Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   88 / 141
(#) proli007 válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Hello! Meglehet, de a mellé írt értékek nem jók.
- A BD139-nél 700mA kollektoráram mellett 50..70 bétára lehet számítani, így a bázisáramnak 10..14mA körülinek kell lenni. Vagy is az R1-nek kb 820ohm-nak kell lenni.
- A BC tranyó, kb. 600..650mV értéken fog kinyitni. Így a 0,47ohm-al a Led áramának 0,65V/0,47ohm=1,38A-nak kellene lenni. Vagy is ha az áram 570mA, akkor nem a Q1 korlátoz, mint a kapcsolás eredeti szándéka lenne, hanem a Q2 kicsi áramerősítése. Vagy is 0,65V/07A=0,92ohm (0,91) lenne a célszerű érték.. De mivel ennek az áramgenerátornál a tranyó paramétere is befolyásolja az áramot, célszerű kipróbálni.
- Viszont nem írtad, hogy a Led nyitófeszültsége és a táp feszültségváltozása mekkora. Mert ha a kettő közel van, akkor gond lehet. Ennek a kapcsolásnak a többletfeszültség igénye kb. 1V körül van. Ha meg túl távol, a Q2 rendesen fűteni fog..
(#) erik001 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szia.
Ebayen ezeket adták hozzá meg:
Voltage: 9-12V
Chip: Genesis's LED 30Mil chip
Luminous Flux: 900-10000LM
Output Power: 10W
Current: 900mA
LM: 900-1000LM
(#) proli007 válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
9-12V? Ügyes! Akkor csak egy méréssel tudod meg majd a valóságot. Egy 4,7ohm/2W-ot sorbakötsz a Led-el, és 12V-ra kapcsolod. Megméred az ellenálláson és a Led-en a feszültséget, az már tájékoztat valamiről. (Ellenálláson mért feszültségből kiszámolod az áramot.) Ha messze nincs meg a 700mA áram, csökkented az ellenállás értékét..
(#) (Felhasználó 58360) hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Üdv,

Segítségre lenne szükségem, hogy meg tudjam határozni hogy hány darab LED driverre lenne szükségem egy panel meghajtasahoz hálózatról.

A panel 40db 3w high power ledbol (700ma) állna, két spektrum, kék(8) és piros(32) melyek nyitfesz-e eltérő.
A driver:

http://opcoa.st/H4n6H

Kérdésem, elegendő-e egy driver hogy meghajtsam az összes ledet? Tekintve hogy a driver a piros ledekből többet tudna.
Szükségem van meg a LEDeken es a driveren kívül másra is h a panel működjön ? (Hűtés egyértelmű)
Az, hogy csak 600ma ad le a driver, okozhat gondot? Azt olvastam h nem ajánlatos maximálisan meg hajtani őket mert hamar tönkre mennek.
Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 58360) hozzászólására (») Júl 18, 2015 / 1
 
Ha az általad választott LEDek nyitófeszültségének összege 600mA áramnál az 54..105V tartományba esik, akkor elegendő ez az egy darab meghajtó, másra nincs is szükség.
Dilemmádat az okozza, hogy az egyszerűség kedvéért 3W teljesítményűnek titulálnak minden, 700mA áramot igénylő LEDet, holott a valóságban ezt a teljesítményt soha nem kapják meg: P=U*I. Ha egy LED kisebb áramot kap, azt meghálálja.
A billentyűzeteddel gond lehet, a "hogy" szócskából gyakran lehagyja az "ogy" betűket.
(#) (Felhasználó 58360) hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Köszönöm a gyors válaszod!

Csupán féltem hogy elfogy a tinta a masinából, ezért bátorkodtam rövidíteni.
(#) erik001 hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Meggyőztek PT4115 fogok használni. Ahhoz valaki konkrét kapcsolást , pontos alkatrész értékkel tudna adni? vagy esetleg sprintlayout-tervet. De meg tervezni meg tudom én is az nem annyira szükséges.
Meg az leírná még hozzá hogy ha 700mA kívül kevesebbel szeretném valamelyiket hajtani akkor melyik értéket változtassam.
Köszönöm előre is a sok segítséget.
Üdv Erik.
(#) mex válasza erik001 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
(#) erik001 válasza mex hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nem tudok rajta eligazodni. Meg hogy melyik kapcsolás felelne meg. Néztem már én is ha tudnám akkor nem kérdezném. Nem vagyok jártas az ilyen kiszámolásokban.
(#) hotib válasza erik001 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Pedig ott van az 1. oldalon a kapcsolás. Ha eleve egyenfeszt adsz neki (LED tápegységből, mint írtad)
akkor a graetz elhagyható. A kívánt áram függvényében kell induktivitást választanod, erre ott van a táblázat a 12. oldalon. Az Rs ellenállás értéke fogja meghatározni az áramot, amit a LEDen próbál meg áthajtani a driver. A 11. oldal ezzel a képlettel kezdődik: Iout = 0,1 / Rs, vagyis ezzel tudod kiszámolni Rs értékét a kívánt áramhoz. (Rs = 0,1 / Iout, ahol Rs >= 0,082 ohm)
A rajzon mintaként 0,13 ohm van, ezzel ~770mA áramot generálni. Ha pl. ~300mA-t szeretnél, akkor 0,34 ohm kell (párhuzamosan két 0,68 ohm-ot, vagy szimplán 0,33 ohm)
Diódának pl. SS14 megfelelő. Nyáktervhez használd fel pl. az itt látható képet. Minden alkatrész könnyen beazonosítható, a 3db ellenállás párhuzamosan van kötve. Így az esetleg nem látszó vonalvezetés könnyedén kitalálható. Ha ez túl bonyolult, akkor barátod a Google.
(#) erik001 válasza hotib hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
700mA szeretnék áthajtani. Akkor 47-100uH induktivitás, Rs=0.14 ohm Annak a diódának mi a feladata ? Vagy ha pont olyanom nincs mit rakhatok helyére ?
(#) kitartás válasza erik001 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Hogy mi a dióda feladata? Lehet, hogy a panelt tartja egyensúlyban, ballaszt, de inkább egyenirányító. Schottky diódát használhatsz más típust is. A lényeg, hogy kb 1A áramerősséget tudjon, illetve a feszültség tűrése kb 40V vagy több legyen. (a pt4115 adatlap szerint max 45 V ig bírja). Mezei diódával pl 1N4005 el ne is próbálkozz, túl lassú.
(#) szabicsorvas hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok!

10W-os melegfehér ledeket szeretnék üzemeltetni. Kis ventillátor hűti őket. 12V 6A tápegységről mennének. Minden ledhez külön vezeték párhuzamosan a tápra. (Külön drivert nem akarok venni hozzájuk) Simán a tápra kötve elkezdtek pislogni a ledek, egy idő után. Gondolom az áramot kellene korlátozni. Viszont ebben nem vagyok jártas.
Ha minden led elé sorba kötök egy 1.5ohm 2W ellenállást akkor működhet a dolog?

(Vagy van itthon 20V-os noti tápom is. Akkor gondolom azzal is menne, de akkor 8ohm 8W kéne minden led elé. De ez akkor nem túl gazdaságos, szóval ha jól sejtem maradnom kéne a 12V-nál?! )
(#) didyman válasza kitartás hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
A dióda valóban egyenirányító, de itt elsődleges feladata a félvezető védelme az induktivitáson, záráskor fellépő feszültségcsúcsoktól, melyeket a dióda a tápegység felé visszapumpál, lehetőleg minél jobb hatásfokkal.
(#) didyman válasza szabicsorvas hozzászólására (») Aug 2, 2015 / 1
 
Alapvetően hibás ez a tápellátás. Ha visszaolvasol csak ezen az oldalon, akkor Nedudgi és Proli007 válaszaiban mindent megtalálsz. A pislogó LED-ekkel én már nem vesződnék, azok hibásak.
(#) szabicsorvas válasza didyman hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Valóban! Este már kevésbé figyeltem

A gyártó is 1.5ohm-ot javasolt előtétellenállásnak 12V-on. Akkor megpróbálkozom azzal. Tudom, hogy nem így szokás hajtani a ledet hanem rendes driverrel, de sajna mivel több darab is van ezért így olcsóbbra jön ki. És állítólag a gyakorlatban működik. A villogóssal teszek egy próbát,de van még itthon belőle. Rendkívül drága 90Ft darabja, úgyhogy ennyit megért tanulópénznek.
(#) fl hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy 5 ledes lámpafejemnek tönkrement az elektronikája.

Google után ilyen specifikációjú vezérlője van ami tönkrement:
Bővebben: Link

Szerintetek ilyet hogy tudnék péntekig beszerezni? Tudtok olyan boltot , webshopot honnan ilyet vagy ezzel kompatibiliset megtudnék vásárolni?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) erik001 hozzászólása Aug 18, 2015 /
 
Sziasztok.
5 Voltról szeretnék használni 3528 piros ledet. Akkor oda milyen ellenállást használjak ? 120R,150R ?
Ellenállás mérete Smd 0805.
Köszönöm előre is a választ.
Üdv Erik.
(#) 187BodyGuard válasza erik001 hozzászólására (») Aug 18, 2015 / 1
 
Szia!

150ohm mehet rá és akkor 20mA-en lesz hajtva, ez bőven jó mert max 30mA-el lehet nyomatni a LED-et! Remélem tudtam segíteni
(#) erik001 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Köszi Kettő közt nem tudtam dönteni hogy mennyivel lenne érdemes hajtani. Gondoltam meg kérdezem mielőtt tönkrevágom a ledet. Köszi a segítséget.
(#) 187BodyGuard válasza erik001 hozzászólására (») Aug 18, 2015 / 1
 
Minél nagyobb áramon megy, annál inkább melegszik, ha alul hajtod akkor tovább fogja bírni jóval. Mondjuk van amikor szeretek ezzel átesni a ló túlsó oldalára mint az SMD5730-ak esetén, 150mA a max és ott ilyen kegyesen 50-60mA-en járatom őket.
(#) zbartalos hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy vadász ismerősöm hozott nekem egy TrustFire z5 xm-l ledes lámpát, hogy módosítsak rajta. Annyi kérése volt felém, hogy csak stabil max fényerővel menjen a led, mivel csak impulzus üzemben fogja használni, max 10-20mp. Eredetileg 5 üzemmódot tudott a lámpa. Sikerült megszereznem hozzá a rajzot is a netről, ezt most megosztom veletek is mivel ezzel a megoldással nagyon egyszerű hajtai ezeket a ledeket akár fényerő szabályozással is PWM üzemben. Remélem hasznos lessz másoknak is ez a két pdf.
Üdv.: mindenkinek
(#) wbt hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok Nagytudásúak!
Megakadtam... Az RGBW LED az a 4db LED egy tokban (Red-Green-Blue-White), de mi az a RGBWW LED? Rendeltem 3 félét, majd kiderül, de az soká lesz Talán az R-G-B-WarmWhite?
(De van RGBVW is, ott aztán ötletem sincs)
JAni
(#) kokozo válasza wbt hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
RGBVW RGBW+UV 5-in-1 LED
RGBWW RGBW RGB+Warm White LED
(#) wbt válasza kokozo hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Köszönöm az okosítást, már nem halok meg majdnem hülyén. Az UV-re tutira nem gondoltam volna. Főleg, hogy mind aktív LED, tehát elméletileg WS2812 kompatibilis, ami csak 3 PWM csatornát tartalmaz, leírás semmi (tehát honnan jön a 4. fehér vagy UV csatorna), de nem ijedünk meg, majd kitapasztaljuk! ), de majd ha kézben lesz, okosabb leszek. (ha nem, majd kérdezősködök itt!)
Köszönöm!!!
JAni
(#) Phoenix82 hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy A60 E27-es LED lámpával kapcsolatban.
Fémbordás, 5db 1W-os Power Led van benne mindegyiken 2.5V-ot mértem stabilan.
A táp kimenetén 12.8-12.9V stabilan.
Vibrál folyamatosan kb. másodpercenként 2-3-at.
Először keveset csinálta,egy idő után jó lett, most már csak villog.

Újraforrasztva minden a hűtőlemezen.

Minden segítséget előre is köszönök.
(#) nedudgi válasza Phoenix82 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Valószínűleg az egyik (,esetleg több) LED haldoklik. Azt próbálgatásos cserével lehet meghatározni-
Megfelelően hűlhetett, nem volt felülről zárt búrában, volt elég hővezető paszta?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) Phoenix82 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Értem köszönöm.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Sziasztok!
50W-os LED-et vettem, és olyat kaptam, amiben 3x10 LED van. Ahogy néztem a képeket, ez 30W-os LED lenne, az 50W-osban 5db párhuzamosan kapcsolt 10-es csoport van. Ha ez igaz, akkor nagyon kell vigyázni, egyrészt nem túlhajtani 50W-tal, mert hamar tönkremegy, másrészt pedig mindig ellenőrizni kell, hogy a termék képe megfelel-e a valóságnak. Én már nem tudok panaszt nyitni, mert már majdnem 1 éves a LED-em, csak most kerülne felhasználásra. Bár ahogy emlékszem, ennyi pénzért simán jó a 30W-os is. Csak azért jobb, ha embert nem verik át...
Ja, és az egyik LED-nek a fém hordozója el volt forgatva 90fokkal a műanyag borításhoz képest, így a + jel értelmezhetetlen helyen volt, ki kellett mérni, melyik láb melyik is.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) wbt válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Na, a puding próbája:
RGBWW: RGB+Warm White
RGBCW: RGB+Cold White
RGBVW: RGB fehér tokban viszont nagyon szép fehéret ad egyenlő meghajtásnál.
Még csak teszteltem ezeket, majd kiderül, milyen vezérlési sorrendet várnak.
Az általad említett UV-t is tartalmazót még nem találtam...hol lehet rálelni?
Következő: »»   88 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem