!

Szeretnék építeni egy akvárium világítást fényerő szabályzással.
Az áramgenerátoros tápokkal nem vagyok nagy ismeretségben.
Van 10 db 5W 300mA COB LED -em. Labortáppal próbáltam 300mA -nál 16V folyik rajt át.
Mit tanácsoltok hogy rakjam tömbbe őket, hogy vezérelhetőek legyenek valamilyen LED Driver IC vel?
Jól gondolom, hogy ha csinálnék 2 sort, 5 db kötnék sorba, és ezeket párhuzamba kötném akkor 600mA 80V -al kellene hajtani? (max fényerő)
Valamint milyen dimmelhető meghajtót használjak?
A dimmelés nem gond, meg tudom oldani. Atmel programozás nem gond.

Üdv, Atesz
(#) nedudgi válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Párhuzamosan még sorbakötött LEDet sem szabad kötni, áganként külön kell megoldani az áramkorlátozást, mert az egyik ág problémája esetén a másik nyakába zúdul a teljes áram...
(#) GAtesz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
De egy tápról mehet, csak külön driver kell a "sor" elé?
(#) nedudgi válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Ha nem előtétellenállást használsz, akkor külön driver kell.
(#) GAtesz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Az ellenállás nem jöhet szóba, mivel PWM -el dimmelhetőre akarom megcsinálni.
(#) nedudgi válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Nem lebeszélni akarlak, csak megkérdezem, nem elég, ha pár fix fokozat (mondjuk LEDsor) kapcsolható?
(#) GAtesz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Jobban szeretném, ha szépen lassan lenne a fényerő szabályozva. High-tech az akvárium, legyen a világítás is az. Bővebben: Link
Számolgatom, hogyan tudnám több tömbbe szervezni a ledeket, de sehogy. Nem 10db kellett volna, hanem 12db. Az osztható 2,3,4,6-al.
Ha a 10 db-ot két sorba kötöm, akkor még mindig 80V feszt kellene ráküldeni. De nem találok olyan meghajtót ami ennyit elbírna.
Valószínű rendelek még ledet, és valami jumerelhető drivert hozzá a zíbéjről.
(#) airline hozzászólása Márc 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy Hella lámpa amiben van 1-1led. Ennek volt gyári fesz szabályzója(161-434-00), ki lett mérve hogy 12voltot adott egy-egy lednek. Nos a helyzet az hogy sima 6V 1.5A szabályzót tettek a helyére, ezzel kicsit halványabban világított, egyikoldalit cseréltük 10V 1A-s ra ezzel teljesen szépen világít. Mi lenne a helyes? Sajnos a gyárinak 14e ft a párja, de 10v 1A-s megoldással kb 200ft és egy óra munkával ki tudnám váltani. Mi a véleményetek erről a módszerről? Szerintetek melyik lenne a megfelelő helyettesítése a gyáriszabályzónak?
Köszönöm előre is!
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 21, 2015 /
 
Ha abban a lámpában csak 1 db LED van, és semmi más, akkor annak nem 12V feszültséget kéne adni, hanem valamekkora áramot a helyes működéshez: áramgenerátor! Azzal az 1 óra munkával akár a megfelelő meghajtást is elkészítheted.
(#) airline válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szia.
A bal és a jobb lámpában lámpánként a két szélén 1-1 led világit meg egy plexi karikát.
Bővebben: Link
Korr most mi lenne a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) kitartás válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ha pár oldalt visszaolvasol, többször is írták, hogy a ledek feszültsége csak tájékoztató érték. Az igazán fontos adat az áramerősség. Tehát egy olyan áramgenerátort kéne fabrikálnod ami a lednek megfelelő áramot szolgáltat. Ehhez pedig ismerni kéne a ledet.
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
A korrekt megoldás az lenne, ha kivennéd a lámpatestből azt a két ledet, jó alaposan megnéznéd, hogy véletlenül sincs rajta meghajtóáramkör, csak egy pőre led. Ezután rákötnéd egy szabályozható labortápra egy előtét ellenálláson keresztül, hogy meg lehessen határozni a pontos áramigényét. Ha ez megvan, akkor el lehet készíteni a szükséges áramgenerátort hozzá.
Azt lehet-e tudni, hogy mi történt a gyári meghajtóval, és hogy mi lakik benne?
(#) nedudgi válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ahogy elnézem linkelt képet, van egy olyan érzésem, hogy a karikákban hat, illetve négy LED van.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) airline válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Bocs de nem jó képet linkeltem róla,tuti hogy csak 1db led világítja meg a karikát.
(#) uniman válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Biztos, hogy LED és nem CCFL cső? Bővebben: Link
(#) airline válasza uniman hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
igen látszik is a karika legalján a led
(#) airline válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Jó alaposan megnéztem de nem láttam semmi áramkört pluszba.
(#) airline hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Ez volt a gyári vezérlő:
Bővebben: Link
Ezt vajon mivel lehetne helyettesíteni?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) nedudgi válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Egy eredeti áramát meg tudod mérni? A feszültség nem jelent semmit.
(#) airline válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Hogyan miképp?
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Úgy érti, hogy van-e a birtokodban eredeti, működő vezérlő?
Ha igen, akkor fogsz egy multimétert, DC áram mérő állásba tekered, és bekötöd sorosan a meghajtó, és a led közé. A meghajtó + rámegy a műszer +ára, a műszer -a rámegy a led +ára, és végül a led -a rámegy a meghajtó -ára.
(#) airline hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Végül is kiszedtem a ledet amiről szó van,mérni sajna nem tudtam mert kiégett.Bővebben: Link
Következő: »»   82 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem