Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   136 / 196
(#) patexati válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Kap jelet és a hangszóró is rá van kötve mivel itt a műhelyemben Még egyszer nekifutok.
(#) Beringer 600 válasza patexati hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Sajnos akkor nincs több ötletem.
(#) xxxKiller válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok ismét!

Még lenne pár kérdésem, ha megengeditek... Kezdem beszerezni az alkatrészeket az Emphaser-hez, kérnék még az előzőeken kívül pár infot. Van egy kondi, ami szintén elsült. J 104 van ráírva. Sárga/Barna színű. Bejelölöm képen melyik is az. Ha jól tudom, ez 100nF-ot jelent, +-5%-os tűréssel. De hány V-os? Vagy milyen tipusú kondi ez?
A másik gondom pedig egy dióda... Ez szintén elsült, de az Istennek nem látok rajta semmi jelölést. Gondoltam, ha látjátok hol helyezkedik el, tudtok nekem segíteni ebben is...
A diódát 2 fényképen is mutatom.
Előre is köszönöm a segítséget!!!
(#) neocska válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
A diodát könnyü kideriteni mivel szimmetrikusan van felépitve az erösitö igy a másik végfokpanelen hasonló helyen hasonló képpen van bekötve, arról lelesheted a tipusát.
Az a kerámia kondira gondolsz? Max 50V, nyugodtan rakhatsz 63V at is, csak a kapacitása feleljen meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) xxxKiller válasza neocska hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Így van, a másik oldalon is (szinte) ugyan ott van egy ilyen színű, alakú dióda. Frankó. A kondi kérdés is megoldódott.

Köszi szépen!
(#) emmzolee válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Nem tudok segíteni neked. Ne haragudj. Nem vagyok idő milliomos.
Alap, hogy az alkatrészeket ismerd.

(neocska már megint nincs jó helyen.) Ugyanis ez a zéner dióda nem a végfoknál van, hanem a tápnál. Ezek fogják meg a gate lábakon a feszültségtüskéket, hogy a fet ne haljon meg. Ez szemben van egy sima 4148 diódával. Régi jól bevált szokás ez az erősítőknél.
A 100nF-os kondi hogy bent van-e vagy sem, az most mindegy. Ettől még az erősítőnek mennie kell. Ez olyan mint ha egy totálkáros autóban kicseréled az index izzót.

Ez így kín szenvedés lesz...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) xxxKiller válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Értem. Azért köszönöm az eddigi segítségeteket!
Sziasztok!
(#) balaton77 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Van egy MAGNAT CLASSIC 4000 erősítőm, ami rendesen üzemelt. Aztán hosszabb időre eltettem, most kellene megint. Sajnos nem tudom, mi történt vele: Tápot ráadva világít a zöld LED, a kapcsolószálat pozitívra téve áramot vesz fel kb 1 másodpercre, a hangszórókat egy pillanatra megindítja, aztán a PRT (protection) led világít, az erősítő lekapcsol. Ha a kimenetek és bemenetek üresek, akkor is ez van. Tudom, hogy nem egy nagy durranás ez a készülék, nem is az értéke miatt, de arra, amire most használnám pont jó lenne. Ha tudnátok egy kis segítséggel szolgálni, és talán egyszerűen és olcsón megjavíthatnám....
Gyuri
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) Mohooki hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a gyári fejegységen nincs RCA kimenet erősítőnek, akkor rá-e köthetem az erősítőt a hangszórók helyére? Mert ugye vannak olyan erősítők, amelyeken két bemeneti lehetőség van: ott vannak az előerősített jel bemeneti dugaszai, meg a felerősített jel bemeneti csatlakozója. De ezen az erősítőn csak egy féle bemenet van, gondolom az előerősített jel bemenete. Szóval ide milyen jelet szabad rákötni?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Szia!
Üzletben vannak ugynevezet "átalakitok" amik erre a célra voltak kitalálva.
Vagy szétszeded a fejegységet és leveszed az erösitöre menjö jelet, s azt vezeted ki.
Vagy készitesz egy feszültség osztot ugy hogy max 2V legyen a jel ami az erösitöre megy(vannak amik 8V ig birják)
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Jelszint átalakítóra gondolsz?
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Igen.
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Vagy inkább ha már beruházok egy erősítőre, akkor vegyek mindjárt olyat amin van mindkét bemeneti lehetőség.
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Vagy egy komolyabb fejegységre.
Én leirtam a lehetöségeket, a döntés a tied!
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Nem szeretném a gyárit kidobni, mert semmi sem mutat olyan jót és nincs is olyan összhangban a többi cuccal mint amit eredetileg oda terveztek.
Kösz a segítséget!
(#) kokoasd06 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy TDA 1562 alapú erősítőt. Olyan kérdésem lenne, hogy a bemenetére milyen jelszintet kell kapcsolni? Például egy telefonnak a kimenete meg tudja hajtani?
(#) neocska válasza kokoasd06 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Szia!
Telefon megtudja hajtani, bár ajánlott egy elöerösitö közéjük.
(#) steelbird válasza neocska hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Minek plusz előerősítő? Az csak a zajt fogja növelni.
(#) elektros90 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Az előbb írt haver, hogy Autostar AS-5400 as autóerősítője furán szól.
Én ezt nem ismerem. Esetleg van valakinek kapcsolási rajzja, vagy valami infója a lelkivilágáról? A teljesítményből gondolom D-s lehet.
(#) neocska válasza steelbird hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Ezt igy nem állitanám.
Ha nem tudja a telefonja teljesen kivezérelni akkor ajánlott az elöerösitö.
Mivel ez egy forum te megadod a lehetöségeket, s az épitö szellemü ember kiválasztja, hogy neki mi felel meg!
(#) neocska válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Üdv!
Mit jelent az hogy furán szol?
Gerjed, van egy brummogás a háttérbe?
Akkor csinálja mikor jár a motor?
Kicsit jobban lekellene irni a hibajelenséget.
Rajzot nem hiszem hogy fogsz kapni hozza.
(#) elektros90 válasza neocska hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Én sem tudom. Nem ért hozzá. Elméletileg mosta a kocsit és nem vette ki... Elmondása szerint felcseréli a basszust a magassal, meg zúg... Valamikor elhozza, majd megnézem.
(#) vajasll válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Viszont a legnagyobb probléma:a fejegység kimenetén ott lehet a féltáp is...Ha ezt lekötöd a bemenet testjére elég nagy grimbusz lesz Meglehet oldani házilag is:Testet(!!!) is ,bemenetet is leválasztani kondival(47m),utána csinálni 1/10,1/5-ös osztót Kipróbált,bár nem túl elegáns....
(#) steelbird válasza neocska hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Idézet:
„...Ha nem tudja a telefonja teljesen kivezérelni akkor ajánlott az elöerösitö”

A TDA1562 erősítése fix, 26 (+/-1) dB. A 70W -hoz kb. 800mV effektív jel szükséges.
(Ott már gond van, ha egy telefon nem ad le ennyit a fejhallgató kimenetén)
(#) Mohooki válasza vajasll hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Kicsit bővebben légyszi, nem vágom annyira a témát. Kösz!
Milyen féltáp? És mit kötök le a bemenet testjére? Milyen bemenetet választok le kondival? Az erősítőjét? És mi az a 1/10,1/5 osztó?
(#) Mohooki hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Kérdeznék még valamit. Hogy lehet meghatározni hogy milyen erősítő és hangszórószett kell az autóba mondjuk egy 4x35W-os fejegységhez(ami talán csak 4x15W színuszt tud) a tökéletes hangzáshoz? Van erre valami módszer, vagy valami képlet hogy mit kell figyelni, mit kell számításba venni hogy tökéletesen legyen az összhang? Hogy minden tartományban szépen tisztán szóljon, ne torzítson....
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
No megkaptam az ominózus erősítőt (Autostar AS-5400) . Kíváncsi voltam én arra a 4x200W ra ezért szétkaptam mi van benne.
Nemlepődtem meg. Van benne 2db TA8210AH integrált erősítő a maga 22W/csatorna teljesítéményével...
(Legalább kapcsolási rajz sem kell hozzá)
(#) kassaiba válasza guliver83 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia leírnád vagy képpel konstantálnád mely Fet volt kiégve mert épp a kezembe akdt egy ARV2050 es ugyan evvel a hibával csak piros led világít. Van egy sejtésem a MUR1660CTA mehetett ki csak sajnos nem tudom hogy méretném ki mert nem tudom meik a D/S/G lábak melyről Skori írt segítenél?
(#) -Bandi- hozzászólása Márc 6, 2015 /
 
Üdv!
Szeretnék ismerkedni az erősítőkkel. Találtam egy TDA7386-ra épülőt, ami állítólag autóba is jó(4x40W).
Azt szeretném kérdezni, hogy hová kell kötni egy hangerőszabályzó potit, vagy egyáltalán így rendben van-e a kapcsolási rajz?
Itt a kapcsolás:erősítő
(#) blasz hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Sziasztok van nálam egy vég Mac Audió MP-4205 és a tápja nem jó.A vezérlő ic-t kicseréltem,a fetek jók-kimérve,de nem tudom merre menjek tovább.Sajnos rajzot nem találtam hozzá,csak hasonlót.Itt megrekedtem.Segitsetek Köszönöm
Következő: »»   136 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem