Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   1 / 51
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Sziasztok!Használtam a keresőt és így találtam rá erre a kapcsolásra.Az LM317 IC - ről lenne szó.Az lenne a problémám hogy a kapcsolási rajzon szereplő 240 Ohmos ellenállás nagyon melegszik.Tudnátok segíteni hogy mi a baj?Előre köszönöm.
(#) Zenner válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Hello!
Lehet hogy szárlatos, ha nem akkor tegyél be egy nagobb teljesítményű ellenállást(240Ω-os 5W-osat)

Szerintem egy próbát megér

Üdv!
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Amikor melegszik, hány volt van a kimeneten?
Hány tized wattos az ellenállás?
Szerintem nem jól kötötted be az IC-t.
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
18 volt van a kimenetén.Az ellenállás 2 W-os.
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Már többször ellenőriztem a bekötést.
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Akkor pedig a 4k7-es potinak sorban benn kell lenni majdnem teljesen... hogyan melegedhet?
A közös pontban hány volt van?
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
A poti bent van. A poti állításával változik is a feszültség.
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Azt hiszed, hogy látjuk, mit csinálsz?
Milyen poti állásnál mekkora a fesz a kimeneten és a poti-ellenállás közös pontban?
Az ellenálláson nem lehet több 1,xx voltnál - különben rossz az IC vagy a bekötés.
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Remélem, nem a kép szerint kötötted be "sorban" a lábakat, hanem az adatlap szerint.....
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Persze hogy nem "sorban" kötöttem be...egyértelmű.
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Nem válaszoltál a 993-as kérdésekre.
(#) pb válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
helló
nekem is ilyen tápom van csak nekem lm350-el és én is így jártam hogy melegedett az ellenállás és elszált az ic
szerintem tegyél bele egy másik lm350-es ic-t aminek a lábkioszutásai:1 szabályzó(adjoust) 2 kimenet 3 bemenet jah és ezek nem a legjobb kapcsolások mert nem csak nekem de másoknak is a potit is kinyírják úgy hogy nem normális a fesz szabályzása hanem össze vissza szabályoz az egész táp. És nagy hűtőbordát tegyél rá mert szeret fűteni
nekem is egy kéttranyós bordát igen szépen fölmelegíti.
és lehetőleg ne nagyon érintkezzen semmivel a hűtőfeleület mert az ic-nek van kimenete ott is tehát legjobb ha elszigeteled a bordától és nem lessz semmivel bajod. kb ennyi jutott eszembe így egyszerre
(#) Novak válasza pb hozzászólására (») Jan 13, 2008 / 1
 
Nekem már 4 éve üzemel egy LM317-tel épített tápegységem, és az említett ellenállás nálam egy SMD ellenállás, ami 0,125 W-os, de még csak nem is langyos! Ebből következően csak 2 dolog lehet a probléma forrása:
1.: rossz LM317-et vettél
2.: valamit te szúrtál el az építésnél
Egyébként meg kell, hogy védjem az LM317-es és LM350-es IC-t, mindegyiket tényleg évek óta használom, és soha semmi gond nem volt velük. LM350-es tápról Lítium akkukat töltök 2 amper feletti árammal, és egyáltalán nem ugrál vagy változik a kimeneti feszültség! Beállítani is egyszerű a kimenő feszültséget, és nekem még egyetlen potimat sem tette tönkre! Nemtudom ti mit, hogyan kötöttetek :S
(#) sany hozzászólása Jan 13, 2008 2 /
 
Köszi szépen!!!!Úgy hiszem bevállt.
(#) thomasp hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Én is építettem egy szabályozható tápot, nem lm317-el, hanem ts317-el elvileg(adatlap szerint9) ugyanaz mind a kettő.
Naszóval minthogy olvasva fejjeb a problémát ezért én kapásból 2 darab-ot vettem mindenből az első naná, hogy problémás volt és szépen el is égett a poti nem baj, van másik. Ic csere, poti csere. most szabályoz szépen viszont kakaó nem jön ki belőle mihelyt ráakasztok valami fogyasztót azonnal nullára esik a feszkó.

Na ez vajon mi lehet?
(#) pb válasza thomasp hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
ha leeseik a fesz akkor tudomásom szerint rövidzár van valahol (legalábbis nállam ha rövidre zárom leesik a fesz) nézd át hogy nincs-e a nyákon vagy valahol rövidzár
(#) thomasp válasza pb hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Már átnéztem és nem zárlatos.
Már csak azért sem mert ha nincs terhelés akkor ha multival mérem, akkor szépen szabályozza a feszültséget de pl egy tápventit ráakasztva már le is esik a fesz nullára, mintha zárlat lenne.
(#) kobold válasza thomasp hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Én eddig legalább 50 db 317-est vagy 350-est építettem be, de olyat, ami gyári hibás lett volna, még nem láttam...
Valamit nem jól köthettél, szerintem, mert ezek a darabok elég megbízhatóak szoktak lenni. Legjobb volna látni a panelt, de te is végig tudod követni a szemeddel: kimenetről (OUT láb) 240 Ohm ellenállás az ADJ lábra; onnan poti a testre. Bemenet, kimenet esetleg kondikkal ellátva, kimenetről bemenet felé egy védődióda is lehet. Ha ez így van, és nem cseréltél fel egy lábat sem, az érdekes...
(#) razor válasza thomasp hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Valamilyen zárlat lehet szerintem...
A venti az működik rendesen?..lehet hogy abba van a zárlat és ezért okozza ezt a hibát...
(#) thomasp válasza razor hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Igen pontosan úgy viselkedik mint amikor a venti zárlatos, de nem az mert másik tápról kipróbáltam , és közben áramerősséget mértem a 0,15 A.
Hát arra jutottam újraépítem próbanyákon mert kitudja lehet, hogy elnéztem valamit, bár azért az érdeles hogy terhelés nélkül úgy viselkedik a kör ahogy kell. A táp oldalat is mértem menet közben de ott minden ok volt.

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkitől a segítő hozzászólásokat!


Hobbielektronika a legjobb!!!!!
(#) Novak válasza thomasp hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Erről a szegény kis LM317-esről nem kéne itt a rémhíreket terjeszteni, hogy egyesek mindjárt kettőt vegyenek belőle, "mert az egyik úgyis rossz lesz" alapon. Borzasztó egyszerű lelki világuk van, én is több tápot építettem már vele, egyikkel sem volt gond, sohasem! Ha valamit nem rendeletetésszerűen csinál az áramkör, akkor 99,999 %, hogy nem az LM317 hibázik, hanem aki életet próbál bele lehelni!!!
Problémák persze lehetnek a nem megfelelő építésből, de azért szerintem ez ne terjedjen, hogy ez egy rossz IC, és eleve úgy számítatok rá, hogy rossz lesz => sokat veszek belőle. Ez nemigaz!
(#) kicsicsira hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Én is csak jót tudok mondani az lm317-röl, nekem is már több mint 1 éve működik de mostanság tervezem h átépítem lm350-re, de nehogy megijedjetek csak a nagyobb terhelhetőség miatt
(#) Novak válasza kicsicsira hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
A használatban lévő tápomat kb 2 éve én is átépítettem az LM350-re. Mondjuk az átépítettem az kicsit erős túlzás, kiforrasztottam az LM317-et és beraktam a 350-et Lítium akkukat töltök róla, 2-2,5A-t kényelmesen elbírja.
(#) Rapidus hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Az LM350 pozitív szabályzó, mint az LM317. Van negatívban párja? Esetleg tudtok egy kapcsolást, amiből egy kettős szabályozható tápot lehet építeni?
(#) szabi83 válasza Rapidus hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
poz:.......neg:
lm317 - lm337
lm350 - lt1033ct

Üdv
(#) Rapidus válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
(#) vtsoftware hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok

Nézegettem az LM317-es adatlapját és nem tudok dönteni melyik kapcsolással (amelyikek az adatlapban vannak) lehet 0-18V-os szabályzót csinálni.
Van egy "0 to 30V Regulator" de ennek kell -10V is. Azt meg már nem olyan egyszerű megoldani...
Tudnátok valami módszert 0-18V közti szabályzásra vagy LM317-el vagy mással?

Köszi szépen
(#) tamas88 válasza vtsoftware hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Üdv.
Nem tudom mit néztél félre,de az adatlap szerint 1,2v-37V-ig szabályoz az lm317.És nem kell neki semilyen nagatív tápfesz.
(#) kobold válasza vtsoftware hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Legegyszerűbb volna talán olyan trafóról hajtani, aminek csapolt vagy dupla a szekunder tekercse, és közösítve egy ágon megkapod a negatív feszültséget, a közös meg a föld. Aztán lehet negatív fesz. konvertert készíteni 555-tel, de pl. én már használtam műveleti erősítőt 5 V-os rendszerben +/- 5 V-ról meghajtva úgy, hogy a negatív ágat egy MAX232 adta, T1IN, T2IN lábakat magasra húzva kaptam 2 x cca. -10 V-os ágat, pár mA-t simán kibírtak.
(#) kobold válasza tamas88 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Nem nézte félre, te nem nézted végig rendesen. Van ott olyan kapcsolás, amivel 0-ig le lehet menni, csak épp kell hozzá egy negatív ág is, pont az 1.25 V-os Vref kompenzálására.
Következő: »»   1 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem