Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   151 / 196
(#) zoly15 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
A jelenség még megvan, most sajna nem volt időm vele foglalkozni, még az antenna testet kéne megnéznem és azt hogy ha az erősítőtől húzok testet a fejegységnek mi történik.
Holnap délelőtt meg is fogom nézni.
(#) oregtamas0202 válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Üdv!
Hogy fogod a 5 vagy 6 csatornát szabályozni?
Kevés lesz az RCA jel szintje.
Egy jelszint emelést minimum kellene csinálni.
A hidalt Subwoofer erősítőnek van külön vezérelhetősége?
(#) dB_Thunder válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Idézet:
„Kevés lesz az RCA jel szintje.”

Mitől lenne kevés?
(#) belganarancs válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Összeraktam délután Y átalakítókkal,működőképes.Viszont a fejegység vonalkimenete csak vágott jelet ad,akármit babrálok a menüben.Valószínűleg átrakom a nővérem autójába ott nincs erősítő,az enyémbe pedig szerzek egy min. 2 vonalkimenetest.Az RCA jelszintet illetően nem tudok nyilatkozni,valószínűleg igazad van.A sub erősítőnek van saját szűrője,mélyhang kiemelője,gain szabályzója.Jelen felállásban a lánc végén egyéb vezérlése nincs ezeken kívül.

Ma délután az egyik haverom autójába is bekukkantottam,ott a kapcsolt szálon gyujtás ráadásánál nem 12V,hanem ennél nagyságrendekkel kisebb fesz jelenik meg.Miért lehet ez?Valahol olvastam már erről,de nem találom sehol azt az infot.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) starlet85 hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
sziasztok!
Hozzájutottam egy Blaupunkt Bsa 247 erősítőhöz viszont a DIN kábel nincs meg hozzá tud valaki nekem mondani egy pontos lábkiosztást hogy mi- mire megy?
Előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza starlet85 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ki keres, talál... Blaupunkt Bsa 247 erősítőhöz DIN kábel bekötés
Itt pedig a rajza, PDF-ben.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) Inhouse válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Sikerült valamit csinálni azóta?
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy autós erősítő,és az a probléma vele,hogy csak a negatív belső feszültség jelenik meg,a -28v
tudnátok tanácsot adni,hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
A végfoknál.
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 13, 2016 1 /
 
Kösd le a tápot a végfokokról, és nézd meg úgy a két oldalt. Ha semmi nem melegszik és hiányzik az egyik tápfesz akkor rossz a graetz, ha melegszik is valami akkor nem megy a táp egyik fele.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Köszönöm meg nézem.
(#) gyikasz hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy az Spl av035.1 6 csatornás autós erősítő hidalható-e, ha igen akkor milyen módon?
Próbálok képet feltenni, remélem sikerül, a felső sorban a bal és a jobb oldali hangszóró kimenetek között "M." betűjel található a két "-" között, az alsó sorban is van valamilyen betű, de az most nem ugrik be, a mélyláda kimenet felett pedig "W." található a "+-" között, ezeknek van köze a hidaláshoz vagy nincs? Sajnos a neten keresgéltem, de semmilyen bekötési rajzot vagy leírást nem találtam a hidalással kapcsolatban, ebben kérem a segítségeteket, laikusként nem akarom tönkrevágni az erősítőt egy rossz bekötéssel. ) Köszönöm előre is, szép estét.
(#) Inhouse válasza gyikasz hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha hidalható, akkor az egyik oldal kimeneti mínusza nem test, hanem aktív pont, ott a plusz kimenet a test. De a W a woofer kimenet alapból monó, nem? A többit akarnád hidalni?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) gyikasz válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Sajnos én nem tudom! Ha a W. Woofer akkor a az alatta lévő kimenet is hangszóró? Ha a többit tudnám hidalni és két hidalt csatornát kihozni az már jó lenne de nem jelöli, így meg nem tudom hogyan(
(#) steelbird válasza gyikasz hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ez egy 6 csatornás erősítő, azért van két sorban ennyi csatlakozása. Első, hátsó hangszórókhoz L és R, valamint a két mélyláda kimenete. A woofer kimenetek valószínűleg már hidaltak, ha igen, akkor azok nem hidalhatók. A másik négy csatornát használhatod hidalva, akkor két hangszórót köthetsz rá, ezek vannak M -mel jelölve.
(#) gyikasz válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Nagyon köszönöm, ez már jó hír, még abban segítenèl, hogy akkor melyik csatornák + vagy - csatlakozóit kell összekötni hogy a négy csatornából két hidalt csatornát kapjak? Szép napot.
(#) steelbird válasza gyikasz hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Szerintem arra a két-két sarura kell kötni a hangszórót, ahová az M van írva. A bemeneteknél pedig szintén az M jelű RCA aljzatba kell adni a jelet, az a bemenet valószínűleg fázisfordítón keresztül hajtja meg az egyik végfokot a másikhoz képest.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Inhouse válasza gyikasz hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ha van egy multimétered, akkor az erősítőn kikötött állapotban, ellenállásmérésben ráteszed az egyik mérőcsúcsot testre (- a betápnál), a másikat az adott kimenet + és - jelű pontjára. Ha mindkét kimenetnél a "-"-nak van kapcsolata a testtel, akkor nem használhatod hidalva alapból. Ha az egyik oldalnál a "+"-nak van test kapcsolata, akkor az fázisfordított kimenet, hidalt a cucc. Ebben az esetben ennek a kimenetnek a "-"-a és a másik "+"-a közé kell kötni a hangszórót.
(#) steelbird válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Szerintem nem úgy van, nézd meg a neten az erősítőről található képeket. Van egy M jelű kimenet, ami két végfok (-) kimenetei között van jelölve. Ehhez van bemenet is, ami szintén M jelű. Valószínű, hogy azon beadva a jelet, az egyik végfok meghajtása ellenfázisban történik.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Inhouse válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„az egyik végfok meghajtása ellenfázisban történik”

Erről beszélek. Ezt úgy oldják meg, hogy az egyik oldal normál, a másik fázisfordított, a normálnál a kimenet a "melegpont (az erősítő kimeneti pontja)" (+) és a test (-), a fordítottnál a "melegpont" a (-) és a (+) jelű a test. Ha sztereó hangszóróval használja gyakorlatilag az egyik oldali hangszóró fordított bekötésével van visszafordítva. Ha mélynyomóval (rendszerint ennek van értelme hidaláshoz), akkor a két melegpont közé kell kötni a hangszórót, ami a normál kimenet (+) jelű pontja és a fordított kimenet (-) pontja. Ellenenkező esetben 2 testpont közé is tudja kötni, ott meg nem fog szólni. Ha nincs az egyik oldal így bekötve, akkor nincs fázisfordítás benne, nem hidalható alapból. Valahogy így.
Fura lenne, ha ennél nem így lenne és két (-) közé kellene kötni. Nincs róla egy nyavajás rajz, vagy leírás a neten sem, sőt maga a gyártó oldalán sem szerepel még archive részben sem.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) gyikasz válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek aki foglalkozott a témával)
(#) nimrod96 hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Helló!
Adott egy magnat edition 1000watts" erősítő, 4 csatornás.
Hibásan került hozzám a tápban lévő védelmi dióda cserés volt, in 5408-as helyett in5402-es tettem bele.
Labortápra akasztottam, jónak tünt a táp működik, a végeknél ott a feszültség.
Aztán lettem arra figyelmes hogy remote száll nélkül is üzemel, plusz alapból rendkívül halkan zenél mind a 4 csatornán és azt is torzul adja le, a mély hangoknál főleg. Bemeneti ic-k nél a 15 volt ottvan végig, felszakadást a nyákon nem találtam.
Valaki segítsen! Köszönöm.
(Elnézést ha nem elég szakmailag fogalmaztam.)

magnat.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza nimrod96 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Vadásszál kapcsirajzot, hatalmasat lendíthet a hibakeresés sebességén!
Aztán tápfeszek meg vannak el? A végfokok kb +- 30Voltról mennek.

Fotó a belsejéről?

Gyanítom fordított bekötést kapott. REM nélkül nem mehetne, gyanítom nem is megy csak félig, az erősítő még némított lehet ezért lehet halk, és torz hang.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) nimrod96 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Biztos hogy fordított bekötést kaphatott.
Időközben találtam egy hibás tranzisztort a táp ban.

A kondiknál ott volt a 25 volt.

Köszönöm a segítséget! Kerítek rajzot is.

Továbbá mit mondasz?
(#) dB_Thunder válasza nimrod96 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Amíg nincs kapcsolási rajz, és a remote-táp-védelem rész nem működik megfelelően, addig nem sokat, de ha működik akkor már lehet hogy nem lesz mit.
A 25volt nagyjából elég, bár nem sok.
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ott a táp ic (toroid trafó mellett) környékén kell mindent ellenőrizni, főleg a félvezetőket, annál tovább nem hathatott a fordított tápfesz.
(#) nimrod96 hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Amit találtam hibás tranyót az ic-nél az volt a ludas mindenben, kicseréltem és szépen zenél megvan mindenhol az fesz. is!
Kösszi a segítséget! nagyon jól jött
(#) dB_Thunder válasza nimrod96 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ennek örülök!
Most mennyi a végek tápfesze?
esetlegesen egy pozitív értékelést elfogadok
(#) tibi83 hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy hibátlannak mondott Alpine erősítőt, de sajnos amikor kipróbáltam csak az egyik oldal szólt a másik oldal biztosítékját kicsapkodta 2db 30amperos bizti van benne ( egy MRV-1000-ről van szó egyébként).
A hibás oldalon kiméregettem a tranzisztorokat és a végfokoknál zárlatot mutatott, két pár végfok van benne egy-egy oldalon ( A1265n és C3182n) a négy darab tranzisztort kiforrasztva és tranzisztor teszterrel lemérve 2db tranzisztor kuka.
Megrendeltem 4db tranzisztort és kicseréltem őket az egy oldalon lévő mind a 4 darab (két pár) végfokot , az erősítő működik biztosítékokat nem csapja ki,a két oldal azonos hangerővel szól ,nem torzít, hídba kötve is minden oké vele, a terheletlen áramfelvétele kb 0.95 Amper ,remote + nélkül nem vesz fel semmi áramot szerencsére.
A kérdésem a következő lenne felétek:
amikor megkapja (bekapcsolásnál) a remote pozítívot ,akkor a hangszórókra kiad egy másodpercre egy kis hangot ( ami általában ugye sok erősítőnél jellemző) ,viszont az érdekesség kikapcsolás után jön, amikor a fejegység elveszi a remote pozitívot akkor normálisan ki is kapcsol és rá kb 10 másodpercre megjelenik a hangszórókon egy kb. 1-2másodpercig tartó sercegő hang.
Szerintetek mi okozza-okozhatja ezt a jelenséget, valamint hogyan lehetne orvosolni ezen problémát.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Sziasztok. Adott egy Kicker KX 100.2 erősítő. 100W/ 4ohm hidalva. Na a lényeg: A táprész meghajtó fokozatában (IRFZ46N) az egyik oldali IRFZ kiégett. Mivel ilyen típusom nincs itthon,nem lehetne esetleg IRFZ44N-el helyettesíteni? Válaszokat előre is köszönöm. Egyébként az oka az volt hogy az IRFZ kiégett,hogy az egyik oldali végfok zárlatba ment,emiatt túlterhelődött a táp. A végfokozat megjavítva,már külső tápon keresztül kipróbáltam szépen működik mindkét /és a hidalt funkció is.
Következő: »»   151 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem