Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nightvision/éjjellátó készítése házilag
Lapozás: OK   6 / 11
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Első teszt sötétben: videó
(#) Anticord hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy 20 db 3.6 voltos infra led-nek sok e a 9 volt? Talán párhuzamosan kötöttem, de nem vagyok egy elektronikai enstein
Előre is Köszi!
(#) KTobi válasza Anticord hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Ha sikeresen párhuzamosan kötötted, akkor könnyen kivégezheted őket. Főleg, ha a korlátozó ellenállás is lefelejtetted.
(#) Anticord hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Köszi a választ! azóta kaptam infót, nem adtam neki 9 voltot. Elvileg ha 4 dbot sorba kötök, akkor 12 volt elég neki nem? Egy led 3.6v 100mA.
Köszi a segítséget!
(#) Ckó hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Valamelyikőtöknek van-e véletlenül 1pn58 típusú orosz katonai infratávcső kapcsolási rajza?
Üdv.Ckó
(#) martinfallon válasza Szebence hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Én annyit mondanék,hogy nem érdemes kinlódni-20 kv nem piskóta!
Fotoelektron sokszorozó..régi junoszty-tv-ből.
ahonvédségi pnv-k egészen jók erre a célra-egy modernebb elektronikával-egy jó fényvetővel:lnyűhetetlen
Persze,ez nem távcső-de aki éjjel ,sötétben akar látni,annakmegfelel
Kapcsolási rajzaim vannak-akár az "e" -sorozaté is(ahhoz még vető se kell.)
Sőt:pnv-57-em is -és "E"-is van eladó 1-1 db-om,amik gyári ládában vannak-és újak.
Ezek azért nem ilyen tescos-lidles -cuccok,ha elromlanának-javithatóak.
a mélem:ziljonij@citromail.hu-akit érdekel ez a téma-irjon
(#) vzoole válasza martinfallon hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Szia!

Mindannyian örülnénk, ha megosztanád a kapcsolási rajzokat. Esetleg tehetnél fel fotókat is amiről tudsz.

Ha nagyon jártas vagy a témában, akkor egy kis elméleti leírás is jól jönne a működésről.
Pl.: hogyan lehet kivédeni, hogy túl sok fénytől tönkremennyen a f.e. sokszorozó cső?
(#) alcapone3 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Sziasztok! Megint témánál vagyok, csak már egy ruszki éjjellátóhoz szeretnék valami infravetőt összerakni. Az ötlet meg is van, de falba ütköztem. Adott egy 3wattos infrared: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14061

ehhez van egy optikám, amin a fókuszpontot állíthatom. Vagy szórja, vagy egy kis pontba összegyűjti a fényt. Az infralednek az üzemi feszültsége: 1.5V~1.7V DC. Én ezt 4,5-6 voltal szeretném hajtani(3-4 AA elem). Azt monták valami regulátor kell hozzá. Na ezt honnan szerezzem be? Van valakinek ötlete? A led amúgy ahogy olvastam 1200-1600mA t elbir. Úgy a legjobb a hatásfoka. Természetesen megfelelő hűtéssel.

Pls help me!! Köszi
(#) moltam válasza alcapone3 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Helo.
Szerintem kellesz hozzá egy áramgenerátor. Van ezeknek a nagyteljesítményű LED eknek egy topikja is valahol, abba van áramgenerátor rajz.
(#) alcapone3 válasza moltam hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!

Sajnos nem nagyon vagyok otthon a kapcsolások építésében. Ezt készen lehet kapni valahol szerinted?
(#) Tarbur válasza alcapone3 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Hali!
Ha jol emlekszem, en is ilyen infra leddel szorom a vilagossagot. Teljesen tokeletes. En vateran vettem generatort hozza (4db 850mAh-s 1,2V-os akkurol megy), 1000 forint korul volt postaval.

1600mA-hez komoly hutes kellhet, az enyem 850mA-rel 10-15 mp utan alap csillagon igencsak meleg. Talan birna egy percet is, de nincs kedvem egy ujabb Hongkongi szallitmanyhoz
(#) alcapone3 hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Egy számítógépből kioperál hűtőbordával oldanám meg a hűtést. Ha jól tudom folyamatos feszültséggel határai vannak a ledeknek, de ha nagyon gyorsan villogtatjuk akár több mA rel is használhatjuk, ezzel is javítva a hatásfokot. Persze a villogtatás alatt olyan frekvenciára gondolok amit már a szem folyamatosnak érzékel.

Led infók:

Specifications are:
Viewing Angle: 140 degree
DC Forward Voltage (VF): 1.5-1.7V
DC Forward Current (IF): 1500mA
Maximum Pulse Voltage: 2.2V
Maximum Pulse Current: 2400mA

Bár ahogy nézem majdnem minden oldalon mást írnak.
(#) Tarbur válasza alcapone3 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
"amit már a szem folyamatosnak érzékel"

Lehet, hogy rossz nyomon járok, de mivel infráról van szó, a szemnek nagyjából mindegy milyen frekin villog a led. Ami meghatározó az a kamera amihez az infra kell. Ha nem lövöd be pontosan a képfrissítését akkor villogni fog, az meg engem zavarna.
Ha jól gondolom.
(#) KipKap hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy vadász barátom éjjellátó készülékében a nagyfeszültségű kábel szigetelése elnyíródott. Átüt a ház felé. Kicseréltem egy bontott sorkimenő trafó 20kV-os vezetékére, de azzal el sem indul. Lehet, hogy nagyobb feszültségre kéne szigetelni? Vagy más paraméterei vannak a két kábelnek? Esetleg a régi kábelt lehet valahogy szigetelni? Nem is emlékszem, milyen típus, most nincs előttem a távcső, de két cső képezné a képet, amikor a fényérzékelő kevés fényt érzékel.
(#) EndyG666 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Szvesztok!

Ha veszek infra ledeket akkor ezek a kérdések merülnek fel:
1.Mekora vagy milyen fajta Infred LED legyen?
2.Hány amperes legyen a IR LED?
3.És mekkora fesültség kell hozzá?
4. Kell e elé más dioda pl:ellenálás


Előre Köszönöm:EndyG666
(#) vzoole válasza EndyG666 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
1. Minnél erősebbet, amit még meg tudsz fizetni.
2. Olyan áramfelvételű, amit el tudsz látni táppal.
3. Ha kinézted a megfelelő típust, akkor az ott le lesz írva.
4. Kell.
(#) EndyG666 hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Kösz!!!

1.De nem volt rajta a feszültség. De azt mondták hogy 3V ne adjakk neki töbett.

2.És megtod mondanni milyen Dioda kell elé?

Elöre Is kösz:EndyG666
(#) adamisbalint hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok
Megoldható valahogy az, hogy egy webkamerát rákötök egy VHS kamera nézőkéjére?
És , ha igen hogy?
(#) b-max válasza adamisbalint hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szerintem nem megoldható.
Ellenben kompozit kimenetes CCTV kamerát rá tudsz kötni.
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek kivitelezhető lenne ha egy digitális fényképező gépet építenék át éjjellátónak?
Mert akkor megmaradna a fényképező gép összes funkciója és csak külön a ledeknek kellene külön áramkört kiépíteni!
Nemsokára töltök fel egy skiccet az elképzelésemről úgy átláthatóbb lesz!
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült a skicc!
Az lenne a kérdésem hogy elég lenne-e egy fényképezőgép kameramodulja a feladat ellátásához!?
(#) vzoole válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!

A rajzból nem igazán veszek ki semmit se, de nem számít.
Lényeg, hogy a fényképezőgépben van infra szűrő. Ha azt kiveszed "éjjellátónak" jó lesz, de akkor normál üzemmódba nem lesz az igazi.
(#) KTobi válasza vzoole hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ez probléma. Azt pedig nem tudod, milyen erős az infraszűrő. Esetleg ha tudsz a fényképezőre szűrőt tekerni, akkor oda kell szerezned infraszűrőt, hogy tudd normálisan használni. Különben nem fogod tudni fényképezésre használni. Egy próbát csinálhatsz, géptípustól függ, hogy mennyire lássa az infrát, milyen szűrőt tettek bele.
(#) Lacko12 válasza vzoole hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!
Hát ez eléggé nagy szívás ám nembaj ha fényképezésre nem lesz alkalmas mivel csak éjjellátónak szánnám szét is lenne majd szedve tehát az optikai részét el is vesztette!
De azért találtam jó ötletnek mert ügye az erős fény nem tesz jót az éjjellátóknak!
És akkor az elképzelés az lett volna hogy ügye megy rendesen a gép és ha sötétebb részhez érünk ott meg az infra led segít!
Így pl:a lámpafényt simán látnám mint szabad szemmel!
De akkor hát ez nem jött be!
És vajon ha kiveszem a szűrőt az mennyiben befolyásolja a kép színvilágát!
Válaszodat előre is köszönöm!
(#) Tarbur válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!
Csináltak már ilyet. Volt egy remek linkem, ha megtalálom elküldöm, addig itt van ez.
Láttam ilyen gépet, és én is próbáltam egy régi 3megapixeles kis géppel, nekem nem jött össze. Mire eljutottam a szűrőig összebarmoltam véletlenül az egyik lencsét.
A színhelyességet nagyjából el lehet felejteni külső szűrő nélkül. Amit csak mutattak annak nem volt ilyen szép barnás homogén képe, inkább fehéresnek, szinte negatívnak mondanám. A webkamerámból simán kipattintható a szűrő, annál egészen kellemes, inkább csak beszürkült kicsit, nem zavaró.
Leginkább napfénynél volt érdekes. A 3W-os infra ledemet kb csak szemből látta, és nagyon közelről a falon. Éjjellátónak nem jó. Még épületben sem.
(#) Lacko12 válasza Tarbur hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Rendben köszi szépen!
Várom a linket!
(#) Tarbur válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Link

Volt egy magyar srác is aki csinált egy hosszabb bejegyzést erről, de most nem találom. Ha mindenképp éjjellátásra akarod használni, szerintem a filmdarabka tök felesleges. És elég macerás is lehet pont akkorát vágni úgy, hogy ne legyen ujjlenyomatos, poros, karcos... Sok sikert!
(#) Lacko12 válasza Tarbur hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Köszi meglesz!
Bár még azért körülnézek olvasgatok!
(#) Tibbi38 válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
az alábbi linken egy aránylag egyszerű megoldás
Link
(#) Beachway hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon. Egy barátom éjellátója van itt nálam javításra. Sajna a "fotongyorsítója" ment tönkre. A bekapcsolás pillanatában egy pillanatra bezöldül, és kikapcsoláskor is néha. Olyan mint ha az invertere nem menne rendesen. A további szétszedés már nagy valószínűséggel tartós károsodáshoz vezetne. Ki van öntve valami zselés anyaggal. Ehez szeretnék valahol egy másik "fotongyorsítót" venni. A tipusa az éjjellátónak Dedal 450A , és a cucc 43mm átmérőjű, és 21mm magasságú henger. Ha valaki tudna segíteni ez ügyben azt előre is nagyon köszönöm!!
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem