Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor bekötés
 
Témaindító: scooby_, idő: Jan 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Zavarga hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
rajza!

A moncsi 9 PIN-es bemenete a tekercsekkel!
(#) Lucifer válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Mi a cél?
Ha jól értem akkor neked egy ilyen panelod van, ami interfész a PC meg a monitor közt.

A panelon lévő Sil143BCT100 a megfejtés kulcsa, valószínűleg TDMS megy a DSUB9-es csatin keresztül. Az IC-hez adatlap sajnos nemigen van közkézen, cserébe itt találsz egy jó olvasmányt a témában. Ha a rendszer még életképes akkor ki lehet szkópozni, hogy hol megy a panelra RGB.
(#) Zavarga hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Szia!

A cél, hogy itthon van PC-m, van egy ilyen FPD-m és szeretném a PC-ről meghajtani.

gondoltam létezik valami interface ami viszi a megjelenítést és a tápot is.

szkóppal csak a 2-es 6-os lábon láttam négyszögjeleket.

a többi vagy GND vagy +5 V vagy +12 V

RGB-t nem igazán láttam, bár a három tekercs furcsa kicsit. tápra ültetett jel?

Köszönöm!
(#) Mate78 válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Csak az az egy 9pólusú d-sub csatlakozó van rajta?Ha igen, szerintem ez egy Operator Panel lesz, és azon az RS485-ön keresztül valamilyen buszhálózatra kapcsolódik(pl.Mpi,Profibusz)Hogy mit jelenít meg az attól függ milyen "grafika" van rátöltve, és milyen vezérlést kap a buszon.
Jó lenne több kép a csatlakozásairól.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) bbalazs_ válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Ez TMDS, a meresi eredmenyek pedig elegge meredekek. Talan tenyleg tapra ultetett jel, bar ilyet tmds-nel meg nem lattam. A 2-6 labak az orajel, kb 40MHz-val ketyeg, ilyet lattal a szkopon vagy csak a jelfolyam meg-megszuneset?
Szerintem nem fogsz rajta RGB-t talalni, csak digitalisan (altalaban 6-6-6 biteken) valahol a SIL kimeneten.
A SIL chipek parban vannak (paratlan es paros szammal), szoval ha ado reszed nincs, akkor felejtsd is el.
(#) Zavarga hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
sziasztok!
A 2-6 lábon rendes négyszögek voltak különböző amplitudóval és a kitöltés is vátozott.
a feszültséget az 1-es lábon lévő GND-hez mértem, de lehet, hogy egymáshoz képest kellett volna, mert a 0,7 V valahonnan ismerős !
A meghajtó PC-n nem láttam másik SIL chipet!33,3 MHZ-s kvarc van a panelen,szerintem maga állítja elő az órajelet.
Csatlakozó a képre+tápra+inverterre egy darab 9 PIN-es rs232------------------- XFPD3 csati
és van még egy COM portja ami egy sima soros portra megy és a TOUCH ----- XT3 csati

Az alaplap egy sima pIII PC csak ipari és egy Win 2000 NT fut rajta, alaplapi moncsikártya és a képen látszólag a VGA kimenet kapcsolatban van ezzel a 9 PIN-es foglalattal---egyszerre tud kezelni egy VGA moncsit plusz bill+egér----PS-2
és ezt a TOUCH-os FPD-t.

köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) bbalazs_ válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Az fpd valoszinuleg a Flat Panel Drive roviditese, a T a touch. A szam szerintem a monitor szama, valoszinuleg tobb gep volt es a szemelyzetnek segitsegkeppen cimkeztek fel a vezetekeket.
A SIL chip akar meg benne is lehet a videokartyaban, ha nem talalod sehol. Alaplapi videochipet kellene megnezni.

Ha nem talalsz foldet es tapot (definialva), az a raultetett jelet valoszinusiti. Ahogy a kis kondik is a +/- jelek folytatasanal meg az elozo kepen, valamint a szorosan egymas melle tervezett vezetekparok is az lvds kommunikacio megletet erositik.

Nezem a korabbi kepet, ott a Chips videochip, ennek a tipusszamat olvasd le, aztan adatlap a netrol. Ha megsincs benne, akkor nezd meg a digitalis kimeneteit, bele fognak menni valahol egy SIL chipbe.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) Mate78 válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
A Flat panel "teljes értékű" kijelző?Tehát látod rajta a Windows-t például?
Vagy mi jelenik meg rajta?
(#) Zavarga hozzászólása Jan 25, 2016 /
 
Teljes értékű a BIOS-tól látom ugyanazt mint a VGA kimeneten!
(#) Mate78 válasza Zavarga hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Akkor nem szóltam.
(#) slyder81 hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Hátha beméz még valaki. Pl egy laptop monitort valahogy be lehet kötni av jelre? Vagy halott ügy?
Arra gondoltam, hogy ha lehetne, akkor szeretnék egy ilyen monitort bekötni az autóba hátsó monitornak
(#) bbalazs_ válasza slyder81 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Mas a meghajtasa, kozvetlenul nem lehet. De egy kb 3e Ft-os atalakitoval igen. Sajnos nem egyszeru a dolog, a bekotesekkel trukkozni kell altalaban, mert kicsi az eselye, hogy pont olyan felbontasu es bekotesu legyen a paneled.

Mar ha a laptop monitor alatt a kijelzot erted...
(#) uniman válasza slyder81 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Ide "nézz" be ! A "nagyméretű" jelző ellenére a "kisméretű" LCD-hez is hasznos...
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem