Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   152 / 196
(#) 13_Balu50 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szerintem jó, egy picivel kevesebbet bír, de elmegy vele.
(#) szikorapéter válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Este kicseréltem a két fet-et. Jelentem a táprész okés,viszont annyi a hiba hogy a két fet rettentően melegszik (csak pár másodpercre volt bekapcsolva),és a táp transzformátorán a tekercs is forrósodik. Ez ezeknél normális volna? Vagy esetleg kezdjek el keresni valami más hibát is?
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Azoknak terhelés nélkül jéghidegnek kellene maradni, és terheléssel is csak langyosnak, vagy enyhén melegnek kellene lenni. Ha 494 a vezérlő akkor kell lennie ott kisütő tranyónak is, ami lehet hogy szintén tönkrement.
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Terheletlenül nem szabad nekik melegedni!! Azzal hogy betetted a "kicsit gyengébb" fetet, amit ha jobban megnézzük a paramétereit, kiderül hogy az sokkal gyengébb!
A másik ellenőrizni kell a vezérlő jelet, nem e nyitnak egymásra.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Megnézem az előtte lévő meghajtókat,esetleg ha szükséges belemérek szkóppal,hogy mindkettő fet megkapja-e rendesen a jelet,és azok nem-e futnak egymásra.
(#) szikorapéter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Esetleg nem lehetséges hogy a diódák zárlatosak a szekunder oldalán a trafónak?
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Előrelépés: A fetek vezérlése jó,a meghajtás is, a 2 végfokból ami a táprész után van 2 végtranyót kivettem (zárlat ismét), mostmár megy a másik éppen maradt oldal,viszont a tápfesz kevés (+-16V (két vég közt 32V),az eredeti tápfesz mert 30V körül volt. Mi történhetett? Most már a táprész elvileg jónak kéne lennie,de alacsony a feszültség a táp szekunder oldalán. Diódák jók,fetek jók, frekvenciát nem tudok mérni (megvan-e a táp kapcsoló frekvenciája,annyit tudok hogy fülre nem hallatszik (20Khz felett jár. )
(#) jocka1995 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Valakinek esetleg bármi tippje lenne a lent említett jelenségre? Nekem sajnos fogalmam sincs mi lehet a baja.

Az autómban van egy sony wx 900bt fejegység elöl hátul egy pár hertz dsk 165.3 hangváltós hangszórókkal. Hátul pedig egy mélyláda. Úgy kötöttem be hogy az első hangszórók a fejegység erősítőjét használja, a hátsók pedig egy 200 wattot sony stereós erősítőről mennek. A mélyláda pedig egy másik 600 wattos magnat erősítőről.
Amikor a fejegységbe bedugom a rear rca ba a hangszórókat akkor nincs bennük magas és nem szól a mélyláda. Ha kihúzom akkor meg szól a láda. Ha bedugom a front rca-ba akkor szól rendesen és működik a láda is, de viszont nem szólnak az első hangszórók. .
(#) emmzolee válasza tibi83 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ezek szerint nem jártál el kellő körültekintéssel. Amikor elszáll a végtranyó, akkor viheti magával az előtte lévő fokozat tranyóit is. -az is lehet, hogy csak kicsit megsüti őket és más lesz a munkapontjuk. Teszteld le az egyik jó csatorna tranyóival. Volt már olyan is, hogy az előfokban lett kis gáz, és ahhoz kevés volt, hogy a dc fesz figyelő letiltson, de a hangszóró pukkan.
A legvalószínűbb, hogy valami kicsit megsült és attól van. Van jólműködő erősítőcsatornád ebben az erősítőben? Akkor próbaméréseket végezz itt is ott is. Meg lesz a különbség.
(#) airwalker hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Birtokomban van egy Crunch Blackmaxx erősítő, 4 csatornás, ~ 10 éves. Egy JBL ládát hajt hídba két végfokja, a másik kettő használaton kívüli. Egyik pillanatról a másikra protect módba váltott. Szétszedés, ellenőrzés, szemre semmi baja. Átkötöttem a használaton kívüli oldalra, ugyanaz a jelenség. 2/4 csatorna kapcsoló is van rajta, kikötöttem azt az oldalt, amit nem lehet lekapcsolni, így elég torz lett a hangja és ugyancsak protect módba kapcsol. Érdemes lenne megjavítanom? A végtranzisztorok + táp félvezetők cseréje ~ 10.000 Ft-ba kerülne. Hátha nincs túl nagy baja.
(#) Inhouse válasza airwalker hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Nem a JBL ládának van baja inkább?
(#) airwalker válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Igazad volt. Egyik szemem sír a másik nevet.
(#) Inhouse válasza airwalker hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 

Azt ismered, hogy ...én nem értem, már háromszor vágtunk belőle, de még mindig rövid! Illetve inkább: Doktor úr, ha itt nyomom, akkor is fáj, ha itt, akkor is! ...hmmm el van törve az ujja.
(#) airwalker válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Reggelre a másik ládával is ugyan az a probléma.
(#) Inhouse válasza airwalker hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Affene, akkor vissza az egész...
(#) bihari laci hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok, lenne egy kérdésem ,Syrincs bp6,5 activ-mély ládához a végfok tda1560q ,érdemes kondit tenni ?(56000uf/16v ) kaptam.
(#) oregtamas0202 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 15, 2017 / 1
 
Üdv!
Meg a hiszékenység!
Nincs kontroll , nincs verseny, nincs összehasonlítható adatbázis.
Ami adat van a készülékeken , az úgy igaz mint az előttem szólók írták, megtévesztés.
Már a nagyobb , nem a nagy gyártók is bele kényszerülnek a vetítésbe , hogy talpon maradjanak.
Anno pl. a Pioneer -nek is volt hangszórója amin a megadott adat:130/25W.
a VAK a 130W látta.
4x50-70W Rádió végfok a maga 1/2 kg val.
De lehetne sorolni.
A 80- évek végé-90 elején, voltak kiállítások és versenyek.
Ott lehetett nevetni amikor az 1x200W lealázta a 2x1000W- t.
Miért is?
(#) levaitamas válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Idézet:
„4x50-70W Rádió végfok a maga 1/2 kg val.”

Meg az 5-10A-es biztosítékkal, amire 0,5mm2-es vezetékkel visznek villanyt.
(#) oregtamas0202 hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Üdv!


Kapcsolási rajzot keresnék: SPL Dynamics ICE-1500D Autós erősítőhöz.

Ismeri , vagy javított-e valaki ilyen masinát?
Táp FET IRF3205 Valóban ez van benne?
Vég: IRF640 Valós?

Előre megköszönve segítséget.
Tisztelettel: Öreg Tom
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) EcoPityu válasza tibi83 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Szia!
RCA nélkül is pukkan, bekapcsoláskor?
Remotét honnan kapja, biztos azonnal megszűnik, amikor kikapcsolod?
(Már csak azért, mert egy autós végfok sem fog üzemelni remote nélkül,kondiból még 10mp-ig...)
(#) EcoPityu válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Szia!
Csak akkor lehet alacsony a szekunder fesz, ha a primer is alacsony, ez a fix áttétel miatt csak egy esetben "nem lenni így", amikor, (abban a ritka esetben) szabályzott a szekunder!
Ha viszont a primer kapcsoló fetjeiden a gate lábon 50-50%-os kitöltésű négyszög van, akkor nem szabályzott!
Mérted ilyenkor a trafó betápját? A szekunder feszt a végtranyók kollektorain mérted, kimeneti testhez képest??
(#) EcoPityu válasza jocka1995 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
RCA kábeled nem zárlatos?

Idézet:
„fejegységbe bedugom a rear rca ba a hangszórókat”


Hova, mit?
(#) EcoPityu válasza airwalker hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Szia!
Hangszóró nélkül is protectel?
(#) EcoPityu válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Jobb nem lesz!
Marad az a majdnem nevetséges teljesítmény...
(#) EcoPityu válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Szia!
Nagyon hasonlít egy annó javított Jackson erősítőre, annak a vége 3-3db 640 volt!, párhuzamban jók a 640-ek a D amp-ba!
Annak viszont a tápja IRFZ48-al volt felépítve!
(#) oregtamas0202 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Üdv!
Hihetetlen de megkaptam a rajzát a gyártól.
Igaz a második amit küldtek a jobb, de az sem az igazi.
Vannak változások , amit még nem sikerült megfejtenem.
Sajnos a gép így került hozzám és az SMD nehezen követhetők.
Az óriási teljesítmény miatt félős a járatás és a méregetés.
Illetve ez már egy tisztított , némileg javított változat képe.
Itt a tápba 12db 3205 van
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) EcoPityu válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Szia!
Igen láttam, dupla tápja van, 3-3 Fettel trafónként. Ilyenkor ugyanazt a meghajtójelet adja minden Fetnek (adott felének 50-50%-al), a két trafó kimeneti feszültsége meg egyenirányítás után van közösítve.
1A-es áramkorláttal megadod neki Tápfetek nélkül a 12V-ot a B+-ra, meg a Rem-re, és megnézed van-e szép négyszög a Fet-ek helyének leendő gate lábán, ha van akkor betehetsz az egyik trafóhoz 1-1 3205-öt, és próba. Ha jó, és termel, megjelenik a kondikon a szekunder szimmetrikus tápfesz (ne ijedj meg 60-70V +- tól se!), akkor a másik trafót is élesztheted, 1-1 3205-el. Ha csak a nyugalmi áram megy feljebb néhány száz mA-el, akkor jó vagy, és mehet bele a többi tápfet is!

A végfok sem vehet sokat nyugalomban, elvégre D osztályú, élesztése mehet ugyancsak egy pár IRF640-el, áramkorlát legyen! Ha a meghajtás ép, egy párral is megszólal, max melegszik egy kicsit!
(#) jocka0012 hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Üdv!Valaki tudna segíteni , hogy hol tudnék venni autó erősítőhöz hangszóró illetve táp csavarokat?(Erre a szögletes alátétesre gondolok)
(#) newDesigner válasza jocka0012 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ha a számítógépes nyolclapfejű philips lemezcsavarra gondolsz, azt utánnad dobják bármelyik számítógép szervízben, ha kérsz. De vigyázz, mert van ritka és sűrű menetes.
(#) jocka0012 válasza newDesigner hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Erre gondoltam.
Következő: »»   152 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem