Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Genius X.X kérdések
 
Témaindító: Menti, idő: Dec 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 29
(#) Menti válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Rendben...majd belinkelem a képeket róla (de az nem a közeljövőben lesz)
(#) jdani válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
A cikket én irtam. És ha kell, szivesen segitek!
(#) Menti válasza jdani hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Dani olvasgass előrébb és megtudod, hogy mi a gondom! Szerinted mi a ludas?
(#) Gyu válasza Gyu hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
A trafót benne hagytam és tettem be mellé még egy másik trafót is amiről csak a mély megy, amúgy, ha jól emlékszem a trafó tetejére rá vannak írva a feszültségek, talán 2x13V + 2x18V, de nembiztos.
(#) Rapidus válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Azt a szép nagyot, a motorosat. Ez a fő hangosító
potmétere a hangfalnak. Jó bonyolult, mert van egy csomó
A fényképen a jobb szélen van.Bővebben: Link
A másik képet mailban köüldték nekem (én még nrm szedtem szét) állítólag igy néz ki.

poti.JPG
    
(#) Menti válasza Gyu hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Adatok a szubis trafóról:
CTP-10311U 2
INPUT-AC 230V/50Hz
OUTPUT-AC 28VCT/2,4A&12V/1A&40VCT/1,2A(az 1,2A nembiztos...nemtudtam jól elolvasni)
EMP FUSE M33JF
PE FUSE 3,15A/250V

Gyu és hogyan kötötted be a trafót? És 2 konnektorról ment? A másik trafó mekkora értékű legyen?
(#) Ricsi89 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Megtaláltam a gyártó honlapján. Nézd meg szerintem ilyen az is. És lehet hogy még rendelni is lehet a gyártótól. Itt a link
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ja még kifelejtettem valamit. Régebben egy havernek is volt ilyen, hogy nem ment a szub. Ott a hangszórónak a lengőkábele(vagy nemtudom hogy hívják) na az szakadt ki és azért nem szólt.
(#) Rapidus válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Köszi, tényleg jónak tűnik, de sajna:
Idézet:
„Minimum Order: 500”
Nekem meg csak 1db. kellene.
(#) Ricsi89 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ezer bocs. Azt nem vettem észre. Itt egy másik fajta szerintem ez is ugyanolyan, de itt nincs minimum. Bővebben: Link
(#) Rapidus válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Nyon köszönöm a fáradozásod! Van azonban egy probléma, mert ezt is megrendelésre csinálják. Az értékre ugyanis ezt írják:
Idézet:
„Total resistance range: 1K ohms less than R less than 1M ohms+/-20%,1K ohms ≥R≥1M ohms+/-30 percent”

Vagyis nekem úgy tűnik, hogy te mint megrendelő határozod meg, hogy milyet kérsz. És nyílván nem 1db-ra gondolnak, bár itt tényleg nincs darabszám.
Azért írtam egy mailt nekik, meglátjuk 1db-hoz mit szólnak.
(#) Ricsi89 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Még kereshetsz típusszám alapján a gugliban is hátha találsz valamilyen forgalmazót, vagy boltot ahol lehet kapni.
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Remélem nekem is csak ilyen probléma van....elég "kicsi" problémának hallatszik.
(#) mumin hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Volna egy jelentős problémám, itt már találtam ezzel kapcsolatos hozzászólásokat és véleményeket, de konkrétan nem válaszolják meg a kérdésemet, ezért bátorkodtam uj témát nyitni.
Szóval, van egy Genius Home theater 5.1 hangszóró rendszerem, ugyan én is építettem már kissebb áramköröket, keverőt.. astabilt.. stb.. de ez meghaladja a szakismereteimet magasan.
A gondom, hogy minden hangszóróm szépen szólt egy darabig, aztán egyszer egy áttelepítés alkalmával, összeszerelés után a jobb első hangszóró, egyszerűen csak úgy szól mint egy szokol rádió, a többi pedig kifogástalanúl.
Átkötöttem a hangszórót, másik csatornára, gondoltam "kiütöttem", de a hangszórónak semmi baja, akármelyik hangszórót kötöm arra a csatornára, olyan mintha csak fülhallgató hangereje lenne, a többi pedig már üvölt.
Tisztelettel kérem, szakismeretekkel bővebben rendelkező elektrohobby rajongó és profi társaimat, segitsetek nekem, merre induljak.. vagy csak vegyek egy végfok ic-t és cseréljem ki?Vagy más is lehet?
Köszönettel...
(#) dbase válasza mumin hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
A rossz csatorna végfok bemeneti kondiját szed fel, és kösd rá egy jo csatorna bemeneti végfok ic elötti kondira.ÉS megtudod, hogy a előfok a rossz vagy a végfok.
(#) tozsomak hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem is ilyen hangfalrendszerem van, kb. 1 hónapos, és sajnos már bajom van vele. Kb. két hétig nem volt semmi gond, majd zenehallgatás közben (kb. 1/3-ad hangerőn) pukkant egyet és azóta olyan, mintha kontakthibás lenne a hangerő gomb (a nagy.) Ahogy tekerem a hangerőt (ha mondjuk 20 fokozatúnak vesszük a hangerőszabályzót) 0-nál még semmi, 1-től 7-ig olyan közepes hangerőn szól hangerő különbség nélkül, 7-től felfelé pedig rendesen növekszik a hangerő. Amúgy szól minden rendesen. Ja, és a hangerőszabályzón lévő led azóta villog össze-vissza, hol elhalványodik, hol világít rendesen. Gari van még rá, de mivel Pestről rendeltem a cuccot és az 200km ide, ha nem muszáj nem akarom postázgatni. Tippek, tanácsok?
(#) wargapityu hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
bocsi a nem pont ide illő kérdésért, de létezne hogy az a TDA7269A ic hajtaná a szub-ot? mert azt olvastam róla hogy az csak 2x10w,vagy rosszul tudom? vagy ez hídba van kötve és már meghajtja? mert hallottam ilyet szólni és elég "nagyot" szól viszonylag.
(#) Ronin válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
A szub-ot TDA 7296 hajtja. Ez 30Watt-os.
(#) KeczKa hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok. Olvastam a cikkeket, egy hasonló, mégis más hibával szembesültem. Egy SW-HF5.1 5005-ről van szó,a hiba éppen fordított: a szatelitek és a közép csak zúg, a mélynyomó rendesen müködik.
Mi lehet a hiba?
(#) sebestyen_ferenc válasza KeczKa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szia nagy esélyes, hogy meghaltak a végfokok,de azért meg kéne nézni, belülről is
(#) Myke válasza dbase hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Bocsánat, lehet, hogy rossz helyre írok, de nekem is erősen hasonló problémám van...
A jobb oldali front hangszóró nagyon halkan szól. Hangszóró csere esetén szól rendesen.
Annyi különbség van, hogy ha kicsit megnyomom befelé a nagy hangerőszabályzó gombot és nyomva tartom, akkor rendes hangerővel szól. Kicsit körülményes így zenét hallgatni
A nagy potméter lehet a rossz vagy az IC vagy bármi más?

Előre is köszönöm
(#) Ronin válasza Myke hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hát ha benyomva tartod és szól, akkor valszeg poti hiba.
Egy ilyen poti vagy 3000 ft, itt: Link rendelhetsz is.
Egyébként nem értem az embereket. Nekem is ilyen rendszerem van, a 3600-as, de a potihoz amióta megvan egyszer nyúltam, azóta mindig a sz.gépen állítom a hangerőt.
Ezek sajna nem hosszútávra tervezett potik, de a szoftveres nem kopik el.
(#) G-Lex válasza Myke hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ha a potit áthidalod akkor ingyen is meg tudod oldani és akkor Te is PC-ről szabályoznád.

Nagyon szépen szól és nagyon jó hangfal szett (nekem is ilyen van), de tény, hogy ez még a gagyik közé sorolható. Legalábbis ami a kivitelezést illeti.
(#) joco320d hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Nekem a genius 5.1 esem adta meg magát.Kikapcsolt állapotban csak pukkant egyet és annyi.Először gondoltam a biztosítékra hátha az,megörültem mert az ment ki .De az öröm csak átmeneti volt mert az ujjat is sorba ki***.Nem tudom hogyan lehetne megjavítani.Esetleg tudna valaki segiteni.A trafó az jó.Akimeneti értékek megfelelőek.
(#) Pyte válasza joco320d hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Trafós vagy kapcsolóüzemű táp? A biztosíték az hol van ami kimegy tápnál? primer vagy szekunder?
(#) joco320d válasza Pyte hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
A biztosíték a táp és a 220 as kötél közöt van
(#) MolnarG válasza joco320d hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Ha mindig kiolvadtak a biztosítékok honnan tudod, hogy megfelelőek a kimeneti értékek? Nincs elpukkanva kondi vagy kiégve valami? Rövidzár a szekunder oldalon?
(#) joco320d válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
lehuztam a panelről a tápot ugy em nyomta ki a biztosítékot és ugy mértem az értéket
(#) MolnarG válasza joco320d hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Akkor nézd meg van-e rövidzár a panelon tápnál és hogy az alkatrészek rendben vannak e.
(#) joco320d válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Látszatra semi gond.Méregetni nem tudok mert ha a a panelra visszadugom a tápot akkor nincs mit mérni mert a biztositékot lenyomja
Következő: »»   2 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem