Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mennyit fogyaszt egy számítógép?
 
Témaindító: lajcsi18, idő: Dec 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) lajcsi18 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ha egy számítógépet egy teljes 24 óra alatt üzemeltetek akkor mennyi lesz a napi fogyasztása???
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot mert még nem találtam itt ehhez hasonlót!!
Köszönöm a válaszaitokat!!
Kellemes ünnepeket!!
(#) levii válasza lajcsi18 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ez most kb olyan mint ha meg kérdezted volna hogy mennyit fogyaszt egy autó ha mész vele 100 km-et
(#) sirály12 válasza lajcsi18 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 


Milyen gép, milyen hardverekkel, és sokszor még az is számít mi fut rajta.
(#) levii válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Van pl.: a Thermaltake-nek 2000 wattos tápegysége gondolom az többet fogyaszt mint egy 300wattos Sőt egy 4 videokaris rendszer is többet fogyaszt mint egy egy kártyás
(#) mokus válasza lajcsi18 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Mondjuk mérd a fogyasztását 24 órán keresztül és lesz egy megközelítőleg pontos adatod, aztán mérd egy évig folyamatosan, oszd el az év napjainak számával és lesz egy mégpontosabb adatod... és így tovább!
(#) Medve válasza lajcsi18 hozzászólására (») Dec 25, 2007 / 4
 
Sanos nincs értelme a kérdésnek, meg kell mérni...de nem keveset!
(#) sirály12 válasza levii hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
A tápegység nem határozza meg a gép fogyasztását!
Legfeljebb egy rosszabb minőségű tápnak rosszabb a hatásfoka, ergó több energiát disszipál el. De ez nem számottevő.
A gépben a nagy fogyasztók a proci (amikor hajtva van, proci fajtájáttól is függően), a vidkari (játék közben, fajtájától függően), alaplap 20-40W,a többi nem számmotevő, egy vinyó 5-15W, egy optikai egység ugyancsak 10-15W, a ram is 10-20W körül mozog, egy venti 0,2-2W. mit hagytam ki?
(#) sirály12 válasza Medve hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Egy tipikus mai gép, pl mint az enyém kb 100 és 200W között produkálja magát. Ja ez moncsival együtt értendő. Ezt az ups-em igazolja.
(#) Medve válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ott valahol, ám vannak olyan progik, amelyek figyelik a gép erőforrás igényét, s aha nincs épp, mert pl csak fórumot olvasgatunk, gépelünk (!!) akkor csökkenti a proci órajelét. A monitor fogyasztását is befolyásolja az alkalmazott fényerő, mérésem szerint +-10W-tal. Sötét weboldalt gazdaságosabb olvasni!
(#) sirály12 válasza Medve hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Igen-igen. Az én procim olyan, hogy támogatja ezt, és ki is használom. Ha csak olvasgatok, netezek, akkor csak 1000Mhz-en megy a proci 1,1V-ot kap. Ha pedig játszok, akkor beindul. nagyon király.
(#) Atis57 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Sziasztok!

én ilyenekkel találkoztam

Áruház eladói gép+ monitor 80W
ügyintézők G+M 300 W
főnöki G+M 450W
A hálózatból
(#) Pafi válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ahogy előzőleg már írtad, táp is fogyaszt. Kb. 15-30 %-ot dob rá a teljes teljesítményre.

Ha valakit pontos érték érdekel, akkor tényleg le kell mérni (mondjuk ez teljesítménymérő célműszer nélkül nagyon nehéz), vagy az összes alkatrészt összeírni, és összeadni a fogyasztását. Prociké a neten fönt van (persze csak tól-ig jelleggel, terheléstől függően), a videokártyákét a melegedésből kell megbecsülni, vinyókra rá van írva, stb...
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Az én gépem pl 40W-ot fogyaszt, 0.5-ös fí mellett A monitor (15' CRT) szintén, Egy 21' os monitor pl 80W-ot evett. Egy PC-táp üresen 11W ot fogyszt általában. SLEEP-ben mérhetetlenül alacsony
(#) sirály12 válasza Medve hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Erre a google-sok is gondoltak. Link
(#) sirály12 válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
300W, 450W milyen hard gamer gépek ezek?
Vagy valami szerver cuccok?
(#) Szebence hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Enyém azért eszi az áramot

Asrock P4VT8+
2,4GHz Celeron
nvidia Geforce FX5600
LG DVD író
80, 160, 250 GB winchester
256, 512MB Ram
Creative SoundBlaster 5.1 Live

Amúgy van erre egy elég jó progi, de az sem fog pontos értéket adni

Csatolom a progit

WSzP.exe
    
(#) pixels válasza Szebence hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
szerintem ez is csak maximum fogyasztást ír, mert azért nem mindegy az se, hogy a vinyó áll, vagy pörög, vagy éppen csak cd-t olvas az optikai meghajtó, vagy DVD-t ír, vagy nincs is benne lemez.... Nekem van egy elég régi gépem, és hallom pl azt is, hogy a ventilátor sebessége hogyan változik. (ez nem vicc) ahogy egy új oldalt nyitok meg rötön hallom a venti sebességének változását, gondolom dolgozik a processzor :yes:
(#) PCB válasza pixels hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia !

A legjobb és a legpontosabb, ha csinálsz egy hosszabítót, amivel sorba tudsz kötni egy ampermérőt.

Üdv!
(#) Krisz03 válasza pixels hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Én pedig úgy tudom, hogy ez arra van, hogy megtudd, minimum hány W-os táp kell a gépedbe.
(#) levii válasza PCB hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia!

Lehet venni kész fogyasztás mérőt ami akár a várható költségeket is kiírja. Néhány ezer forint nálunk bedugod a konnektorba és működik is

(#) PCB válasza levii hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia !

Az mégjobb !

Üdv!
(#) sirály12 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Ez biztos csak a maxot írja ki, ha minden egyszerre megy, de ez ritka. Nekem ez 327W-ot dob, de ennyit még játék közben sem eszik a gépem, még monitorral sem.
(#) Tom025 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Úgy látom mások is gondoltak rá.. Bővebben: Link
(#) zoz11 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Sziasztok
Egy picivel feljebb olvastam hogy van olyan progi amivel lehet szabályozni a procinak a működési frekvenciáját meg ilyesmit. Ennek a proginak mi a neve, érdekelne mivel elég sokat kajálhat a gépembe ez a 3,2GHz-es Celeron, és 99%-ba csak netezésre van használva. Nagyon örülnék neki ha valaki tudna ilyen progi nevet mondani.
(#) sirály12 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Én úgy tudom, hogy nem minden procinál lehet ezt megtenni működés közben, futó rendszer alatt. Az újabb intel és amd procik tudják. Nekem amd 64-es 3000+ os procim van, amiben van ilyen.
Lehet a tiedben is van, az alaplaphoz adott cd-n rajta kell lennie. MSI lapom van, ehhez a CoreCenter nevű progit kaptam, ami állítja. A winben pedig a minimális energiagazdálkodást kell beállítani hozzá.
(#) Norberto válasza Szebence hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Nehogy azt mondd, hogy fullon járatott audio hangkódolás közben, egy szabad csatornán épp zenét hallgatsz, miközben a tegnap megjelent FPS-el játszol a gépen, és mindezt megspékelve épp írod ki real-time-ban az egyik netrádió élő adását!!!
(#) levii válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
vedd vissza biosba ha lehet
(#) zoz11 válasza levii hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Épen most indítottam újra a gépet, és 2GHz-en fut, a memóriát is visszavetten 333MHz-re, az AGP feszültségét is alacsonyra állítottam. Így talán nem zabál annyit.
(#) levy_k hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
A kapcsoló üzemű táp (PC táp) nem tiszta aktív (rezisztens) fogyasztó, ami miatt megjelenik a meddő teljesítmény (reaktív fogyasztóknál).Emiatt nem kapsz pontos értéket az U*I számításnál, hanem az U*I*cos fi az aktív, míg a reaktív teljesítmény meghatározására U*I*sin fi képlet érvényes.Ja ezeket effektív (amit a műszer mutat) értékként kell megadni.

Ja és a kapcsoló üzemű tápok hatásfoka (mű) 90-95% körüli!!!!
(#) potyo válasza levy_k hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Kapcsolóüzemű tápot lehet 90-95% hatásfokút építeni, de a számítógépekben levők inkább úgy 75-80% hatásfokkal rendelkeznek.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem