Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőhöz távkioldó készítése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) bbb válasza fg hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
az elmozdulások miatt van. a gépemen szinte semmit nem lehet állítani de legalább van rajta focus lock, manuális iso állítás, az f értéket is lehet állítani, (ev ugye alap)...
az elmosódott részek leginkább a (hatalmas) szél miatti mozgásokból, és a gép ev értékállítgatásakor előjött apró elmozdulásaiból származnak. (meg az se elhanyagolható tényező, hogy délután készült, amikor már közeledett a sötétedés ideje, így a 9 forráskép összesen több, mint 15 percig tartott!) ami kép ezután készült, az már majdnem sötétben volt
ami igazából a gépemben nem tetszik, hogy nincs benne manuális fehéregyensúly állítás, ill. raw formátumot se tud kezelni, pedig akkor igazán jó lenne és eddig csak cannon géphez találtam meg azt a kis patchet, amivel elő lehet csalogatni a raw formátumot (meg még pár nyalánkságot), ehhez nem (szerintem nem is létezik hozzá)
persze az a nem mindegy, hogy ez a gép annyiba került amikor megvettem, amennyit hajlandó voltam egy fényképezőgépre áldozni (30000ft és volt hozzá 1gigás cf kártya meg 1 év gari és számla, mindez akkoriban, mikor a kártya önmagában 10000-be került ~2 éve)
ami ennél többe kerül, az nekem már a nem éri meg kategória... (pedig jól tudom, hogy tudás tekintetében bőven feljebb kell menni az árban)

viszont a gép hiányosságait gondos előkészületekkel, és tudatos felhasználással ki lehet küszöbölni


fg: ajánlom figyelmedbe olvasáskor a word nagyítási lehetőségeit... nem véletlenül nincsenek tömörítve a felhasznált képek
(#) még1MbR válasza fg hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Megnyugodtam
(#) denes44 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Ha ez megnyugtat, a 400D mindenféle rövidzárat eltűr (persze csak a távkoldó bemeneten )
(#) Nagymoli válasza fg hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Kicsit régi a kérdés, de hátha valaki még fotózgat távvezérelten: hasznos lehet
Canon EOS-hoz építettem, kiválóan működik, ötletekkel bővíthető, pl 555 időzítés, PIC vezérlés, hang, vagy fényvezérlés, pl villámfotóhoz. Most Pana DMC G2 vezérlő készül. 4 érintkezős 2,5 jack kábelt a "Tacskó" áruházban vettem, 750 Ft kábellel, ajándék gombbal, mikrofonnal, hangszóróval. (Nokia headset névre hallgat ) Felesleges cucc kiszedve belőle, nekem csak az exponáló gomb kell jelenleg. Később bővítem...
(#) Nagymoli válasza Nagymoli hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Távvezérlő mókolás közben "felfedezés": Ha a Pana két vezérlő vezetékét összekötöm ellenállások nélkül, külső mikrofonként látja a kábelt a gép, adja magát, hogy sztereó mikit is lehet hozzá építeni, és nem kell drágán megvenni.
(#) silent15 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok, azért nyitom ezt a témát , hogy itt összegyűjtsük azokat az információkat , amik egy Canon EOS fényképezőhöz való távkioldó építéséhez van. (Persze nem a sima exponálózsinorra gondolok, hanem profi időzítősekre.) Az interneten sajnos csak elszórva található információ, és az embernek ilyen drága eszközöknél nincs kedve kisérletezni.
Remélem hasznotokra lesz a téma.
A neten ezt a 2 képet találtam, és akkor fel is tennék egy kérdést, kell ide valami előfeszítés, vagy csak simán úgy működik, hogy a focus illetve a shutter bemeneteket a földre kell húzni?

Köszönöm! Sziasztok!
(#) silent15 válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia, amiket te küldtél azok tényleg csak távirányítók, én amire gondolok azokkal lehet timelapse fotózást is, beálítod, hogy milyen időközönként csináljon egy képet és otthagyod. Azok sajnos már nem olcsó mulatságok.
Az előfeszítést csak azért kérdeztem meg, mert az interneten találtam ezt a képet és ezt szerettem volna tisztázni.

Szerk.: Most látom a pontozott vonalat, az eddig nem is esett le, hogy az előfeszítés a kamerában van
ÜdV!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) kadarist válasza silent15 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Nem drága a programozható intervalométer. Nekem is van, bár Nikon-hoz. Bővebben: Link
Részlet egy cikkből.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) trickentrack hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Udv!
Time lapse video kesziteshez kene egy tavkioldo amin be tudom allitani hogy milyen idokozonkent oldja ki a rekeszt.
Valakinek nincs valami kapcsolasa vagy otlete?

Elore is koszonom!
(#) bodnar00 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Sziasztok! Nekem valami mechanikus megoldásra lenne szükségem távkioldáshoz , ami benyomja az exponáló gombot, lehetőleg, előbb félig aztán teljesen. Ilyenre gondoltam csak nem kézzel nyomkodva, hanem messzebbről irányítva. Valakinek van valami ötlete hogyan oldjam meg?
(#) Inhouse válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ehhez hasonlót most láttam valamelyik reklámújságban, ebben az a jó, hogy tényleg univerzális. A felfogatása úgy tűnt elég tág határok között állítható.
A továbbiakhoz kellene a gép típusa. Lehet, hogy létezik hozzá vezetékes, vagy infra távkioldó...
Itt egy ügyes megoldás time lapse-re.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) bodnar00 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Canon g7x, én nem találtam hozzá egyiket sem.
(#) minitrue válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
G7X-re van (egyelőre fejlesztés alatt lévő) CHDK, azzal használhatsz szkripteket, illetve ilyen USB-s távkioldót. Persze csak akkor, ha a gépen a megfelelő firmware verzió van.
(#) bodnar00 válasza minitrue hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ez jól hangzik, köszi! Ennek majd még utána olvasgatok, aztán majd kiderül túléli-e a kamera.
(#) bbb válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
A CHDK-t túl fogja élni. Legalábbis én évek óta használom a Canon A560-as gépeimet (igen, több is van belőlük) csak timelapse készítésre CHDK-val tuningolt kártyával...
(#) Inhouse válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
(#) Pioneer hozzászólása Ápr 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy hasznos kütyü fényképezőgépekhez.
Én most kezdtem el építeni, ha kész lesz, beszámolok a végeredményről.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Hopp, nem sikerült időben szerkesztenem a hozzászólásomat, a csatolmányt elmentette, de a szöveget nem
Tehát azt akartam írni, hogy van egy telefonos távkioldó, amihez nem kell megvenni a dongle-t, a rajzát az előbbi hozzászolásomhoz csatoltam.
(#) bodnar00 válasza minitrue hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Sikerült valamit alkotni mert ha bedugok egy usb kábelt (másik vége a PC-be) akkor exponál. Mondjuk még érezhető hogy fejlesztés alatt van mert kicsit bugos, de jó lesz ez, én érzem Köszönöm a segítséget egy darabig biztos nem találtam volna rá erre a CHDK-ra szerintem.
(#) Inhouse válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Ezt nézted már? Van egy igen drága géped, ami igen sokat tud...
(#) bodnar00 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Igen, de nincs okos telefonom, a mostani nokiámat is csak ébresztőórának használom gyakorlatilag. Azért köszönöm.
(#) pimpoka hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Sziasztok! Nem hozzászolni szeretnék de nem találtam ilyen témát és gondoltam ti esetleg tudtok segíteni.Elösször vagyok az oldalon és ha esetleg valaki válaszol akkor a választ is itt találom?
Van egy Panasonic DMC-LX1 digi gépem de kikapcsolva is bekapcsol igy mindig ki kell venni az akksit. Mit tehetek javítható vagy kuka. Köszi a választ János.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 28, 2016 / 1
 
Majdnem elkészült a "Smatrig 2.1"-es távkioldóm. Sajnos rossz quartz-ot kaptam ezért egy sima 32,768kHz-es kristály van ideiglenesen beforrasztva, de így pont nem fér el a dobozában.
Eddig tökéletesen működik. Majd terepen meglátjuk, csak jó idő kell még
(#) zolika60 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Klasz lett. Ha kifúrnád a NYÁK-ot és a másik oldalról ültetnéd be a kvarcot elférne a dobozban is.
(#) eSDi válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Jó kis szerkezet, elég sok érdekes funkciója van. Érdemes megépíteni. Nekem sem ártana.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem