Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   83 / 141
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ilyen randa nyelven még egy árva betűt se értek, de valami biztosan van ott még a led mellett!
Úgy látom az csak egy csatlakozó lesz, de valaki mondhatna valamit, aki tényleg látott már ilyet!
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Ha minden igaz, ez egy sima 1W-os led, 3,5V körüli nyitófeszültséggel, és 350 mA-es max árammal. Kell egy áramgenerátor, ami ezeket tudja. Célszerű lenne kapcsi üzemű, mert elég nagy lenne áteresztőnél a disszipáció.
Ha te erre 10, vagy 12V-ot teszel, akkor azonnal csattan.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) kitartás válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Én "lereszelném" a halott ledet és a helyére egy új emittert forrasztanék. Meg persze a meghajtó körül is nézelődnék, mert nem ok nélkül pusztult meg szegény.
(#) airline válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Pontosabban milyen cuccot javasolsz (típus,szám) ami kettő ilyet vezérelne? Azt hiszem sorba van kötve a két led.
Igen sajna 10V-ot kapott szegényke és megpusztult.
(#) airline válasza kitartás hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Igen csak hol lehet ilyen ledet beszerezni?
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Ha veszel, akkor ilyesmit: Bővebben: Link
Ha építesz, akkor pl ebből: Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza airline hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Mivel szabvány méretű és villamos paraméterű, így szinte bárhol. (nyilván nem az újságosnál)
Kb. 100 Ft-tól árulják a vakerán is.
(#) kitartás válasza airline hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Pl. Bővebben: Link , de itt az apróban is szoktak hirdetni.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) airline hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Köszönöm szépen az segítő hozzászólásokat,a hibát sikerült megoldani.
(#) kitartás válasza airline hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Azt hiszem, hogy nem csak az eredmény számít, hanem a hozzávezető út is. Vagyis, hogy javult meg a kütyü?
(#) airline válasza kitartás hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
L7806CV Feszültség stabilizátor bekötése,és a led cseréjevolt a megoldás a problémára.
Az egyik még működő helyzetjelző ezzel a L7806CV-vel volt bekötve és így jól világit a helyzetjelző.
(#) kitartás válasza airline hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Ez így ebben az olvasatban minden elméletet borít (nincs áramkorlát, 3,x volt nyitófeszültségű ledre 6V). De ha működik akkor jó. Azt még azért mérd meg legalább "kézrátétellel" nem melegszik e túl .
(#) qvasz2 válasza kitartás hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
A két ledre sorban adja a 6V-ot.
(#) cupika97 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok, ma megjött Kinából Ez, a 8-15W-os. Bekötöttem, világit, csak hangosan sipol. Mi lehet a baja?
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Kiváncsiságból rákötöttem a 30W-os ledet, azzal nem sipol. Mi lehet a baj?
(#) bbalazs_ válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Kisebb a PWM kitoltese, a nagyobb hosszabban rangat, nem sipol annyira.
Annyit tehetsz, hogy jobban terheled (persze, ha birja).
Valoszinuleg a tekercse zenel, ezt esetleg mugyantaval kiontheted.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) cupika97 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Mivel terhelhetném jobban? Több LED-em sajnos nincsen.
(#) bbalazs_ válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ja, most latom, hogy ennek a felso hatara 15W. Akkor a 30-nal mar fele aramot tudott csak.
Kosd ra akkor a 30-asat, 15-tel azt is elhajtja.
Ennyi penzert ennyit adnak...
(#) cupika97 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szóval akkor nemfog annyira világitani a 30W-os, de annyi hot sem fog termelni?
(#) bbalazs_ válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ahogy irod.
(#) Spumifater hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy most megharapnak azért mert nem olvastam végig a 106 oldalt itt a fórumon, de csak megkérdezem a hozzáértőktől.

A fiamnak kellene power-led-eket áramgenerátorosan meghajtania. A csavar ott van, hogy az eszköznek 4A terhelhetőségűnek kell lennie és PWM vezéreltnek. (Mikrokontroller).
Biztosan meg lehetne találni a neten is. De vélhetőleg ügyetlenségem folytán nekem ez nem sikerült. A lehető legegyszerűbb megoldást szeretném megtalálni. Tudnátok segíteni?
(#) dokidoki válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Helló. Úgy érzed, hogy harapást érdemelsz? Nos, hát ha találsz egy témát ami cím szerint hasonlít illetve stimmel azzal amit szeretnél. Mellette a terjedelme is bőséges, eső nézésre még az olvasástól is visszariaszt, akkor használd a keresőt. Vagy listázd ki a topik képeit, biztos van olyan amit keresel, és a hozzá tartozó hozzászólásokat is könnyen megtalálhatod már ez után. Attól hogy valami PWM vezérelt, még nem feltétlenül kell tartalmaznia kontrollert. Csak ha más igény is felmerül mellette. De arról meg nem is írtál. Az hogy mekkora terhelhetőségű, azt meg a beleépített kapcsoló eszköz és annak a környezete határozza meg. szóval a kisebb Fet-es típus is tudhat 1-3 Ampert hűtés nélkül, de esetleg hűtéssel vígan viheti a húszat is. Szóval hogy segítsünk?
(#) Spumifater válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Azt kell mondanom igazad van. Nem kell bele a kontroller. Rosszul fogalmaztam vélhetőleg.

Ami igazából kellene az egy PWM szabályozású áramgenerátor power-ledhez. A mikrokontrollerrel lesz majdan vezérelve. Tudnia kell 4 ampert 12V-on.A vezérlés már egy másik feladat lesz. Pontosan még nem tudom hogyan, mint írtam a fiamnak kell, de az biztos, hogy ami kellene neki az az áramgenerátor. Próbálom támogatni kicsit. Időhiányban szenved.
(#) dokidoki válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Nos, áthelyeződtünk. Köszönet érte, hogy helyünkre kerültünk. Az kijelentem, hogy nem vagyok nagy hozzáértője a témának, de ha így alakult akkor azért még faggatnálak. bár lehet, hogy badarság még a kérdés is. A szabályzónak, az üzemi maximális árama akkor 4A , akkor szerintem jó ha 10A méreteződik mondjuk kapcsolóelemek által. Ha jól értem, akkor kell egy olyan kapcsolás ami egy PWM által vezérelt áramgenerátor, aminek a max árama 4Amper. Itt mindenképpen korlátoznia kell, és a PWM meg ennek az áramnak az idő területét adja a LED-en. Remélhetőleg eddig jól értem. Az a kérdés, amihez már jobban értő szükségeltetik, hogy ezt működéstechnikailag, hogy lehet jobban és gazdaságosan kivitelezni. Mert gondolom, a működésén meglátszana, ha nem jól szabályozna a szerkezet. Ezért azt gondolom, jobb két áramköri részletből összeollózni a dolgot. Vagyis kell egy áramgenerátor, és a PWM. Kettő topikból összeollózható. Egy 555 és három tranzisztor meg pár mütyűr.
(#) Kovidivi válasza Spumifater hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Bővebben: Link A kulcsszavak, amikkel rákerestem: képek, current source. A 0.82 ohm-mal lehet beállítani a maximális áramot, 0.6V esik rajta kb., ekkor nyit a 2N5088. Ezt át kell méretezned, hogy 4A-nél essen rajta 0.6V. A JP1-el tudod a FET-et meghajtani PWM jellel. Én a soros 10k-t lecserélném 100ohm-ra, és alkalmaznék 100k lehúzóellenállást a GND-re, hogy mikor a mikrovezérlő kimenete magas impedanciás, ne a környezeti zaj hajtsa a LED-et. A Fet legyen olyan, hogy 5V Gate feszültség esetén már teljesen kinyisson, kereshetsz valami logikai FET-et. Melegedésre lehet számítani, mert nem tiszta PWM a vezérlés.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
Szeretném a segitségeteket kérni . Hól kaphatnák ilyen Led modult ,10W-os ,pl. Budapesten ? Ez meghalt egy kültéri lámpában , a driver 32 voltot ad ki , azt jónak ítélem , és kb mennyire számithatok érte ? Elöre is köszönöm a segítséget
(#) 187BodyGuard válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Attól függ, ha találsz, ilyen 800-1000Ft körül van. E-Bay-en olcsóbb, 450-500Ft. ***
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Köszönöm a válaszodat , úgy tudom hogy ebben a tipusban van 12V-os is , ugye gondoltál erre a tényre is , nekem a 32 voltos kellene . Bocsi a nyügösködésemért . Köszi az ajánlatot , majd emailon jelentkezek a továbbiakban ha összejön, mert kis szervezést igényel a távolság .
(#) 187BodyGuard válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Van mind kettőből nekem, de meg kell nézzem melyik melyik majd! A többit PÜ-ben megbeszéljük, írj rám és este megnézem neked!
Üdv.!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) rockersrac válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
A driver mindegy mekkora feszültséget ad, a ledeket mindig árammal hajtjuk, az a fontos hogy mekkora áram folyik rajta, ezt kell lekorlátozni valamiképp, hogy a megengedett üzemi áramnál ne folyhasson több rajta.
Következő: »»   83 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem