Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   148 / 196
(#) dB_Thunder válasza Ricchard hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 1
 
Megvallom kicsit eltérek ilyenkor a normál hiba kereséstől mert annyira 1értelmű. Egyből a végtranyókra mérek hogy van e szakadás, vagy zárlat. Ha szükséges akkor kiforrasztom őket. Ellenőrzöm még a végtranyók áramát viselő alkatrészeket. Védelem elemeit.
Egyébként tápfesz meglétével kezdünk..
(#) Ricchard hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
A tranzisztorok szarok, kifforrasztva lett mérve.
(#) kowi hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Sziasztok! Clarion apx4241E Erősítő remote-t szálat lekötve is marad bekapcsolva... Szétszedtem rajz híján végigkövetve az áramkört van egy dióda meg egy tranzisztor gondoltam a tranyó átment drótba de nem... ötlet?
(#) dB_Thunder válasza kowi hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Nézd mit találtam!
Bővebben: Link
Még nem néztem át a kapcsolást, de ha nem jutsz dűlőre akkor...
(#) kowi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A rajz jó! Köszi én nem találtam meg... De újra rákötöttem 12V-ot hogy mérjek és már nem áll fenn a hibajelenség... Mi viccelhet benne ennyire?
(#) dB_Thunder válasza kowi hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Elrehült forrasztás, a csatlakozóknál, tranyóknál...vagy bármi
(#) kowi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Akár mit csinálok nem jön elő a hiba megint összerakom (ami nem kis munka) 2 nap megint ugymarad... Én még ilyet nem láttam pedig már sok mindent javítottam. Max ami a remote szál útjában van tranyó kidobom belőle
(#) cserigyuri12 hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, miszerint egy JVC KD-R441 típusú fejegység meghülyült, vagyis rossz útra tévedt. A probléma pontosan az, hogy egy bizonyos hangerőfokozat után a basszus torzít, a fejegység pedig újraindul. Ez a hibajelenség egyik napról a másikra történt, korábban bírta ezt a hangerőt természetesen. Más hangszóróval is ki volt próbálva, ugyanezt produkálja. Az én tippem szerint a végfok IC lehet talán, de nem vagyok benne biztos, nem tudom, hogy hol induljak el a problémakeresésben. Ehhez szeretnék kérni ötleteket, tanácsokat. Köszönöm mindenkinek előre is!
(#) levaitamas válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Hello!
Táp csatlakozások és a tápfeszültség rendben vannak?
(#) cserigyuri12 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Igen, mivel minden más működik. Megnéztük, semmi baja nincs a csatlakozásoknak, a 12V pedig simán jön, mérés szerint is.
(#) steelbird válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Nagy hangerőn, és úgy mérd a tápfeszültséget, hogy közvetlenül az erősítőn méred. A testet is oda érintsd a fém házához, vagy a csatlakozóján mérd.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016
(#) cserigyuri12 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Erre sajnos most ebben a pillanatban nincs módom, de köszönöm, megnézem úgy! Mi a sejtés, lehet hogy nagy terhelésnél leesik a tápfesz, és ezért recseg, s indul újra?
(#) cserigyuri12 válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Annyit megtudtam, hogy rádió funkcióban jól megy elvileg, az USB-s zenelejátszóban, ha több a basszus, akkor 18-as hangerőszintnél már meghal (kb fele a maxnak).
(#) steelbird válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Nagy, erőteljes basszus = nagy áram. Ha van valahol a tápellátásban egy bizonytalan csatlakozás, akkor nagy áramok esetén a fejegységen leesik a feszültség. A tápágakon kb 20-25A csúcsáramok csordogálnak, ha teljesen ki van hajtva az összes végfok. A hiba leírása alapján elsősorban ilyen problémát kell keresni. Azért írtam azt, hogy nagy hangerőn mérd, és közvetlenül a fejegység tápcsatlakozóján.
(#) cserigyuri12 hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Köszi, a héten megpróbálom, s megírom, ha van valami mérési eredmény!
(#) carp07 hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy Kicx hp 500.2 típusú autós erősítő. Hibája ha tápfeszt kap semmit nem csinál, csak a ledje villog 10 másodpercenként egyet vagy hármat 5 másodpercenként. Mérések alapján két alkatrész rossz benne az egyik egy f1b2cci tipusú dióda a másik pedig egy f1b2cai tipusúdióda. Atápáramkörben pedig elfüstölt egy ellenállás. Segítséget szeretnék kérni helyettesítő alkatrészbe. Az f1b2cci típusu helyett találtam az mbr20200 típusut viszont a másik helyett nem találtam semmit. Esetleg ha kapcsolási rajzot vagy bármilyen service manualt tudna vki szívesen fogadom. A kérdésem pedig h mi okozhatta ennek a két alkatrésznek a tönkremenetelét ??
(#) SzervízMacska válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Szia! Most olvasom másodszor, ami màr eleve dühít, mert az a benyomásom, hogy lopod az időmet. Mondd már meg: ha elsőre sikerült megtalálni a fejegységes témát, mért kellett fél óra elteltével ide is bemásolni? Főleg, hogy itt írod, ráérsz a jövő héten megmérni...

Csatlakozva az előttem szólókhoz, szintén a tápra tippelek. Minden jelforrás, amiket itt felsoroltál más jelszinttel és frekvencia átviteli tartománnyal dolgozik. Így egyáltalán nem meglepő, ha mindegyiknél más hangerő beállítással jön elő a probléma.
(#) patexati hozzászólása Jún 22, 2016 /
 
Sziasztok! egy Magnat Edition Four 1000Watts került hozzám melyben a táp részben elsszállt egy NCE6075 fet mit az ég világon sehol nem találok.. Mit lehetne tenni helyette szerintetek vagy hol szerezhető be?
(#) GeorgeAudio válasza patexati hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Szia!
Google a barátod nézd
(#) patexati válasza GeorgeAudio hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Az adatlapját én is belinkelhettem volna.. Én a helyettesítőre lennék kíváncsi vagy hazai beszerezhetőségre..Esetleg bontásból szerezni.Mivel 2x2 van bent és csak egyet kell cserélni így nem lehet akármit belerakni.
(#) GeorgeAudio válasza patexati hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szia!
Az biztos, hogy más típusból egy darabot én nem tennék bele a meglévő 3 mellé! Ezért tapasztalatból mondom cserélni kell mind a 4 et, 800 max 1000Ft a 4 darab fet! Pl:IRF1010 vagy IRF3205 vagy ami tudja a 75ampert!
(#) troll81 hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sziasztok!erősitőt épitettem be az autómba.tipusa zxi 6404 hifonics.valami nincs rendjén vele a tapkábel 20mm2 jo minőségű.a problémám az lenne a logo kéken kellene világitson,ellenben most vibral villog vilagit.mi lehet a gond?60 ah aksi van benne asszem.köszönöm előre is
(#) EcoPityu hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Opel Corsa E -t kábelezett már valamelyikőtök? Tápkábel bejuttatásával vagyok meglőve...

Pityu
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Megoldva...
(#) oregtamas0202 hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Üdv Tisztelt Fórumtársak!

Egy autós erősítővel szenvedek.
Valamikor meg volt nekem is , de a gépem halálakor szinte minden eltűnt.
Közte ez is .
Emlékeim szerint" Miklós 68 " nevű kolléga küldött képet is egy szerkezetről.
Villás kulcsból készítette.
Jó régen és az sem biztos ,( Sőt)talán nem is a Hobbielektronikán tette közzé.
Emlékszik valaki rá?
Ki mivel oldja meg?
Nekem sok-sok van egy gépbe és igen törékenyek.
Eddig mindig sikerül megoldani, de itt az alumínium (hűtő borda) is igen puha.
Köszönettel: Öreg Tom
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016

DSCF0001.JPG
    
(#) oregtamas0202 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Üdvözletem!
Megoldódott.
Egy megfelelő méretű IMBUSZKULCS és kipattintható.
Üdv: Öreg T.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Építettem egy autós erősítőt.
A kapcsolóüzemű tápegysége kénából rendelt cucc. Az erősítő megy szépen, ám ha jár a motor akkor van egy kis zúgó hang. Fordulatszámra a hang nem változik...
A tápban egy légmagos tekercs van a +12V-os betáp részen, ha ezt kicserélném vasmagosra, vajon elmúlna a jelenség? Mekkora menetszám kell kb?
Előre is köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2016
(#) dB_Thunder válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Van e a táp föld és a jel föld között galvanikus kapcsolat??
Ha van akkor meg kell szüntetni!
A tápegységnek muszáj galvanikus leválasztást is csinálnia.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2016
(#) zoly15 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Nos a végfok 3X VF2 Conductor, aminek a táp föld, a jel föld.
A táp pedig olyan hogy a betáp test és a szekunder oldali test között van valamekkora ellenállás, azt hiszem olyan 100Ohm lehet, ez baj lehet?
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Utána néztem, 10K Ohm van a két föld között, és sajna ki sem lehet venni, mert a szekunderről visszacsatolt a táp, így kell neki a feszültség visszavezetés.
Mit lehet még tenni?
Következő: »»   148 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem