Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   155 / 196
(#) troll81 hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok.Egy autós erősítő javításában kérnék segítséget.Hiba le van törve egy tekercs.Ezt meg lehet e venni illetve milyen paraméterei lehetnek?Típus:eamphaser 2500D emphaser
(#) emmzolee hozzászólása Jún 5, 2017 / 1
 
Pffffff.
Itt vak vezet világtalant.
Az autóban teljesen más a hangok terjedése mint szabad levegőn.
Blintux. Döntsd el, hogy hangnyomás ládát építesz, vagy utcai döngetőst, vagy hangminőségit.

Ha a dB-kről beszélünk, akkor hangnyomásról beszéljünk.
A hangnyomás versenyen az a lényeg, hogy az autó egy bizonyos frekvencián tudjon a legnagyobbat. Azokat a ládákat nem úgy méretezik mint a sima szubokat. Azokon egy normál zene meghallgatása csapnivaló élmény. Azok tulajdonképpen helmholtz rezonátorok, vagyis nem pont, hanem reflex, de mégsem, hanem kicsit TL jelleggel... Nem egészen lehet tudni meghatározni. minden elmélet másodlagos és feláldozható a hangnyomás oltárán.
Alapból aki úgy számolt, hogy 1024W 120dB, az nem rossz, csak hozzá jön a láda, autó rezonanciájából adódó nyereség. Amikor én hangnyomás versenyeztem, akkor ez az érték a kocsimban +26dB volt. Azt figyeltem az ellenfeleim autójában, hogy kinek mennyi energia megy a szubba és mit csinál vele (dB) ha jó volt, akkor addig puhatoltam, míg rá nem jöttem neki mitől jó (bb). Aztán megoldottam nálam is. Sokan csak próbálgatnak vaktában még mindig, persze nem lehetetlen bele nyúlni úgy is egy csúcsba, csak szerencse kell hozzá. Volt rá példa sok ám.
A bevitt teljesítménynél nem az erősítőre hazudott wattokról van szó, nem is a hihető értékeiről, hanem az adott frekvencián a láda impedanciájából adódó teljesítmény számít. pl: 2000W monoblokk 1 ohmon tudja a 2K-t. A szubom 1 ohmos eredetileg, de a rezonancia frekvencián 4 ohm mondjuk. Akkora felvehető teljesítmény már csak 500W Na B... Ki sincs hajtva az erősítő. Akkor kössük a szubokat 0.25 ohm-ra. Mindjárt ok a teljesítmény és az eredmény is (dB). stb. stb.

Ha utcai szubot készítesz, akkor érdemes reflex hangdobozként kezelni a szubot. A reflex csövet kicsit össze kell ereszteni a hangszóród alsó tartományával, tehát nem arra törekszel, hogy a szub mélyre menjen, hanem arra, hogy legyen egy 4,5,6dB kiemelésed 40 - 60Hz közötti tartományban. Ahol a méretek kiadják. Ettől a szubod nagyon fog szólni az átlag POP zenéken. Ha van az erősítőn vagy a fejen szubszonik szűrő, azaz a legalját le lehet vágni meredeken, akkor az jót tesz, mert a reflex dobozoknál a cső hangolási frekvenciája alatt nincs jelentős akusztikus teljesítmény. Ott csak agyon lengi magát a hangszóró.

Az SQ az más világ, mert a méretezés után hallgatás, esetleg mérés, aztán átalakítás...

Az erősítődön a bass boost 6dB 12dB az azt jelenti, hogy 45Hz-nél tesz rá 6-12dB + energiát.
Jól hangzik. Mi? Na igen. Csak, hogy az erősítő tápja véges, ha eddig is kihajtottad maxig, akkor ha ráteszed a 6-12dB-t, akkor mi lesz? Klippelni fog az erősítő. Azaz túlvezérled. A hangszóró sok-sok rövid időre egyen feszt kap. Az erősítő tápját. Az erősítő végtranyói túlmelegszenek, a táp fűteni kezd, ha szerencséd van akkor letilt az erőmű, ha nincs, akkor javítanod kell.
Nem igazán érzem azt jó megoldásnak ha ilyesmiket használ az ember.
(#) oregtamas0202 válasza troll81 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Üdv!
Venni biztos nem lehet.
Max gyártani egy másikat.Ha megvan , egyszerűbb , ha nincs akkor az azonost kell feláldozni méretezés miatt, és gyártani egy hasonlót.
Illetve mindkettőt azonosra cserélni , mivel soha nem fog stimmelni az eredetivel.
Elképzelni sem tudom hogy hogyan törhet az le!
Meredek a vétel , mert kizárt hogy csak ez a hiba.
Ezekre nem jellemző.
(#) troll81 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Szia le ejtették...................ennyit tudok semmi mást...Csak vehető valahol gondolom nem kézzel gyártották
(#) Kovidivi válasza troll81 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Miért kellene újat venni? Nem is tudnál, csak hasonlót szerezni, de egy induktivitásnak/trafónak annyi paramétere van, hogy felesleges próbálkozni is helyettesítőt beszerezni. Nem mindegy, hogy hogyan tekered fel a magra a huzalt, mennyire feszes, hol fednek egymásra, stb. Mag anyagát/tulajdonságait hogy határozod meg kinézet alapján? Sehogy. Forraszd vissza az eredetit és téma lezárva.
Egy toroid magra tekercselt trafó/induktivitás bonyolult alaktrész, nem olyan, mint egy 100ohm-os ellenállás...
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2017
(#) troll81 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Köszönöm.Az lesz rájöttem a rögzítést a nyákhoz mivel tudom megoldani jól illetve megbízhatóan? Ne essen le mondjuk az első bukkanó után
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2017
(#) pucuka válasza troll81 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Elég rögzítést adnak a beforrasztott lábak, a többi nem potyogott le. Ez valószínűleg kicsit rosszabb helyzetben volt, de ha megjavítod, és rendesen beforrasztod, azzal nem lesz baj. A bukkanónál azért egy leejtés sokkal nagyobb gyorsulás érte, azért nem katonai felhasználásra tervezték.
Csak igen valószínű, hogy a javításhoz szakember (szakszerviz) segítségét kell igénybe venned.
(#) troll81 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Köszönöm.Akkor ne is próbáljam meg barkácsolni mert nem fog menni egyedül.
(#) Kovidivi válasza troll81 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Ha két lábat nem tudsz beforrasztani, akkor ott már elég nagy problémák vannak. Ha ezen kívül is hibás marad az erősítő, akkor kell igénybe venni más segítségét! És kérlek, ne rakd fel ezt az erősítőt több témába, mert irritáló, hogy minden témában csak ezt olvasni.
(#) troll81 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2017 2 /
 
Köszönöm. Nem lesz.Mit szeretnél témának?A segítséget köszönöm annak aki segített,a többi meg sajnos nem érdekel.Azt hittem hogy itt választ kapok és segítőkészséget az emberektől.Jól el lőtted,neked is köszönöm az építő hozzászólást.
(#) Kovidivi válasza troll81 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Vannak olyanok, akik még a szájukba bele rakott sült csirkecombot sem tudják megenni. De ez nem az én problémám.
(#) troll81 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Még egyszer Köszönöm neked.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2017
(#) titkovics hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Sziasztok! Elméleti síkon futtatott kérdésem lenne. Adott egy MacAudio MP4000 autós erősítő. Hibátlanul működik, nem ilyen jellegű a téma tárgya. Jelenleg a kapcsoló üzemű tápja +/-24V-ot ad a végfoknak. Érdemes-e ezt a feszültséget megnövelni, a nagyobb kivehető teljesítmény érdekében? Gondolok itt a nagyfrekis trafó áttekerésére, az egyenirányító diódák cseréjére és a meghajtó FET-ek cseréjére... Ha igen, a végfokban lévő alkatrészek maradhatnak?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) levaitamas válasza titkovics hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Szia!
Volt már szó róla. Nem érdemes hozzányúlni. Ha még az alkalmazott félvezetők tudják is a nagyobb teljesítményt, nem fogod tudni a keletkezett többlet hőt elvezetni a meglévő hűtőfelülettel. És ez csak egy példa.
(#) pinyó39 válasza titkovics hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Ha végre is hajtod a változtatásokat, nem tudod annyival több teljesítménynövekedésre bírni (gondolom ez a cél), hogy észrevehetöen jobb legyen. Elad, majd hasznâltan kell venni egy sokkal jobbat.
(#) vipera1997 hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Hozzámkerült egy SAL xb 10a active mélyláda, hogy nem jó, kicseréltem a dolgokat mai rossz volt, viszont a remote szálat kitépték belőle, és nem tudom hol volt, így áll a projekt...Esetleg valaki nem tudná megmondani hogy hova kellene kötnöm a remote szálat a nyákra vagy hogy hová mehetett mert sejtelmem sincs hogy hol lehet.
Ha valaki tudna ebben segíteni akkor köszönöm a segítséget!
(#) dB_Thunder válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Hogy a kóchengerbe javítottad ha azt sem tudod hogy működik?
Én nem tudom mivel épül fel ez a cucc.
Ha van benne végfok ic akkor azon van valami "stand by" láb azt szokták piszkálni a remote szállal. A másik megoldás a táp be ki kapcsolás, meg valami süketítő/koppanásgátló áramkör.
(#) vipera1997 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Ta8210a a vègfok IC.
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szia! Sikerült levonnod következtetést az IC adatlapjából?
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Ha jól látom akkor az IC 5os lába lenne?
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 4, 2017 / 1
 
Tanulmányozd még! Bővebben: Link
Nem lustaságból nem segítek, hanem szeretnélek rávezetni egy ilyen egyszerű probléma önálló megoldására.
(#) dB_Thunder válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Megnyitottam az adatlapot és 2 másodperc kellett hozzá!
Elmondtunk minden infót ami szükséges.
Egyetértek Reloop-pal nem kell több segítség, egyenlőre...
(#) gyula166 válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Hali! nekem xb-12a van, gondolom ez már más. De ha tényleg nem jössz rá, akkor szétkapom hátha tudok segíteni. Úgyis kiváncsi vagyok rá ki lakik benne
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Megvan köszönöm, rossz adatlapot néztem mint kiderült :/
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ennek igazán örülök! Azt már neked kell tovább fejtened, a végfok IC 4-es lábától induló áramkör hogyan csatlakozik az aktív szűrő tápjához. Ott találod a bekötési pontot.
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Pioneer GM 2200 as erősítő. Szeretnék egy kis segítséget kérni a bekötéséhez.
A +/- megvan, de remote jel nélkül nem működik. A bekarikázott csatlakozón melyik lábra kössem a +12Voltot?
Nekem a csatolt bekötési rajzon nem jön át, hogy mit hová kössek. A Franciát nem értem, a fordító meg nem jól fordít.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) abcdabcd válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Szia! Itt van angol rajz is: Bővebben: Link

Meg az itt lévő kapcsolási rajz feliratait is ha megnézed: Bővebben: Link

akkor úgy tűnik, hogy az egyik az valami "illumi", valami világítás lehet, a másikat az akkura kell kötni biztosítékon keresztül, meg van a remote amit meg ugyanúgy tápra...
(#) BI-AMP válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Akkor a hangszóró csatlakozó mellett lévő két tűt kössem össze és mehet a +12Vroltra?
(#) abcdabcd válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Ez jó kérdés megnézve megint a rajzot, de ott van nálad az erősítő nézd meg... ezek alapján már azt a 3 pontot be tudod azonosítani, gondolom...
A tápnál ha megnézed van egy dióda párhuzamosan, védelemként, a biztit gondolom azért írják, ha mégis fordított polaritás kerülne a tápláb helyére, hogy akkor a dióda teljesítse a feladatát és nyomja ki a biztit, és ne felrobbanjon... (meg elkó is van ott, szóval a polaritásra figyelj) Szóval a rajz alapján úgy tűnik, hogy földet ne köss egyik pontra se...

A legegyszerűbb beazonosítanod belülről a pontokat a rajz alapján,szétszedve a cuccot, hogy akkor melyik láb melyik...

De aztán meg magadnak csinálod egyébként is, ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor ne csinálj semmit, én egyébként is csak a rajzot linkeltem...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) Inhouse válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy nem lősz mellé, ha akár a háromból mindre +12V-ot kapcsolsz. Bár mi a fene értelme van a világítás szálnak egy erősítőn? Van rajta egy világító embléma?
Következő: »»   155 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem