Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   86 / 196
(#) emmzolee válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
2 dolog lehetséges.
Az egyik, és szerintem ez a valószinűbb: Az erősítőd túl nagy bemenő jelet kap amitől a kimeneti jel eléri a tápot, és elkezdi veszettül enni az áramot, és ezt elfűti. Azaz "klippel"
Azt írod, hogy csak félig van föltekerve. Na az nem jelent sennit. Annak idején én a 2000W-os erősítőmmel úgy jártam hangnyomás versenyre, hogy a hangerő potija a minimum fölött volt egy kicsivel. Ha a bemenő jel jó nagy, akkor nem szükséges az erősítőt kitekerni, hogy max.-on menjen. Tudsz mérni szkóppal? Tedd rá a hangszóró csatidra a mérőkábelt, és kezdd el hallgatni a te általad legnagyobb hangerőn. Meg fogsz lepődni, hogy milyen durva klippelést fogsz füllel is meghallani. Tehát ha meghallod, hogy torzít, akkor már brutális torzításba küldted az erősítőt. Nem is sejtené az ember.

A másik dolog, amitől fűthet a cucc, az a gerjedés. Olyankor észre lehet venni, hogy megnő a nyugalmi áramfogyasztása az erősítőnek. Ezt mondjuk nálad azért zárnám ki, mert azt mondtad, hogy kisebb hangerőn nincs semmi baja. A gerjedés meg mindig jelen szokott lenni.
Akkor viszont marad a hangerő túltekerés.
(#) EcoPityu válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szia!
Csatlakozom Pinyó kartárshoz: Nyár van! /legalábbis hőmérsékletileg!/
Egyterű a kocsi, vagy szedán-lépcsőshátú, és a háttámlán keresztül szűrődik be a zene?
Amúgy az MNC-met is amikor odavertem vele a két JBL-nek a 30 C°-ban, öt perc után nem lehetett megfogni!

Úgy látom, a te MAGNAT-od még a tesója is lehetne az MNC hurricane-nak... (lehet, egy gyártósoron készültek! )

Pityu
(#) Doncso válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Bővebben: Link Mi az , hogy kimenő teljesítmény 92dB?
(#) Inhouse válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Az egy zanzásított adatsor, rosszul pakolja össze, kattints a részletekre!

Üdv
Inhouse
(#) fcsabi84 válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Azért bízok benne, hogy nem kell eladnom, mert ezen kívül nagyon meg vagyok elégedve vele.
(#) fcsabi84 válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Kombi kocsiban van. A szellőztetése teljesen jó, kap levegőt minden oldalról. Remélem én nem verek oda a mélyládámnak, bár most újítok be egy Blapunkt 1500/1000w-osra
(#) EcoPityu válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Kolléga...
Ott bizony egy sor kimaradt! Biztos titok a kimenőteljesítménye..
A 92 dB már a következő sor tartozéka!


De azért jó poén volt! Nyomtatott sajtóban ez szedési hiba, avagy nyomtatási hiba, avagy Gizikét, miközben gépelte, hátulról a főnök diktálgatta!

Pityu
(#) EcoPityu válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Figyu már!
ezzel hasonlítsd már össze azt a Magnatot...

Kíváncsi lennék belülről rá! (mármint a Magnatra!)
(#) EcoPityu válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia!
Végülis, hány hangszóró, és, hogy van rákötve?
Nekem 2db 4ohm-os JBL volt hídba-hídba a Fronton, is, és a Rear-en is!

Pityu
(#) fcsabi84 válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Hali. Négy csatornás, hídba van kötve egyetlen egy mélyláda, ami 600/300 W-os. Az erősítő így 2*450W-os vagyis bírnia kellene. De most voltam egy hifi szakszervízbe, ott azt mondták, hogy túl van hajtva az erősítő. Pedig kicsivel fél fölé van tekerve, és ha akarnám sem tudnám feltekerni, mert akkor a mélyet nyírná ki.
(#) thedespot0 válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
[OFF]Hat en ezt nem ertem, sokszor gondolkoztam rajta. hogy egy erositot ugy is haza lehet vagni, hogy ha nagy a hangszor teljesítmenye , szerintem ez igy nem allja meg a helyet..
(#) emmzolee válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Az a kreténizmus mértékegysége.
(#) emmzolee válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Blaupunkt? Amíg ilyen gyenge cuccokat vásárolsz addig ne csodálkozz, hogy így jársz.
(#) Doncso válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Azaz, ezt vártam, ott a megfejtés!
(#) Ge Lee válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Azért én azzal kezdeném hogy megmérném a végfok kimenő teljesítményét egy műterhelésen. Erősen kétlem hogy annyi amennyit írsz, mert egy 500-1000W körüli végfok a hatásfokából adódóan már akkorát disszipál, amit ezek az alu dobozok már nem tudnak a környezetüknek megfelelően lesugározni ventillátoros segítség nélkül.

Volt kollégám hencegett egyszer a sokszáz wattos macaudio-val, aztán meglepődött amikor megmértük és a max. zenei csúcs 180W volt hídban 4 ohmon.
(#) fcsabi84 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Sajnos nem tudtuk lemérni műterheléssel, de épp most kisérleteztem az erősítő beállításaival. A teljesítményt feltekertem szinte a maximumra, de a basszust levettem a negyedére. Felmelegedett egy bizonyos hőfokra, de legalább már tartotta, nem kapcsolt ki. Ha a basszust feltekertem, de a teljesítményt levettem, akkor is melegedett tovább. Vagyis ahogy észrevettem a basszus teljesítményétől függ a melegedés. Érdekes....
(#) Doncso válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Hát persze, mivel a basszus és a teljesítmény felvétel szoros kölcsönhatásban vannak.
(#) fcsabi84 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Magyarul * az erősítőm és halkabban, negyed basszussal kell üzemeltetnem?
(#) Doncso válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Nem ezt mondtam, persze, ez nem normális jelenség, egy normálisan megtervezett erősítőnek torzítás nélküli használatot el kellene fűtenie, legalábbis kellene, lehet, hogy alul van méretezve a kérdéses végfok hűtése, nem leszólom a gépedet, nem erről van szó, de amikor valaki olcsóbb kategóriából választ, az bezony kompromisszumokkal jár sajnos.
(#) thedespot0 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Lehet hogy gerjed???
(#) Doncso válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Nem hinném, szerintem a gerjedés nem teljesítmény függő, kis teljesítményen nem melegszik annyira.
(#) foldisandormark válasza Sanya55 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Szia! Nekem is volt ilyen gondom, először rákötöttem az antennára, de valami (az antenna?) zavarta a cuccot, ha bekapcsoltam. Ha lekötöttem az antennáról, és "átpatkoltam" a +-t a rem-re az erősítőn akkor nem sistergett. Úgyhogy beépítettem egy 300 forintos kapcsolót, volt kb 10 perc, és megérte! mindig tudom mikor van kikapcsolva, mert üzem közben még világít is ha nincs remote-szálad ez az egyik legjobb megoldás.
(#) emmzolee válasza fcsabi84 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
El kell fogadnod, hogy az erősítőd ennyit tud. Már túlhajtod.
Egyszer már le írtam neked. Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Ha gerjedne, akkor 0 hangerőnél is kajálná az áramot, és akkor is fűtene. A fcsabi84 azt írta, hogy közepes hangerőnél nincs gáz. Tehát nem gerjed.
(#) d9thc válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Köszönöm választ és a javaslatodat
(#) gaborxxx hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok.Erősítő, mélyláda kondenzátor bekötés segitség? van egy Magnat Transforce Reference 130BP 1000 Watt (400w rms )láda egy McHammer ghost 4.0 4csatornás erősitő meg egy 2 farados exkalibur kondenzátor, elöl 2x300 w max McHammer "Vancouver 6.5 3utas hangszoró.
Mit hova hogyan kell bekötni? Az aksitol kivezetem az áramot a + ra kötöttem a kábelt már háttul van a fejegységre rá van dugva az rca kábel az is már háttul vanvan az rca dugok között van egy vékony kábel azt rákötöttem a fejegység áramforrására de a másik végét amikor bedugom az rca kábelt az erösitöbe hova kell kötni? .innen jön a bonyodalom. innen kéne a segitség mi hova megy?pontol pontra nem vagyok tul ostoba ha jol elmagyarázná valaki meg tudnám csinálni.ja és elöl lessz 2hangválto a hangszorokhoz. köszi
(#) Inhouse válasza gaborxxx hozzászólására (») Szept 22, 2011 / 1
 
Az RCA-k közötti vékony a remote szál, amivel a fejegység be tudja kapcsolni az erősítőt. A fejnél általában kék vezeték remote, vagy aut. ant felirattal, az erősítőnél szintén remote, vagy rem.
A + kábelre raktál az akkusarutól lehető legrövidebb távolságra (10-15cm) egy biztosítékot?
A vezeték milyen vastag?
A kondiig megy az akkutól a +, onnan pedig egy rövid az erősítőhöz. A test meg szintén egy rövid egy kasznicsavartól a kondihoz, meg az erősítőhöz.
A kondit rákötés előtt fel kell tölteni, nézd meg a leírását!
Rögzítsd jól az erősítőt, a mélyládát! A vezetékeket úgy vezesd el, hogy ne sérülhessen, ne feszüljön, ne nyíródjon, ne legyen hőnek kitéve!
Ha kész vagy, lehet tovább menni.
Az első szetthez HP (felüláteresztő), a mélyhez LP (aluláteresztő) állásba kell kapcsolni az adott csatornákat. Pl. az első kettő sztereóban az első szett, a másik kettő hídban a mélynyomó. Ha hidalható az erősítő, akkor a kimenetnél általában jelölve van, melyik 2 kivezetés közé kell kötni a mélynyomót. Állítgatás, finomítgatás, szintek (gain), vágási frekvenica...

Üdv
Inhouse
(#) joker28 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy RAVELAND XA1000 tipusú erősitőt. Sajna világit a power jelző mellett a protection is.
semmit nem csinál .Mi lehet a baja ?Érdemes megcsináltatni?
(#) gaborxxx válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm ez elég jo és érthetö.Nagyon nagy segitség volt.Akkoer mehet tovább A rem szálat rá lehet kötni a fej áram kábelére? a kábel Pozitív tápkábel 10mm2 rajta van már a biztositték is .a kasznirol megy a test át a kondi - án de az erösitöre hova tegyem? 3 bemenet van rajta egy 12v áram egy rem és egy GND oda kell vagy az GND mire van? a rem bemenet pont a másik oldalon van mint az rca ezért az meg kell bontanom.hidalás megvan a ládánál hidaltam de az elsö hangszoroknál is hidaljak és kössem egybe öket vagy külön kölön csatornákba kössem?A ládának kell feszültséget adni?Kell hangválto az elsö hangszorokhoz? Milyen tipusu kábell kell a mélyládához?ja és gondolom a 12 v bemenetbe kell kötni az kondirol menö áramot .
(#) Inhouse válasza gaborxxx hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
A remote szálat nem a fej áramkábelére kell kötnöd, mert akkor állandóan menne. A fej remote jelzésű kábelére, ami általában kék. Ezt már írtam az előzőekben.
A 10mm2 az 3,5mm átmérőjű, hát nem vitted túlzásba...lehetett volna vastagabb...
Az erősítőn és mindenhol máshol a GND a test, a ground, föld rövidítése.
Igen, a REM általában a másik oldalon van, bele kell toldanod és kész.
Az első hangszórókat nem kell hidalni, az sztereóban kell, ezt is írtam. Ha ez egy szett, akkor nem kell külön hangváltó, ha kétutas, akkor minimum egy kondi van a magas előtt. Az erősítőnél meg a HP állásban nem kell ráengedni kb.100Hz alatt semmit és kész. Na, megnéztem "szép" 3 utas koaxiális hangszóró, nem kell hozzá más, csak az erősítőn a mélyleválasztás.
A mélyládához pont jó lenne a 10mm2-es kábel.
A ládád, ha passzív, nem igényel feszültséget külön, elég amit az erősítő kimenetéről kap. Megnéztem, jó drága bandpass, nem kell külön feszültséget kötni.

Nem akarlak megbántani, de magadtól választottad ezeket a cuccokat, vagy "segített" valaki? Tucc-tucc és "fájint kinézet" a lényeg, vagy szép hangokat is szeretnél hallani? Ennyi pénzért lehetett volna normális hangú, nem hazudós wattokat csiricsáré kinézettel eladó termékeket is venni...bár, már gondolom késő és megvan minden....

A fejegység ugye nem McHammer, vagy Tesla, vagy Roadstar, vagy ilyesmi?

Üdv
Inhouse
Következő: »»   86 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem