Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   135 / 196
(#) pinyó39 válasza Robert0624 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Hali!
biztos hogy az a rossz? Az esetek nagy részében a táp fetjei és/vagy a végtranyók/ fetek mennek tönkre.
(#) Robert0624 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A FET-ek és a tranzisztorok jók, az erősítő működik. A hibája állítólag az, hogy ha bemelegszik pattogó hangot ad, ez megszűnt amikor a képen látható bal oldali dióda bal lábát újraforrasztottam. Mivel ilyen hibát produkált és nem szép látvány az elvágott lábak összeforrasztása, meg van benne bizonytalanság, ezért cserélném őket. A bal oldali alkatrésznél még lehet látni, hogy megkaparták a bal lábánál, hogy össze lehessen forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) dannu hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Sziasztok ! Az a kérdésem lenne hogy lehet e házilag építeni autós erősítőt ? Ha igen tudtok-e valami komolyabb teljesítményű kapcsolási rajzot hozzá ? Googlin találtam de azok olyan 150w köröli amit le írtak de az a valóságba elég sovány ezért gondoltam valami 800w köröli értékre ?
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Szia! Természetesen lehetséges. Ennek ellenére nem ajánlom, mert nagy felkészültséget és komoly felszereltséget igényel, arról nem beszélve, hogy a gyári készülék árának sokszorosát emésztené fel.
(#) Ge Lee válasza dannu hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Benézel a pwm végfokos topikba, ott az egyik kolléga nemrég csatolta mindenestől, táp, végfok, rajz nyáktervek és képek. Van mit finomítani rajta, de működik.
Ennek ellenére nem sok értelmét látom, olyat kapni használtan is elfogadható árban ami tud 200-250W körül, annál több meg nem kell autóba.
Nagyobb teljesítményen a veszteség miatt egyébként is csak a pwm végfoknak van létjogosultsága, az AB osztályú megfő.
(#) dannu válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Értem , köszönöm azért ! Akkor irány venni egy Ground Zero-t .
(#) attis02 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
sziasztok valaki segitsen egy autos erösitöröl lene szo ami 1000 wat a probléma ott kezdödik hogy ahogy rákötöm a pluszt a minuszt a remote kábelt gyujtésra tesem és 4 5 másodpercután kimegy a biztositék éget büdös füst szag nincs nem füstöl bekapcsol csak kiveri a biztositékot segitsetek lécives mi lehet az oka 10 amerostol a 30 amperos biztiig probáltam de mindig csak kiveri a biztositékott
(#) Inhouse válasza attis02 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ha kiveri a gyárilag méretezett biztosítékot, akkor annak oka van. Nem az a megoldás, hogy szeget rakunk a biztosíték helyére, meg kell keresni, hogy miért történt.
Fordított polaritás esetén a védődióda miatt verheti ki, nagyobb biztosítékra cserék után a dióda rövidzárba megy és már a helyes bekötéssel sem fog megjavulni, csak csere után.
A remote szálat nem baj, hogy gyújtásra tetted, de nem oda szokás, hanem a fejegység ehhez tartozó kimenetéhez (kapcsolt 12V).
Ha remote bekapcsolás után veri ki, akkor beljebb van a gond.
Vidd el szerelőhöz! Ne vízvezeték szerelőhöz, kőműveshez, asztaloshoz, hanem elektronikai szerelőhöz!
(#) xxxKiller hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hozzám került a napokban egy Emphaser EA1600D típusú erősítő... Nem működik, szétszedve láttam, hogy az összes(!) FET ki van forrasztva, így azt sem tudom, hogy milyenek kellenek bele. A kérdésem az, hogy találkozott valaki már ilyennel? Vagy esetleg valakinek van ilyen, aki tud ebben segíteni nekem? Net-en nem nagyon találtam semmi erről az erőről. Valami kapcs.rajz vagy akármibármi segítene...
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
(#) neocska válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Képeket ha netán csatolnál többet tudnánk mondani.

Tápegységböl hiányoznak?
Erösitöböl?
Kicsit több infot is irhatnál.
(#) xxxKiller válasza neocska hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Hát úgy volt, hogy már meg akarta csinálni valaki. Kiforrasztotta szinte az összes FET-et. Az egyik oldalon meg vannak a kisebbik fajták, nemtudom, hogy ugyan olyan kellene-e a másik oldalra is, viszont a nagyokból egy sincs meg. Illetve adott hozzá a srác 10-15db-ot, de nemtudom, hogy stimmel e hozzá. Meg azt sem, hogy jók-e.
Mellékelek pár képet.
Köszi!!!
(#) neocska válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Tápegységben fb23n20d(egyes tipusokban IRF640) és irf9640 páros van(német forum leirás szerint)

Végfokban pedig 2sc5200 és 2SA1943 páros (csak német forum után)

Milyen alkatrészeket kaptál vele?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) emmzolee válasza neocska hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A tranyó az marhaság! Ne saccolj. Ez így nem segítség.
A fényképeken is látszik mi a végfok fetje. Ez egy D oszt. erősítő. IRF640-IRF9640 a végfok fetje.
A tápfetnek meg az IRFP064N rémlik.

xxxKiller
Ha nem jössz rá mi hiányzik az erősítőből, akkor sajnos azt mondom, hogy nem fogod tudni megcsinálni az erősítőt. Vagy csak kín szenvedve.
Itt jelalakokat kell nézni, hogy ne omoljon össze az erősítő. Nem úgy megy, hogy csak bele "cínezel" valami alkatrészt és már ugrik is. Itt komolyan kell venni a dolgot. Minden számít. Szkóp nélkül nem is lehet!
Ha nem veszed komolyan akkor el fog durranni és bele buksz 17000Ft alkatrészt.
Remélem nem leszúrásnak veszed amit írtam. Ezzel csak egy szívástól szeretnélek megóvni.
(#) Ge Lee válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Az elejéről kell kezdeni. Le kell választani a végfokot a tápról, a tápba tenni 1-1 fetet oldalanként - ebbe lehet hogy 2-2-t mert dupla trafó van - és megnézni hogy a táp működik-e. Nyilván nem akkuról, hanem áramkorlátos 12V-ról, hogy ha esetleg baj van (zárlat stb) akkor ne legyen még füst is, és ne tegyél tönkre még több alkatrészt.
Ha a táp már normálisan működik akkor lehet foglalkozni a végfokkal, de még ekkor sem kell visszarakni bele a többi fetet.
(#) neocska válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 18, 2015 1 /
 
Nem saccoltam, német forumon ezt szedték ki belöle, cserélték!!! S csak külföldi oldalakon lehet kapni bármien infot is rolla.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) xxxKiller hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Nagyon köszönöm!!! Valószínűleg elviszem valakihez, aki hozzátok hasonló képpen vágja a dolgokat! Megveszem a cucxokat, aztán elviszem valakihez. köszi mégegyszer! Rendesek vagytok!
Sziasztok!
(#) emmzolee válasza neocska hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Akkor az nem ez az erősítő volt. Ott vannak a képek amit a kérdező betett. A szemednek nem hiszel? Mindegy.
(#) lacek29 hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok.Ismeri valaki ezt az erősítőt.A neten nemtaláltam róla semmit,és a dobozán sincs semmi felirat.A végfok egy TA8210AH ic.Igazábol a 6 pólusu csatlakozóval van a problémám.Nemtudom,hogy mit hova kell rajta kötni.

IMAG0501.jpg
    
(#) EcoPityu válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Bővebben: Link
200A-nyi üzemi áramfelvét mellett, kétszeres túlméretezéssel(ahogy szokás), per fél hullám... A 6db primer oldali FET, lehet IRFP064N! A végfetjei, meg látszanak! Ahogy nézem, ez eleve hidalt mono csoda, mint a rocki 15001!

Neocska! Azt a tranyós dolgot, biztosan félrefordította a google fordító! Class d végfokba, max én tervezek bipoláris tranzisztort...
Pityu
(#) steelbird válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia.
TA8210AH
Az IC lábszámozása balról jobbra történik.
Könnyű visszakeresni a rajzok alapján, hogy a csatlakozó melyik lába mire van.
(#) neocska válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nem forditozok!
Csere párost kereset a srác a végfokba, mert csak igy szétszedett erösitöt kapott, azt használt.
De hiszek nektek, d-osztályuval nem foglalkoztam még.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) neocska válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Elsö ránézésre, adatlappal, a 4lábas csatlakozó az erösitö kimenete.
A többit kikell bogarászni az adatlapból.
(#) lacek29 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Az a baj,hogy ezek között a rajzok között nemtaláltam olyat,ami hasonlítana ehez a kapcsoláshoz.Vagyis konkrétan olyat,ami tartalmazza azt a 2db tranzisztort és diódát ami a képen is látható.
(#) EcoPityu válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Alsó csati a táp! 12-18V
Felső csati a hangszóróké, szerintem bal kettő, egyik, jobb kettő a másik (így lenne logikus), de az ic adatlapjáról visszakereshető! (google haver, képek keresése)
Középső csati a két bemenet, plusz a remote (azaz:standby)! (ismét adatlap!)Ja, mute is van!

Pityu
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) fodi.jozsi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia!

A Somogyi aktív szubcsövében van ilyen erősítő. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) patexati hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy Philips xp480 erősítő melynek nem jövök rá a problémájára. Kéne egy rajz de sehol nem találok hozzá. A tápot előállítja,végfokozat mind a négy csatornán jónak tűnik de az erősítő meg nem akar szólalni egyik csatornán sem. Kezdem feladni.Valakinek ha van ötlete,rajza kérem nem kíméljen
(#) Beringer 600 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia
Hát sok dolog lehetséges a te esetedbe.
Szakadtak az emitter ellenállások,nem kap bemenő jelet,a bemenő érzékenység szabályzó poti nem működik,esetleg nem kap feszültséget a jel fogadó előerősítő fokozat.
Hát kapásból ennyit tudtam neked segíteni.
(#) JATYA hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok! Miért van az,ha a gyújtást ráadom akkor hallani lehet mély hangot,ill kisebb dübögést?
Olyan,mintha alapzaj lenne már.
(#) patexati válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Nekem az a furcsa,hogy mind a négy csatorna egyszerre? Két poti van bent és két sztereo előfokozat. Megkapja az előfokozat is a +- 12V kettős tápfeszültséget. Lehet hídban volt mikor tönkrement,állítólag rövidzárlat volt a kimeneten mert ittasan matatot a gazdája a csomagtartóban. Kimértem az összes végtranzisztort és nem szakadt egy sem és nem is zárlatos. Power led is világít rendesen nem tiltja semmi a tápot szépen lehet ki-be kapcsolni ha 12V tápra teszem a remote lábat.
(#) Beringer 600 válasza patexati hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Hát akkor jelet nem kap,mert másra nem tudok gondolni,vagy a hangszóró nem működik.
Esetleg tennél fel a belsejéről egy két képet?
A fóliás oldalát nézted nem e valamelyik fólia csík fel vált?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
Következő: »»   135 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem